Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Sty 2015 14:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Na lotnisku jest przechowiwalnia

SkyBag

Image

Za bagaż o rozmiarach 50x30x20 cm do 6 godzin 3 euro do 12 g. 4 euro
65x50x25 cm do 6 godzin 4 euro do 12 g. 5 euro
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawghoster uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 21 Sty 2015 14:32 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 44
Na pewno jest przechowalnia na dworcu kolejowym w centrum miasta. Co do lotniska - niestety nie pamiętam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 21 Sty 2015 14:47 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Dziękuję, w takim razie skorzystamy z przechowalni na lotnisku, 4 euro / os to nie jest drogo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 17 Sty 2016 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lip 2014
Posty: 3
Loty: 10
Kilometry: 14 368
Roku napisał(a):
Ja osobiście jechałem autobusem na Kasandrę (ten pierwszy palec) prawie do samego końca, do Pefkochori (fajne miejsce na plażowanie i kąpiel! polecam!). Bilet w dwie strony kosztował 21,20, a w jedną bodajże 11,80. Powrót był otwarty (ja wybierałem, kiedy chcę wracać). Autobus jechał 2,40 w jedną stronę. Jest kilka autobusów co dzień. Mniej więcej 6. Ostatni z półwyspu Kasandra wracał bodajże o 19.20. Brak gniazdek, brak wifi.


W Pefkochori będę 4 kwietnia. Zastanawiam się czy brać samochód czy postawić na ten autobus o którym wspomniałeś. Co myślisz? A może kojarzysz jakąś prywatną wypożyczalnie w której nie wymagaliby kart kredytowych gdzieś między Salonikami a Pfekochori? Będę wdzięczny za wszelkie rady :)
_________________
Think for yourself, question authority.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 19 Sty 2016 08:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
@RonJumbo Więc nie wiem co ci powiedzieć :) Skalkuluj co ci się bardziej opłaca. Ja jechałem autobusem, było nas dwoje. Dojechał do samego Pefkohori i mieliśmy wszędzie blisko, więc dużego kłopotu z ew. bagażem nie będziesz miał. Z drugiej strony autobus jedzie aż 2,40 (zawija tu i ówdzie) i trzeba się do niego dopasować. Na szczęście jest ich chyba z 5 czy 6 w ciągu dnia. Brat był też w okolicy, brał auto, ale on ma 5 osób. Dla mnie wypożyczenie auta to ogólnie ostateczność, ale co kto lubi. Nie kojarzę niestety wypożyczalni aut w okolicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 03 Cze 2016 10:51 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Mógłby mi ktoś kto sprawdził potwierdzić ceny wejścia do białej wieży?
sama wieża - 3e, wieża+muzeum - 10e?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 03 Cze 2016 10:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
4 euro wieża
15 euro pakiet: Muzeum Bizantyjskie, Muzeum Archeologiczne, Biała Wieża, Rzymska Agora i Zespół Galeriana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 21 Lip 2016 11:39 

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 6
Loty: 2
Kilometry: 2 606
Witam, w następnym tygodniu lecę ze znajomymi do Salonik.
2-3 dni chcemy spędzić w mieście.
Resztę pobytu zaplanowaliśmy jako podróż po Grecji. Najpierw na południowy-wschód półwysep Sani Beach - Chalkidiki, później dalej na zachód Saloniki -> Janina -> Alonaki Beach -> Janina -> Meteory i powrót do Salonik. Łącznie ok 1000km Polecacie jakąś wypożyczalnie samochodów? Najlepiej bez limitu kilometrów i z konkretnym ubezpieczeniem. 4dni - 4 osoby. Autko najlepiej diesel segmentu A lub B.
AutoWay zaproponował 170-185 euro za 4 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 05 Sie 2016 10:28 

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 6
Loty: 2
Kilometry: 2 606
rbs911 napisał(a):
Witam, w następnym tygodniu lecę ze znajomymi do Salonik.
2-3 dni chcemy spędzić w mieście.
Resztę pobytu zaplanowaliśmy jako podróż po Grecji. Najpierw na południowy-wschód półwysep Sani Beach - Chalkidiki, później dalej na zachód Saloniki -> Janina -> Alonaki Beach -> Janina -> Meteory i powrót do Salonik. Łącznie ok 1000km Polecacie jakąś wypożyczalnie samochodów? Najlepiej bez limitu kilometrów i z konkretnym ubezpieczeniem. 4dni - 4 osoby. Autko najlepiej diesel segmentu A lub B.
AutoWay zaproponował 170-185 euro za 4 dni.


Niedawno wróciliśmy z Salonik, które zwiedzaliśmy łącznie 2 dni. Miasto nie jest jakoś rewelacyjnie ciekawe, zaniedbane i pełne ludzi. Jeden dzień spokojnie wystarczy na jego zwiedzenie. My odwiedziliśmy główne punkty miasta. Polecam wieczorem wybrać się na wzgórze idąc wzdłuż murów obronnych. Popijając wino w jednym z barów rozciąga się przepiękna panorama miasta i całej zatoki. Warto również wybrać się na rejs statkiem, za który nie ma dodatkowej opłaty. Wystarczy kupić coś z menu w wewnętrznym barze.

Ostatecznie wypożyczyliśmy samochód za kwotę 193 euro (4dni) z pełnym pakietem ubezpieczenia za pośrednictwem autoway i wybraliśmy się na wycieczkę 4 dniową po północnej Grecji - 1100km. W samych Salonikach ciężko było zarezerwować cokolwiek tydzień przed naszym wylotem z PL.

Odwiedziliśmy Sani Beach - Chalkidiki, później Saloniki -> Janina -> Alonaki Beach -> Kathisma Beach na Lefkadzie i powrót do Salonik.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kasim lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 08 Kwi 2017 22:18 

Rejestracja: 08 Mar 2014
Posty: 429
Loty: 53
Kilometry: 90 635
niebieski
Byliśmy w ostatni weekend w Salonikach i faktycznie, miasto na dzień, max 1,5 dnia. Wszystko co należy zobaczyć jest dobrze opisane w przewodnikach, na pewno warto pójść w okolice murów miejskich oraz wieży łańcuchowej, skąd rozpościera się piękny widok na miasto. Na chwilowy odpoczynek to w okolicach Białej Wieży cumują statki i na których można się wybrać na krótki rejs po zatoczce (jakieś 20-30 minut). Rejs jest darmowy, trzeba tylko zrobić zakupić napój na pokładzie za minimum 3e [nie na tym "drewnianym"] (jest promocja 1+1 na piwo :) ).

Nie ma co za długo siedzieć w Salonikach, tylko wybrać się na zwiedzanie okolicy! W czasie naszego pobytu wypożyczyliśmy samochód i pojechaliśmy na jeden dzień do Meteorów. Rewelacja! Zwłaszcza, że wszędzie teraz można podjechać samochodem, więc spokojnie w jeden dzień da się sporo zobaczyć. Dojazd w większości płatną autostradą (wyjdzie ok. 3-4e w jedną stronę). Hitem była opłata za autostradę, która była w budowie. Serio! Zapłaciliśmy i jechaliśmy drogą tymczasową, a obok nas wiła się prawie gotowa autostrada :) Na blogach czytałem, że po drodze nie ma żadnych stacji benzynowych, co nie jest prawdą. Może nie ma takiego zagęszczenia jak w Polsce, ale są, czasem nawet trafi się cena jak w mieście.
Przy każdym z klasztorów jest parking. Wejściówka do każdego z klasztorów kosztuje 3e, otwarte są zazwyczaj od 9. Zamykają różnie, niektóre o 14, a niektóre nawet o 17. Byliśmy w niedzielę i w sumie tylko w największym - Wielkim Meteorze - było więcej ludzi, a tak to po kilka-kilkanaście osób.

Wracając pojechaliśmy inną drogą, przez Larisę, i zatrzymaliśmy się na chwilę w wąwozie Tempi - Agia Paraskevi. Jest znak i to będzie jeden z większych parkingów przy drodze jaki będziemy mijać. Potem przechodzimy przez most wiszący, którym docieramy do cerkwi wykutej w skale. Podobno to sanktuarium to jedno z ulubionych miejsc pielgrzymek Greków. Przy parkingu są stragany z rękodziełem chińskim jak i greckim :)

Po drodze mijamy jeszcze zamek zamek Platamonas (czynny od 9 do 15), oczywiście masyw góry Olimp. Za radą @Zeus zatrzymaliśmy się na piwko w Leptokarii, taki polski Kołobrzeg. W marcu totalnie pusty, jednak kilka kawiarni było otwartych :) Za zimno na plażowanie. Plaża żwirowo-kamienista.

W poniedziałek wybraliśmy się na zwiedzanie Verginy. Muzeum czynne jest codziennie od 8 do 20, a w poniedziałki od 12 do 20 (chyba to ostatnio zmienili, bo jak sprawdzaliśmy to miało być od 10, na to samo złapało się kilka wycieczek, które koczowały pod bramą). Warto zobaczyć muzeum! Wejściówka 12 euro, dla dzieci do 18 r.ż i studentów za darmo. Na pewno nie warto iśc do góry, żeby zobaczyć pozostałe ruiny. Ogrodzone i osłonięte daszkiem przez co nic nie widać. Mieliśmy jeszcze chwilkę przed oddaniem samochodu, więc zajechaliśmy do Verii. Dużo kościołów (podobno ok. 60!), dużo knajpek, bardzo sielsko i anielsko :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 16 Maj 2017 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
Cześć wszystkim, będę 3 dni w Salonikach w lipcu.
Widziałem że jest tam bus turystyczny numer 50.
Jednak mam wątpliwość co do niego, czy gdy kupię bilet za 2 euro to mogę wsiadać i wysiadać na którym przystanku chcę? Czy za każdym razem trzeba płacić 2 euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 28 Lip 2017 07:16 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 21
Loty: 21
Kilometry: 37 384
Podjęliśmy z dziewczyną spontaniczną decyzję o wylocie na tydzień do Salonik. Bilety kupiliśmy wczoraj korzystając z promocji wrzuconej na f4free a lecimy jutro. Nigdy jeszcze nie byliśmy tak nieprzygotowani a jeszcze dzisiaj trzeba iść do pracy :) Mam pytanie dotyczące plaż w rejonie Salonik. Czy da się gdzieś fajnie poplażować nie wynajmując samochodu? Jak wygląda taki dojazd z samych Salonik?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Lip 2017 09:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
W życiu bym się nie kąpał w Salonikach.
Postukaj dział Atrakcje, już opisałem parę plaż w Salonikach. No zostaje Chlakidiki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 28 Lip 2017 11:04 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 21
Loty: 21
Kilometry: 37 384
A wiesz może jak z dojazdem z samych Salonik na te plaże na Chalkidiki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 28 Lip 2017 11:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Opisałem w dziale transport. Google też opisuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 28 Lip 2017 11:26 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Jedynie Chalkidiki, same Saloniki są okropne.
Na Chalkidiki dojedziesz autobusem KTEL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 28 Lip 2017 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
W Salonikach to muzeum się zwiedza, nie plażę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 28 Lip 2017 13:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
No i jedzenie! :)
Góra
 Profil Relacje PM off
lukas63 lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 15 Mar 2018 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2018
Posty: 2
Zdecydowanie Chalkidiki jest warte zobaczenia. Szczególnie polecam środkowy palec - Sithonię i miejscowość Sarti :) Piękna plaża i niezapomniany widok na górę Atos :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 31 Lip 2018 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Czy Saloniki na Sylwestra (3,5 dnia) to dobry pomysł ? Czy zimą jest tam co zwiedzać (oczywiście biorąc pod uwage wypożyczenie auta) ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group