Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 18 Lip 2017 19:17 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
-- 18 Lip 2017 19:16 --

Karta dzienna czerwona za 20 AED na caly dzien, nie pozwala na przejazd z i na lotnisko DWC autobusem F55 dziennym, wieczornym i N55 nocnym. Pytalem o to w informacji RTA, to raz, a dwa to bylem swiadkiem jak kierowca autobusu F55 wyprosil turyste z USA co mial karte NOL czerwona, kazal mu kupic karte srebrna na autobus F55, dopiero wtedy go wpuscil. A turysta byl zziajany i mokry bo biegiem byl do kas. Jesli nawet ktos probowal przykladac karte czerwona w autobusie F55 to jest not value niewazna i jazda bez biletu w razie kontroli, jesli tego kierowca nie zauwazy. Autobusy F55 jezdza co ok godzine. Podobnie N55 w nocy. Pisze jak bylo w ta sobote 15.07.2017. Sprawdzie sobie na RTA jak nie wierzycie. Na lotnisku DWC w pkt RTA przy hali przylotow czynnym przez dzien i wieczorem sprzedaja tylko karty srebrne NOL za 25 zl lub z doladowaniem za np kolejne 20 zl czy tygodniowe. Czerwonych kart nie mieli, nie sprzedawali. Ta karta srebrna NOL za 25 zl co ludzie kupowali starcza na przejazd autobusem F55 do metra Battuta i na metro do centeum. Pobierze ok kilkanascie zl. Na powrot na lotnisko DWC warto ja troche podladowac. A na przejazdy dzienne po Dubaiu kupic karte NOL czerwona za 22 AED ok 22 zl na caly dzien wszystkie strefy metro, autobusy, tramwaj (bez kolejki monorail do Atlantis) i na kolejne dni podladowywac 20 zl rano na stacji metra w pkt informacji RTA. Jak ktos duzo zamierza jezdzic caly tydzien to jest karta NOL srebrna tygodniowa na wszystkie przejazdy za ok 135 zl bodaj. Lotnisko DWC lezy zdaje mi sie poza Dubajem....stad karta czerwona NOL za 20 AED tam nie jest wazna. Dodam jeszcze ze autobusy w Dubaju np. 8, 88, 81, C28 jezdza dosyc czesto co ok 15-20 min w ciagu dnia do ok 22.30-23. Sa wszystkie klimatyzowane, jezdza wzdluz plaz i w centrum starego miasta, taksowek nie musi sie uzywac. Wg mnie wazne pkt metra i dworce autobusow jednoczesnie to Battuta, Maill Emirates, Palm Deira, Ghubaiba i obok tez Catefour, poza tym Union. No i jeszcze stacja metra Burdzi Kalifa/Dubai Mail ale do tego centrum marketowego, akwarium itp i pod wieze z fontannami jest ok 600 m pieszo lub na tasmociagach. Fontanna czymna od 13.00 do 23.00, przez dzien chyba co godzine, a wieczorem napewno co 30 min pokazy. Najladniejsze pokazy kolorowej fontanny z muzyka sa wieczorem moim zdaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#182 PostWysłany: 07 Sie 2017 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Mar 2011
Posty: 88
Loty: 54
Kilometry: 87 634
Image

Myślę, że jest to istotna informacja dla podróżujących z/do DWC w najbliższym czasie.

Przesiadka jest bardzo dobrze komunikowana, sporo osób, które przekazuje informacje. W darmowym autobusie nie odbijacie karty.

EDIT: poprawione zdjęcie


Ostatnio edytowany przez Kuba_Tychy, 07 Sie 2017 15:24, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
PatrycjaR lubi ten post.
PatrycjaR uważa post za pomocny.
 
      
#183 PostWysłany: 07 Sie 2017 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@Kuba_Tychy coś obrazek nie przeszedł
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 23 Sie 2017 16:13 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 26
proszę o poradę:
- zamierzam lecieć z żoną i dzieckiem (13lat)
- ląduję i lecę kupić kartę (automat czy punkt ?)
- kartę od razu kupić srebrną tygodniową ?
- ta karta wystarcza na tydzień ? (nie trzeba już nic doładowywać ? - jeśli coś zostanie to w biurze mi oddadzą kasę ?)
- czy na jednej karcie może jechać więcej osób ?
- zamierzam codziennie jeździć (hotel Premier Inn Dubai Ibn Battuta Mall - więc trochę na uboczu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 23 Sie 2017 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Zapraszam do zapoznania się z tym tematem: metro,1199,57799
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 27 Sie 2017 08:34 

Rejestracja: 22 Lut 2017
Posty: 27
Dla wszystkich lecących Wizzair'em z Katowic.

Jak wiemy, lot ten przylatuje do Dubaju dość późno. Radze jednak się nie martwić. Kierowcy ostatniego autobusu jadącego w kierunku Ibn Battuta czekają, aż wszyscy chętni zabrać się autobusem z lotniska do centru, lecący z Polski, zakupią bilet i sami chętnie pomagają w obsłudze automatu.
Automat znajduje się zaraz na przystanku. Nie ma potrzeby latania po lotnisku.
Kupimy tam kartę naładowaną odpowiednią kwotą.

Warto pamietać, że kwotę trzeba mieć odliczoną. Czyli np. 20, 50, 100 dirhamów. AUTOMAT NIE WYDAJE RESZTY. Każdą kartę kupujemy/doładowujemy jako osobna transakcja. Warto już na lotnisku ,w kantorze na przykład, rozmienić pieniądze, by potem nie latać na wariata.

Często autobus wypchany po brzegi, ale mieszczą się wszyscy ;)

Mieszkańcy Dubaju są znacznie bardziej pomocni, niż sami polacy ;)

Dodam, że warto pamiętać o jednym fakcie - karta zawsze musi mieć minimalny stan 5 lub 7 dirhamów, nie pamiętam dokładnie. Inaczej możemy utknąć na jakimś "zadupiu". Jednak nie martwmy się, kierowcy naprawdę są uprzejmi i nawet bez biletu podrzucą na przystanek, gdzie znajdziemy pobliski automat (miałam taką sytuacje na bardzo wielkim "zadupiu", w dubajskiej strefie ekonomicznej jakbym to nazwała haha).

Metrem i autobusami dojedziemy w 95% miejsc, które nas interesują. Bardzo wygodny środek komuniakcji.

W razie pytań służę pomocą, możecie pisać priv ;)
Pozdrawiam - Zakochana w Dubaju po uszy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#187 PostWysłany: 04 Wrz 2017 11:59 

Rejestracja: 10 Sie 2016
Posty: 5
ladypompa13 napisał(a):
Dla wszystkich lecących Wizzair'em z Katowic.

Jak wiemy, lot ten przylatuje do Dubaju dość późno. Radze jednak się nie martwić. Kierowcy ostatniego autobusu jadącego w kierunku Ibn Battuta czekają, aż wszyscy chętni zabrać się autobusem z lotniska do centru, lecący z Polski, zakupią bilet i sami chętnie pomagają w obsłudze automatu.
Automat znajduje się zaraz na przystanku. Nie ma potrzeby latania po lotnisku.
Kupimy tam kartę naładowaną odpowiednią kwotą.

Warto pamietać, że kwotę trzeba mieć odliczoną. Czyli np. 20, 50, 100 dirhamów. AUTOMAT NIE WYDAJE RESZTY. Każdą kartę kupujemy/doładowujemy jako osobna transakcja. Warto już na lotnisku ,w kantorze na przykład, rozmienić pieniądze, by potem nie latać na wariata.
Pozdrawiam - Zakochana w Dubaju po uszy.


Jeśli lecę w dwie osoby to muszę mieć dwie karty czy wystarczy jedną odbić dwa razy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 04 Wrz 2017 21:03 

Rejestracja: 22 Lut 2017
Posty: 27
Dwie.
Odbijasz kartę przy wejściu i wyjściu - tak nalicza się opłata (za ilość przejechanych stref, nie czasowo).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 08 Wrz 2017 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 146
Kilometry: 246 015
niebieski
Można płacić kartą w biletomacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 10 Wrz 2017 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 146
Kilometry: 246 015
niebieski
Obecnie brak biletomatu - jakaś budowa jest przy przystanku to pewnie dlatego. Bilety kupuje się za stoiska mi wypożyczalni samochodowych. Nie można płacić kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 22 Paź 2017 21:46 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Jeśli było - przepraszam, starałem się znaleźć:
--> Jak to jest z tym metrem? Na mapce są 2 stacje dla różnych terminali, a w wątku jest, że trzeba dojechać F55 do stacji metra 40 minut? Czy to info jest aktualne i po prostu nie ma metra przy lotnisku czy coś się zmieniło w ostatnich miesiącach?
--> Lecę w grudniu, ląduję o 21:20 we wtorek, więc zakładam, że przed 22-gą nie wyjdę z lotniska (bagaż podręczny i pewnie będzie mały plecak tylko z Wizzarem, ale zmiana zasad bagażu, więc nie wiem jak to w praktyce - czy każą do luku czy na pokład). Więc jeśli wziąłbym taxi do Atana Hotel to pewnie już jakaś taryfa nocna jest? Czy ktoś może podać choćby przybliżony koszt taxi (2 osoby) (ok. 40 km wg google maps)? Ewentualnie czy uberem taniej wychodzi (bez kuponu)?
--> Czy w taxi mogę płacić kartą (np. zwykłym Electronem)?
--> Czy przy wyjściu z DWC jest jakiś bankomat po angielsku, bo jak lecę do Tel Aviwu, to zawsze działa tylko jakiś po hebrajsku a "normalny angielski" jest "chwilowo nieczynny"? ;)

Dziękuję za wyrozumiałość. Do Dubaju pierwszy raz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 23 Paź 2017 05:14 

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 280
niebieski
Czy ktoś kupował w ostatnim czasie kartę SIM "DU"? Z tego co widzę na ich stronie, nie ma już dołączonego kuponu na 80 AED, ale "jedynie" kupon na 20% zniżki.. :/

http://www.du.ae/personal/mobile/prepaid-plans/tourist-sim/Uber-Promo-Code
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 23 Paź 2017 21:15 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Ktoś wie jaki jest aktualny kurs $ na DWC ?
Wymieniać tyle co na taxi czy różnice są tak niewielkie że można wymieniać całość ?
W Manili na lotnisku przelicznik był korzystniejszy niż na mieście więc pytam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 23 Paź 2017 23:16 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Razem napisał(a):
Ktoś wie jaki jest aktualny kurs $ na DWC ?
Wymieniać tyle co na taxi czy różnice są tak niewielkie że można wymieniać całość ?
W Manili na lotnisku przelicznik był korzystniejszy niż na mieście więc pytam :)


Kolega pisał, że w taxi są podobno terminale płatnicze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 27 Paź 2017 11:14 

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 13
Czy już można na prystanku autobusowym kupić Nol Silver? Czynny automat? Ktos wie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 28 Paź 2017 07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
ja automat przegapiłam, kupiłam u pana na stoisku, bo miałam mało czasu do autobusu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 28 Paź 2017 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Na pewno jest automat na przystanku na którym przyjeżdża się z ibn batutta. Wejście 2. Nie wiem czy to ten sam, z którego się jedzie do miasta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 31 Paź 2017 06:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2017
Posty: 23
Loty: 267
Kilometry: 655 634
Gdyby ktoś miał na zbyciu srebrną nol, to chętnie taką przytulę. :) Prosiłbym tylko o wiadomość z jakimś kontaktem, bo niestety, mi pisać nie wolno (taka karma, a właściwie jej brak) ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 02 Lis 2017 20:15 

Rejestracja: 08 Sty 2014
Posty: 9
Loty: 61
Kilometry: 145 243
kosewkon napisał(a):
Czy już można na prystanku autobusowym kupić Nol Silver? Czynny automat? Ktos wie?


Można na przystanku kupić taką kartę (z tego samego jedzie się na metro). Miesiąc temu automat był czynny, ale ja tak czy siak polecam kupno karty u miłego pana na stoisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 03 Lis 2017 16:37 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 26
a u tego Pana można kupić SILVER NOL i nabić 7day pass ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group