Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Maj 2016 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 51
Witam,

Czy ktoś mógłby podać mi namiary na miejsce w Stavanger gdzie w piątek lub sobotę mogę kupić gaz do kuchenki typu "Jet Boil":
Załącznik:
lhacjrkz7aetspa7chdg (Small).jpg
lhacjrkz7aetspa7chdg (Small).jpg [ 137.8 KiB | Obejrzany 17729 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 15 Maj 2016 16:05 

To jest uniwersalny gwint, który pasuje do nakręcanych kuchenek, w tym JetBoil.
Kartusz na zdjęciu to Coleman. Tego szukaj.
Góra
 PM off
monkahead uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 12 Lip 2016 19:51 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
No myślę, ze w Norwegii to prędzej Primusa będzie można znaleźć, czy Optimusa, ale kartusze Kovea, MSR też będa pasować. Jest także sporo no-name'ów, które mogą pasować, choć mogą lekko upuszczać gazu.
Jednak te firmowe, które wymieniłem będą pasować bez problemu do tej kuchenki.
Swoją drogą, to swego czasu zamiarowałem podczas wyjazdu do Norwegii zakupić większy kartusz (różnica w cenie nie była wielka) i niewykorzystaną część zostawić gdzieś w opisanym, tu na forum miejscu. Niestety wyjazd nie doszedł do skutku, ale może ktoś z odwiedzających Bergen pokusi się o taki gest i zakupi kartusz większy, by móc zostawić (gdzieś w podanym na forum miejscu) dla tych, którzy np. przylecą w nocy i nie będą musieli dzięki temu koczować do rana w mieście by zakupić kartusz. Proponuję to rozważyć tym, którzy będą kupować kartusze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Wrz 2016 08:12 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Gdyby ktoś szukał kartuszy nakręcanych to polecam sieć sklepów Biltema.
Kartusz 230g - 39,90 NOK, kartusz 450g - 59,90 NOK
Jeśli chodzi o Bergen to sklep zlokalizowany jest ok 3km od lotniska lub niecały 1 km od ronda na Birkelandsskiftet (gdzie z lotniska można dojechać bezpłatnym autobusem 1F)
https://www.google.pl/maps/place/Biltem ... d5.2779061
Oprócz tego można tam także kupić sobie np. nóż za w miarę ludzkie pieniądze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Lip 2017 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Ląduje jutro (sobota) o 17 w Molde, mam gdzieś szanse żeby zakupić nakręcany kartusz ?
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Lip 2017 02:49 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
Frænavegen 16 , 6415 Molde - Biltema jutro czynna do 18 - z lotniska to jakies 5.5km - sam ocen szanse :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Kwi 2018 07:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
Czy w Norwegii ( tak jak na Islandii ) kupię gaz do butli turystycznej na każdej stacji benzynowej, czy tylko w sklepach j.w. :)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Maj 2018 22:59 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Przyłączę się do wątku - jak wygląda w Norwegii dostępność i ceny butli z gazem Campingaz? Wlec ze sobą zapas z Polski (planujemy wyjazd autem), czy będzie się dało łatwo dokupić w razie potrzeby?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Maj 2018 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Świeże info o dostępności gazu w Sandefjord.
Skupiam się na kartuszach gazowych małej pojemności z gwintem bo taki był mi potrzebny.
Idąc z lotniska do miasta na przedmieściach jest sklep europris (jest w google maps). Był dostępny gaz w małych kartuszach 100 gr ale tylko przebijane, cena 19.90 nok. W sklepie sporo fajnych klamotów outdoorowych typu maty, śpiwory, krzesełka, sprzęt wędkarski, pływacki itp.

W samym mieście w centrum widziałem gaz w sklepie sportowym gjertsen, ale drogi. Jeśli dobrze pamiętam od 69 nok za kartusz 230 gr. Najtańszy gaz jest w juli, ale kawałek od centrum, kartusz 230 gr. 39,90 nok. Obok juli jest biltema (sklep typu jula) i sklep sportowy xxl. Gaz był, ale droższy. W biltemie jakiś ichni no name a w xxl coleman. Z tego co się orientuję powinien też być w sklepie clas ohlson, ale nie sprawdzałem. Na stacji paliw k circle był dostępny gaz, ale najmniejsza butla to 2 kg
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Cze 2018 09:26 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 44
Loty: 193
Kilometry: 335 259
meczko napisał(a):
Przyłączę się do wątku - jak wygląda w Norwegii dostępność i ceny butli z gazem Campingaz? Wlec ze sobą zapas z Polski (planujemy wyjazd autem), czy będzie się dało łatwo dokupić w razie potrzeby?


Czy komuś udało się znaleźć w Norwegii te kartusze z Campingaz? Jak z odstepnością? Na stronach G-sport i drugiej innej sieciówki znajduje tylko Primusy (z gwintem).
Czy ktoś był niedawno i jest w stanie potwierdzić dostępność tych Cmpingaz'ów na klik? Czy lepiej od razu pożczyć jakiś palnik na gwint?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Cze 2018 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Nie ma problemu z dostępnością kartuszy przebijanych.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Cze 2018 11:00 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 44
Loty: 193
Kilometry: 335 259
cypel napisał(a):
Nie ma problemu z dostępnością kartuszy przebijanych.

Hmm.. Może głupie pytanie ale nigdy nie miałem do czynienia tymi przebijanymi..

Czy ten palnik z Campingaz z systemu Easy Click (do kartuszy typu CV) będzie też działał z tym przebijanym kartuszem typu C?
Podejrzewam, że nie ale wolę dopytać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Cze 2018 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Ok. Widzę, że ten easy click to w ogóle jakiś wynalazek francuski. Będąc ostatnio w Sandefjord nie kojarzę żebym widział campingaza a obskoczyłem sporo różnych sklepów. Coś mi kołacze, że mógł być w europris, ale pewności nie mam, tym bardziej, jakiś easyclick.
Moja rada, pożycz albo kup palnik nakręcany.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zielak666 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 27 Cze 2018 16:30 

Rejestracja: 18 Lut 2018
Posty: 3
Cześć,

wracam dzisiaj do Polski z Oslo Torp i zostało mi trochę gazu do jetboila (gwint nakręcany). Konkretnie to została reszta w pojemniku bodaj 450 i cała 240 (?). Ukryłem przed głównym wejściem do terminala. Może akurat ktoś tu będzie lądował i przyda się. No więc na wprost głównego wejścia jest taki skwerek z dwoma ławkami. Skupimy się bardziej na tej z tyłu z koszem stojącym koło niej. Za tą ławką są krzaki. Wchodzić za nie i pod drzewkiem czy tam krzaczorem zasypałem obydwa kartusze. Jak coś to walić na priv. Mam 2 trochę nieudolne fotki, które mogą nieco wyjaśnić. Może akurat komuś wspomogę nieco wyprawę. Pozdrawiam z Torpu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Lip 2018 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
Witam. Jak ktoś ląduje w Bergen i potrzebuje gazu to proszę o kontakt na priv. Na parkingu jest ukryta butla 240 nowa nie używana do kuchenek nakręcanych ?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Lip 2018 21:07 

Rejestracja: 05 Gru 2017
Posty: 17
mmaratonczyk napisał(a):
Witam. Jak ktoś ląduje w Bergen i potrzebuje gazu to proszę o kontakt na priv. Na parkingu jest ukryta butla 240 nowa nie używana do kuchenek nakręcanych ?


Nie mogę pisać na priv, bo mam za mało postów :)
Ale jakby co to jestem zainteresowany namiarami na butlę. Lecę 25.07.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Lip 2018 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
Butla jest na parkingu przed terminalem ukryta w szczelinie między kamieniami. Stojąc przodem do napisu Bergen, 21 stanowisko parkingowe licząc od prawej. Wszystko widać na fotkach. Jak skorzystasz, lub ktoś inny to dajcie znać ;)

Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 114.38 KiB | Obejrzany 14152 razy ]

Załącznik:
3.jpg
3.jpg [ 106.07 KiB | Obejrzany 14152 razy ]

Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 145.22 KiB | Obejrzany 14152 razy ]
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Lip 2018 13:59 

Rejestracja: 05 Gru 2017
Posty: 17
Dzięki za info. Jak skorzystam to na bank napiszę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 01 Sie 2018 04:56 

Rejestracja: 05 Gru 2017
Posty: 17
Jakby ktoś chciał napoczętą butlę w Stavanger to zostawiłem wczoraj wieczorem na lotnisku. Stojąc przodem do wejścia do hali odlotów po prawej mamy palarnie i jakieś kwiatki... Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Sie 2018 07:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 61
Loty: 120
Kilometry: 235 123
-- 04 Sie 2018 07:39 --

Czy butla w Bergen zostala wykorzystana? Lecimy za 2 tyg i potrzebujemy takiej, dajcie znac, dzieki

-- 04 Sie 2018 07:39 --

umbaumba napisał(a):
Dzięki za info. Jak skorzystam to na bank napiszę...

Pls daj znac czy wykorzystaliscie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group