Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Osaka (KIX) do centrum
#1 PostWysłany: 03 Lis 2015 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Hej,
Który środek transportu z lotniska w Osace wychodzi najkorzystniej cenowo i gdzie można kupić bilety?
Pozdrawiam
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 03 Lis 2015 23:29 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 248
pamiętam że 2 lata temu pociągi były tańsze niż autobusy, wtedy płaciliśmy za pociąg 980Y za dojazd do centrum - zobacz może na hyperdia.com - wyszukiwarka pociągów, bardzo przydatna.
Nie wiem czy to dalej aktualne informację, co się pozmieniało.
Bilety kupuje się w automacie,zaraz przy wejściu.


Ostatnio edytowany przez Kozi, 03 Lis 2015 23:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Lis 2015 23:33 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Pociąg Nankai lub (nieco drożej ale też tanio) zwykły JR. Kupujesz w automacie na stacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Gru 2015 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 160
Loty: 171
Kilometry: 313 106
Przylatujemy do KIX z Hongkongu nocą o 1:10. Po kontroli i odbiorze bagażu pewnie przed 2:00 bedziemy wolni.
Da sie przenocować gdzieś w spokoju na lotnisku czy do Osaki się pchać?
Z HyperDia wynika, że pociągi nie jeżdżą do 5:30, ale co godzinę jest podobno jakiś shuttle bus 1:08, 2:08...
Dokąd on dociera w Osace? W okolice dworca głównego?
Prosimy o jakiekolwiek wskazówki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Gru 2015 22:06 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
A ten shuttle bus to nie jeździ przypadkiem tylko między terminalami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Gru 2015 00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
Z tego co pamiętam, to wydaje mi się, że nocą jest bardzo trudno opuścić KIX za rozsądne pieniądze. Jeżdżą tylko taksówki za jakieś horrendalnie wysokie kwoty. Pozostaje jedynie poczekać do tej 5:45... Ewentualnie airbnb/couch i poprosić gospodarza o odbiór za dodatkową opłatą, chociaż KIX jest jednak daleko od centrum... Albo dostać się do najbliższej kapsuły, przespać się i z rana ruszać na miasto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
aarekk uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 12 Gru 2015 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Sprawdziłem na stronie lotniska i jest napisane, że o 3:00 w nocy odjeżdża autobus do centrum Osaki (czas przejazdu ok. 60 min, 1550 jenów w jedną stronę).

http://www.kate.co.jp/en/timetable/detail/UM
Góra
 Profil Relacje PM off
aarekk uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 07 Lip 2017 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Polecacie jakis sreodek transportu z Osaki na KIX na lot poranny (o 7)? Z tego co widze, z pociagami krucho i tylko jakies 'limousine busy' wchodza w gre?
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Lip 2017 10:19 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
1 post powyżej twojego masz link do busów, które w nocy jeżdzą na KIX :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kasica88 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 07 Lip 2017 12:42 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
do Kioto pierwszy bus wyruszał o 06:10 czy 06:20 (bilety w automacie za gotówkę)

na pierwszym czy drugim piętrze przy przylotach jest całodobowy McDonald więc można coś zjeść i poczekać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Lip 2017 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
@jasiub Faktycznie, sorry, zakrecilam sie:D Za duzo otwartych zakladek na raz ;)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Lip 2017 00:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Możesz rozważyć jeszcze @Kasica88 nocleg przy lotnisku, ja za jedną noc na Airbnb 1.5 km od lotniska płaciłem coś koło 100 zł za dwie osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off
boryzo lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 28 Lis 2017 07:37 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Do centrum jechałem na Expresem Haruka na JR West Pass. Z powrotem wracałem z Tennoji Haruką za 1060 JPY, z Osaki (Umeda) kurs kosztuje 1320 JPY. Pociąg z Tennoji jedzie 30 minut i także kursuje co 30 minut. Pamiętajcie, że w najniższej cenie jedzie się w wagonach non-reserved.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
tomaszl75 lubi ten post.
tomaszl75 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 19 Lut 2019 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Nie chcę tworzyć osobnego wątku, kojarzycie moż, czy na lotnisku w Osace, bez opuszczania strefy tranzytowej, jest bankomat? Najlepiej taki bez prowizji. Wiem, że są w poszczególnych terminalach, tylko pewnie są 'na zewnątrz'.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Lut 2019 18:37 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
Szanowni, czy ktoś powie mi ile czasu plus minus zajmuje wyjście z lotniska z bagażem? Wiem, że zależy to od paru czynników, ale jak było w Waszym przypadku. Ląduję o 21.40 a pociąg, który mi pasuje najbardziej odjeżdża o 22.28. Dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Lut 2019 18:44 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Wg mnie nie zdazysz. Prawie godzine spedzilismy w kolejce po wize japonska. Bardzo duzo szczescia bedziesz potrzebowac by wyrobic sie w mniej niz godzine do pociagu.
Góra
 Profil Relacje PM off
foodtravel.pl uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 19 Lut 2019 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@Akna

Zgodnie z mapką na stronie lotniska, bankomat wewnątrz strefy odlotów znajduje się w "South Wing" (Terminal 1), jakkolwiek trudno mi się wypowiadać na temat prowizji.

https://www.kansai-airport.or.jp/en/map


@foodtravel.pl

Ryzyko, że nie zdążysz jest bardzo wysokie. Przejście przez kontrolę imigracyjną i odbiór bagażu zajmuje około godziny. Drugie tyle może zająć czekanie w kolejce po odbiór JR Pass, więc nawet jeżeli planujesz później z niego korzystać, to lepiej założyć, że wydostanie się z lotniska będzie bez jego użycia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 20 Lut 2019 10:55 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
Łudziłem się, że może zdążymy. W zeszłym roku na Narita, wszystko poszło błyskawicznie i myślałem, że teraz(tym bardziej wieczorem) też tak się uda.
JR Pass'a nie odbieram, bo tym razem parę dni będziemy tylko w Kyoto, więc jakaś szansa jest :)
No nic kolejny pociąg jest o 23.00
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Mar 2019 07:52 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
Weszliśmy po bilety o 22.24, także poszło nam bardzo szybko(pomimo pomylenia kolejki do kontroli paszportowej i punktu sprzedaży biletów), ale niestety na pociąg nie zdążyliśmy. Tak naprawdę nie jestem pewien o co chodziło, bo tego pociągu, który znalazłem na HyperDia nie było(wg pani w kasie) i pojechaliśmy o 23.
Przy okazji nie ma tego złego, bo po wyjściu z biletami podeszło do nas małżeństwo z Francji i podarowało nam karty SUICA z 540 jenami na każdej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Paź 2019 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Kilka wskazowek na swiezo odnosnie KIX.

Jesli przylatujecie w nocy, badz wczesnym rankiem i macie zamiar spedzic tylko kilka godzin w Osace, a z pewnoscia musicie przechowac bagaz (przechowywalnia jest czynna od 6:30) to na terminalu 2F (Domestic) pod schodami ruchomymi ( doslownie 30 m od Mc Donalda ktory znajduje sie po lewej stronie schodow) sa szafki na przechowanie bagazu. Obsluga ich jest bardzo prosta i jest rowniez po angielsku. Po zamknieciu sie szafki automat drukuje Barcode ktory nastepnie przyklada sie do czytnika aby odebrac bagaz i w ciagu kilku sekund nasza szafka sie otwiera. Szafki sa w 3 wielkosciach - duza na bardzo duza walizke 800 Jenow 24h, srednia 600 i mala 400. Probowalismy upchac dwa podreczne do sredniej, nawet przy polskich umiejetnosciach, nie dalo sie ;)

Mialem w sumie 4 loty z/przez KIX w tym 2 Air Asia. Za kazdym razem wazyli nam podreczne przy check in mimo ze mielismy jeszcze nadawany. Bardzo restrykcyjnie do tego podchodzili - 7kg to 7 kg. Musialem przepakowywac troche rzeczy. Za 3 razem sie wycwanilem, co moze tez komus pomoc. Jak wczesniej wspomnialem oddawalem bagaz do przechowania w szafkach. Jako ze mialem 1 bagaz nadawany i 2 podreczne ( oczywiscie lekko ponad 7kg ;)) potrzebowalem dwoch szafek zeby to przechowac. Wiec idac do check in wzielismy ze soba tylko jeden bagaz nadawany z szafki, a podrecznie jeszcze zostaly w drugiej, Juz pewnie sie domyslacie dlaczego ;). Przy check in bylismy bez podrecznych, wiec pani nie miala co wazyc. Zaraz po check in juz z boarding pass poszlismy do szafki i wyciagnelismy podreczne. Przy gatach nie ma juz wagi wiec nikt nie mial szans tego ponownie wazyc. Takim sposobem mozna uniknac troche stresu przy wazeniu bo tak jak wspomnialem sa z tym bardzo restrykcyjni.

Bankomat ktory nie pobiera zadnej prowizji przy wyplacie Revolutem znalazlem na Term. 2F (Domestic) przy odlotach. Jest on na samym koncu terminala po lewej stronie (jesli wjedziemy schodami srodkowymi, albo najprosciej calkiem inna strona niz tam gdzie jest McDonald. Rozowy nazwa: eon, obok niego jest jeszcze jeden ale ten chial prowizje.

Do centrum najszybciej dojedziecie koleja Nankai. Z kazdego terminala bardzo dobre oznakowanie, poprostu znaczek pociagu ktory jest caly czas na oznaczeniach lotniska. Docierajac na miejsce trzeba kupic bilet w automacie. Automaty sa rowniez w wersji angielskiej. Zwroccie tylko uwage zeby na automacie bylo napisane Nankai. Nawet jesli Wam sie nie chce czytac wszystkich info wyswietlanych na automacie, bilet do centrum kosztuje 930 Jenow i ta kwote zlokalizujecie zaraz na oknie glownym ktory wyswietla tylko 3 opcje. Automat przyjmuje tylko gotowke, ale ta mozecie bez problemu wyplacic (patrz punkt wyzej ;)). Jesli chcecie dojechac do Centrum-Centrum to jedzcie na stacje Namba. Nie da sie pomylic bo to ostatnia stacja. Bilet odbijacie na bramkach wejsciowych ktore maja wejscie na bilet (zolta ramka na obwodzie wejscia). Sa rowniez bramki kore maja tylko czytnik magnetyczny stad mala wskazowka.To samo robicie przy powrocie. Jesli kupiliscie bilet OW to na wyjsciu automat juz nie ''wypluwa'' biletu tylko go zatrzymuje.

Powrot na lotnisko, identyczna akcja ale....uwazajcie na stacji Namba bo na peronie nr 9 rowniez zatrzymuje sie Express ktory jedzie na lotnisko. Jest to pociag Rapid i na niego nie przysluguje bilet za 930 jenow. Ten pociag jesz caly czarny, a Nankai wyglada jak zwykly wagonik Metra. Nankai jadacy na lotnisko jest tzw. pol expresem nie zatrzymujacym sie na wszystkich stacjach. Kursuje praktycznie co pol godziny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group