Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 01 Lip 2017 18:26 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
pytanie do @romero1976...A z czym Twoim zdaniem @ambush przekłamał stan faktyczny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 01 Lip 2017 18:40 

Rejestracja: 03 Lip 2016
Posty: 16
Loty: 29
Kilometry: 89 327
-- 01 Lip 2017 18:34 --

Od kilku lat we własnym zakresie bez biur podróży .Zaplanowany wylot obecnie w lipcu do Kambodży wykupiony przelot Emirates. Czerwiec 2016 wyspa Ko Samui Zatoka Tajlandzka bardzo polecam bez jakiegokolwiek narzekania .

-- 01 Lip 2017 18:40 --

''Jamajka fałszywy raj'' moja interpretacja w\w nazwy postu jest przekłamaniem bowiem Jamajka jest ale rajem .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 02 Lip 2017 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@romero1976
Dzięki za odpowiedź.
Także tego, no... no fajnie :)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 02 Lip 2017 02:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
@romero1976
Merytoryczność Twojej odpowiedzi z uzasadnieniem jest cokolwiek zaskakująca...
Ale w sumie szacun, że ten, no... odezwałeś się w ogóle.. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 02 Lip 2017 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
Ja chciałem tylko dodać od siebie, iż ta relacja to moje subiektywne zdanie. Tak jak wspomniałem kilka razy - nikomu nie odradzam wyjazdu na Jamajkę. Traktujcie to jako uzupełnienie i poszerzenie swojej wiedzy na temat tego kraju :) I przekłamaniem nie jest, ponieważ to moja opinia - można się z nią zgadzać lub nie - ale jest prawdziwa, bo taką sobie wyrobiłem :) :p Tak samo jak nie uważam, że Twoja opinia romero1976 jest przekłamaniem. To Twój odbiór i cieszę się, iż taki miałeś. A znowu to, iż Ty miałeś taki udany pobyt nie znaczy, że kraj jest bezpieczny.
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 05 Lip 2017 05:33 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Ambrush pozdrawiam z Twoich okolic. Legends beach. W wolnej chwili skrobne relacje pewnie. Poki co wielkich przejawo rasizmu nie doswiadczylem ale faktycznie nieco mczace jest traktowanie Cie jak chodzacy bankomat. Margita miala nieco racji = jestes bialas =stac Cie bylo tu przyjechac = podziel sie:-) Negril jest mooocno zielooone a wyznawcy rasta wspomagaja sie kadzidlami z MiJJry na kazdym kroku :D nam to akurat nie przeszkadza ale uwazajcie od kogo kupujecie te cuda. A na pewno nie od slawnego "santa claus Negril" chodzscego po plazy i poobwieszanego worami grzybami itp:-) why ? moge na prv jakby kogos to interesilo.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
ambush lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 05 Lip 2017 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
@Grzes830324 O super - czekamy na Twoje relacje! Oby same najmilsze!
Idzcie na przechadzkę na dłuższy spacer na West End na wzgórza. p.s. jakieś plany poza Negril?
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 05 Lip 2017 13:48 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Luminous Lagoon i delfiny w Lucei przez wzglad na zone, zobaczymy co z tego wyjdzie. Wasz kierowca tez pedzil z lotniska jak szalony? Ten nasz zasuwal tak ze myslalem ze ostatnie wlosy ktore mi nie wylecialy to osiwieja :-)
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
ambush lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 09 Lip 2017 08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
Odnośnie kierowców przypomniała mi się jedna śmieszna ciekawostka. Nie zweryfikowane, tylko zasłyszane, a potem potwierdzone od innej osoby. Podobno jeśli policja złapie kierowcę, który jest upalony ganją i prowadzi auto grozi mu 'przeogromna' kara w wysokości około.....5 USD :D Dlatego generalnie nikt nie przejmuje się takowym zakazem. Czasem można zobaczyć kierowcę jadącego i popalającego jointa.
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 10 Lip 2017 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 852
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Mam pytanko. Jaki jest koszt sprzętu :)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 10 Lip 2017 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
@RaDiDaM akurat to w sumie też dość ciekawa sprawa. Tam nikt nie słyszał o pojęciu grama...jak w USA wszystko sprzedaje się na uncje. A uncja to ok 28 gram...I z tego co nas zaczepiali o oferowali, a i później się zorientowliśmy nikt nie kupuje mniej jak 1/2 uncji. O ile dobrze pamiętam koszt dla białego w przybliżeniu 20 USD za 1/2 uncji. Dla swoich na pewno ponad połowa ceny albo i jeszcze taniej.
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off
RaDiDaM uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 12 Lis 2017 11:36 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 11
Loty: 182
Kilometry: 375 861
@ambush można wiedzieć jak popłynęliście na Black River Safari? Czy da się tam popłynąć na własną rękę i ile to pi razy drzwi kosztuje? W sensie czy w Black River istnieje coś na zasadzie przystani gdzie cumują łódki, które wypływają gdy zbiera się grupa chętnych? Czy w grę wchodzi tylko opcja zorganizowanej wycieczki z jakimś lokalnym tour operatorem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 12 Lis 2017 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
@kaatjusza Wszystko się da na własną rękę. Generalnie najgorsza (w mojej opinii ;) ) i najbardziej popularna to opcja kupna wycieczki gdzie dowiozą na miejsce, a tam wsiądziesz w stateczek/barkę czy jakkolwiek to nazwać wśród 40-50 osób i popłyniesz rozlewiskiem. To co najważniejsze to wynająć im mniejszą łodkę tym lepszą - to ma znaczenie. Ja byłem na takiej jak u nas rybacy na rzekach pływają i była nas dwójka + sternik. Czy są miejsca gdzie na miejscu taką łódkę można złapać od ręki? Wydaje mi się, że tak, ale gwarancji Ci nie dam. Ja po prostu złapałem takiego gościa z łódką w Treasure Beach, gdzie się relaxowałem. I nie pamiętam dokładnie, ale powiedzmy z 45 min rejsu i dopływasz do rozlewiska, gdzie się pływa po Black River. W pakiecie możesz zwiedzić po drodze Pelican Bar...w sumie żadna atrakcja...można, ale nie trzeba.
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off
kaatjusza lubi ten post.
kaatjusza uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 16 Lis 2017 12:05 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 11
Loty: 182
Kilometry: 375 861
@ambush A pamiętasz może ile płaciliście w Treasure za tego gościa z łódką (i czy w tej cenie zahaczaliście też o Pelican Bar)? Ja też będę w TB (zresztą zatrzymuję się w tym samym miejscu co Wy) i stamtąd chciałam zrobić Black River i Pelican Bar i szukam najlepszej możliwej opcji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 16 Lis 2017 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Co prawda pytanie nie do mnie, ale im więcej informacji tym chyba lepiej :) Przy czterech osobach z Treasure Beach praktycznie na cały dzień, z wizytą w Pelican Bar wyciągnął od nas gość, który zgarnął nas dzień wcześniej z plaży 35 USD na głowę.

Koszt browara dla turysty w Pelican Bar 450 JMD.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 17 Lis 2017 10:42 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 11
Loty: 182
Kilometry: 375 861
Jasne, dzięki za info!
Hmm, to przy 2 osobach wyjdzie całkiem spora sumka :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 17 Lis 2017 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
@kaatjusza na Jamajce za wszystko wychodzi spora sumka ;) wspominałem - za wszystko słono się płaci, szczególnie za wszelakie 'usługi'. Tak czy inaczej z tego co pamiętam 50 $ to cena wyjściowa. 35 $ to dobra cena. Rzeczywiście na plaży znajdziesz kogo trzeba. p.s. Chcesz idealnego człowieka? W TB mieszka Tomek - Polak. Jak go znaleźć? Pogadaj z kimkolwiek i powiedz, że jesteś z Polski i szukasz Tomka. Każdy go zna i tam szanuje. Po 1 fajny kompan, po 2 z pewnością ogarnie co się da najtaniej jak się da ;)
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off
dworkam lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 17 Lis 2017 12:53 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 11
Loty: 182
Kilometry: 375 861
Wiem, że słono się płaci ale gdy przeliczyłam sobie kwotę podaną przez @dworkam i wyszło 140 USD za łódkę to taka łódka przy 2 osobach wychodzi już bardzo słono ;)
Z Tomkiem kontaktowalam się już kilka razy i faktycznie jest mega pomocny tyle, że będę tam w okresie świątecznym a Tomek ma wtedy największy sajgon bo ogarnia wycieczki z Polski i nie chcę mu kazdą pierdołą d... zawracać.
Góra
 Profil Relacje PM off
ambush lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 17 Lis 2017 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2015
Posty: 51
Loty: 193
Kilometry: 367 232
@kaatjusza my przy dwóch osobach zapłaciliśmy 100 USD, za łódkę (ten sam kapitan, co @ambush, podobnie jak miejscówka) jak byśmy znaleźli jeszcze dwie osoby to wołał od nas 120 USD za rejs. Nie chcieliśmy zatrzymywać się przy Pelikanie, tylko podpłynęliśmy. Może warto wybrać się lokalną taksówką do miasta i tam wziąć łódkę, będzie taniej. Jechaliśmy z "lokalsami" to świetna przygoda, jeżdżą często, wystarczy wyjść na ulicę.
_________________
www.miniclassic.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
kaatjusza uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 17 Lis 2017 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
To co pisze @Margita wydaje się bardzo rozsądnym pomysłem. Nie wiem jak na miejscu z łapaniem łódek...ale tam jest coś a'la port...więc z pewnością jak się dłużej poszuka na pewno coś się znajdzie - oby łódka była max kilkuosobowa. Z perspektywy czasu pewnie bym tam zrobił - więc powodzenia ;)
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off
kaatjusza lubi ten post.
kaatjusza uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group