Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lip 2017 01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Z pewnościa zdarzyło się Wam, że podczas podróży usłyszeliście piosenkę, która do tej pory kojarzy się Wam z konkretnym miastem lub krajem. Może podzielicie się swoimi doświadczeniami w tym temacie. Zacznę od siebie.

Gruzja. Za każdym razem, gdy słyszę te dźwięki czuję się pijany. ;)



Ukraina. Chyba jedyny utwór 5nizzy po ukraińsku. I zarazem mój ulubiony. Zawsze kojarzył mi się z tym krajem.



Peru. Jeśli słyszycie jeden utwór kilkanaście (kilkadziesiąt?) razy podczas kilkugodzinnej podróży (Cuzco - Machu Picchu), zapamiętacie go na całe życie. ;)



Moldawia. Szalony koncert Zdob si Zdob w Cricovej.:)



Bałkany. Boban Markovic - muzyka będąca esencją tej części Europy. Wymyśliłem sobie kiedyś, że ożenię się tylko wtedy, kiedy Boban Markovic zagra na moim weselu. :D

Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
arturro uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 01 Lip 2017 16:19 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
Fajny temat :)

- pierwsza podróż do Turcji - kierowca jeepa (byliśmy w górach na "offie") katował nas tym arcydziełem przez kilka godzin ;) Shantel już chyba zawsze będzie kojarzył mi się z kurzem i upałem :D

- z ostatniej wyprawy na Islandię - ich język jest tak trudny, że jak wyłapaliśmy nazwę stolicy w piosence, to uczepiliśmy się tego, że to "ichnie" ;) podczas kilkunastu godzin spędzonych w samochodzie przewinęła się kilka razy.

Jak mi się coś jeszcze przypomni, to dorzucę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
igore lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Lip 2017 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Chcę wreszcie usunąć zaległości w naszych prezentacjach powerpointowych z wyjazdów. Na pierwszy rzut daję Indonezję. Macie może jakieś podpowiedzi muzyczne do tego kraju? Kompletnie nic nie utkwiło mi tam w pamięci...

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Lip 2017 18:37 

"Saturday Night Fever" i John Travolta sprzedający farby , a w sobotnią noc król parkietu, na Brooklynie w NY. :D
W tle muzyka Bee Gees.



Jak zobaczyłem pierwszy raz ten film , wiele lat temu , od razu chciałem tam być. Zobaczyć jak wygląda Little Italy w Nowym Jorku.
I po latach się udało. Byłem, widziałem. Nawet most z którego spadł kolega Tonego Manero [ J.Travolta]
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Lip 2017 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Wrzuce cos z moich wypraw i przyznam, ze od razu powracaja wspomnienia. :D

W Bhutanie dostalem 2 pendrivy od Miejscowych z muzyka:





Z Burundi, slychajac tej muzyki znow bym sie tam wybral:





Wesola muzyka z Grenlandii, tak mi sie spodobala, ze kupilem kilka CD:





Swiat arabski (Bahrain), 2 piosenki w wykonaniu libanskiej aktorki z sexy glosem:




Kiedys kupowalem rutynowo CD z muzyka z danego kraju, ale w ostatnich latach, albo przywoze na pendrivie, albo staram sie notowac tytuly.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 01 Lip 2017 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
Dla mnie wspomnieniem z pięciomiesięcznej wyprawy do JW5563 (??? :D ) jest piosenka której słuchaliśmy z głośników codziennie w czasie porannej zaprawy.

_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Lip 2017 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 22
Loty: 79
Kilometry: 245 194
Fajny temat :) Pierwsze, co mi przychodzi na myśl to 4-dniowy wyjazd na Salar de Uyuni i... europejskie disco lat 80/90-tych! Tego słuchał nasz kierowca :( Muza totalnie nieboliwijska, ale na zawsze Haddaway i Modern Talking będą mi się już kojarzyły z pięknymi widokami Salaru i okolicznych lagun :roll: :roll: :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Lip 2017 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@mysimpleworld

Disko Partizani mnie się kojarzy, ze Złombolem 2010 do Turcji :D

_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Lip 2017 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
@igore - Ciekawe z tą gruzińską piosenką. Mieszkałem w Tbilisi w Hostelu Romantic i poznałem tam kilku fajnych ludzi, kumplujemy się do dziś. Jeden z nich piłował tę piosenkę po kilka razy dziennie. Nawet tłumaczenie zaczął robić. Tak więc i dla mnie jest to pierwsze gruzińskie skojarzenie muzyczne.

Ja dorzucę coś z Ukrainy.
Z pierwszej wizyty w Kijowie taka rzecz przypadła mi do gustu:



To był styczeń, Majdan stał, do najbardziej krwawych starć dopiero miało dopiero dojść. Ponownie przyjechałem tam miesiąc później, po pierwszej fali walk, w których zginęło kilka osób. Centrum Kongresowe Ukraiński Dom było na terenie kontrolowanym przez Majdan. Na straży budynku stali młodzi chłopcy, a z potężnych głośników waliła ta piosenka:



I powiem Wam, że jak słucham tego dziś, to mam lekkie ciarki na plecach.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 02 Lip 2017 12:01 

Pekin, a w zasadzie to lotnisko w Pekinie ;)



Hongkong



Tokio


Kawałki raczej słabo związane z tymi miejscówkami, no ale...
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Lip 2017 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
@arturro

Też słyszałem tę piosenkę wielokrotnie - od śniadaniu w hotelu po wieczorne wizyty w knajpach.
Z Gruzją kojarzy mi się też poniższy utwór. Swego czasu w Kutaisi wynajęliśmy sobie kierowcę z samochodem, by pojeździć po okolicy. Jeździliśmy cały dzień, paląc we trójkę kolejne papierosy w jego Lanosie, co jakiś czas opróżniając popielniczki. Kierowca wyglądał jak skrzyżowanie Luisa de Funesa z płatnym zabójcą. Zresztą upodobania muzyczne też miał ciekawe. Ten interesujący utwór zaprezentował nam w ciągu jednego dnia co najmniej 20 razy.

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Lip 2017 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
Nie jestem z muzyką na bieżąco i nie wiem kiedy ta piosenka miała premierę ale mi się to kojarzy z wypadem na narty w grudniu 2015 na Chopok. Ciągle to leciało w Aprés-Ski Bar LÚČKY.

_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Lip 2017 22:10 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 5
Z każdym wyjazdem kojarzy mi się Maanam Ta noc do innych jest niepodobna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Lip 2017 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
To ja pojadę bardziej sentymentalnie - kolonie na Słowacji, około 1996-97, byłem jeszcze kajtkiem, a podczas wycieczek autokarowych kierowcy z uporem godnym lepszej sprawy w kółko puszczali piosenkę Mc Eric & Barbara "Sen". Skutkowało to tym, że po 2-3 dniach piosenkę znaliśmy na pamięć, a fragment refrenu "keď moje oči plakali" ryczał cały autobus.

O tej sytuacji zupełnie zapomniałem, i przypadkiem, jakieś 15 lat później, usłyszałem ją ponownie w radio siedząc w spelunce, bodajże w Novákach. Wspomnienia wróciły, a ja podbiegłem do barmana z pytaniem o tytuł (swoją drogą dziwną miał minę). Enjoy the 90s.

_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
metia lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 17 Lip 2017 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
Turcja :D Nie było chyba dnia zebym nie słyszał tej piosenki :)

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Lip 2017 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Malawi. Pisałem już o tym w swojej relacji, ale szkoda byłoby nie wspomnieć w takim temacie jak ten :D

_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Lip 2017 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Australia. trip po Uluru & Kata Tjuta. Sarah - przewodniczka, katowała to w naszym wesołym mini busie.
trochę daleko od moich klimatów, ale jakoś gęba się cieszy, na samo wspomnienie ;)

_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image


Ostatnio edytowany przez marcino123, 21 Lip 2017 23:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Lip 2017 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@marcino123
Nie odpala, otrzymuje wiadomosc: "This video is unavailable".
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 22 Lip 2017 00:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Lip 2017 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2017
Posty: 194
Zbanowany
Jest piosenka, która zawsze kojarzy mi się z wyjazdem do USA - "Simon & Garfunkel - Mrs. Robinson".
Dlaczego? Czekając na pierwszy swój lot do USA (Wenecja - Nowy Jork, Delta) w terminalu jeden z pasażerów wyciągnął gitarę i zaczął grać tą piosenkę, po chwili cały terminal śpiewał tą piosenkę.

Do dzisiaj sobie pluję w brodę, że tego nie nagrałem. :(
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 21 Lip 2017 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
@RafiPodróżnik
Mi ze stanami już zawsze będzie kojarzyć się Journey - Don't stop believing :) parę lat temu pracowałem na kampie w Wisconsin i jeden z gości - niewidomy chłopak, perfekcyjnie zagrał ten kawałek na pianinie :)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group