Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Morze Martwe - Ejlat
#1 PostWysłany: 17 Maj 2017 07:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
Przegrzebalam wątek jednak byłabym wdzięczna za podpowiedź. Chcemy z Jerozolimy pojechać egged nad morze martwe.
Czy znad morza martwego jakoś dotrzemy komunikacją publiczną do ejlatu?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Maj 2017 08:30, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 17 Maj 2017 08:23 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Autobus Egged nr.444 Eilat - Jerozolima/Jerozolima -Eilat zatrzymuje się nad morzem martwym w kilku miejscach. Wszystko masz tu:
https://mslworld.egged.co.il/?language= ... /1744/1/-1
Sprawdż przystanki i wybierz godzinę odjazdu. Jeżdzi często. Uważaj na szabas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Maj 2017 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
co do tego autobusu to wiem, że on jeździ tylko zasadnicze pytanie czy można wsiąść na jednym z przystanków nad morzem martwym? Ponieważ wiele wpisów na forum jest mówiących o tym, że kierowcy na trasie nie wpuszczają i można wsiąść tylko na początku trasy....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Maj 2017 13:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Było już o tym wielokrotnie, ale...
W marcu na dworcu autobusowym w Jerozolimie chcieliśmy kupić bilety na dwa odcinki: z Jerozolimy do Ein Bokek, a następnie z Ein Bokek do Eilatu. Niestety, odmówiono nam sprzedaży tych dwóch biletów. Była opcja tylko do Ein Bokek lub bezpośrednio do Eilatu. Powiedziano nam, że możemy zakupić bilety tylko na pierwszy odcinek, a na drugi u kierowcy, ale nie zagwarantują nam, że wsiądziemy do autobusu w Ein Bokek.
Mając doświadczenie z poprzednich przejazdów na tej trasie w poprzednich latach, zdecydowaliśmy więc kupić bilety na całą trasę, a nad Morze Martwe wybrać się na zorganizowaną wycieczkę.

Tak, ponownie była ta sama sytuacja. Cały autobus był zapełniony. Kierowca tylko wypuszczał pasażerów (raptem kilka osób) i nikogo nie zabierał w trasie z przystanków. Wyjątkiem było 2 wojskowych.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
olir1987 lubi ten post.
olir1987 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 17 Maj 2017 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
a jak wyglądała zorganizowana wycieczka? czy warto było?
dzięki za informacje chciałam potwierdzić moje wątpliwości.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Maj 2017 13:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Skorzystaliśmy z Abraham Tour: https://abrahamtours.com/
Wycieczka była całodniowa do Masady, Ein Gedi i Morze Martwe. Ja korzystałam dwa lata temu, a teraz byli moi znajomi. Wszyscy byliśmy zadowoleni, i z czystym sumieniem mogę polecić.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
olir1987 lubi ten post.
olir1987 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 17 Maj 2017 18:37 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
olir1987 napisał(a):
co do tego autobusu to wiem, że on jeździ tylko zasadnicze pytanie czy można wsiąść na jednym z przystanków nad morzem martwym? Ponieważ wiele wpisów na forum jest mówiących o tym, że kierowcy na trasie nie wpuszczają i można wsiąść tylko na początku trasy....


Dziwne te informacje,tacy doświadczeni podróżnicy... Wchodzisz na stronę egged, wpisujesz jako start - Ein Bokek do - Eilat, wybierasz datę (można tylko na siedem dni do przodu) i szukaj. Następnie wybierasz godzinę klikasz na dole Book online. Przekierowanie na stronę zakupu i płatności (tylko hebrajski) kupujesz, płacisz kartą i masz bilet z miejscówką. Przychodzisz na przystanek wsiadasz i na 100% kierowca Was zabierze. Podchodzisz do swojego miejsca - jeśli zajęte pokazujesz bilet, siadasz i spokojnie jedziesz do Eilat. Przetestowane osobiście.
.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Maj 2017 08:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
@‌Zdzislaw422‌ wolę się upewnić zamiast stać na przystanku i stracic kilka godzin na czekanie. Mam mocno ograniczony czas w Izraelu stąd wolę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Moje wątpliwości sa efektem czytania części forum o transporcie gdzie wiele osób mówi o tym, że kierowca ich nie zabrał albo egged nie sfinalizowało płatności na stronie....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Maj 2017 08:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
@‌Zdzislaw422‌ wszystko dobrze, o ile kierowca zatrzyma się na przystanku. Bo jak nie, to nieważne czy masz bilet czy nie.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Cze 2017 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2016
Posty: 114
Loty: 13
Kilometry: 24 634
Próbuję wejść i skalkulować bilet z Jerozolimy do Ejlatu ale nie działa, próbowałam też w innej przeglądarce i nic, zawiesza się...Powiedzcie ile mniej więcej zapłacę za taki bilet w obie strony w początkach listopada ?
Góra
 Profil Relacje PM off
jack.strong lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 29 Cze 2017 19:13 

@lanzalotte Tu masz wszystko wyjaśnione: eilat-jerozolima,1208,102305
Góra
 PM off
lanzalotte uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 29 Cze 2017 20:35 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 405
niebieski
Jedziesz sama? Jeśli nie- wypożyczcie samochód to najlepsza opcja.
Jeśli sama pisz na forum, może znajdziesz kogoś do wspólnego wyjazdu.
Widzieliśmy w Ein Bokek i Ein Gedi sporą grupę ludzi ok. 20 osób czekających na przystanku.
Dla mnie 70 Eur to sporo. Za 350 zł/osobę /z kosztami z paliwa i ubezp./ wypożyczyliśmy w 4 osoby kijankę na 7 dni, z tego 4 dni intensywnej jazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off
lanzalotte lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 30 Cze 2017 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2016
Posty: 114
Loty: 13
Kilometry: 24 634
Jadę sama aczkolwiek towarzystwo mile widziane, napiszę, może ktoś też jedzie w tym terminie. Tak koszty są duże...rozważam czy po prostu Ejlat nie zostawić na osobną podróż a zwiedzić sobie na spokojnie obszar Jerozolimy i Morza Martwego.
Góra
 Profil Relacje PM off
jack.strong lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 30 Cze 2017 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Najciekawsze w Eljat jest przejście graniczne z Jordanią.
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 30 Cze 2017 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2120
platynowy
Lecę sam do TLV 26.10, choć wolałbym w towarzystwie. Wracam z Eilatu 31.10.
W niedzielę 29.10 chciałbym jechać z Jerozolimy do Eilatu z przystankiem nad M. Martwym więc dokładnie śledzę wszystkie informacje i uwagi w temacie.

Najbardziej niepokoi, że wg niektórych osób, można mieć bilet zakupiony przez internet na dany odcinek trasy ale kierowca może się nie zatrzymać na przystanku jeśli nikt nie bedzie akurat wysiadał z autobusu. Ciekawe czy to pewna informacja. Izrael wydaje się być krajem cywilizowanym, kierowca na mój gust, powinien mieć jakieś informacje na którym przystanku ktoś wsiada.
Ale to tylko mój gust, czyli osoby która z komunikacją tam, ani z niczym innym, do czynienia nic nie miała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Cze 2017 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 493
Loty: 76
Kilometry: 104 894
lanzalotte napisał(a):
Jadę sama aczkolwiek towarzystwo mile widziane, napiszę, może ktoś też jedzie w tym terminie. Tak koszty są duże...rozważam czy po prostu Ejlat nie zostawić na osobną podróż a zwiedzić sobie na spokojnie obszar Jerozolimy i Morza Martwego.

Masz rację do Eilat lepiej polecieć następnym razem. WizzAir lata na trasie WAW- VDA od listopada, trzeba pilnować promocji /najtaniej 168PLN RT/.
Góra
 Profil Relacje PM off
lanzalotte lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 30 Cze 2017 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2120
platynowy
Też mi to chodziło po głowie, ale natknąłem się na zdjęcia zrobione gdzieś na przystanku po drodze z nad M.Martwego do Eilatu oraz opis widoków podczas kilkugodzinnej podróży przez pustynię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Cze 2017 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 280
Loty: 112
Kilometry: 142 458
niebieski
onufry_z napisał(a):
Najbardziej niepokoi, że wg niektórych osób, można mieć bilet zakupiony przez internet na dany odcinek trasy ale kierowca może się nie zatrzymać na przystanku jeśli nikt nie bedzie akurat wysiadał z autobusu. Ciekawe czy to pewna informacja. Izrael wydaje się być krajem cywilizowanym, kierowca na mój gust, powinien mieć jakieś informacje na którym przystanku ktoś wsiada.
Ale to tylko mój gust, czyli osoby która z komunikacją tam, ani z niczym innym, do czynienia nic nie miała.


Powiem tak - system autobusów w Izraelu bywa w wielu kwestiach gorszy od naszych PKSów. Myśmy przejechali nasz przystanek w Ein Bokek (widniał on w rozkładzie w internecie), bo kierowca postanowił się na nim nie zatrzymać. :D Powiedzieliśmy mu dokładnie gdzie chcemy wysiąść, a on odpowiedział że wysadzi nas na następnym. Co prawda to jakieś 500 m, no ale jednak jaja. Natomiast to był jedyny incydent. Bez problemu autobus zajeżdża np. pod Masadę czy do różnych "kibiców" na trasie, mimo że nie nikt tam nie wsiadał, ani nie wysiadał. Może to po prostu kwestia szczęścia i humoru kierowcy.
_________________
Image
http://www.blizejdalej.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Cze 2017 19:37 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 199
Loty: 166
Kilometry: 286 767
niebieski
Szczerze powiedziawszy korzystałem z usług Eggedu podczas pobytu w Izraelu kilkukrotnie (w tym w Ein Bokek) i generalnie nie ma żadnego problemu z zatrzymywaniem się autobusu na przystankach. Stojąc na przystanku wystarczy pomachać kierowcy, że chce się wsiąść i bez problemu zjeżdża wtedy na zatoczkę, a siedząc w autobusie najlepiej po prostu w pobliżu jakiegoś niszowego miejsca docelowego ustawić się do wyjścia albo zagadać do kierowcy że chce się tu wysiąść. Inna inszość to punktualność autobusów, które potrafią przyjechać zarówno pół godziny wcześniej, jak i później w stosunku do tego co podane jest na stronie, ale to już osobny temat :D :D :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Lut 2019 15:35 

Rejestracja: 04 Lut 2019
Posty: 3
Cześć,
lądujemy o 13 w piątek w Eilacie.

Chcemy przedostać się w okolice Morza Martwego i spać pod namiotem.
Zapewne żaden autobus po 15 z Eilatu już nie pojedzie więc zapewne zostaje nam jazda stopem. Dobrze myślę?

Gdzie można przespać się w namiocie, tak żeby rano móc wejśc na Masade? Czy w pobliżu wejścia do parku jest do dozwolone?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group