Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 132 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 05 Cze 2017 10:42 

Teraz mogę ze spokojem udać się do Londynu, nie obawiając się o własne bezpieczeństwo. Koniec z dziecinnymi kredkami i tatuażami pszczół. May the mind be with you

Załączniki:
OMG.png
OMG.png [ 421.42 KiB | Obejrzany 6243 razy ]
Góra
 PM off
namteH lubi ten post.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#102 PostWysłany: 10 Cze 2017 13:50 

Rejestracja: 04 Cze 2017
Posty: 12
Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się nad podróżowaniem do Londynu to wczoraj wróciłam z tego miasta po 3 dniach pobytu. Nie ma czym się przejmować, nie ma więcej policji na ulicach niż normalnie, życie toczy się dalej. Ktoś wspominał o wojsku na ulicach wspomagającym policję - bzdura. Policja (tylko niektórzy uzbrojeni) jest w okolicach parlamentu i okolicznych rządowych budynków. Zawitałam też na Borough Market który wciąż jest zamknięty i obstawiony policjantami pilnującymi obiektu. Poza tym nie ma żadnych wzmożonych środków bezpieczeństwa ani na ulicach ani w metrze.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#103 PostWysłany: 10 Cze 2017 14:02 

Kamisss napisał(a):
[...]nie ma więcej policji na ulicach niż normalnie[...]
[...]wojsko na ulicach wspomagające policję - bzdura[...]
[...]policja (tylko niektórzy uzbrojeni)[...]
Poza tym nie ma żadnych wzmożonych środków bezpieczeństwa ani na ulicach ani w metrze.


Faktycznie, czuję się przekonany.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#104 PostWysłany: 10 Cze 2017 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@‌Kamisss‌
Krew już wyschła czy przy londyńskiej pogodzie to i tak nie ma znaczenia?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelos lubi ten post.
 
      
#105 PostWysłany: 10 Cze 2017 18:30 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
czy ma znaczenie ze zycie toczy się dalej, a policjanci dalej nie mają broni? Dla tego typu ataków pojedynczych osob lub malych grupek jest nie do wykrycia planowania i nie do zablokowania. Jak juz wszystko obstawią to ataki będą wyglądac tak ze bedzie jeden do jednego. Terrorysta zabije 1 osobę po czym policjant stojący na kazdym skrzyzowaniu go zastrzeli. Do tego trzeba sie przyzwyczaic i liczyć ze nie będzie się tą osobą poszkodowaną. Fajna perspektywa ....

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 19 Cze 2017 06:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Niestety, 1:1 stało się faktem. Trzymam kciuki, żeby nie pojawiło się słowo "Polisy" ani po stronie napastników, ani ofiar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 19 Cze 2017 06:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Obawiam się ze niestety kolejnym krokiem moze być 2:1 :-(
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 19 Cze 2017 07:21 

Kolejne wydarzenie, które potwierdza trafność mojej diagnozy odnośnie poziomu bezpieczeństwa w Londynie. Przykra sprawa, szkoda tych ludzi.

Ale mam tutaj jeszcze jedną refleksję: tak się kończy nietolerancyjna, ślepa i nienawistna pogarda dla religii. W Polsce mieliśmy ostatnio tego przedsmak. Szczęśliwie, mądre służby i mądre państwo reaguje zanim dojdzie do takiej tragedii.
Góra
 PM off  
      
#109 PostWysłany: 19 Cze 2017 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Londyn, powoli robi się strefą wojenną. Oczywiście, są zapewne dzielnice, w których takie "incydenty" jeszcze dłuższy czas nie będą mieć miejsca. Nie zmienia to faktu, że nigdy nie wiesz czy ciężarówka, którą akurat mijasz nie postanowi Cię zabić. Jednak, " jest to część życia wielkim mieście" jak powiedział Sadiq Khan.
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 19 Cze 2017 12:09 

@pawelos To był 'atak terrorystyczny' a nie 'incydent'. 'Incydenty' to były wcześniej. Bądź łaskaw stosować nowomowę poprawnie.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
pawelos uważa post za pomocny.
 
      
#111 PostWysłany: 19 Cze 2017 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 721
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
Najważniejsze, że Pani May jest znów "...głęboko zaniepokojona..." i jest "...myślami z rodzinami ofiar..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 19 Cze 2017 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Anonymous napisał(a):
@pawelos To był 'atak terrorystyczny' a nie 'incydent'. 'Incydenty' to były wcześniej. Bądź łaskaw stosować nowomowę poprawnie.

nie rozumiem?
wcześniej tez pisali atak terrorystyczny...



w sumie watek do zamknięcia, żal by na forum podróżniczym czytać takie ksenofobiczne wpisy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 19 Cze 2017 12:50 

@becek, w żadnym wypadku wątek nie jest do zamknięcia. Życzyłbym sobie by ten temat był nieaktualny, ale niestety jest aktualny i to coraz bardziej.
A to że rzeczywistość nie koresponduje z prezentowanymi przez niektórych dyskutantów omamami i nie jest tak bezpiecznie jak to miało być, nie jest argumentem za zamykaniem wątku. Ksenofobicznych wpisów tutaj nie odnotowałem.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#114 PostWysłany: 19 Cze 2017 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Anonymous napisał(a):
i nie jest tak bezpiecznie jak to miało być,

a jak miało być?oświeć nas i podaj gdzie zostało napisane ze będzie jak miało być?
może jakieś rozporządzenie EU o tym pisze?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 19 Cze 2017 13:04 

@becek, i po co te nerwy? Tu nie ma powodów do zdenerwowania, tu się po prostu trzeba zastanowić i nie próbować zakrzyczeć rzeczywistości, bo świat się tym krzykom nie poddaje. Nie cenzuruj, pozwól ludziom dyskutować. Wielokrotnie zarzucano mi, że popadam w paranoje, gdy odradzałem podróże do Londynu, a wzorzec ciągle ten sam: jak nie most, to meczet, jak nie ciężarówka do nóż. Gdzie Ty widzisz ksenofobię? Napisałem "szkoda ludzi", bo przykro mi że zginęli muzułmanie przed meczetem.
Góra
 PM off  
      
#116 PostWysłany: 19 Cze 2017 13:11 

@becek Tak tak, prawacka propaganda! A biedne kobiety i dzieci (i inżynierowie!) cierpią! Zejdź na ziemię.
@Don_Bartoss Światopogląd mu się sypie, to i się obrusza :D
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#117 PostWysłany: 19 Cze 2017 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Anonymous napisał(a):
Nie cenzuruj, pozwól ludziom dyskutować. Wielokrotnie zarzucano mi, że popadam w paranoje, gdy odradzałem podróże do Londynu, a wzorzec ciągle ten sam: jak nie most, to meczet, jak nie ciężarówka do nóż. Gdzie Ty widzisz ksenofobię? Napisałem "szkoda ludzi", bo przykro mi że zginęli muzułmanie przed meczetem.

nie popadasz w paranoje tylko jesteś hipokrytą :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 19 Cze 2017 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@becek
Może lepiej wypowiedz się w wątku o bezpieczeństwie na forum, bo chyba ktoś Cię zmusza do czytania i wypowiadania się w tym temacie...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#119 PostWysłany: 20 Cze 2017 00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Trzeba kiepsko znać historię Londynu, żeby uważać, że w obecnych czasach nie jest bezpiecznie. Trzy literki na pobudzenie ciągu skojarzeń: IRA. Warto też pomyśleć, jakiego wyznania tej samej religii byli ludzie po obu stronach tamtej barykady.

Do dalszych badań polecam rozejrzenie się po np. Kensington i Eastham oraz zwrócenie uwagi, że w obu tych dzielnicach chętnie osiedlają się muzułmanie (w pierwszej ci z kasą zazwyczaj zbitą w domu, a drugiej - cóż...głównie potomkowie tych, co ratowali imperium albo jakość życia po 1947).

2:1 wydaje mi się wysoce prawdopodobne, szczególnie tuż po Ramadanie. I - moim zdaniem - ma tyle samo sensu, co głodzenie Irlandczyków czy niektóre "sukcesy" ww. IRA. Zacytuję więc nie klasyka i życząc dobrej nocy pożegnam się.

"Power and the money, money and the power/ Minute after minute, hour after hour" Chętnym polecam doczytanie do końca tej zwrotki.

G'night!
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#120 PostWysłany: 20 Cze 2017 11:00 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
pawelos napisał(a):
Londyn, powoli robi się strefą wojenną. Oczywiście, są zapewne dzielnice, w których takie "incydenty" jeszcze dłuższy czas nie będą mieć miejsca. Nie zmienia to faktu, że nigdy nie wiesz czy ciężarówka, którą akurat mijasz nie postanowi Cię zabić. Jednak, " jest to część życia wielkim mieście" jak powiedział Sadiq Khan.

Mieszkałem w Londynie ostatnie 5 miesięcy w dwóch miejscach. Pierwsze było dosyć mocno muzułmańskie (zaraz przy meczecie przy których ostatnio był atak). I nikt mnie ani nikogo ze znajomych nie zaczepił ani razu, nie spojrzał nieprzyjaźnie. Później mieszkałem w okolicy gdzie było już więcej imigrantów z Europy Wschodniej i tam się czułem gorzej. Nazywanie tego strefą wojenną to przesada spora, zdarzają się ataki ale szansa, żeby być danym miejscu o danym czasie jest taka sama jak na to, że ktoś w nocy w Warszawie Cię zaczepi na ulicy. W Polsce media pompują to niesamowicie, a tam życie toczy się dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 132 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group