Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 15 Cze 2017 04:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
@jack.strong wielkie dzięki za dobre słowo!

Aż wstyd, długo nas tu nie było, ale u nas takie zmiany, że aż strach. ;)
W Wietnamie spędziliśmy miesiąc. Według nas to był najlepszy kraj Azji Południowo-Wschodniej, oj działo się! Będziemy opisywać, ale na razie garść nowości...

Na wstępie:
Wielkie wiadomości, a właściwie kolejne refleksje w podróży. 26 maja strzeliło nam 18 miesięcy w trasie i 15 odwiedzonych krajów. Masa czasu, ogrom ludzi spotkanych, tysiące kilometrów autostopem i niesamowite przygody! Zawsze zastanawiamy się jak ten czas leci. Tym razem odwiedziliśmy kolejnych polskich podróżników – Marcina i Monikę. Ta przekochana, pozytywna para mieszkała przez ostatni rok w Chinach i podzieliła się z nami nie tylko informacjami na temat kraju, ale też swoim pięknym "kątem" w tej części świata, podróżniczymi opowieściami i masą wspólnego czasu.

Załącznik:
18miesiecy.jpg
18miesiecy.jpg [ 479.09 KiB | Obejrzany 26790 razy ]


A teraz najważniejsze info :)

Zostajemy w Chinach!
Nasz Facebook, F4F i blog ostatnimi czasy to wielka cisza przed burzą. Według planu, powinniśmy w tym momencie przemierzać już mongolską pustynię. Żałujemy, że nas tam nie ma, bo było to jedno z moich marzeń na najbliższe miesiące.
Co się z nami dzieje? W dwóch słowach: zamieszkaliśmy w !!!!Chinach!!!!

Po wizycie w Australii, w naszych głowach od razu pojawiła się ochota, żeby kiedyś tam zamieszkać na rok lub dwa, to samo po Nowej Zelandii, ale Chiny?
Decyzja nie była łatwa i sami siebie zaskoczyliśmy tym, co robimy. Mętlik w głowie, analiza planów, rachunek zysków i strat, co z wizą? Z niemałymi zawirowaniami, udało nam się przebrnąć przez tą trudną fazę, głównie dzięki niezastąpionym M&Msom, czyli Monice i Marcinowi, którzy krok po kroku wprowadzili nas w chińskie życie, oddali swój czas i całą zdobytą wiedzę. Dzięki kochani! Bez Was to by była marność nad marnościami z Chińczykami, chińskim językiem i stawieniem czoła chińskiemu sposobu myślenia. ;)
Długie milczenie oznaczało i dla nas wielką niepewność. Dzisiaj dzielimy się z Wami, bo oficjalnie wjechaliśmy do Chin na nowej wizie! Juhuu!
I mamy dom, znowu, na trochę. ;)

Załącznik:
Chiny5.jpg
Chiny5.jpg [ 542.91 KiB | Obejrzany 26790 razy ]


Będziemy Was informować jak życie w Chinach leci. :)
Pozdrawiamy serdecznie!
Daria i Piotrek
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#62 PostWysłany: 15 Cze 2017 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 493
Loty: 76
Kilometry: 104 894
-- 15 Cze 2017 18:21 --

Witajcie, fajnie że odezwaliście się. Jeśli tylko macie internet to wrzucajcie nawet po jednym zdjęciu na tydzień koniecznie z komentarzem. Łatwiej wam będzie kontynuować ciągłość relacji, bo po długiej przerwie zawsze coć można zapomnieć i pominąć. Pozdrawiam z Warszawy

-- 15 Cze 2017 18:23 --

A dzisiaj w Polsce jest Święto Bożego Ciała i dzień wolny od pracy, czyli początek długiego weekendu tzw. "czerwcówka".
Góra
 Profil Relacje PM off
Piotras_5 lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 15 Cze 2017 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Jestem pod mega wrażeniem, super sprawa, świetna przygoda, tylko skąd pieniążki na to wszystko? ;)

Powodzenia i pięknych wspomnień!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Piotras_5 lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 19 Cze 2017 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
makdeb napisał(a):
Jestem pod mega wrażeniem, super sprawa, świetna przygoda, tylko skąd pieniążki na to wszystko? ;)

Powodzenia i pięknych wspomnień!


Będzie o tym odrębny wpis. Wiele osób pyta o hajs, tutaj wielkich tajemnic nie ma, ale chcemy to raz, a porządnie opisać.
Póki co wystarczy odpowiedź z powyższego postu - w Chinach zostaniemy równy rok - tylko dla kasy. Szczerze to my na początku nie mogliśmy uwierzyć w nasze kalkulacje, ale serio to jest dużo pieniędzy. ;)

Będziemy nadrabiać! Chciałbym spróbować pisać raz na tydzień lub dwa, konkretnie o Chinach, jakiś ciekawostkach czy kulturze. Zobaczymy jak to będzie, bo musimy jeszcze ogarnąć kilka spraw związanych z naszym "życiem". ;)

Dzięki za komentarze. Postaram się teraz pisać więcej. Na pewno Chiny są bardzo ciekawym krajem i zupełnie innym niż wszystkie, w których kiedyś byłem.

Powodzenia i "keep in touch"! :)

Pozdro, Piotrek
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 19 Cze 2017 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 493
Loty: 76
Kilometry: 104 894
Aby zachować ciągłość relacji z podróży i kontaktu z nami musicie pisać regularnie. Jak często to zależy od was. Jeśli nie macie zawsze netu, to piszcie w wordzie a potem wstawiajcie na forum. Jakieś założenia przyjmijcie minimalne /raz na tydzień, raz na 10 dni/ ustawić przypomnienie w telefonie i pisać. Chyba że pracujecie na plantacji ryżu od świtu do nocy i już nie macie sił aby pisać. Tu pojawia się pytanie jaką pracę można wykonywać podczas tak długiego pobytu w Chinach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 15 Lip 2017 05:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Siemano!

@jack.strong kurde ten czas leci jak jakiś nienormalny... I tak ma by całe życie? Ja się nie zgadzam!
@makdeb zapomniałem oznaczyć, ale odpowiedziałem w poprzednim poście. ;)

Ok, trochę świeżości i nowości. Właściwie jesteśmy tutaj oficjalnie od 26 maja, czyli już ponad 1,5 miesiąca. Przez ten czas zadomowiliśmy się (co jest dla nas nowym uczuciem) oraz ogarnęliśmy okolicę i "współpracowników". :)

Na pierwszy ogień:
W wolnych chwilach praktykujemy... Szaber mango!
Tak serio to na naszym podjeździe jest około 15 drzew z mango. Do kogo należą? Sami nie wiemy. Fakt jest taki, że poza panem ochroniarzem i nami nikt ich nie zrywa.
Szkoda żeby się zmarnowały... Swoją drogą mango są naszym ulubionym, tropikalnym owocem.

Załącznik:
mango.jpg
mango.jpg [ 221.18 KiB | Obejrzany 26153 razy ]


Druga sprawa to sami Chińczycy. Słów kilka o tym "ważniaku". ;)
Skoro już tutaj i tak będziemy siedzieć kupę czasu to spróbujemy choć odrobinę przybliżyć Wam styl życia w Chinach.
Na dzisiaj koledzy i koleżanki z pracy. W sumie nic nowego, prawda? Jednak jak bardzo mylnego...
Zacznę od mojego szefa - wykształcony, żył przez rok w Londynie, super śmiga po angielsku. Przy każdej okazji pyta się mnie czy dużo pije, a oczywiste dla niego jest, że tak, więc pyta co lubię pić i czy może przyjść do mnie do domu ze skrzynka piwa. Serio? Ale że szef? Nie wiem jak to wygląda w Polsce, ale nie sądzę by było podobnie...
Chińczycy generalnie kochają pokazywać swoich "białych" przyjaciół wszędzie, gdzie się da. Wyobraźcie teraz sobie, że macie czarnego kolegę i chcecie go pokazać wszystkim znajomym. ;) Brzmi trochę jak abstrakcyjny rasizm? Ja nie wiem co o tym myśleć. :D

A co wy o tym sądzicie? Warto być białym czarnuchem i pić z szefem czy lepiej nie? ;)

Na zdjęciu z przodu po lewej drugi nauczyciel z Iranu, a po prawej mój wspomniany szef.

Załącznik:
chińczyki.jpg
chińczyki.jpg [ 121.85 KiB | Obejrzany 26153 razy ]


Pozdrawiam z upalnych Chin!
Piotrek :)
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 15 Lip 2017 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 317
niebieski
Hej!

Jeśli to nie jest tajemnicą, to na czym polega Wasza praca w Chinach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 19 Lip 2017 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
@firley7 cześć! Nie, to nie jest żadna tajemnica - oboje uczymy angielskiego, ale że mamy mało godzin to jeszcze dorabiamy sobie przez internet. :)

pozdro!
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 19 Lip 2017 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 317
niebieski
Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam i życzę sukcesów w pracy i kolejnych wpisów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 26 Lip 2017 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
"Nigdy więcej nie usiądę na jednośladzie!" - powiedziała mi prawie trzy lata temu Daria.
Kobieta jednak (czasami na szczęście!) zmienna jest. ;)

W swoim życiu miałem już skuter, trzy motocykle i przypadkiem samochód. Teraz mamy skuter, a nawet dwa! Nie byle jakie, bo... Elektryczne. :)

W Chinach nie można prowadzić żadnego pojazdu bez chińskiego prawa jazdy. Nie obejmuje to tylko skuterów elektrycznych, bo traktowane są jako rowery. Dziwne?
Jak cholera, ale nam to pasuje. Oboje mamy spory dystans do przejechania do pracy. Nasze godziny na dodatek wymijają się i to bardzo. :( Dlatego dwa skutery okazały się niezbędne. O parkingu, który mamy opiszemy kiedy indziej, bo to też niezłe jaja. ;)

Jak w Polsce, widzieliście jakieś elektryczne rowery/skutery/hulajnogi?
Pozdrawiamy serdecznie z upalnego (38 C) Chaozhou.
Miłego weekendu Wam życzymy!
Daria i Piotrek

Załącznik:
3.jpg
3.jpg [ 700.23 KiB | Obejrzany 25802 razy ]
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 30 Sie 2017 07:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Cześć podróżnicy!

Znowu chwila minęła, a ten czas leeeeeci jak szalony!

1. Na początku sierpnia wraz z moimi nauczycielami i uczniami pojechaliśmy na wycieczkę do miasta Zhuhai. Największą atrakcją były odwiedziny w ogromnym AQUA parku pod Zhuhai. Generalnie nie jestem fanem takiego typu atrakcji, ale jako że i tak to stoi, szef płaci to szkoda nie skorzystać. Pierwsza fotka z pokazu delfinów i ich trenerów.

Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 322.81 KiB | Obejrzany 25196 razy ]


2. Kolejną atrakcją wycieczki był krótki treking po wyspie pod Zhuhai. Fajny widok na nowy most Hong Kong - Macau - Zhuhai.
Tylko ten smog... :/

Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 297.68 KiB | Obejrzany 25196 razy ]


3. W wolnych chwilach również wspominamy nasze dobre chwile z wcześniejszych krajów :) Nowa Zelandia tym razem na tapecie :)

Załącznik:
4.jpg
4.jpg [ 606.25 KiB | Obejrzany 25196 razy ]



Pozdrawiamy serdecznie!
Daria i Piotrek
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)


Ostatnio edytowany przez mashacra 30 Sie 2017 22:56, edytowano w sumie 2 razy
Post niezgodny z regulaminem forum: http://www.fly4free.pl/regulamin-uslugi-spolecznosc-fly4free-pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 16 Lis 2018 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Cześć wszystkim przeglądającym ten temat!
Chciałbym tylko poinformować, że nie z mojego lenistwa, a z bardzo nieprzyjemnego podejścia adminów oraz moderatorów do mojego tematu, nie mam więcej potrzeby pisania na tym forum. Nie będę dawał za darmo komuś pożywki na marketing i zarabianie pieniędzy za moją pracę, gdzie nawet nie mogę odesłać ludzi na Facebooka po więcej zdjęć.

Takiemu chamskiemu zachowaniu mówię zdecydowanie nie. :)
Dziękuję wszystkim za miłe słowa i komentarze. Nasza podróż za chwilę osiągnie 3 lata poza domem. :)
Pozdrawiam serdecznie z Korei Południowej.
Piotrek
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group