Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 164 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 25 Mar 2017 20:22 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
Październikowa promocja przyniosła pierwsze loty z AeroMexico. Jesteśmy po zrobieniu trasy: AMS-MEX-HAV, HAV-MEX-AMS, a więc czas na kilka wrażeń z podróży:

Miejsce:
Na długiej trasie lot Dreamlinerem, w obydwie strony mieliśmy miejsca H oraz J, a więc środek i okno. Na obydwu lotach udało się, że trzecie miejsce obok nas zostało wolne, więc miejsca było naprawdę sporo. Przy kombinacjach dało się w dwie osoby spać w pozycjach półleżących. Z miejscem na nogi i szerokością foteli również całkiem ok. Na krótkie trasie lot Boeing 737, w którym było trochę ciaśniej, ale również nie można było narzekać.

System rozrywki:
Nie jestem wymagająca w tym zakresie, ale oferta rozrywkowa raczej na minus. Co prawda było kilka świeżych filmów (ale często bez możliwości włączenia napisów), ale w zasadzie do nich ograniczyła się oferta Brak gier oraz niedziałająca transmisja TV Live zostawiły negatywne wrażenia, których nie zrekompensował całkiem intuicyjny system nawigacji i niezle działające ekrany dotykowe.

Obsługa:
Obsługa w miarę miła (choć zdarzyła się jedna stewardessa z miną "lepiej nie podchodź"), ale raczej przeciętna. Widoczność raczej ograniczona do przejścia z rozdaniem jedzenia, zebraniem tacek, rozdaniem dokumentów do uzupełnienia. Większego "zadbania" o pasażerów nie zauważyłam.

"Gadżety":
Na długim locie poduszka i kocyk dla każdego pasażera. Dodatkowo po kolacji obsługa rozdawała zestawy z mini szczoteczką do zębów, pastą oraz zaślepką na oczy - za to plus.

Posiłki:
Loty transatlantyckie były lotami nocnymi, a na każdym dwa posiłki na ciepło: kolacja i śniadanie. Na kolację kurczak lub makaron (niestety nie jest rozdawane menu, pada pytanie "chicken or pasta?", więc albo bierzemy w ciemno, albo trzeba dopytywać jaki to kurczak, a jaki makaron). Na pierwszym locie mnie się trafił kurczak z brokułami i ziemniakami, całkiem smaczny. Do tego sałata, bułeczka, kawałek sera i owoce. Do tego białe wino - zaskoczeniem było, że nie otrzymujemy małej butelki, a jedynie obsługa nalewa wina do szklaneczki. Na powrotnym wzięłam makaron - okazało się to być wysuszone penne z kawałkami warzyw, bez żadnego sosu, z odrobiną sera - raczej do najlepszych nie należało. Do tego sałata, pieczywo, orzeszki i serek waniliowy. Duży minus za brak jakiejkolwiek serwetki nawilżanej do przetarcia rąk. Na plus - wygodne, metalowe sztućce.
Na lotach krótki: na trasie MEX-HAV (midday) otrzymaliśmy kanapkę z serem i serek. Kanapka wyglądała mało zachęcająco, ale ostatecznie smakowała nie najgorzej.
Na porannym locie powrotnym duże zaskoczenie - nie było śniadania w żadnej postaci. Jedynie ciasteczko, co przy wylocie po 6 rano i dwugodzinnym locie jest niemiłym zaskoczeniem.

Bagaż:
Nadawaliśmy po jednej sztuce, w MEX trzeba odebrać i kawałek dalej przerzucić na transfer. Niestety linia ma u nas dużego minusa za obsługę bagażu - do Hawany nie doleciał żaden z naszych plecaków (jak również plecaki 5 innych Polaków, którzy lecieli z nami oraz sporo innych bagaży), mimo że widzieliśmy je na wózku na płycie przy samolocie do Hawany. Hipoteza (ale niepotwierdzona) - nie zmieściły się do luku ze względu na ogromne ilości bagaży Kubańczyków.
Po ponad 1,5h oczekiwania przy taśmie (gdzie panował straszny bałagan) zostaliśmy poinformowani, że nie ma więcej bagażów z naszego lotu, więc kolejną godzinę spędziliśmy w kolejce, aby zgłosić. Otrzymaliśmy informację, że przylecą kolejnym lotem tego samego dnia i możemy je sami odebrać lub następnego dnia zostaną dostarczone pod wskazany adres. Tak się nie stało - przyjechały dopiero po dwóch dniach. Co więcej zawartość bagażu była pomniejszona o dwie rzeczy mimo zamknięcia plecaków tyrtytkami i założonych pokrowców - na szczęście z naszego punktu widzenia były to rzeczy mało istotne (mieszanka orzechów i suszone daktyle).
Będziemy się zwracać do linii o pokrycie kosztów zakupów podstawowych rzeczy przez te dwa dni - jaki będzie tego efekt, zobaczymy.

Ogólna ocena:
Do maszyn nie mam uwag, ale poziom obsługi spowodował, że ogólna ocena bardzo przeciętna.
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#22 PostWysłany: 03 Maj 2017 12:56 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
Bardzo dobry posiłek specjalny "seafood". Lot AMS-MEX jedzenie na plus, obsluga ok tylko rozrywka pokladowa średnia. ImageImage

Wysłane z mojego T5SE przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
przemik88 uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 14 Cze 2017 08:45 

Rejestracja: 13 Cze 2017
Posty: 25
@marek.lysy W jakiej klasie leciałeś? Zdjęcia posiłków są z Economy Standard?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 14 Cze 2017 11:36 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
Tak, zwykłe Economy.
Góra
 Profil Relacje PM off
przemik88 lubi ten post.
przemik88 uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 15 Cze 2017 13:41 

Rejestracja: 15 Cze 2017
Posty: 2
Hej!

Mam pytanie co do linii Aeromexico. Z żoną wybieramy się na podróż do Havany. AMS-MEX-HAV.
Niestety podczas gorączkowego zakupu biletu (szybka decyzja, mega okazja) nie wpisałem drugiego imienia żony do biletu...
Myślicie, że to będzie problem? ma ktoś z Was podobne doświadczenia?
pozdrowienia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 15 Cze 2017 13:44 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Nie ma to żadnego znaczenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 15 Cze 2017 14:21 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Jak wyżej - bez znaczenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 15 Cze 2017 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Ja z kolei w ferworze kupowania biletów na Kubę zrobiłam literówkę w nazwisku mojej córki (niemowlaka bez własnego miejsca). Zamieniłam miejscami dwie litery. Czy powinnam spróbować naprawić ten błąd (np. poprzez kontakt z OTA jak już opadną emocje i będzie wiadomo, że bilety będą honorowane) czy raczej się nie przejmować i zostawić tak jak jest?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 15 Cze 2017 15:45 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Chyba trzeba w każdym wikipoście dopisać " BLEDY DO 3 ZNAKOW NIE ZMIENIAJACE SENSU NAZWISKA/IMIENIA NIE MAJA ZNACZENIA. ZNACZENIE MA KOT-LIS JAN-ULA"
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Ruxe lubi ten post.
travelerka uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 15 Cze 2017 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2012
Posty: 111
Loty: 31
Kilometry: 110 566
marek.lysy napisał(a):
Bardzo dobry posiłek specjalny "seafood".


Wygląda nieźle. Posiłki specjalne są dodatkowo płatne i zamawiane odpowiednio wcześniej, tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 15 Cze 2017 16:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
@oskiboski bo ktoś czyta wikiposta ;P

@adamian

https://world.aeromexico.com/es/viaja-c ... s/?site=mx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 15 Cze 2017 16:59 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
Jakby ktoś nie hablar español ;)

https://world.aeromexico.com/en/travel- ... g/?site=nl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 15 Cze 2017 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
@adamian odnośnie posiłków specjalnych to każdy pasażer ma prawo do wybrania sobie posiłku zgodnie z własnymi preferencjami (np. wegański, wegeratiański, koszerny, bezglutenowy itd.). Jednak, aby otrzymać taki posiłek trzeba zaznaczyć taką opcję podczas zakupu biletu czy to na stronie OTA czy bezpośrednio na stronie przewodnika. Jeśli nie ma wyboru takiej opcji trzeba wówczas napisać do linii lub OTA z prośbą o taki posiłek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 15 Cze 2017 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2012
Posty: 111
Loty: 31
Kilometry: 110 566
Dzięki za info. Szukałem na stronie AM ale nie znalazłem nic o cenie. Bilety kupione podczas ostatniego dealu więc nawet nie przeszedł mi przez myśl wybór posiłku ;) Spróbuję do nich napisać jak sytuacja się uspokoi, niedługo przed wylotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 25 Lip 2017 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
Mam pytanie dotyczące odprawy przy pomocy aplikacji mobilnej (iOS) - loty AMS-MEX-CUN.
Zgodnie z informacjami ze strony przewoźnika https://world.aeromexico.com/en/tools/c ... d/?site=us odprawy z lotniska w Amsterdamie dokonuje się za pośrednictwem KLM, więc zakładam, że z ich aplikacją mobilną nie będzie problemów. Odprawy lotów krajowych należy jednak dokonać już za pośrednictwem AM - niestety nie mogę znaleźć mobilnej aplikacji na iOS tego przewoźnika. Z góry dziękuję za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 25 Lip 2017 11:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Zrobisz na miejscu. Albo przez ich stronę i odbierzesz karty pokładowe na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Konrad_PL uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 25 Lip 2017 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
Dziękuję. Czy w przypadku lotu powrotnego odprawy dokonać za pomocą przeglądarki w telefonie i nie ma z tym kłopotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 25 Lip 2017 11:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Tak zrobiłem, będąc na Kubie. Oczywiście w HAV nie ma opcji na e-check in i musiałem do okienka iść po wydrukowanie kart pokładowych
Góra
 Profil Relacje PM off
Konrad_PL uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 05 Wrz 2017 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
Wczoraj wróciłem z Meksyku, więc napiszę kilka informacji, może komuś się przydadzą.

Odprawę na lot z AMS do MEX robiłem na stronie KLM (na stronie Aeromexico nie można zrobić odprawy przy wylocie z Amsterdamu).
Mogłem wybrać miejsca bezpłatnie w B787 na lot AMS-MEX i na lot na trasie MEX-CUN w B737.

Załącznik:
Komentarz do pliku: B787 - całkiem sporo miejsca na nogi
WP_20170823_012.jpg
WP_20170823_012.jpg [ 162.29 KiB | Obejrzany 4374 razy ]


Na locie MEX-CUN wybrałem bezpłatnie miejsca w rzędzie 6, zaraz za biznesem w AM Plus
Załącznik:
Komentarz do pliku: B737
WP_20170824_001.jpg
WP_20170824_001.jpg [ 169.16 KiB | Obejrzany 4374 razy ]


przemos74 napisał(a):
Na powrót nie mogłem wybrać miejsca online...


Ja również nie mogłem dokonać bezpłatnego wyboru miejsc online na powrocie. Odprawę robiłem na stronie Aeromexico. Na lotnisku chciałem przydzielone miejsca zmienić w kiosku (przy wyjściach ewakuacyjnych były wolne miejsca). Pozmieniałem je w systemie rezerwacji i wybrałem nowe miejsca, ale gdy chciałem wydrukować nową kartkę pokładową to wyskoczył błąd i informacja o odprawie przy stanowisku check-in. Przy nadawaniu bagaży nie chcieli nam zmienić przydzielonych miejsc...;/

Na locie do Meksyku na obiad do wybory był kurczak (zdecydowanie lepszy) lub makaron, a na śniadanie niby jajecznica (tę dało się jeszcze zjeść w przeciwieństwie do tej serwowanej na powrocie).
Załącznik:
WP_20170823_014.jpg
WP_20170823_014.jpg [ 184.08 KiB | Obejrzany 4374 razy ]


Załącznik:
WP_20170823_013.jpg
WP_20170823_013.jpg [ 178.91 KiB | Obejrzany 4374 razy ]


Podczas lotu powrotnego z MEX do AMS po stracie serwowano kurczaka w pomidorach lub makaron. Ten kurczak był akurat całkiem niezły :)

Załącznik:
WP_20170904_001.jpg
WP_20170904_001.jpg [ 198.57 KiB | Obejrzany 4374 razy ]


Przed lądowaniem podano jakąś niby jajecznicę w wodzie z fasolą. Po pierwszym kęsie odpuściłem dalsze jedzenie pamiętając wpis @samaki9 (ogólnie nie dało się tego przełknąć, blee)

samaki9 napisał(a):
na śniadanie było to coś nazwane jajecznicą? (w lutym ta potrawa kosztowała mnie sporo...;)) , na szczęscie już na lotnisku. Dobrze ,że na transfer były 4 godziny )

Załącznik:
WP_20170904_002.jpg
WP_20170904_002.jpg [ 205.08 KiB | Obejrzany 4374 razy ]
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 05 Wrz 2017 22:35 

Rejestracja: 05 Cze 2017
Posty: 105
czy dobrze widzę, że nie ma ekranów w fotelach w 787 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 164 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group