Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 183 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lip 2011 17:40 

Rejestracja: 11 Lip 2011
Posty: 2
Witam,
Za tydzień lecę z Wielkiej Brytanii do Polski liniami Ryanair. Chcę zabrać ze sobą wózek dla dziecka, które ma powyżej 2 lat i nie mogę nigdzie znaleźć informacji czy wózek dla takiego dziecka mogę przewieźć bezpłatnie. Ponieważ lecę tylko z bagażem podręcznym zastanawiam się też czy muszę z samym wózkiem stać do odprawy bagażowej, po to, żeby np. został oklejony jakimiś nalepkami czy mogę po prostu iść z nim prosto do samolotu i oddać przed samym samolotem. Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat? Z góry dziękuję za pomoc.


Ostatnio edytowany przez Anonymous 17 Cze 2014 11:31, edytowano w sumie 2 razy
aktualizacja opisu tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 11 Lip 2011 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
http://www.ryanair.com/pl/pytania/czy-m ... -niemowlat

Granica darmochy to wiek niemowlęcy - a niemowlę dla Ryanair to dziecko do lat 2, później są opłaty wg. cennika:
http://www.ryanair.com/pl/pytania/tabela-oplat

Cytuj:
Akcesoria dziecięce *(fotelik samochodowy/krzesełko dziecięce/łóżeczko turystyczne) - Opłata za sztukę/Za lot w jedną stronę (bezpłatny transport 1 wózka). Dopuszczlana waga do 20 kg


Pod słowem "akcesoria dziecięce" wg. mnie kryje się "akcesoria dla niemowląt" - a przynajmniej tak można zrozumieć z anglojęzycznej wersji serwisu: "Infant Equipment"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Lip 2011 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Wystarczy podejsc na lotnisko i sie zapytac :-) Ja tak zrobilem i otrzymalem taka odpowiedz:
- "Oczywiscie ze nikt nie robi problemu jezeli dziecko jest niewiele starsze niz 2 lata" (Pani powiedziala ze 3 i 4 latka tez moga sie zalapac na wozek). Nie ma znaczenia czy takie dziecko ma przypisany bagaz podreczny czy nie. Czyli jak lecisz budzetowo z samymi bagazami podrecznymi to taki dzieciak moze miec i bagaz podreczny (10kg) i wozek :-) Takie info dostalem od Pani z Ryanaira w okienku na lotnisku.
Jesli chodzi o drugą czesc - wydaje sie ze wozek musi byc oklejony, czyli jak lecisz tylko z podrecznymi to musisz odstac w kolejce do odprawy aby Ci go okleili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Lip 2011 19:18 

Rejestracja: 28 Kwi 2010
Posty: 13
Zbanowany
Latam często tanimi liniami i nikt nigdy nie robił problemów z nadaniem darmowym wózka dla dziecka powyżej drugiego roku życia.Nie sluchaj ************ i pseudo ekspertów!

Proszę o zachowanie kultury na forum. Hubert
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Lip 2011 20:12 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
@mecenat0 - cytowanie regulaminu Ryanaira nazywasz buractwem? No to sam się nie za bardzo popisujesz, zwłaszcza kulturą. Regulamin precyzuje te sprawy jednoznacznie - według regulaminu (nie według praktyki czy obyczaju) bezpłatny wózek przysługuje do skończenia 24 miesięcy, nie przysługuje z kolei wtedy bagaż podręczny. W zakresie 2-16 lat przysługuje bagaż podręczny, zaś według regulaminu - sprzęt dziecięcy (np. wózek, fotelik samochodowy) należałoby odprawić za opłatą (opłata wynosi 10 euro).

Natomiast drugą sprawą jest praktyka. Problem w tym, że praktyka może w którymś miejscu, z jakichś przyczyn, się załamać - i co wtedy - zrekompensujesz rozżalonym podróżnikom, jak dostaną kopa w... z informacją (zgodną z regulaminem), że wózek mają odprawić za opłatą? Dasz 100% gwarancję że nigdy ich taka przykrość (zgodna z regulaminem, nie obyczajem) nie spotka? Cóż... w każdym razie nieładnie osoby podające rzeczową informację nazywać burakami itp. Zastanawiam się co takiego jest w Polakach, że nie mogą się powstrzymać od obrażania innych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Lip 2011 23:28 

Rejestracja: 11 Lip 2011
Posty: 2
Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc. Dziecko ma 2 lata i 1 miesiąc, no ale wg przwoźnika nie jest już niemowlęciem ;) . Wózek wezmę, najwyżej dopłacę, szkoda tylko, że do odprawy tak czy siak będę musiała stać, myślałam, że jak będę lecieć bez bagażu rejestrowanego to przynajmniej to będę miała z głowy :? .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Mar 2012 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 164
A co z wózkiem (składana parasolka) w Ryanair dla dziecka nieco powyżej 2lata.
Trzeba płacić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Mar 2012 20:39 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
Nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Kwi 2012 21:23 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Trusia i jakie wnioski po przelocie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Kwi 2012 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
Przeczytałam gdzieś, że można wózek jeśli są problemy z poruszaniem. A jak udowodnić problemy z poruszaniem?
Mój syn ma skierowanie do szpitala, bo bolą go nogi i muszę mieć wózek-ma 3 lata.
Czy jak powiem gdyby się czepiali wieku, że wózek muszę mieć z wyżej wymienionego powodu to wystarczy to?
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Kwi 2012 12:13 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Nie rozumiem skad czerpiecie rzekomy przepis, ze dla dziecka powyzej 2 lat wozek jest platny. Z powyzszego cytatu Sulika wynika jasno (przynajmniej dla mnie), ze wozek zawsze jest bezplatny!

Przyznaje, ze zasialiscie tez wczesniej we mnie taka watpliwosc i na wszelki wypadek ostatnio wzielam wozek, ktory bez zalu wyrzucilabym gdyby transport wiazal sie z jakimis kosztami.
W praktyce przy kazdej odprawie patrzono tylko czy jest dziecko do wozka (poniewaz spalismy na lotnisku to maz poszedl oklejac pusty wozek nie budzac Mlodego i raz popatrzyli tylko czy jest z daleka, a raz poprosili aby go przyniesc). Oklejenie jest konieczne. Kombinowalam kiedys czy da sie wziac wozek bez nalepki, ale skrupulatnie jest to sprawdzane. Tak to wszystko wygladalo na lotniskach: Kraków, Bruksela, Madryt, Nador.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Kwi 2012 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 164
Jako,że mój pierwszy lot RY zbliża się nieubłaganie :D to mam jeszcze pewną wątpliwość.
Przy bagażu podręcznym wystarczy być na lotnisku z godzinę wcześniej ale jako,że zabieram też wózek to muszę stać w kolejce do jego oznakowania,czyli trzeba być wcześniej.No właśnie,ile wcześniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Kwi 2012 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Córcia ma 3 lata, latamy z wózkiem i zawsze zostawiamy go na płycie lotniska przed schodkami do wejścia samolotu (nie oklejamy w check-in - chyba, że mamy bagaż rejestrowany).
Odbieramy różnie (trochę stresu może to kosztować) - zwykle czeka w tym samym miejscu, ale czasem "wozi się" na taśmie z bagażami rejestrowanymi. Lataliśmy wiele razy i Wizzem i Ryanair (oraz wieloma low-costami w Azji)- nikt nigdy nie próbował nawet kwestionować potrzeby użycia wózka.
Fakt, używamy parasolki za 100 zł - w razie problemu z odnalezieniem niewielka to strata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Kwi 2012 21:05 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Anha nikt Ci dokladnie nie odpowie. Wszystko zalezy jaka bedzie kolejka do odprawy, a potem do kontroli. Po prostu musisz zdazyc na samolot.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Kwi 2012 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 164
@jobi nie oklejasz? A inne osoby pisały,że to konieczne.
Cóż,za parę dni sama się przekonam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Kwi 2012 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Cóż, ja w Wizz ani Ryanair wózka nie oklejam - ruszam prosto do kolejki z wydrukowaną kartą pokładową.
Kiedyś nieustannie dźwigałem wózek na pokład, wnosząc go przednimi schodkami.
Raz kiedyś roztargniony wniosłem go do tyłu samolotu - skończyło się na odwrocie i biegu do przedniego wejścia ;-)
Teraz zostawiam na płycie lotniska.
Ale jeśli masz czas, to oklej w checkin - nie zaszkodzi.
Na niektórych lotniskach rodziny z dzieckiem są zapraszane do kolejki priority, ale ja wolę nie ryzykować odmowy i ustawiam się w zwykłej kolejce po przygodzie w Stansted - jacyś ludzie skierowali nas tam do kolejki priority, że niby z naszym płaczącym maluchem przepuszczą a tu zonk - w efekcie wylądowaliśmy na samym końcu kolejki i jako ostatni zajmowaliśmy miejsca na pokładzie - kto przeżył to wie, jak wtedy fajnie się szuka miejsc (szczególnie dla bagażu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Kwi 2012 13:49 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Latałem z wózkiem oklejonym i nieoklejonym. Teoretycznie trzeba okleić, każdy bagaż w luku powinien mieć swoją przywieszkę. Ma to też tą zaletę, że w razie zagubienia lub uszkodzenia taki wózek jest traktowany jak zwykły bagaż rejestrowany, można wypełnić stosowne kwity a następnie żądać odszkodowania. Natomiast na początku moich lotów z dzieckiem parę razy leciałem w ogóle nie oklejając wózka i oddając go obsłudze pod samolotem, nigdy nie protestowali. Raz nawet widziałem jak pracownik obsługi na płycie lotniska po otrzymaniu nieoklejonego wózka wyciągnął z kieszeni jakieś zapasowe naklejki bagażowe i na miejscu okleił wózek.

jobi napisał(a):
Na niektórych lotniskach rodziny z dzieckiem są zapraszane do kolejki priority, ale ja wolę nie ryzykować odmowy i ustawiam się w zwykłej kolejce po przygodzie w Stansted - jacyś ludzie skierowali nas tam do kolejki priority, że niby z naszym płaczącym maluchem przepuszczą a tu zonk - w efekcie wylądowaliśmy na samym końcu kolejki

Odnoszę wrażenie, że obsłudze lotnisk w UK wybija się z głowy życzliwość i zdrowy rozsądek. Na brytyjskich lotniskach to panuje jakiś obóz pracy a najmniejsze odstępstwo od procedur na korzyść pasażera jest surowo karane. Wcale mnie nie zdziwi, jeśli okaże się, że do lotu Ryanaira w UK nie wolno oddać wózka dla dziecka powyżej 2 lat, bo taki jest regulamin Ryanair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Kwi 2012 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 164
Cytuj:
Odnoszę wrażenie, że obsłudze lotnisk w UK wybija się z głowy życzliwość i zdrowy rozsądek. Na brytyjskich lotniskach to panuje jakiś obóz pracy a najmniejsze odstępstwo od procedur na korzyść pasażera jest surowo karane. Wcale mnie nie zdziwi, jeśli okaże się, że do lotu Ryanaira w UK nie wolno oddać wózka dla dziecka powyżej 2 lat, bo taki jest regulamin Ryanair.

Będę lecieć trasą Niemcy-Włochy-Niemcy.
W niemieckiej obsłudze też mogą się trafić formaliści.
Każdy lot to nowe doświadczenie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Kwi 2012 21:48 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
No, niestety, kiedyś w Ryanie mimo zwykłej kolejki puszczali z dziećmi przodem,te czasy już się skończyłu. W wizzair dalej to proaktykują = chwała im za to.
Wózek oklejamy po dwóch niemiłych paniach - kochane Katowice- które się już przy oddawaniu boarding card przed biegiem do samolotu upierały, że musimy wrócić na górę po naklejki do wózka:( teraz wolę o raz za dużo okleić aniżeli się wykłócać.
Z naszych bardziej zasadniczych i dokładnych pracowników RYana niestety prym wiodą Hiszpanie - pomimo, iż tak kochający dzieci, do tej pory już parę razy to właśnie oni nam się przyczepiali - a ci akuratni Niemcy nic a nic!
Jedyne, co zwasze robią Niemcy, to karzą wszystkie płyny i elektronikę wyładowywać osobno - nigdy tego nie robię i nigdzie poza Niemcami nie jest to problemem.
No i z kolei w Katowicach prawie zasze na ranne loty sprawdzają bardzo dokładnie - włącznie ze zdejmowaniem butów - moje dzieci już się śmieją, że u nas jak na wsi - przed domem się buty zostawia;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Kwi 2012 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
Ja teraz leciałam na Maltę Ryanair z Krakowa z 3 latkiem, zero problemu.
Wózek mi okleili i zabrali, bo tak chciałam oddać wcześniej i mieć spokój : )
Spytałam jak się ustawiła długa kolejka czy z maluszkiem mogę poza kolejnością, powiedzieli że tak byle szybko-może się trochę zdziwili jak zobaczyli maluszka 3 latka :lol:
Problemów nikt nie robił, mili, uprzejmi a wózek czekał po wylądowaniu pod samolotem.
Jutro wracam z Malty i trochę się boje, bo jak się z nimi dogadam znając tylko Polski :oops:
W Krakowie Pan przyjmujący wózek musiał pytać koleżankę co z takim fantem zrobić jak bagaż tylko podręczny i wózek :D
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 183 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group