Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Cze 2017 01:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
Jeżeli chodzi Tobie o wizę umożliwiająca wjazd na Kubę i "oficjalny" powód wizyty to edukacja, koszty 50$

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#22 PostWysłany: 17 Sie 2017 14:35 

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 5
Japi_29 napisał(a):
Wczoraj wróciłem z Kuby, lot fort lauderdale - havana - fort Lauderdale(southwest), wizę kupujemy na lotnisku w saloniku lub tak jak my online gdzie i tak odbieramy ją na lotnisku, powód wizyty - edukacyjny people to people, żadnych problemów, zaskoczył nas jedynie brak opłaty wyjazdowej z Kuby ale to może moje nie doinformowanie

Sent from my SM-G900V using Tapatalk



Witaj,

chciałbym zapytać jak udało się kupić bilet w relacji FLL-HAV-FLL ? Zakładam, że były to linie JetBlue. Mam obecnie kupione loty do USA i chciałbym dokupić lot jak wyżej, do Hawany. Niestety nie mogę tego zrobić przez stronę internetową - linie lotnicze wymagają jednego z 12 powodów, nie turystyczny...
Jak udało Ci się dostać na pokład wybierając powód Educational activities ? Zawsze trzeba mieć ze sobą certyfikat OFAC. Konieczne było aplikowanie o taki dokument? Powód edukacyjny jest przeznaczony dla osób z uczelni, studentów, pracowników, itp.
Jak udało się to obejść? Nie chciałbym zakupić biletów i nie być wpuszczonym na pokład samolotu...
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam,
Paweł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#23 PostWysłany: 17 Sie 2017 15:29 

Rejestracja: 17 Sie 2017
Posty: 5
Cześc wszystkim,

Lecieliśmy z narzeczoną do Hawany z Miami na sylwestra 2016/17 i wracaliśmy coś koło 10 stycznia z Cayo Coco do Fort Lauderdale.
Karta turysty kupiona w Polsce, w krakowskim biurze podróży Supertramp na Karmelickiej 32 - respektowana bez najmniejszego problemu i przy wylocie z Miami (tam już ją sprawdzają, jak nie masz to możesz kupić) i na samej Kubie.
Na lotnisku MIA są osobne check-iny, tylko dla lotów na Kubę, gdzie trzeba wypełnić formularzyk (to chyba ten dokument OFAC o którym mowa wyżej??), w którym oświadczasz, że nie lecisz na Kubę w celach turystycznych i wybierasz jeden z kilkunastu dozwolonych celów podróży. Wybraliśmy cokolwiek, bodajże workshops (z założeniem, że będziemy jak coś się tłumaczyć, że lecimy na naukę salsy) - zupełnie NIKT tego nie weryfikuje - ani na checkinie, ani przy kontroli paszportowej, ani tym bardziej już na Kubie.
Minutka, sama formalność, zero pytań.

Dodatkowo powiem, że przy powrotnej kontroli paszportowej z uśmiechem na ustach amerykański strażnik wypytywał się jak tam na Kubie się nam podobało, bo są różne zdania, dając do zrozumienia, że nikt nie ma zamiaru robić z tego problemu, że sobie tam pojechaliśmy.

Tak więc bez obaw i w drogę :)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#24 PostWysłany: 17 Sie 2017 15:45 

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 5
nieswiszczuk napisał(a):
Karta turysty kupiona w Polsce, w krakowskim biurze podróży Supertramp na Karmelickiej 32 - respektowana bez najmniejszego problemu i przy wylocie z Miami (tam już ją sprawdzają, jak nie masz to możesz kupić) i na samej Kubie.


Widzę, że pełna dowolność z tą Kubą..dziś wykonaliśmy telefon do Ambasady Kuby w Warszawie, powiedzili aby nie kupować takiej wizy bo ona ma inny kolor (szara/zielona) niż ta, która jest potrzebna gdy wylatuje się z terytorium USA (różowa)

nieswiszczuk napisał(a):
Na lotnisku MIA są osobne check-iny, tylko dla lotów na Kubę, gdzie trzeba wypełnić formularzyk (to chyba ten dokument OFAC o którym mowa wyżej??), w którym oświadczasz, że nie lecisz na Kubę w celach turystycznych i wybierasz jeden z kilkunastu dozwolonych celów podróży. Wybraliśmy cokolwiek, bodajże workshops (z założeniem, że będziemy jak coś się tłumaczyć, że lecimy na naukę salsy) - zupełnie NIKT tego nie weryfikuje - ani na checkinie, ani przy kontroli paszportowej, ani tym bardziej już na Kubie.


ciekawe czy to ten sam dokument...bo widziałem, że można aplikować online o uzyskanie takiego dokumentu OFAC (certyfikatu jak Amerykanie to nazywają)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#25 PostWysłany: 17 Sie 2017 16:06 

Rejestracja: 17 Sie 2017
Posty: 5
te "dokumenty" po prostu tam leżą na stoliku koło check-inów jak druczki na poczcie, bierzesz, wypełniasz w minutę i w drogę - nie widzę sensu aplikowania o cokolwiek wcześniej online, skoro od kopa i za darmo można załatwić na miejscu :)
z kartą turysty tak samo zero problemu, najzwyklejsza szara czy tam szarozielona jaką miał każdy, nawet nie kojarzę abym natrafił wcześniej na informację gdziekolwiek, że moglaby nam być potrzebna jakakolwiek inna.
generalnie 3/4 samolotu wyglądało z kilometra, że leci na plażing ;)

Taki stan był na koniec grudnia 2016. Nie wierzę, że wszystko się w kilka miesięcy pozmieniało o 180 stopni, ale no mogę się mylić oczywiście :)
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#26 PostWysłany: 17 Sie 2017 16:14 

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 5
-- 17 Sie 2017 16:10 --

szukam dalej i niestety chyba się zmieniło...szczególnie po wypowiedzi Truma 16 czerwca 2017:

http://www.independent.co.uk/travel/new ... 17616.html

-- 17 Sie 2017 16:14 --

Ale z drugiej strony z dokumentu: https://www.treasury.gov/resource-cente ... 170616.pdf wynika, że zmiany te zamierzają wprowadzić w życie w najbliższych miesiącach:

How will OFAC implement the changes to the Cuba sanctions program announced
by the President on June 16, 2017?
Are the changes effective immediately?

OFAC will implement the Treasury
-
specific changes via amendments to its Cuban Assets
Control Regulations.
The Department of Commerce will implement any necessary
changes via amendments to its Export Administration Regulations.
OFAC expects to issue its regulatory amendments in the coming months.
The announced changes do not take effect until the new regulations are issued.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#27 PostWysłany: 17 Sie 2017 16:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Jak masz tak się stresować, to olej Kubę i leć gdzieś indziej. Tyle opcji z MIA.

Albo przez Meksyk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#28 PostWysłany: 17 Sie 2017 16:24 

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 5
Zeus napisał(a):
Jak masz tak się stresować, to olej Kubę i leć gdzieś indziej. Tyle opcji z MIA.


A w czym masz problem? Może jest więcej osób, które mają podobne wątpliwości i warto byłoby ten wątek dalej poprowadzić.
Wy nic na ten temat nie piszecie, mało tego - sami na łamach portalu Fly4Free zamieszczaliście posty o kombinacjach USA-CUBA, które jak się okazuję niebawem przestaną być możliwe:
https://www.fly4free.pl/floryda-i-kuba- ... -1886-pln/
https://www.fly4free.pl/kuba-i-floryda- ... a-1636-pn/
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#29 PostWysłany: 18 Sie 2017 03:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
@pnowak84 tak jak pisałem było to linie southwest , lot jakos na początku stycznia, z tego co mówiła Pani z obsługi jeden z pierwszych tej po wprowadzonych zmianach.
Wybrałem powód edukacyjny bo..... musiałem jakiś wybrać :D Mój powód oficjalnie też nie był turystyczny także nie ma czym się przejmować bo jest to tylko i wyłącznie formalność i sposób na pokazania oby stron że nadal się "nie lubią " ale turysta to $$$ więc zróbmy to nieoficjalnie :D
Tak jak piszą powyżej wiza z Europy a wiza z terytorium USA to dwie całkiem inne wizy. Ja przed lotem byłem poinformowany iż muszę mieć wizę bo inaczej mają prawo mnie nie wpuścić na pokład.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#30 PostWysłany: 18 Sie 2017 11:18 

Rejestracja: 18 Sie 2017
Posty: 1
Cześć,

czy ktoś ma najświeższe informacje w tym temacie?
Planujemy lot z FLL do Hawany 21.09 i zagubiliśmy się w ilości informacji.
Czy ktoś z Was może ostatnio leciał z USA na Kubę i wie jak to w tej chwili wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#31 PostWysłany: 18 Sie 2017 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
Przewiduje że wygląda tak samo jak opisuje powyżej, przepisy się nie zmieniły

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#32 PostWysłany: 13 Wrz 2017 14:24 

Rejestracja: 13 Wrz 2017
Posty: 1
Witam!
Mam pytanie czy mając wizę USA wydaną w Polsce, na którą będę przebywał okresowo w USA mogę w tym czasie polecieć na Kubę i potem wrócić do USA. Chodzi mi o to, że opuszczę terytorium USA i za np. 4 dni będę chciał wrócić do USA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#33 PostWysłany: 13 Wrz 2017 15:58 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
O ile to wiza umozliwiajaca wielkrotne przekraczanie granicy to oczywiscie, ze mozesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#34 PostWysłany: 13 Wrz 2017 19:48 

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 5
Ale przypominam o regulacjach USA-KUBA (kilka postów wcześniej). Zgodnie z nowymi ustaleniami Donalda Trumpa z dnia 16.06.2017 nie jest możliwy wyjazd na Kubę z USA w celach turystycznych.
Ja wybrałem lot przez Panamę
Góra
 Profil Relacje PM off
llanka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#35 PostWysłany: 24 Paź 2017 14:40 

Rejestracja: 14 Lip 2011
Posty: 34
Witam,
w listopadzie lecimy do USA i stamtąd chcemy na tydzień wyskoczyć na Kubę i z Hawany wracamy na Florydę. W ambasadzie Kuby w Polsce potwierdzili mi na 100% że tej zielonej karty nie będą akceptować, trzeba kupić tą amerykańską-różową.

1) Czy oprócz stronki https://cubavisaservices.com/product/al ... rist-card/ można kupić gdzieś taniej tą wizę? Ewentualnie na lotnisku LAx przed wylotem? Lecimy linią Alaska Airlines, napisałam do nich @ z zapytaniem czy może oni oferują takie wizy ale nie odpisali jeszcze...

2) Czy urzędnik imigracyjny przy przylocie do USA nie będzie robił problemów, że będziemy chcieli wyskoczyć na Kubę a potem znowu wracać do USA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Kuba z USA
#36 PostWysłany: 30 Sty 2018 12:44 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
Witam

Nie znalazlem podobnego temetu, jako ze Usa po 50 latach otworzyly bezposrednie polaczenia lotnicze z Usa na Kube np z Miami az 5 razy dziennie lataja a bede w Miami to probowalem kupic bilet na Kube bo to tylko godzina lotu ale podczas rezerwacji na stronie American Airlines pojawil mi sie taki oto komunikat:

Flying to Cuba from or through the U.S. for tourism is not allowed.

There are 12 acceptable travel reasons:

Family visits
Official business of the U.S. Government, foreign governments and certain intergovernmental organizations
Journalistic activities
Professional research or professional meetings
Educational activities and people-to-people exchanges
Religious activities
Public performance, clinics, workshops, athletic or other competitions and exhibitions
Support for the Cuban people
Humanitarian projects
Activities of private foundations or research or educational institutes
Exportation, importation, or transmission of information or informational materials
Travel related to certain authorized export transactions


Niestety odpuscilem rezerwacje, z tego co czytalem na forum amerykanskim dotyczy to wszystkich nie tylko obywateli US, wiec chcielm zapytac czy ktos moze przerabial ten temet ? jest jakis sposob zeby obejsc te przepisy albo podporzadkowac sie ktoremus z tych przepisow ? Mozna leciec do Meksyku i z Meksyku na Kube ale to juz czasowo i finansowo sie nie oplaca

Z gory dziekuje za odpowiedzi i ewnetualne porady
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#37 PostWysłany: 30 Sty 2018 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
tomalo77 napisał(a):
Niestety odpuscilem rezerwacje, z tego co czytalem na forum amerykanskim dotyczy to wszystkich nie tylko obywateli US, wiec chcielm zapytac czy ktos moze przerabial ten temet ? jest jakis sposob zeby obejsc te przepisy albo podporzadkowac sie ktoremus z tych przepisow ? Mozna leciec do Meksyku i z Meksyku na Kube ale to juz czasowo i finansowo sie nie oplaca

Z gory dziekuje za odpowiedzi i ewnetualne porady

@tomalo77 dokladnie, przepis jest dla wszystkich i konsekwentnie przestrzegany, ze wzgledu na twarda polityke pana prezydenta, ciezko ominac. 8-)
Moglbys sprobowac napisac do organizacji czy instytucji na Cubie, mieszczacych sie w tych kryteriach, aby wystawili Ci oficjalne zaproszenie.

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#38 PostWysłany: 31 Sty 2018 01:07 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
Pisalem z dziewczyna z Kuby ktora poznalem na couchsurfing i ona twierdzi ze ludzie do niej przyjezdzaja na people-to-people exchanges i ze temat przechodzi bez problemu. Jest ryzyko starty 200 dolarow w razie niepowodzenia bo tyle bilet kosztuje w 2 strony tyle ze w moim przypadku byla by strata x 2 bo z partnerka sie wybieramy. Niestety nie w moim terminie bo dopiero pod koniec marca Norwegian criuse zaczyna oficjalnie wycieczki z Miami na Kube taka opcja byla by najlepsza

Jeszcze jest opcja zakupu sutanny i habitu dla zakonicy i jechac tam jakao ksiadz i zakonnica z misja :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#39 PostWysłany: 31 Sty 2018 01:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Zawsze jest opcja przez Cancun/Ciudad de Mexico do Hawany
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#40 PostWysłany: 31 Sty 2018 08:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
A ja chyba zaryzykuje nastepnym razem, bo 'Educational activities and people-to-people exchanges' jest tak szerokie, ze mozna tu konia z kopytami upchnac. Trzeba tylko miec przygotowana historie, aby nie zaczac wymyslac przy urzedniku imigracyjnym...Prawdopodobienstwo straty $200 wydaje sie znikome.
PS. @tomalo77 Na stronie Southwest nie widze, aby epatowalo tym komunikatem az do momentu platnosci.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group