Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 19 Maj 2017 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
tropikey napisał(a):
Pytanie tylko, czy aby @cypel leciał tak jak Ty w C?


Najczesciej latam w klasie drewnianej, chyba ze te moje Panie sekretarki sie pomyla i zamowia inna klase. :D :D :D
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#162 PostWysłany: 24 Maj 2017 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
To i ja się wypowiem, ponieważ jestem na świeżo po co dopiero odbytym jednym segmencie katarczykiem.
Lecialem drimkiem w ekonomiku. Jeżeli miałbym się do czegoś przyczepić to znowu, do brraku wystarczającego miejsca. Jak siedzą trzy osoby to pewnie ciężko jest zjeść posiłek. Ja akurat miałem trzy miejsca dla siebie. Druga sprawa to niefortunne ułożenie skrzynek od IFE, pod siedzeniami, co skutkuje dodatkowym zabraniem przestrzeni. Poza tym same plusy, jedzenie smaczne, stewki pełen profesjonalizm, choć z przyklejonym uśmiechem. Cały czas krążyły po samolocie, wiec nie trzeba było ich szukać, jeżeli coś się chciało.
Teraz mam kolejny segment katarczykiem, tym razem a350 więc dam znać co i jak ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 24 Maj 2017 18:36 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Z tym jedzeniem u katarczyka jakaś dziwna sprawa jest, raz jest smaczne, raz beznadziejne w relacjach różnych osób. Więc albo to gusta albo lepszy lub gorszy dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 24 Maj 2017 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Mogę odpowiedzieć na bieżąco, bo właśnie jestem po 3 segmentach lotu, 1 standardowe, 2 Azja wege i 3 na krótkim locie, w kolejności ok, słabe i beznadziejne, ogólnie dlaczego to jest linia 5 gwiazdkowa nie mam pojęcia a latam od 30 lat po 20 segmentów rocznie i tylko wspominam jak to było kiedyś na longhaulach, gdzie stuardesy co jakiś czas chodziły i pytały jakiego drinka zrobić, a dziś w dzień zamykają okna i udają że nie słyszą
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
 
      
#165 PostWysłany: 24 Maj 2017 19:17 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
Ja 6 razy latałam do Azji Qatarem i bardzo sobie chwalę.
Natomiast absolutnie nie polecam brać wegańskiego jedzenia (jeśli wybieracie menu on-line przed lotem). Brałam dla córki na wszystkich odcinkach (w sumie 4) - młoda ma różne alergie pokarmowe, więc to wydawało mi się najbezpieczniejszą opcją.

Nasze jedzenie było ok, niektóre smaczne, inne bez smaku - norma w liniach lotniczych, natomiast te wegańskie - wyglądało jak kupa i pewnie tak smakowało. Tam myślę, bo młoda nie chciała tego tknąć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 24 Maj 2017 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Mi się wydaje, że fakt różnych odczuć na temat jedzenia może wynikać z jego wyboru... przykład śniadań. Ja wybieram te na słodko jako najbezpieczniejsze, bo jeśli dostaniesz na śniadanie jakieś katarskie parówki lub inny wymysł, to w sumie się nie dziwię, że może nie smakować. Może być to jakieś uzasadnienie tych skrajnych opinii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 24 Maj 2017 19:47 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Ostatnio miałem 4 segmenty QR i jedzenie było po prostu przeciętne - zawsze brałem standardowy posiłek. Oczywiście w porównaniu z PS to jak niebo i ziemia, ale jak już spojrzysz na posiłki w EK, to zdecydowanie wolę te ostatnie. Co do obsługi, jest w porządku, ale wcale nie było prosto zamówić kolejnego drinka czy kawę. Wspomniane wcześniej skrzynki od rozrywki pod fotelem poprzedzającym to porażka na dłuższym locie :(
Generalnie, ja nie widzę tu 5* a raczej 4*
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 24 Maj 2017 20:03 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
5* linie dostają generalnie za produkt F/C a nie to co wy tu opisujecie...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#169 PostWysłany: 24 Maj 2017 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
dziabulek napisał(a):
Mi się wydaje, że fakt różnych odczuć na temat jedzenia może wynikać z jego wyboru... przykład śniadań. Ja wybieram te na słodko jako najbezpieczniejsze, bo jeśli dostaniesz na śniadanie jakieś katarskie parówki lub inny wymysł, to w sumie się nie dziwię, że może nie smakować. Może być to jakieś uzasadnienie tych skrajnych opinii.

A mi się wydaję, że u Arabów, którzy mają w mojej skromniej ocenie, jedną z najlepszych kuchni świata, nie powinny się pojawić w ogóle parówki, bo ich nie znają.
Niech kutwa, dają to co jedzą na co dzień a nie kombinują z gównoróżowymiparówkami i pseudo jajecznicą. Niech wrzucą fattush zamiast obrzydliwego groszku i koftę zamiast parówek i będzie dobrze.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#170 PostWysłany: 24 Maj 2017 22:27 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Andi napisał(a):
Jeżeli miałbym się do czegoś przyczepić to znowu, do brraku wystarczającego miejsca. Jak siedzą trzy osoby to pewnie ciężko jest zjeść posiłek.


To chyba jest problemem w każdych liniach. Ja nie za bardzo wyobrażam sobie zjedzenia normalnie posiłku w samolocie jeśli z obu stron miałbym inne paxy.

@‌novart‌
To już chyba standard we wszystkich liniach, że obsługa się chowa i tak jest zajęta, że nie koniecznie usłyszy prośby o kolejne drinki.

@‌cypel‌
Ale lud pragnie parówek i jajecznicy. Nie ważne, że są zrobione z tektury lub proszku. Tak samo jest w najpodlejszych hotelach 3*.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 24 Maj 2017 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
cypel napisał(a):
A mi się wydaję, że u Arabów, którzy mają w mojej skromniej ocenie, jedną z najlepszych kuchni świata, nie powinny się pojawić w ogóle parówki, bo ich nie znają.
Niech kutwa, dają to co jedzą na co dzień a nie kombinują z gównoróżowymiparówkami i pseudo jajecznicą. Niech wrzucą fattush zamiast obrzydliwego groszku i koftę zamiast parówek i będzie dobrze.


Przypuszczam, ze czasami ciezko zadowolic wszystkich, sa pewnie tacy co akurat to lubia, a znajda sie i tacy, ktorym zawsze cos nie bedzie pasowac. ;)
Dam przyklad, bylem kiedys w Mongolii, zabookowalem wycieczke opcjonalna do regionu zwanego Mongolska Szwajcaria, zapasy, kolacja, spanie w jurtach etc.
Ucieszylem sie, ze bedzie pewnie jakies fajne mongolskie jedzonko.
Na kolacje podano "Zürcher Geschnetzeltes" i nie bylo innej opcji. :(
Pytam grzecznie kelnerki, czemu nie ma mongolskiej kuchni?
Odpowiedziala, ze mieli sporo reklamacji od klientow, ze tluste etc. i przestali serwowac mongolskie dania.
Normalnie lubie "Zürcher Geschnetzeltes", ale przez zlosc nie jadlem, bo nie mialem ochoty na szwajcarska kuchnie w Mongolii. :x
Podam inny przyklad, na trasie transyberyjskiej mielismy swietna rosyjska kuchnie, a jedna Pani z Niemiec Wschodnich mowi do mnie, ze po powrocie musi napisac reklamacje.
Pytam, co bylo nie tak, odpowiedziala, ze bylo za duzo jedzenia w pociagu i musi to koniecznie zareklamowac.
Nie wiedzialem co ma odpowiedziec, pozostalo zyczyc milego wieczoru i jak najszybciej sie oddalic. ;)

Poza tym zawsze mozna zamowic specjalna kuchnie, gdzie nie bedzie parowek i jajek, np:
Kod:
Vegetarian Oriental Meal (VOML) - This is an oriental style vegetarian meal. It may contain: Vegetables, grains, and fruit. Does not contain: Meat, poultry, fish, seafood, eggs,  milk and dairy products.

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 24 Maj 2017 23:23 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Stosunkowo bezpiecznym posiłkiem jest zawsze danie koszerne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 25 Maj 2017 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Wniosek taki, że każdy może inaczej interpretować słowo "smaczny". Kolejny mój segment katarczykiem odbył się na pokładzie a350. Tutaj miejsca sporo, ja miałem znowu trzy miejsca dla siebie, a że lot był nocny to spokojnie się wyspalem.
Co do jedzenia, to znowu nie mam się do czego przyczepić, mi smakowało i chyba większości wkoło bo specjalnie zaobserwowawem czy ktoś zostawił i nie jadł, nic takiego nie było, stewki zbierały puste tace. Co innego ze śniadaniem, nie było parówki i jajecznicy, była kanapka z kurczakiem i babeczka na słodko. Tutaj część nie zjadła kanapki, więc mogło nie smakować.
BTW bardzo fajnie mają zrobione safety demo, z jajem aż się chce oglądać, wykorzystali w nim piłkarzy barcy i podstawionych kibiców ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 26 Maj 2017 03:29 

Też mam za sobą lot QR (BUD-NRT-BUD) i na jedzenie nie mogę narzekać. Wszystko było bardzo smaczne, nawet ten pieróg z kurczakiem na ciepło ;-)
Góra
 PM off  
      
#175 PostWysłany: 29 Maj 2017 07:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Odbiegnę od gastronomii i wyrażę słodko-gorzką opinię o QR z punktu widzenia pasażera, który nie poleciał.

Jak wielu innych forumowiczów, w ramach styczniowego festiwalu nabyłem bilet w C do Japonii (NGO) za mizerne - jak na tą trasę i tą klasę - 640 EUR. Po jakimś czasie okazało się, że niestety nie mogę lecieć w wybranym terminie. Wiedziałem, że w taryfie R na żaden pokaźny zwrot nie mogę liczyć, zatem nie zdziwiłem się, gdy po zalogowaniu się na konto system pokazał mi, że w przypadku anulowania rezerwacji otrzymam 86 EUR. Ponieważ jednak na F4F padła sugestia, by nie śpieszyć się z anulowaniem, bo zawsze jest szansa na to, że QR zmieni coś w harmonogramie lotu (co dawałoby podstawę do anulowania z pełnym zwrotem), czekałem sobie do drugiej połowy maja (lot miał się rozpocząć 26.05). Gdy zorientowałem się, że nawet szczyt NATO w Brukseli (z niej miał być wylot) nie wróży zmian w godzinach lotu, nadeszła pora na podjęcie ostatecznych decyzji. Zadzwoniłem więc do call center we Wrocławiu, by porozmawiać o tym, co mogę lub powinienem uczynić.
I tu słodka część mojej opinii.
Nie wiem, czy miałem szczęście, czy może w owym call center wszyscy są na tym poziomie, ale trafiłem na naprawdę pomocnego agenta (niestety - jak zwykle w przypadku rozmowy z jakimkolwiek call center - nie zapamiętałem nazwiska tego pana). Rozmawialiśmy ok. 20 minut, w ciągu których - co najważniejsze - bardzo dokładnie przyjrzał się warunkom mojej taryfy i stwierdził, że informacja, którą wygenerował dla mnie system, że zwrot będzie w kwocie 86 EUR, była w jego ocenie nieprawidłowa. Według jego obliczeń powinienem dostać sporo ponad 300 EUR. Wprowadził adnotację przy mojej rezerwacji o ustaleniach z tej rozmowy i poinstruował mnie, że w przypadku, gdybym po samodzielnym anulowaniu rezerwacji (w momencie tej rozmowy nie byłem jeszcze na 100% pewien, czy tak właśnie uczynię) otrzymał zwrot w kwocie 86 EUR, mam skontaktować się z QR z prośbą o wypłatę wyższej kwoty zwrotu, powołując się również na tą rozmowę. Ostatecznie, dzień, czy dwa później zalogowałem się na konto i anulowałem rezerwację, po kilku godzinach przyszedł mail z QR, że w związku z tym zwrócą na moją kartę 86 EUR. Odpowiedziałem na to tak, jak poinstruował mnie agent i po kolejnych 2 dniach przyszedł mail, że na skutek błędu w ich "online refund channel" kwota zwrotu została naliczona nieprawidłowo i na moją kartę zostanie zwrócona kwota 375,47 EUR! Nie muszę chyba dodawać, że humor po utracie możliwości skorzystania z tego jakże smakowitego lotu znacznie mi się poprawił :-)
Gdzie zatem gorzka część opinii?
Naszła mnie tylko taka oto wątpliwość: ilu jest takich, którzy w sytuacji podobnej do mojej nie kontaktują się z call center QR, albo czynią to trafiając na pracownika mniej kompetentnego, na skutek czego na ich konto wraca kwota nie mająca nic wspólnego z prawidłowo naliczonym zwrotem? Nie twierdzę, że QR robi to celowo, ale w każdym takim wypadku pasażer jest mniej lub bardziej poszkodowany przez ów błąd w "online refund channel".

W każdym razie, morał z tego taki, że wykwalifikowany agent w call center to prawdziwy skarb.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kalispell uważa post za pomocny.
 
      
#176 PostWysłany: 14 Cze 2017 23:04 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Jaka jest obecnie polityka Qataru przy stopach kilkunastogodzinnych w trakcie dnia? Przylot do Doha o 7, wylot dalej o 22.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 14 Cze 2017 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Możesz skorzystać z darmowej wycieczki do Doha, na forum jest informacja o tym gdzie, co i jak.
Kiedyś dawali jeszcze posiłek, obecnie nie znalazłem takiej informacji na stronie .
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 19 Cze 2017 08:30 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 3
Dzień dobry,

czy ktoś z Państwa leciał może Qatarem po zamknięciu przestrzeni powietrznej przez sąsiednie państwa? Myślę o kupnie biletów na za tydzień, ale trochę się obawiam czy nie będzie jakiś problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 19 Cze 2017 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Ja jeszcze nie leciałem, ale obserwuję na bieżąco dyskusję na ten temat na innym forum i tam osoby, które leciały w ostatnim czasie piszą, że wszystko jest w porządku (oczywiście za wyjątkiem pewnych przesunięć czasowych wymuszonych przez restrykcje). Tak więc, na razie wszystko gra, no chyba że ktoś ma zamiar polecieć Qatarem do portów objętych restrykcjami (np. DXB).

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 19 Cze 2017 09:08 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 3
tropikey napisał(a):
Ja jeszcze nie leciałem, ale obserwuję na bieżąco dyskusję na ten temat na innym forum i tam osoby, które leciały w ostatnim czasie piszą, że wszystko jest w porządku (oczywiście za wyjątkiem pewnych przesunięć czasowych wymuszonych przez restrykcje). Tak więc, na razie wszystko gra, no chyba że ktoś ma zamiar polecieć Qatarem do portów objętych restrykcjami (np. DXB).

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka


A mogę prosić o linka do tego forum? Chętnie poczytam.
Ja obserwuję flight radar i akurat loty z Warszawy do Doha i dalej do Victorii wszystkie były o czasie, no ale zawsze jakaś obawa jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group