Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 18 Maj 2017 12:47 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Oni zwykle tylko patrzą, czy jest i czy daty się zgadzają, więc nie powinno być problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#242 PostWysłany: 21 Maj 2017 20:42 

Rejestracja: 19 Kwi 2017
Posty: 16
Jeszcze jedno pytanko mam, a mianowicie czy na wniosku wizowym w wyznaczonym miejscu przyklejać zdjęcie, czy dołączyć je po prostu luzem? :)
A oni już to tam sobie sami zrobią?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 22 Maj 2017 10:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Przykleić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 26 Maj 2017 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Cześć, czy w konsulacie w Gdańsku ruch jest równie duży, jak w Warszawie? Zastanawiam się, czy uderzyć tam o świcie, czy też raczej ok. 9.30. Podejrzewam, że w związku ze zbliżającymi się wakacjami chętnych może być sporo, prawda?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 26 Maj 2017 12:47 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ja załatwiałem wizę jesienią, więc ruch pewnie był mniejszy niż może być teraz.

Byłem po południu (w okolicach 15-ej, otwarte do 16-ej) i były przede mną 2 osoby. Zeszło może 15 minut na miejscu.

Przy odbiorze podobnie - po kilku minutach wychodziłem z paszportami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#246 PostWysłany: 26 Maj 2017 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
świetnie, dzięki za informację :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 02 Cze 2017 13:49 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 2
Witam!

Dostałem wizę biznesową do chin na 2 wjazdy lecz na wykorzystam maksymalnie 1 wjazd - delegacja z pracy (btw. ubiegałem sie o jeden wjazd na 3 miesiące dostałem 2 wjazdy w pół roku).
W październiku wybieram się do Chin turystycznie.
Byłaby możliwosć wjazdu na obecną wizę biznes bo obowiązuje prawie do końca listopada.
Czy ktoś był turystycznie na wizę biznesową? Jeżeli to głupi pomysł :D
to czy to nie przeszkodzi mi to w wyrobieniu wizy turystycznej na ten sam termin?

Pozdrawiam serdecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 03 Cze 2017 00:14 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
W Chinach jeszcze nigdy mnie nikt nie pytał o cel wizyty. Nie powinno być problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 22 Cze 2017 09:14 

Rejestracja: 22 Cze 2017
Posty: 2
Mam pytanie. Kupiłem wycieczkę do Chin przez polskie biuro podróży. Mieszkam i pracuję od 3 lat w Niemczech. Czy we wniosku o wizę pisać prawdę, czy napisać, że mieszkam w Polsce i jestem bezrobotny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 22 Cze 2017 09:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Jak kupiłeś wycieczkę z biura, idz do biura i spytaj im się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 22 Cze 2017 10:23 

Rejestracja: 22 Cze 2017
Posty: 2
Jestem w Niemczech wycieczkę kupiłem przez internet. Wizę miałem załatwić sam. Do biura nie można się dzisiaj dodzwonić. Jutro jedzie kolega z Warszawy na urlop to by mi złożył wniosek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 14 Lip 2017 00:21 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 4
Witam wszystkich. Mam pytanie obecnie jest w Chinach. Wiza kończy mi się 15 lipca. 15 lipca będę w HK. W planach jest jeszcze wizyta w Macao. Wiza jest dwukrotnego wjazdu do Chin. Czy 15 lipca muszę wrócić do HK lub Macao aby wiza się "uaktywnila"?.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 18 Lip 2017 16:16 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 92
czy załatwiał ktoś może wizę dla kogoś spoza PL, ale z UE (w moim przypadku Bułgaria)? leci z nami kolega z Bułgarii, a ze stron pośredników/ambasady wynika, że potrzebna jest karta pobytu/potwierdzenie zameldowania. Czy ma ktoś doświadczenie z tym czy rzeczywiście pytaja o te dokumenty? Ew. czy można przedstawić jakieś alternatywne typu wyciąg z konta/umowe zakupu mieszkania (kolega kupił mieszkanie w PL)

dzięki z góry
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#254 PostWysłany: 18 Lip 2017 16:35 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 89
Zbanowany
Tak i nie ma znaczenia czy ten ktos z EU czy spoza. Oficjalnie wymagana karta pobytu.
W innych krajach EU tez jest taki wymog w ich ambasadach. Oficjalnie jest a czy akurat na to przymkna oko to sie nie wypowiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 19 Lip 2017 00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
marktemp77 napisał(a):
Express w Warszawie złożony w poniedziałek będzie na czwartek (zawsze drugi dzień roboczy wydziału wizowego) w trybie normalnym 7 dni.

Az tak dlugo?
Tak dla porownania, w Konsulacie w Zürichu express tego samego dnia, a normalna procedura 3-4 dni. :)

Mopido napisał(a):
Jeszcze jedno pytanko mam, a mianowicie czy na wniosku wizowym w wyznaczonym miejscu przyklejać zdjęcie, czy dołączyć je po prostu luzem? :)
A oni już to tam sobie sami zrobią?

Ja spialem spinaczem biurowym i bylo OK. ;)


markus119 napisał(a):
Mam pytanie. Kupiłem wycieczkę do Chin przez polskie biuro podróży. Mieszkam i pracuję od 3 lat w Niemczech. Czy we wniosku o wizę pisać prawdę, czy napisać, że mieszkam w Polsce i jestem bezrobotny.

Zawsze, o ile taka mozliwosc istnieje, powinno sie pisac prawde we wnioskach wizowych. ;)
W tym wypadku pracujesz w Niemczech.


markus119 napisał(a):
Jestem w Niemczech wycieczkę kupiłem przez internet. Wizę miałem załatwić sam. Do biura nie można się dzisiaj dodzwonić. Jutro jedzie kolega z Warszawy na urlop to by mi złożył wniosek.

Niektore biura zalatwiaja wizy dla swoich klientow, albo mozesz sam ubiegac sie o wize w Konsulacie w Niemczech, jesli pracujesz legalnie. ;)


marktemp77 napisał(a):
Tak i nie ma znaczenia czy ten ktos z EU czy spoza. Oficjalnie wymagana karta pobytu.
W innych krajach EU tez jest taki wymog w ich ambasadach. Oficjalnie jest a czy akurat na to przymkna oko to sie nie wypowiem.

W innych krajach, jak np. w Konsulacie w Zürichu wymagana jest wazna karta pobytowa, dla osob z innym paszportem niz CH.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 19 Lip 2017 01:42 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 89
Zbanowany
@cccc : to jest superexpres w jeden dzien, wiem ze jest w innych krajach ale oficjalnie w Warszawie tylko expres (na drugi dzien roboczy konsulatu) lub zwykly 7 dni.
Jak skladane w Polsce to wpisz jakies fikcyjne dane firmy istniejacej (nie sprawdzaja) a jak w Niemczech to wpisz faktyczne zatrudnienie (jesli to nie jest delegacja z Polski) plus wymagana karta pobytu lub aktualne potwierdzenie zameldowania nie starsze niz 3 miesiace ale cena za wize jest 3 razy drozsza niz w Polsce.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 19 Lip 2017 07:39, edytowano w sumie 1 raz
P, N...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 19 Lip 2017 02:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
marktemp77 napisał(a):
ale cena za wize jest 3 razy drozsza niz w polsce.


W Zürichu zaplacilem za wize do Chin na 3 m-ce 80.- CHF, a express tego samego dnia kosztowal dodatkowo 40.- CHF.
Ciekawe, ze dla obywateli PL kosztuje 90.- CHF, a innych krajow, np. Rumunii czy Bulgarii 80.-CHF.
Z kolei dla obywateli USA 150.- CHF (akurat bardzo dobrze), dla obywateli Serbii tylko 5.- CHF, a dla obywateli Albanii, Bosni Herzegowiny i Pakistanu wizy sa bezplatne. ;)
Tylko dla obywateli USA express service nie funkcjonuje. :D
Dobrej nocki.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 08 Sie 2017 09:59 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 76
Loty: 207
Kilometry: 763 882
Poszukuje informacji na temat uzyskania wizy do Chin w konsulatach Chinskich w krajach Azji poludniowo wschodniej, Wietnam, Malezja, Tajlandia, Filipiny, Kambodza lub inne poza Hong Kongiem. Slyszal lub wyrabial ktos z Was chinska wize w tamtych rejonach?

Chodzi mi oczywiscie o wyrobienie wizy dla siebie wiec dla osoby z Polskim paszportem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 08 Sie 2017 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Robiłem chińską w tajskim konsulacie w Chiang Mai w 2012. Wszystko gładko, zakładając ze pojawiasz się z kompletem dokumentów.
(na 8 osób przede mną w kolejce tylko 1 gośc nie odbił się od okienka z własnej winy).
Jeśli wierzyć opiniom w internetach to sutyacja się nie mieniła.
Sporo negatywnych relacji jest na temat konsulatu w BKK...
pzdr

PS
znajoma wyrabiała wizę w Kuala Lumpur w kwetniu 2016, obywatelka USA, oni dostają na 10lat, ale procedura niczym się nie różni.
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 09 Sie 2017 01:47 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
a ktos mi podpowie jak to jest w UK?? poprzednia wize wyrabialem w Warszawie wiec dzis dopiero doczytalem w temacie "potwierdzenia statusu" a wybieram sie do Londynu w czwartek. rzecz w tym iz w UK sklada sie wszystkie potrzebne dokumenty w Chinese Visa Application Service Center, a na ich stronce znalazlem cos takiego:

(4) Proof of legal status (applicable for those not applying for the visa in their country of citizenship)

If you are not applying for a visa in the country of your citizenship, you must provide the original and photocopy of your UK legal status(work visa, study visa or residence permit).

jako obywatel UE nie posiadam zadnego z powyzszych :shock: i co teraz ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group