Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Wrz 2014 15:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Słoneczny Brzeg oddalony jest o ok 35 km od Burgas i ok. 27 km od lotniska Burgas. Miejscowość jest dobrze skomunikowana z lotniskiem, bez większego problemu można dojechać z niego autobusem za 6 lewa, oraz dobrze skomunikowana z Burgas. W najbliższym otoczeniu miejscowości znajduje się zabytkowy Nessebar (autobus ok. 1,3 lv i 30 min) i Sveti Vlas (1,5 lv - 15-20 min). Do Nessebar odpływają też statki - 10 lv za osobę. W grupach można się targować :) Mnie dychę opuścili na 6 osobach. Do Warny odjeżdza kilka autobusów dziennie. Cena to podobno 12 lv, ja jechałem taksówką. Myślę że autobus jedzie ok. 100-120 minut.

Słoneczny Brzeg jest klasycznym kurortem i właściwie nie ma w nim nic do zwiedzania. Składa się z setek hoteli i apartamentowców. Jego podstawowymi atutami jest piękna plaża i słońce, z których to atutów korzystają tysiące turystów. Miejscowość (szczególnie miejsca oblegane przez turystów - czyli okolice plaż) jest nieco droższa od innych bułgarskich miejscowości - jednak to nie znaczy że droga. Jak już wspomniałem, składa się ona z setek hoteli i apartamentowców. Oprócz tego mnóstwo restauracji, fast foodów, barów z najprzeróżniejszym jedzeniem, dyskoteki, karaoke, knajpy muzyczne, park wodny, najprzeróżniejsze atrakcje, kupić można właściwie wszystko od ubrań poprzez płyty, kosmetyki, pamiątki, zabawki aż do alkoholi i jedzenia. Mnóstwo pkt wymiany walut, przyjmują również PLN i to w niezłym kursie (ok. 2,24 za 1 lv). Lunaparki, bungee, sprzęt do pływania, rybki co objadają nóżki, tatuaże, masaże, minigolfy, miniskuterki, strzelnice, bungee, spadochrony, przejażdzki wodne... całość to chaos, gigantyczny lunapark i balanga trwa do rana. Dziesiątki marketów. Wszystko to często otwarte 24h. Wszędzie tanie taxi, ale również powozy konne, jak ktoś ma życzenie. Ciekawostką są taksówki 6-osobowe, których jest sporo. Przykładowe ceny (bez specjalnego targowania). Lotnisko - 50 lv. Stacja kolejowa Burgas - 50 lv. Warna 150-180lv, Constanta (Rumunia) - 260-300 lv. Zakładając że poruszamy się taksówkami sześcioosobowymi (specyfiką tego rejonu są taxi 6-7 osobowe) w grupie - ceny super.

Miejscowość jest sezonowa, od maja-czerwca do końca września, później życie zamiera w stosunku do tego, co dzieje się latem.

Hotele oferują dobry standard (patrzeć na opinie!), w porównaniu z ich ceną stanowią świetną ofertę na tanie wakacje. Prawdopodobnie jedną z najlepszych w ujęciu cena/jakość w UE.

Jak już wspomniałem, ceny w miasteczku są dobre. Niektóre zabójczo dobre - jak choćby alkohole. Piwo 1,5 lv w knajpie. 2 drinki za 5 lv., kawałek pizzy 3lv, (ale już w naszym hotelu cała pizza 5,5 lv) sok 2lv, kawa od 0,4 do 2,5 lv (to już na wypasie), cola jak u nas, duże naleśniki 3,5 lv, magnesy 1-3 lv, owoce tanio, w sklepach taniej lub podobnie jak u nas. Z rzeczy drogich: wypożyczenie skuterów wodnych. Kosmiczne ceny dość typu 200 lv za 1h.

Plaże: są duże, ciągną się kilometrami w stronę Sveti Wlas. Dominują szerokie i piaszczyste, również dno łagodne i zazwyczaj bez zielska. Po prostu miło i sympatycznie. Na plaży wynajęcie leżaka 8lv ale nikt nie protestuje gdy walniemy się na ręczniku obok leżaków. Raczej nie ma zamkniętych plaż prywatnych, nas z żadnego miejsca nikt nie wypraszał. Plaże w większości czyste, choć oczywiście bywają na nich jakies śmieci, niektórych ludzi to trzeba by kijem uczyć, że nie zostawia się puszek i butelek na plaży. Woda w morzu ciepła. Są też miejsca, w których ludziska opalają się bez tekstyliów.

Słoneczny Brzeg to dobre miejsce, gdy mamy ochotę na kompletne nicnierobienie na plaży - z ewentualnym jednym albo 2 wypadami w celu pozwiedzania fajnych miejsc (np Nesebar i Burgas).

Garść zdjątek:

Image Image Image Image

Image Image Image Image

Image Image Image Image

Image Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 27 Wrz 2014 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Mam podobne wrażenia, może za wyjątkiem rozkładania ręcznika obok leżaków.
Leżakowi wyrzucają na tył plaży, gdzie jest strefa bezpłatna.
Owszem, jak się przyjdzie później, w porze obiadowej, to nie gonią tak bardzo.
Próbowaliśmy w kilkunastu miejscach wzdłuż brzegu morza i nigdzie rano nie poleżeliśmy dłużej, niż 10 min.
A płacić 16 leva za godzinkę leżakowania nam się nie chciało (8 za leżak i 8 za parasolkę).

Przedłużeniem centralnego deptaku "Flower Street" jest niewielkie molo, stamtąd odchodzą te stateczki do Nesebaru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Mar 2015 16:11 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 4
mi się mega podobało i na pewno jeszcze wrócę, imprezowo bez porównania do polskiego Mielna :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Mar 2015 01:20 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 150
Uwielbiam Bułgarię ale jednak spokojniejsze miasteczka do odpoczynku :)
_________________
http://nasze-lepsze-ja.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 16 Paź 2015 11:22 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
Tak, jak było napisane powyżej - to jest typowy kurort i jeśli nastawiasz się na jakieś zwiedzanie, to sorry - zapomnij. Jedyna opcja, to wypożyczenie auta i wycieczka do Varny.

W najbliższej okolicy oprócz Nessebaru, opisanego powyżej są dwa aquaparki: w Sunny Beach i Nessebar.
Tu mała uwaga!
Na głównej ulicy w Słonecznym Brzegu (ul. Kwiatowa, jedyna która ma nazwę) spotkacie naganiaczy pracujących dla Aquaparku. KONIECZNIE się upewnijcie do którego obiektu was pokierują.
Aqua w Nessebarze jest ze 3x większy i grubo fajniejszy od tego w Sunny Beach. Ceny, warunki wejścia i inne takie są dokładnie takie same (operatorem jest ta sama firma), dlatego łatwo się dać zrobić w balona. Zwłaszcza że bardziej promują ten w Słonecznym Brzegu.
Transport do i z aquaparków jest darmowy.

I pamiętajcie: to Bułgaria! Będą próbować Was oszukiwać na każdym kroku!
Góra
 Profil Relacje PM off
Ves123 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 16 Paź 2015 11:39 

@Poochaty

Pacz Pan, dwa lata tu mieszkam i ani razu mnie oszukać nie chcieli. Czuję się, nomen omen, oszukany!

Swoją drogą jeśli ktoś wybiera Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski i liczy na ciszę i spokój, to cóż... Jakby wybierać się do Międzyzdrojów i liczyć na puste plaże w szczycie sezonu.
Parasole i leżaki wszędzie są płatne, miejsca na rozłożenie ręcznik, bezpłatne, są z reguły w czwartej, piątej linii. Podobnie z resztą jest też w Czarnogórze czy Chorwacji, gdzie często poza miejscami płatnymi nie ma innych.
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Paź 2015 15:23 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 24 852
Po zachodzie słońca można bez problemu poleżeć na leżakach, a nawet hotelowych 'loftach' na plaży, polecam :D Jedyne co mnie zdziwiło, to to, że nocą jest tam tak mało osób, można było liczyć na palcach obu rąk. No chyba, że to ja jestem ewenementem i wolę noc, szum morza i imprezę na plaży, zamiast klubu :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Lut 2016 22:40 

Rejestracja: 01 Cze 2013
Posty: 39
Loty: 47
Kilometry: 88 078
Aquapark Słonecznym Brzegu też jest bardzo fajny, byłem w 2011 i 2015 roku, ostatnim razem był powiększony o dwie zjeżdżalnie. Jedna w dwóch odcinkach strumieniem wody pcha ponton pod górę. Warto zwrócić uwagę o której godzinie jest happy hour można wtedy w barze na terenie aquaparku kupować drinki 2 w cenie 1.
Jeśli już mowa o alkoholu to bułgarskie whisky Savoy i Black Ram jest dobre i w bardzo przystępnej cenie ;) jak dobrze pamietam to 15 zl za 0.7 ogólnie Bułgaria nie jest droga więc polecam jeść w knajpach.
W Nessebarze są dobre warunki do nurkowania dno morskie jest urozmaicone a woda nie jest mętna od piachu.

Słoneczny Brzeg to przede wszystkim miasto barów i dyskotek idealne miejsce dla ludzi młodych nastawionych na imprezy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Sie 2016 14:32 

Rejestracja: 17 Sie 2016
Posty: 51
Witajcie,
Wybieram się we wrześniu do Bułgarii w okolice Słonecznego Brzegu. Chciałem zapytać czy ktoś z was był może w miejscowości Ravda ? Ciekawi mnie czy są tam jakieś atrakcje w sensie kluby z muzyką itd czy lepiej celować bezpośrednio np w Nesebyr ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Sie 2016 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
Nie byłem w miejscowosci Ravda, natomiast byłem w Słonecznym Brzegu na przełomie sierpnia i września i wtedy w SB widać było już zblizający się pomału koniec sezonu (takze klubowo)
mniej ludzi wieczorami, kluby juz pomału zamykane lub wieczorami czesto puste.
wiec raczej w tym terminie mniejszcze miasto to ciezko..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Sie 2016 14:53 

Rejestracja: 03 Wrz 2010
Posty: 156
Kacper_Cz napisał(a):
Witajcie,
Wybieram się we wrześniu do Bułgarii w okolice Słonecznego Brzegu. Chciałem zapytać czy ktoś z was był może w miejscowości Ravda ? Ciekawi mnie czy są tam jakieś atrakcje w sensie kluby z muzyką itd czy lepiej celować bezpośrednio np w Nesebyr ?


Już pierwszego dnia w Ravdzie się nudziłem i to w sezonie, we wrześniu kluby tylko Słoneczny Brzeg może coś jeszcze będzie otwarte
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Sie 2016 12:18 

Rejestracja: 17 Sie 2016
Posty: 51
Dzięki wielkie za informacje, czyli lepiej wybrać coś bliżej Centrum Słonecznego Brzegu ? A czy w Nesebyr są jakieś kluby albo miejsca gdzie imprezują ? Czu raczej głównie restauracje ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Sie 2016 14:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Nie ma czegoś takiego jak centrum Słonecznego Brzegu. To miejscowość z jedną główną ulicą i równoległym deptakiem przy plaży z mniejszymi odnogami do hoteli i apartamentów. Jeżeli interesuje Cie szeroko rozumiane życie nocne to po wizycie w SB będziesz zadowolony bo co 50 metrów jest jakaś dyskoteka, nawet w stylu Oktoberfest. Natomiast sam Nesebar to fajne miejsce na kilkugodzinną wycieczkę w pochmurny dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper_Cz lubi ten post.
Kacper_Cz uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 13 Wrz 2016 08:38 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 391
Loty: 100
Kilometry: 105 516
niebieski
Lecę w sobotę do Słonecznego po raz drugi.
Powodem oczywiście jest budżet.
Właśnie znalazłem sztuczkę na Aquapark Action.
Wstęp kosztuje 38BGN w kasie, 36 BGN kupując przez internet.
Bilety można kupić też przez Viator.com
Tam kosztują 13,33 Euro.
Rejestrując się z linku dostaje się 7 Euro na konto.
Co oznacza, że cenę biletu można zbić do niecałych 7 Euro.
W tym sezonie Aquapark jest czynny do 26 września.
Wrzucam swój link - https://www.viator.com/raf/1N9I6UWME
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Manuel uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 26 Maj 2017 12:09 

Odnośnie plaż na Słonecznym Brzegu - potwierdzam jest ich sporo, są dobrej jakości. Ciągną się praktycznie bez przerwy od granicy z Św. Własem do pogranicza z Nessebarem.

Od "centrum" Słonecznego Brzegu wzdłuż deptaka aż ku Św. Własie plaże są znacznie bardziej zatłoczone, znajduje się na nich sporo leżaków z pobliskich hoteli. Im bliżej w sezon, tym mniej miejsca dla osób, które chcą wypoczywać na plaży w własnym zakresie. Oczywiście leżaki można wypożyczyć.

Im bliżej Nessebara tym wygląda to o wiele lepiej. Znacznie więcej miejsca na plaży, ludzi mniej (leżaków również). Niektóre dojścia na plażę są dość prowioryczne (można przez nie dojść na plażę w 2-3 minuty od drogi prowadzącej w kierunku Nessebaru). Same plaże są bardzo czyste.
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Sie 2017 17:09 

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 14
z0mb3k napisał(a):
Lecę w sobotę do Słonecznego po raz drugi.
Powodem oczywiście jest budżet.
Właśnie znalazłem sztuczkę na Aquapark Action.
Wstęp kosztuje 38BGN w kasie, 36 BGN kupując przez internet.
Bilety można kupić też przez Viator.com
Tam kosztują 13,33 Euro.
Rejestrując się z linku dostaje się 7 Euro na konto.
Co oznacza, że cenę biletu można zbić do niecałych 7 Euro.
W tym sezonie Aquapark jest czynny do 26 września.
Wrzucam swój link - https://www.viator.com/raf/1N9I6UWME



Dalej ten sposób działa? Ktoś próbował w tym roku może? Bez problemów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Sie 2017 23:20 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 16
Cześć, wylatuję 24.8 i mi viator na ten aquapark Action Aqua Park Entrance Ticket - podaje 20,5 EUR za dorosłego - w terminach do 2.9.17 ... także cena się nie zgadza... aż tyle podrożały te bilety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Wrz 2017 10:12 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 391
Loty: 100
Kilometry: 105 516
niebieski
Z tego co widzę to sporo podrożały - obecnie najlepiej wychodzi kupić na stronie Aquaparku.
Najlepsza opcja to 3 bilety w cenie 2.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Mar 2019 12:35 

Rejestracja: 31 Sty 2019
Posty: 3
Loty: 10
Kilometry: 19 842
Witam serdecznie.
Lecę do Burgas 7-9.04 i mam pytanie gdzie się lepiej zakwaterować, w Burgas czy Słoneczny Brzeg. Plan jest taki: połazić, coś może zwiedzić, dobrze podjeść, wieczorem bar lub dyskoteka taki luzik. Za bardzo się nic nie powymyśla bo krótki wyjazd. Plażowania nie będzie bo zimno. Mam obawy czy w SB coś w ogóle będzie pootwierane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 22 Mar 2019 13:24 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@cichy3 To może coś pośredniego czyli Nessebar :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group