Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 26 Kwi 2017 00:04 

Rejestracja: 27 Sty 2017
Posty: 21
JIK napisał(a):
Dario Klaudio P napisał(a):
lecimy niedlugo wizzairem a chcemy sie dostac do dzielnicy Bur Dubai i chyba nie bedzie szansy (wiza, odbior bagazu rejestrowanego, wymiana pieniedzy ) na zalapanie sie na autobus 55 a pozniej na metro :? moze ktos wie ile bedzie nas kosztowala taxi ? :?:


Zależy do jakiej części Bur Duabi. Ja do Al Miny jechałem F55 a następnie busem 8, może to dłużej niż metrem ale podjechałem pod sam hotel. Bus 8 ostatni przystanek ma na dworcu autobusowym przy Al Ghubaiba.


wlasnie do konca musimy dojechac do dworca autobusowego Al Ghubaiba, tyko watpie czy zdazymy na ten ostatni autobus F55
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#162 PostWysłany: 26 Kwi 2017 07:13 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
Jaki ostatni? Później jeżdżą tak samo, tylko że nocne. Chodzi bardziej o przesiadkę do metra - można zdążyć (pisałem już w tym wątku, że moi znajomi zdążyli wsiąść do metra, mimo że nie zdążyli na pierwszy autobus po lądowaniu i czekali na lotnisku na kolejny.) Ja nie zdążyłem, ale wsiedliśmy w autobus nr 8, który jeszcze jeździ. Wysiadaliśmy również w Bur Dubai (PS - czyta się "Bar Dubaj" :)) konkretnie tutaj:
https://www.google.pl/maps/place/Department+of+Ports+%26+Customs+2/@25.2541805,55.2858711,16.39z/data=!4m5!3m4!1s0x3e5f431163696e63:0x22a55241c0eac101!8m2!3d25.255888!4d55.2848125
Jedynie autobus jedzie niestety dużo dłużej i często się zatrzymuje, ale dojechać się da.
Góra
 Profil Relacje PM off
Dario Klaudio P uważa post za pomocny.
 
      
#163 PostWysłany: 16 Maj 2017 18:13 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 60
Nie będę oryginalny :D
W sobotę lecę z Katowic do Dubaju.

Czy może mi jakaś dobra dusza wytłumaczyć krok po kroku jak z lotniska AL Maktoum dojechąć do stacji metra AL RIGA.
Jakie karty mam kupić? Za ile? Jak to wyglada w praktyce?

Z góry dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 16 Maj 2017 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Trasę możesz sprawdzić na Google Maps. Kupić musisz srebrne karty minimum za 10 AED. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 17 Maj 2017 08:22 

Rejestracja: 06 Paź 2015
Posty: 1
Wróciłem z Dubaju i mam 3 srebrne karty z doładowaniami: 10,5 10,5 i 13,5 dirhamów. Jak ktoś zainteresowany proszę o info na priv.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 17 Maj 2017 18:11 

Rejestracja: 06 Paź 2015
Posty: 1
proporcowy pytał mnie przez wiadomość:
Cytuj:
czy mozesz mi wytlumaczyc jak dzialaja te karty? Przylatuje w sobote wieczorem do dubaju jak najlepeij zrobic i jakie karty kupic zeby najtaniej przezvte 3 dni jezdzic konunikacja miejska?

Karty można kupić w automacie na przystanku autobusowym przed terminalem lotniska. Ale przynajmniej jak ja byłem to panel dotykowy był mało wrażliwy na dotyk. Poza tym wszyscy chcą zdążyć na autobus i robi się kolejka. Kierowca nie czeka na pasażerów tylko punktualnie odjeżdża. Osobiście byłem tydzień i miałem dla siebie i rodziny srebrne, które doładowywałem w automatach przy przystankach (najmniejsze doładowanie 5 dirhamów). Poruszałem się naprzemiennie autobus/taksówka (dużo i często), ale jak porównywałem to i tak była lepsza opcja niż tygodniowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 17 Maj 2017 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
Cytuj:
...to panel dotykowy był mało wrażliwy na dotyk.

Cytuj:
Kierowca nie czeka na pasażerów tylko punktualnie odjeżdża.

Przyleciałem z KTW 06.05. Ten panel dotykowy to jakaś porażka. Kierowca widząc gigantyczną kolejkę do automatu i nie radzących sobie z kupnem biletu ludków wyszedł z autobusu i pomagał w zakupie. Przytrzymywał daną funkcję kilkanaście sekund po czym delikatnie przesuwał w bok :D Miał dużo cierpliwości w klikaniu w ten panel. Ale pomógł wszystkim. Autobus odjechał z ponad 10cio minutowym opóźnieniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 18 Maj 2017 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Zakup karty NOL na DWC to faktycznie wyzwanie. Automat działa na pół gwizdka, w dodatku robi się kolejka innych chętnych do zakupu.
Polecam natomiast - uber świetnie się sprawdza w komunikacji w Dubaju. Bardzo rozwinięty, dużo kierowców, lexusy ;)
Do powrotu na lotnisko DWC zdecydowanie. W samym Dubaju znajdziecie kierowcę w 10 minut. Kupon na ubera na 80 AED dodawany do karty sim sieci "DU" w zupełności wystarcza z Ibn Battuty (dodatkowo ma się komórkę z netem na miejscu, całość kosztuje 55 AED, szczegóły gdzieś był w innym wątku).
Tymczasem można odpalić aplikację ubera kilka dni przed przylotem na DWC, wieczorem o porze, o któej przylatuje wizz i zobaczyć, czy nie kręci się w pobliżu lotniska jakieś autko. Przecież kierowcy ubera przywożą rodaków na lotnisko na wylot ;)
Przy okazji ... mam 1 srebrną NOL do odstąpienia (szczegóły na priv).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
#169 PostWysłany: 18 Maj 2017 10:03 

Rejestracja: 06 Paź 2015
Posty: 1
ponieważ nie mogę jeszcze wysyłać wiadomości priv zainteresowane osoby kartami NOL proszę o priv z jakimś danymi kontaktowymi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Jagodzianka57 lubi ten post.
Jagodzianka57 uważa post za pomocny.
 
      
#170 PostWysłany: 19 Maj 2017 09:56 

Koszt przejazdu taksówką z/na DWC:
DWC - Mall of the Emirates 110 AED, 40 minut
Ibn Batutta - DWC 75 AED, 25 miut
Góra
 PM off  
      
#171 PostWysłany: 19 Maj 2017 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Uberem DWC-Ibn Batuta wychodzi prawie za free - wykorzystujac kod zdrapke dołaczoną do karty DU
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 19 Maj 2017 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
@‌Andi‌
Mi wyszło całkiem za free ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 19 Maj 2017 23:18 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 325
niebieski
Andi napisał(a):
Uberem DWC-Ibn Batuta wychodzi prawie za free - wykorzystujac kod zdrapke dołaczoną do karty DU


jaki kod zdrapka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 20 Maj 2017 06:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Kod zdrapka jest dołączony do pakietu z kartą SIM "du".
Karta kosztuje 55AED, a na ubera dostajemy 80AED ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 22 Maj 2017 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2016
Posty: 0
Loty: 65
Kilometry: 133 332
Wczoraj wróciłem z Dubaju.
Bezproblemowo kupiłem srebrne karty na lotnisku ( może dlatego,że byłem pierwszy w kolejce do automatu :lol: )
Cały transfer z lotniska do centrum i z powrotem odbył się bez problemu.
Wszystko było tak jak pisaliście wcześniej tak, że jak zawsze wielkie dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 20 Cze 2017 14:57 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 0
Witam! Jest tu może ktoś kto planuje lecieć do Dubaju z Katowic w sierpniu? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 17 Lip 2017 05:30 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Wlasnie wrocilem z Dubaju. Wizzair wyladowal 20.30, ok 20.55 kupilem karte NOL srebrna na lotnisku w pkt RTA u sprzedawcy (nie w automacie) na autobus F55 do stacji metra Battuta.Autobus byl 21.30 pelen ludzi. Karta za 5 zl wazna jest 5 lat (ok 5 dirhamow) i 20 zl na wydanie. Jechal ok 40-45 min. Dalej metro linia czerwona do centrum. Metro pracuje zwykle do 23.00, ale tak kilkanascie min pozniej jeszcze jezdzilo. W piatki metro jest od 13.00 do 1 w nocy. Na przejazdy caly dzien na wszystkie linie metra, autobusow i tramwajow dobrze sobie kupic rano karte NOL czerwona za 2 zl karta i 20 zl na caly dzien kalendarzowy. Uwaga ta karta nie jest wazna na autobus F55 na lotnisko oraz na kolejke bezszynowa monorail ze stacji tramwajow Palm Jumeirah pod hotel Atlantis. Trzeba tam kupic bilet 30 zl powrotny. Do lini tramwajow mozna dostac sie kladka np ze stacji metra Jumeirah lakes tower. Jesli ktos chce karte NOL na caly tydzien to srebrna za ok 135 zl. Ponadto ze stacji Battuta jezdzi co ok 20-30 min autobus nr 8, co dalej jedzie wzdluz Mariny, kolo hotel Arab plaz Jumeirah, Kity i innych, az do centrum do stacji metra i autobosow Palm Deira. Z tej stacji mozna tez autobusem C28 jechac slalomem przez stare miasto do parku i plazy w Mamzari. Z kolei autobus 81 jezdzi ze stacji metra Mail Emirates pod hotel Arab i plaze Jumeirah. Podobnie autobus nr 88 jedzie wzdluz plaz do stacji metra Jefiliya. Karty NOL kasuje sie przy wejsciu i wyjsciu nawet w autobusach. Stacje metra sa klimatyzowane i zwykle maja bezplatne toalety. Autobusy, tramwaje tez sa klimatyzowane. Duzo przystankow autobusow jest tez klimatyzowana. Moze sluzyc do schlodzenia sie w goracy letni dzien. W lipcu temp byla 44-45 st w dzien i 32-39 st w nocy, a wody 32-34 stopnie. Na plaze ludzie chodzili gl podwieczor. W metrze autobusach i tramwajacj sa podzialy dla kobiet i mezczyzn. Bez tloku moga wyprosic, ale jak jest tlok to sa wymieszani. Jest tez oddzielna strefa gold za wyzsza oplata i z karta NOL bodaj gold. W piatki metro jezdzi od 13.00 do pierwszej w nocy. A w inne dni od rana zwykle do 23.00 czy 23.00 i jeszcze dłużej np o 20 min. Taksowki sa tanie zwlaszcza dla 3-4 osob. Minimalna oplata to ok 12 zl i na km ok 3-4 zl sa jednak korki. Najszybciej metrem. Dla lokalizacji gdzie sie jest nawet w aurobusie czy naziemnej czesci metra dobrze sobie wgrac w Polsce lub w hotelu z wifi mape Dubaju np z google map offline. Za pomoca GPS i przy wlaczonym trybie offline czy samolotowym, mozna sledzic jak autobus jedzie i jakie sa przystanki. Nie wszyscy o tych mapach na smartfonach i lokalizacji wiedza, a tel i internet komorkowy w ZEA jest bardzo drogi. Warto go wylaczyc, to nie UE. Jeszcze jedno, jesli na karcie NOL srebrnej zostanie duzo kasy, to na lotnisku w pkt RTA powinni kase zwrucic. Jednak gdy zostanie np 15 zl to twierdza, ze nie maja drobnych i zapraszaja do Dubaju po raz kolejny. Karta jest wazna kilka lat. Aktualne informacje, rozklady jazdy czy mape zintegrowana kominikacji mozna znalesc na stronach RTA (znajdz w google RTA) lub w aplikacji RTA na smartfiny. Mapa zintegrowana komunikacji w Dubaju i okolicy w pdf zajmuje ok 7 GB, on line dlugo sie wczytuje. Jest bardzo dobra. Ja ja wgralem na komputer w domu w Polsce, a nastepnie zrobilem zdjecia smartfinem wybranych obszarow co mnie interesowaly zajelo to ok ok 100 MB a nie 7 GB. Z powrotem ze stacji metra Batutta tez nie bylo problemow autobus jezdzi bodaj co godzine F55, mialem ta karye srebrna podladowaba, bo z czerwona karta NOL kierowca wypraszal. Na kazdej stacji metra sa pkt info i sprzedaz czy podladowanie kart. Na lotnisku DWC warto byc wczesniej nawet z najmnuejszym bezplatnym bagazem na Wizzaira, bo wszyscy musza isc do boksow z nadawaniem bagazu. Maly bagaz sie nie nadaje, ale daja oddzielny bilet na podstawie karty pokladowej wydrukowanej z rezerwacji on line, oraz nalepke nz bagaz. Na podstawie tego dopiero wpuszczaj przez bramki bezpieczenstea. Kolejka przy boksach bagazu zwykle jest, a turysci z Polski i Slowacji i inni z malym bagazem tez musieli stac w tej kolejce, ci co pozniej przyjechali na lotnisko ledwie zdazyli na samolot biegiem, np Slowacy lot Wizz z Dubaju do Budapesztu. A turysci z Polski siedzieli sobie spokojnie z bagazem malym. Jak ich nie wpuscili do odprawy, to odstali jeszcze z 20-30 min z bagazami w boksach, ale zdazyli wszyscy na samolot do Katowic. Samolot lecial 5 godzin 46 monut. Warto miec cos do picia i jedzenia. Na lotnisku jsk ktos chce, takze po przejsciu bramej bezpieczenstwa sa darmowe wodopoje z przyciskami do polykania wody do ust, ale mozna tez napelnic triche mala butelke. Pusta butelka przechodzi przez bramki. Podobne wodopoje widzialem na lotnisku w Tel Avivie w Izraelu. Ci co byli w Dubaju wczesniej i maja to wbite w paszporcue, to w Izraelu moga sie liczyc z dokladniejsza kontrola i pytaniami, co tez zajmuje czas, pomimo braku wiz do ZEA i Izraela. W Dubaju nie zauwazylem wzmorzonej kontroli na DWC, skanuja jednak twarz i oczy. Izrael na szczescie nie wbija do paszportow pieczeci tylko daje karteczki do paszportu, ktore warto wyrzucic przy wjezdzie do ZEA.
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
Akna uważa post za pomocny.
 
      
#178 PostWysłany: 18 Lip 2017 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Czy przylatując o 20:25 z KTW w sobotę, tylko z podręcznym, nie będę mieć problemów z wyrobieniem się na autobus+metro?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 18 Lip 2017 14:10 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Akna Nawet gdyby był ciut opóźniony przylot to spokojnie się wyrobisz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
#180 PostWysłany: 18 Lip 2017 15:13 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@hol2: sprostowanie do Twojej wypowiedzi: karta dzienna za 20AED pozwala na dojazd z/na lotnisko ponieważ obejmuje wszystkie strefy. Nie działa na monorail - tutaj zgoda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group