Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Gru 2016 23:26 

Rejestracja: 21 Sie 2011
Posty: 276
Loty: 2
Kilometry: 3 632
niebieski
hej lecimy do Porto w lutym, jak wygląda płacenie kartą? W zeszłym roku byliśmy w Lizbonie i tragedia była z kartami nawet w McDonaldzie nie akceptowali (tylko portugalskie -narodowe).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: Porto
#2 PostWysłany: 30 Gru 2016 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
helka2003 napisał(a):
hej lecimy do Porto w lutym, jak wygląda płacenie kartą? W zeszłym roku byliśmy w Lizbonie i tragedia była z kartami nawet w McDonaldzie nie akceptowali (tylko portugalskie -narodowe).


W zeszłym roku byłam w kilku miejscach w Portugalii i w żadnym nie miałam problemu z płatnościami karta z polskiego banku...
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#3 PostWysłany: 01 Sty 2017 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 272
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
A ja będąc obecnie w Lizbonie nie podzielam powyższego zdania.
Przykładowo w Porto płaciłem za wszystkie przejazdy kartą andante za pomocą Visa electron. W Lizbonie na Sete Rios bez problemu doładowałem viva viagem kartą visa, na Entrecampos visy ani kredytowego MC nie chciał żaden automat, musiałem wypłacić gotówkę z bankomatu. W Porto, w jednym sklepie nie przyjęło mi Visy, ale zapłaciłem MC. W wielu muzeach, na dworcach autobusowych - przy wejściu wyraźnie napisane jest że płatność tylko kartą portugalską multibanco, albo gotówką.
Podsumowując: nie ma zasady i warto mieć przy sobie jakąś ilość gotówki, gdy płatność kartą się nie uda.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#4 PostWysłany: 01 Sty 2017 12:46 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Byłam 6 razy w Portugalii i nauczona doświadczeniem biorę gotówkę (co mnie dodatkowo taniej kosztuje). Wiele sklepów (a buszuję po różnej maści miejscach; nie z pamiątkami) nie przyjmuje polskich kart. Moje MC i Visa nie dawały rady. Równiez nie mozna zapłacić za bilety autobusowe Rodonorte np. do Bragancy, Vila Real itp.
Kartą da się zapłacić na stacjach kol. w Porto, w Lizbonie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#5 PostWysłany: 01 Sty 2017 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
W większości bankomatów (jak nie we wszystkich) działają polskie karty. Jeśli posiadamy trzy karty (EUR, USD, GBP) z Kantoru Aliora to pierwsza wypłata w miesiącu z każdej karty nie obciąża naszego rachunku prowizją (do sprawdzenia w aktualnym regulaminie). Nawet jeśli wypłacamy z karty USD lub GBP w krajach gdzie jest EUR to i tak będzie to zawsze korzystniejsze (kurs MasterCard) niż wypłaty z karty (innej niż Kantor Aliora) rozliczanej w PLN (kurs banku).

Co do płatności kartą to faktycznie, duża część kawiarni, restauracji, muzeów posiada "stare" czytniki kart, które systemowo obsługują tylko karty wydane w Portugalii.
W większości dużych sklepów/supermarketów można spokojnie płacić polskimi i każdymi innymi kartami.
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Porto
#6 PostWysłany: 01 Sty 2017 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 264
Loty: 54
Kilometry: 101 706
Jakos alior do mnie nie przemawia, ostatnio testuje nest bank ---> https://www.nestbank.pl/indywidualny/ko ... aluta.html

Darmowe wypłaty za granicą to jest to co mnie interesuje. Dodatkowo wydają kartę v-pay, która w np. Niemczech jest w 100% akceptowalna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Sty 2017 21:40 

Rejestracja: 21 Sie 2011
Posty: 276
Loty: 2
Kilometry: 3 632
niebieski
ok wielkie dzięki, widzę, że nic się nie zmieniło, gotówkę oczywiście zabiorę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Sty 2017 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Nigdy nie miałem żadnego problemu ani z płaceniem, ani z wyciągnięciem pieniędzy z bankomatu w Portugalii.
W tym roku płaciłem płatniczą MC z BZWBK - hotel, pub, restauracja, muzeum, supermarket :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
PatrycjaR lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 02 Sty 2017 22:13 

Rejestracja: 24 Maj 2011
Posty: 64
Loty: 48
Kilometry: 50 130
Byłem w grudniu tydzień w Portugalii - jechałem wypożyczonym autem trasę Porto - Lizbona - Porto. Akceptowało mi karty MC Raiff WizzAir, Visa Millenium i kumpla kartę ING. Bez żadnych problemów w sklepach, restauracjach, na stacji benzynowej czy wypożyczalni aut.
Góra
 Profil Relacje PM off
PatrycjaR lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 02 Sty 2017 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Visa z mBank i Visa z ING, niecały rok temu nie było problemu w wypożyczalni w Lisbonie, na stacjach benzynowych, w sklepach i restauracjach w Portimao.
Góra
 Profil Relacje PM off
PatrycjaR lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 03 Sty 2017 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
phantomek napisał(a):
Visa z mBank i Visa z ING, niecały rok temu nie było problemu w wypożyczalni w Lisbonie, na stacjach benzynowych, w sklepach i restauracjach w Portimao.

Potwierdzam - w moim przypadku były to identyczne karty i płatności przechodziły bez problemu (Lizbona, Porto, Aveiro i Lagos). Miałam problem jedynie na lotnisku z wypłaceniem gotówki w jednym bankomacie - niestety już nie pamietam, który to był (akurat kasa była potrzebna do przechowalni bagażu).
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Sty 2017 14:13 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Też dopiero co wróciłem z Portugalii. W większości przypadków nie było problemów z płatnościami kartami. Mają tam jednak własny system płatniczy i część starych terminali niestety nie akceptuje VIS, Mastercardów itp. Poza linią autobusową, na problem z płatnością VISĄ natknąłem się dokładnie w dwóch miejscach. Raz faktycznie się nie upgrade'owali, dwa w jednym ze sklepów w Lizbonie akurat czytnik padł :). Cała reszta działała perfekcyjnie.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 18 Sty 2017 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
W Porto, Fatimie i Lisboa nie mialem problemow placac kartami MasterCard. :-)

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Sty 2017 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2016
Posty: 36
Loty: 18
Kilometry: 32 160
Byliśmy w grudniu w Lizbonie. Nie było żadnego problemu z płatnościami kartą Mastercard (zwykła debetowa), jedynie w hotelu żeby zapłacić kartą wymagane było aby kwota transakcji była wyższa niż 50 euro, przy niższej kwocie tylko gotówka.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Sty 2017 20:33, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Lut 2017 15:32 

Rejestracja: 05 Sty 2017
Posty: 3
Byłem w styczniu 2017 w Porto - płaciłem kartą debetową z Alior kantoru (Mastercard). Tam gdzie było możliwe płaciłem kartą, nie było żadnych problemów, nawet przy niższych kwotach poniżej 10 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Maj 2017 08:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 45
Loty: 22
Kilometry: 35 530
Zarówno na Azorach jak i w Lizbonie płatności kartą wcale nie były pewniakiem.
Na Azorach w wielu miejscach akceptowano tylko karty Multibanco, na stacjach benzynowych także, ale tu często są bankomaty.
Z kolei w Lizbonie w sklepach raczej bez problemu, ale płatności w biletomatach itd. nie przechodziły [karta kantor Aliorbank].
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Maj 2017 18:29 

Rejestracja: 25 Sty 2016
Posty: 2
Lepiej korzystać z karty płatniczej Visa czy Mastercard przy płatnościach w Portugalii? Mam konto w ING i mBanku. Jak z przewalutowaniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Maj 2017 09:08 

Rejestracja: 12 Mar 2016
Posty: 66
Loty: 72
Kilometry: 94 341
Karta karcie nie równa musisz poczytać w regulaminie posiadanych przez siebie kart.

W Porto i Lizbonie nie miałem problemów ani z Visa ani Mastercardem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Cze 2017 19:41 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 307
niebieski
info dla wyrównania opinii w wątku:
Po czerwcowym pobycie w Portugalii potwierdzam,co pisali wcześniej @jimi i @ewaolivka, że koniecznie trzeba mieć przy sobie gotówkę w Portugalii (Porto-Batalha-Fatima-Sintra-Lizbona_Porto, komunikacją dostępną).
Moimi kartami Visa CITI i MC BNP nie mogłem zapłacić (w kasach,czy automatach) minn.za
-BUSy rede-expressos,rodotejo,Scoturb (Sintra)
-karty Andante i VIVA (także doładowania)
-Batalha
-Parque e Palácio Nacional da Pena
tak tylko na szybko pisząc,aby zasygnalizować,że są to "drobiazgi",ale około 200€ się rozeszło,choć starałem się płacić przede wszystkim kartą.
Widziałem w Lizbonie kilka bakomatów Euronet,ale nie musiałem jednak skorzystać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Cze 2017 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
friend napisał(a):
Moimi kartami Visa CITI i MC BNP nie mogłem zapłacić (w kasach,czy automatach) minn.za
-BUSy rede-expressos,rodotejo,Scoturb (Sintra)
-karty Andante i VIVA (także doładowania)
-Batalha
-Parque e Palácio Nacional da Pena


Moze akurat Twoje karty byle poblokowane na Portugalie, konsultowales wczesniej z bankami, ze jedziesz do Portugalii i bedziesz tam placil karta?
Ja osobiscie nie mialem zadnych problemow w Portugalii placac karta Master, ale slyszalem, ze niektore banki blokuja placenia w niektorych krajach.
Mialem kiedys podobny problem, ale poza Europa, zadzwonilem do banku i mi odblokowali.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group