Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 460 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#401 PostWysłany: 29 Kwi 2017 11:01 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Wystarczy tylko przyjechać wcześniej. Ja byłem ok. 10ej i zaparkowałem na głównym parkingu. Może 30-40 aut było.
Gdy wracałem po 17ej to auta były zaparkowane nawet tuż przy krawędzi drogi, 300-400m od głównego parkingu.
Druga sprawa to warto być wcześniej aby leżak jakiś dorwać.Komplet za 7 eur a zatem cena niezła. Polecam bo czasami mocny wiatr i ciężko się rozłożyć na samym ręczniku ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#402 PostWysłany: 29 Kwi 2017 12:42 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Dopóki kursował autobus, było to znacznie lepsze i bardziej cywilizowane rozwiązanie. To jakaś katastrofa, że go zlikwidowali, a przecież były zapowiedzi, że wręcz przeciwnie - dopuszczą tylko autobusy, częściej kursujące.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#403 PostWysłany: 29 Kwi 2017 12:54 

Rejestracja: 03 Kwi 2017
Posty: 32
-- 29 Kwi 2017 13:53 --

rydzo napisał(a):
Wystarczy tylko przyjechać wcześniej. Ja byłem ok. 10ej i zaparkowałem na głównym parkingu. Może 30-40 aut było.
Gdy wracałem po 17ej to auta były zaparkowane nawet tuż przy krawędzi drogi, 300-400m od głównego parkingu.
Druga sprawa to warto być wcześniej aby leżak jakiś dorwać.Komplet za 7 eur a zatem cena niezła. Polecam bo czasami mocny wiatr i ciężko się rozłożyć na samym ręczniku ...


Byłem w zeszłym roku w sezonie.(koniec sierpnia)Parkingu nawet nie widziałem (do tej pory nie wiem ,że istnieje) auta stały na zboczu a na końcu stał Grek i zawracał samochody.Miejsca nie było,no chyba,że chciało by się iść jakieś 1-1,5km.Z dwójką dzieci odpuściłem,słaby pomysł.A byłem na miejscu przed 11.Na Elafonisi (50km około) przez góry według znaków jechaliśmy bite 2 godziny(tłumy ludzi) na miejscu ciężko znaleźć miejsce parkingowe i leżaki.Ciężko mam na myśli jakieś 30 minut szukania.Jak dla mnie Kreta TAK ale nie w sezonie.Balos obiecałem żonie ale pojedziemy pod koniec września.

-- 29 Kwi 2017 13:54 --

obibok napisał(a):
Dopóki kursował autobus, było to znacznie lepsze i bardziej cywilizowane rozwiązanie. To jakaś katastrofa, że go zlikwidowali, a przecież były zapowiedzi, że wręcz przeciwnie - dopuszczą tylko autobusy, częściej kursujące.


Autobusy kursujące bezpośrednio na Balos?Nie bardzo sobie to wyobrażam po tej drodze....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#404 PostWysłany: 29 Kwi 2017 14:32 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Wiele osób sobie nie wyobraża, a jeszcze dwa lata temu elegancko jeździły. Pewnie im było coraz trudniej tam na górze zawrócić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#405 PostWysłany: 29 Kwi 2017 20:24 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Bez przesady z tym szczytem sezonu na Krecie.
Byłem w tamtym roku, 12 dni, druga połowa lipca.
I nigdzie korków! A przejechane ponad 900km. Elafonisi bez problemu, tam miejsc do parkowania dużo.

Po prostu trzeba trochę wcześniej ruszać. Na Balos widziałem, że największe tłumy ok. południa schodziły schodami na plażę. Wtedy pewnie zaczyna się kocioł. A wystarczy być wcześniej przed innymi i problemu nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#406 PostWysłany: 03 Maj 2017 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Osoby które były na Krecie bardzo proszę o ocenę mojego planu, czy wydaje się sensowny, wykonalny, rozsądny?
Jadę w niedzielę na tydzień, lotnisko Chania, 2 osoby, wynajem małego auta na cały tydzień

3 noce w Kissamos oraz 4 noce w Chanii - bo chodzi o to by nie dojeżdżać bez sensu co dzień na Balos i Elafonissi z Chanii wydając na paliwo i tracąc czas.

Niedziela:
przylot z Warszawy około 11, odebranie auta z wypożyczalni na lotnisku, przejazd do Kissamos, po drodze obiad i może zatrzymania gdzieś nad wodą po drodze. Nie wiem czy z racji bliskości lotniska warto przed udaniem się do Kissamos, jechać do Stavros obejrzeć miasteczko i plażę i tam zjeść obiad przed udaniem się do hotelu?
Po wypakowaniu się w Kissamos być może podjazd do Falassarny obejrzeć zachód słońca

Poniedziałek:
całodniowy wyjazd z Kissamos na Balos, spędzenie dnia na plaży, spacerowaniu w okolicy Balos. Niby to 30 minut w jedną stronę ale obejrzeć widoki, siedzieć na plaży - myślę, że warto spędzić w tym miejscu cały dzień?

Wtorek:
wyjazd na Elafonissi, popatrzeć, posiedzieć na plaży (nie wiem czy da się pływać, ma być 23-26 stopni wg. prognoz w trakcie wyjazdu). Wyjazd przez góry przez miejscowość Topolia gdzie jest jakiś kościół w skale, po drodze stopy na oglądanie widoków, powrót już trochę szybszy drogą wzdłuż wybrzeża dla urozmaicenia. Jak na Elafonissi będzie nudno to podjazd autem do Kedrodasos, dzikiej plaży leżącej obok, ale nie jest to chyba jakaś mega atrakcja.

Środa:
albo leniwy ranek albo jeszcze do Falassarny na chwilę na plażę do około południa, przenosiny z hotelu w Kissamos do Chanii. Jako że przez zmianę hotelu pozostanie z pół dnia to koło godziny 15 podjechalibyśmy nad jezioro Kournas - ma sens spędzić tam tylko popołudnio-wieczór?

Czwartek:
całodniowa wyprawa do wąwozu Samaria. Wyjazd z Chanii autem około g.9. Chciałbym z Sougii (gdzie ma płynąć prom o rzekomo 17:30 z Agia Roumeli) wrócić autobusem do Omalos gdzie zostawię auto w Xyloskalo przy wejściu do Samarii i stamtąd po prostu wrócę do Chanii. Na dworcu w Chanii w środę spytam czy taki autobus jest bo pytam wszędzie i różne osoby mówią, że to niemożliwe. Wtedy, mając hotel blisko dworca, pojadę busem z Chanii do Omalos a wrócę busem do Chanii z Sougii lub Chora Sfakion, rano na dworcu dopytam z którego miejsca jest bus do Chanii (bo PODOBNO są dwa promy o 17:30 jeden do Sougii, drugi do Chora Sfakion).
Upieram się nad autem bo komunikacja jest dość droga ale...jak mi powiedzą (mam nadzieję) na dworcu w Chanii że nie ma z Sougii do Omalos autobusu no to już ostatecznie szarpnę się na te drogie autobusy a auto zostawię na cały dzień na ulicy (podobno nie ma gdzie parkować koło tego dworca :lol: )

Piątek:
wyprawa autem z Chanii do Preveli, pozwiedzać palmy, poplażować, może lekko popływać, pospacerować wzdłuż rzeki z palmami, natomiast po plaży powrót z zatrzymaniem w Rethimno, krótkie zwiedzanie miasta

Sobota:
przejażdżka samochodowa do Chora Sfakion jest tam wcześniej wąwóz Imbros który podobno zwiedza się krótko. Jeśli Samarię będę zwiedzał z powrotem busem przez Chora Sfakion to nie wiem co będę robił w sobotę bo już tę trasę obejrzę jadąc busem...może po prostu pozwiedzam Chanię.
Ewentualnie nie mam w planie Agiofarago ale... czytam, że się to odradza z uwagi na długą trasę, trudny dojazd więc odpuściłem ten plan - słusznie?

Niedziela:
o 10 oddaję auto i po 11 mam lot do Warszawy.

Coś byście zmienili (atrakcje, miejscowości spania), dodali? Komentujcie :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
Jelon01 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#407 PostWysłany: 04 Maj 2017 10:35 

Rejestracja: 03 Kwi 2017
Posty: 32
-- 04 Maj 2017 11:20 --

obibok napisał(a):
Wiele osób sobie nie wyobraża, a jeszcze dwa lata temu elegancko jeździły. Pewnie im było coraz trudniej tam na górze zawrócić.

Nie kwestionuje prawdziwości tej historii.Natomiast ,jadąc tam małym autem ,jechałem z duszą na ramieniu,nie wyobrażam sobie tam 2 autobusów.Oczywiście wiem ,że grecki kierowca potrafi byłem na Meteorach i widziałem mijające się na lusterka dosłownie autobusy.Myślę,że poszło o kasę.Na dojeździe autobusami nie dało się tyle zarobić co na drodze dodatkowej statkiem.Wiele osób nie pamięta ,że u nas pod Morskie Oko też można było autem dojechać.

-- 04 Maj 2017 11:32 --

rdw napisał(a):
Osoby które były na Krecie bardzo proszę o ocenę mojego planu, czy wydaje się sensowny, wykonalny, rozsądny?
Jadę w niedzielę na tydzień,


wschodnią cześć sobie odpuść przebijanie się przez cała wyspę jest bez sensu.Rethymno naprawdę ładne warte zwiedzenia.Plażować też można długa piaszczysta plaża.Jednak jeśli już tam będziesz możesz zahaczyć o Georgioupolis,jak dla mnie naprawdę bardzo uroczę miasteczko(jakieś 30-40km autostradą od Rethymno.).10km od Georgioupolis jest jeziorko ze słodką wodą i rezerwatem żółwi.Warto zwiedzić,w okolicy jeszcze uroczę wodospady ,źródełka.
Co do Chanii i okolic w kwestii spania ,nie wiem jak poza sezonem ale w sezonie noclegi były dużo droższe.Jeśli miejscowość jest oddalona do 50km od Chani i jest w pobliżu autostrady to możesz rozważyć tam również zatrzymanie się.Kwestia kalkulacji.Jeśli będziesz widział znaki drogowe ,nie zbaczaj czasem na drogę oznaczone jako ,,old national road''.To jest stara droga ,z czasów gdy nie było autostrady.

-- 04 Maj 2017 11:35 --

rydzo napisał(a):
Bez przesady z tym szczytem sezonu na Krecie.
Byłem w tamtym roku, 12 dni, druga połowa lipca.
I nigdzie korków! A przejechane ponad 900km. Elafonisi bez problemu, tam miejsc do parkowania dużo.

Po prostu trzeba trochę wcześniej ruszać. Na Balos widziałem, że największe tłumy ok. południa schodziły schodami na plażę. Wtedy pewnie zaczyna się kocioł. A wystarczy być wcześniej przed innymi i problemu nie ma.


Ja zrobiłem z 2 ką dzieci ponad 1000km w 2 tygodnie.Pewnie ,że jak przyjdziesz rano to pewnie tłumów nie ma.Ale aby przyjść rano musiał byś mieszkać w okolicy.Na Elefonisi ,luźno zaczeło się robić około 18-19.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#408 PostWysłany: 04 Maj 2017 13:49 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Stefan Musiał napisał(a):
-- 04 Maj 2017 11:20 --


Nie kwestionuje prawdziwości tej historii.Natomiast ,jadąc tam małym autem ,jechałem z duszą na ramieniu,nie wyobrażam sobie tam 2 autobusów.

Ale tam jeździł tylko jeden. Co do Morskiego Oka, to były ostatnio projekty zastąpienia bryczek elektrycznymi autobusami. Póki co udało im się stworzyć zalążek cywilizowanej komunikacji w samym Zakopanem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#409 PostWysłany: 05 Maj 2017 09:39 

Rejestracja: 03 Kwi 2017
Posty: 32
Odnośnie Morskiego Oka ,myśle,że fiakrzy na to nie pozwolą.A raczej ich umocowane wszędzie rodziny.To są GIGANTYCZNE pieniądze.Co do Krety wracając do tematu właściwego,myślę ,że odnośnie Balos już wiele się nie zmieni.Tam też stoi za tym interesem potężna kasa.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 05 Maj 2017 09:40, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#410 PostWysłany: 05 Maj 2017 10:52 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 105
Loty: 34
Kilometry: 73 282
2 lata temu na przełomie sierpnia / września byłem na Krecie (zachodniej). Jako bazę wypadową polecam Kissamos. Sam też tak wybrałem. Co prawda miasteczko takie sobie (jest mała promenada i ryneczek na wieczorny spacer, kolację i tyle, plaża niezbyt - kamienie i fale), szału nie ma. Za to bardzo blisko na Falasarnę (naprawdę polecam na 2-3 krotny wypad), sporo bliżej na Elafonisi niż z Chanii (spokojnie z miejscem na parkingu i z leżakami- może wcześniej byłem) no i Balos. Pomimo, że miałem autko to na Balos wybraliśmy się właśnie wspomnianym autobusem. Z Kissamos / Kasteli odchodził takowy. Lekki hardkor był :) Aha. na Falasarnę i na Elafonisi z Kissamos również jedzie autobus. Tutaj jest rozkład: http://www.e-ktel.com/images/pdfs/KASTE ... 5-2017.pdf Balos - autobus na końcowym parkingu miał wydzielone miejsce na nawracania więc na pewno nie to było przyczyną jego likwidacji. W tegorocznym rozkładzie faktycznie go nie widzę. Może armatorzy się buntowali i wygrali :) Prawda jest taka, że przy powrotnym kursie to na drodze od parkingu jakieś 800-1000m auta po prawej i po lewej. Autobus miał "bidę" się przebić, choć to moje zdanie. Kierowca problemu chyba nie miał. Bo do dzisiaj mam nagrane, jak kierowca sobie poradził. Po lusterkach, bo bokach. I pojechał. Gorzej musieli się czuć Ci, co po całodziennym lenistwie wrócili i mięli autko lekko "przestawione". Jak przypływa statek, ten wielki, który "parkuje po lewej stronie Balos (patelni) to wygląda to super :) Jakby ktoś wsadził kij w mrowisko. SETKI ludzi :)

Bliżej Chanii polecam autkiem zwiedzić Agia Triada, Stefanou Beach (dla odważnych, dość stromo, mały parking, powrót na jedynce). W drodze powrotnej do Kissamos można zahaczyć przelotem o plaże w Kato Galatas, Kato Stalos, Agia Marina, Platanias.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#411 PostWysłany: 05 Maj 2017 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Skoro miałeś samochód to czemu jeździłeś tymi autobusami? Z tego co wiem to tanie nie są a 30 minut jazdy na Falasarnę raczej drogo nie wychodzi.
Pytam jak najbardziej poważnie jako miłośnik komunikacji miejskiej, generalnie baardzo rzadko najmuję samochód w podróżach, uwielbiam np. w krajach arabskich jeździć z dziczą zrujnowanymi autobusami po niebezpiecznych trasach z duszą na ramieniu, inna sprawa że w dużych miastach, nawet w Europie, nie miałoby sensu jeździć autem.
Jednakże RAZ przekonałem się, że lepiej mieć auto, było to na Cyprze gdzie ludzie w hotelach itp. patrzyli na mnie jak na dziwaka/biedaka. Jako że Cypr to "te rejony" wybrałem najem auta zwłaszcza że na Krecie jest mega tani i nie zamierzam jeździć nigdzie komunikacją dla wygody.
Fakt, że na Cyprze zwiedziłem wszystko jak należy ale komfortowe to to nie było a już szczytem było zbieganie z gór Troodos z jakichś szlaków turystycznych bo się okazało że gdzieś jakiś jeden bus o jednej godzinie wracał do miasta i z językiem na czole bo biegu przez góry i serpentyny drogowe cudem na ostatnią chwilę znalazłem busa w nieoznaczonym miejscu. Na Cyprze musiałem w sklepach dowiadywać się że w centrach miast "przystanek" to jakieś nieoznaczone miejsce np. na rondzie w centrum. Kierowca raz wyrzucił mnie z miejskiej linii bo nie wiedział, że istnieje coś takiego jak bilet na trasy miejskie i międzymiastowe wszystkich głównych miast. Po tamtej traumie stwierdziłem że Kreta - nigdy w życiu autobusami.
Jeśli z Sougii nie będzie busa do Omalos to nie wiem, najwyżej wrócę piechotą przez wąwozy z Sougii po auto, albo będę modlił się o stopa.
Już po przejrzeniu strony firmy E-KTEL widać, że to trzeci świat jeśli chodzi o komunikację miejską. Rozkład w PDF, nie ma trasy i miejscowości po drodze i mam zgadywać którędy co jeździ na Krecie. Częstotliwości nieatrakcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#412 PostWysłany: 05 Maj 2017 12:50 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Na Krecie mialem auto 10 dni a na ostatnie 2 dni juz nie bo wtedy robilem Samarie.
I autobus z Chanii najlepsza opcja!
15-16 eur kosztowal autobus Chania-Omalos i Sougia-Chania.
Komfortowo, bez problemu.

Autem duzo wiekszy problem. Bo niby wg rozkladu jezdzilo cos z Sougia do Omalos ale glowy za to sobie uciac nie dam.
Tylko, ze to troche strata czasu. Bo wraca sie wtedy z Omalos bardzo pozno.

A auto tansze nie bedzie. Bo i tak trzeba prom ogarnac wiec jedynie moze 10 eur na autobusach za osobe taniej. Tylko, ze samo paliwo plus wynajem wyjda juz duzo wiecej nawet przy 2 osobach. Moze przy komplecie 4 osob ma sens jedynie ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#413 PostWysłany: 05 Maj 2017 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Auto i tak mam wynajęte na tydzień więc to że będzie stało w Chanii nie sprawi, że oszczędzę.
Uważam, że nie masz racji z kalkulacją. Jeśli założyć, że na busach zaoszczędzę 10 eur to za 2 osoby będzie 20 eur czyli 85 zł.
Za 85 zł to 2 osoby autem raczej w 2 strony z Chanii do Omalos pojadą.
Owszem, jest może i później się samochodem, ale za to inny komfort, możliwość zatrzymywania wszędzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#414 PostWysłany: 06 Maj 2017 11:37 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 105
Loty: 34
Kilometry: 73 282
rdw napisał(a):
Skoro miałeś samochód to czemu jeździłeś tymi autobusami? Z tego co wiem to tanie nie są a 30 minut jazdy na Falasarnę raczej drogo nie wychodzi.


Ja tylko na Balos pojechałem komunikacją lokalną. Rozważałem autem ale po za i przeciw wybrałem autobus lokalny (dodatkowa atrakacja dla dzieciaka). Miałem zaznaczone w papierach, że Balos zabronione, wiem że mogłem ryzyk fizyk. Autobus na Balos odchodził jakieś 300 metrów od mojego hotelu, bilet taniutki, no i dojeżdżał na sam końcowy parking (niektórzy z buta kilometr musieli iść na parking a gdzie tam jeszcze w dół). Wszystko inne autkiem oczywiście było :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rdw lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#415 PostWysłany: 06 Maj 2017 16:42 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
rdw napisał(a):
Jednakże RAZ przekonałem się, że lepiej mieć auto, było to na Cyprze gdzie ludzie w hotelach itp. patrzyli na mnie jak na dziwaka/biedaka. Jako że Cypr to "te rejony" wybrałem najem auta zwłaszcza że na Krecie jest mega tani i nie zamierzam jeździć nigdzie komunikacją dla wygody.

No no, bez obrazy, ale to taki z Ciebie miłośnik, jak z wielbłąda zając.
Cytuj:
Fakt, że na Cyprze zwiedziłem wszystko jak należy ale komfortowe to to nie było a już szczytem było zbieganie z gór Troodos z jakichś szlaków turystycznych bo się okazało że gdzieś jakiś jeden bus o jednej godzinie wracał do miasta i z językiem na czole bo biegu przez góry i serpentyny drogowe cudem na ostatnią chwilę znalazłem busa w nieoznaczonym miejscu. Na Cyprze musiałem w sklepach dowiadywać się że w centrach miast "przystanek" to jakieś nieoznaczone miejsce np. na rondzie w centrum.

Faktycznie te przystanki są często nieoznaczone. Ale jak się skompletuje rozkłady i wszystko wynajdzie, jest ok. Tylko kierowcy się dziwią, skąd nagle pasażer.
Cytuj:
Kierowca raz wyrzucił mnie z miejskiej linii bo nie wiedział, że istnieje coś takiego jak bilet na trasy miejskie i międzymiastowe wszystkich głównych miast.
Trzeba by chyba pisać skargi do organizatora. Przede wszystkim sam zakup tego biletu jest prawie niewykonalny.
Cytuj:
Po tamtej traumie stwierdziłem że Kreta - nigdy w życiu autobusami.
Jeśli z Sougii nie będzie busa do Omalos to nie wiem, najwyżej wrócę piechotą przez wąwozy z Sougii po auto, albo będę modlił się o stopa.
Już po przejrzeniu strony firmy E-KTEL widać, że to trzeci świat jeśli chodzi o komunikację miejską. Rozkład w PDF, nie ma trasy i miejscowości po drodze i mam zgadywać którędy co jeździ na Krecie.

To typowe w Grecji w komunikacji regionalnej. Ale dla porównania w Polsce (tam, gdzie jej resztki jeszcze zostały), gdyby nie komercyjne strony jak e-podroznik, na stronach PKS-ów byłyby tylko odjazdy z dworca, o ile w ogóle.
Cytuj:
Częstotliwości nieatrakcyjne.

Ale na obu wyspach praktycznie raz dziennie do każdej wioski da się czymś dotrzeć i następnego dnia czymś wrócić. W krajach "trzeciego świata" (na przykład w Polsce) może się to uda za jakieś dwieście lat...
Stefan Musiał napisał(a):
Odnośnie Morskiego Oka ,myśle,że fiakrzy na to nie pozwolą.A raczej ich umocowane wszędzie rodziny.To są GIGANTYCZNE pieniądze.Co do Krety wracając do tematu właściwego,myślę ,że odnośnie Balos już wiele się nie zmieni.Tam też stoi za tym interesem potężna kasa.

Otóż to, to samo z resztą tamtejszych "przewoźników". A w dodatku organy ścigania udają, że nie widzą. I tym ciekawszy jest ten cyrk, który się rozgrywa przy pracach nad ustawą przez.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#416 PostWysłany: 08 Cze 2017 18:19 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 60
Czy ktoś mi może udzielić informacji, czy z Agios Nikolaos wypływa łódź podwodna o przeszklonym dnie do obserwacji życia podwodnego? Bo kurczę przeczytałam o tym w przewodniku, a jakoś nie mogę natrafić na jakieś informacje w necie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#417 PostWysłany: 08 Cze 2017 18:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
http://semi-submarine.gr/index.html

Chyba tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#418 PostWysłany: 09 Cze 2017 19:40 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 60
Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#419 PostWysłany: 15 Cze 2017 22:55 

Rejestracja: 26 Paź 2013
Posty: 15
Właśnie wróciliśmy z Krety i mamy trochę przemyśleń, być może ktoś je wykorzysta podczas planowania wyjazdu :)

    Retimno:
    Piękna, niewielka miejscowość, którą zdecydowanie należy odwiedzić - w szczególności okolice portu, w których widać wpływ wenecki.
    Restauracja poustawiane wzdłuż nabrzeża, powystawiana na ladach świeże owoce morza - rewelacja! Byliśmy tutaj raptem 3-4 godziny ale urzekło nas to miejsce. Wzdłuż drogi prowadzącej wokół fortcy znajdują się kawiarnie, z widokiem na morze - byliśmy w pierwszej z brzegu - dobra kawa i smaczne lody (uwaga - naprawdę duże gałki)!

    Chania:

    Byliśmy raz, na spacerze - ładna miejscowość, w szczególności w części portowej. Dużo rozpisywać się nie bedę, jednakże mogę z czystym sumieniem polecić restaurację Vasiliko - bardzo dobra musaka (8,5 euro) oraz ośmiornica (10 euro), dodatkowo można spoza karty poprosić o stek z tuńczyka (12 euro). Warte odwiedzenia, a co ciekawe na koniec posiłku otrzyma się za darmo deser (jogurt z owocami) oraz 250 ml raki :)

    W Porcie, niedaleko tej restauracji można także wynając niewielką łódź podwodną do obserwacji dna - koszt to bodajże 13euro osoba dorosła i połowę za dziecko (czas rejsu godzina).

    Plaża Iguana

    Bardzo fajnie umiejscowiona plaża, spokojna i bez dużej ilości turystów/lokalsów. Dojazd na pewno autobusem nr 21. Na miejscu możliwość wypożyczenia leżaków (1 sztuka 3 euro, 2 - 4 euro). Po wejściu na plażę widać niewielkie fale, a dla rodzin z małymi dziećmi tuż po prawej stronie, za niewielkimi skałkami odgrodzona część - bez falowania, więc idealna dla najmłodszych).
    Na plaży jest kilka drzew, więc także można znaleźć jakieś schronienie od upału.

    Plaża Falassarna

    Położona niedaleko Kisamos, z niesamowitym dojazdem (pokonanie kilkuset metrowych wziesień zajmuje bardzo krótki - generalnie droga mocno stroma) ale za to z przepięknymi widokami w kilku miejscach oraz bardzo szeroką plażą. W związku z tym, iż plaża jest odsłonięta - spore falowanie.
    Według nas jedna z najlepszych plaż na Krecie :)

    Gramvoussa / Balos

    Tego nie trzeba zachwalać i rekomendować nikomu - świetna miejsce do odpoczynku z dzieciakami, płytko i co najważniejsze bardzo ciepła woda.
    Byliśmy ze znajomymi i dziećmi (2latka i roczek) - świetnie się bawiły w płytkiej wodzie. Od strony południowej woda w lagunie miała głębokość kilku centymetrów (ledwo co zasłaniała stopy) oraz z czasem była coraz głębsza. Myślę, że każdy znajdzie idealny dla siebie skrawek.
    W związku z tym, że przypłynęliśmy łódką z portu Kisamos - nie powiem jakie widoki były schodząc ścieżką. Na ostatnim przystanku idąc od góry zrobiliśmy parę zdjęć, ale myślę, że nie oddają one w pełni uroku tego miejsca. \
    Co ciekawe w górę można podróżować "donkey taxi" - ceny nie znam ale jazda na osiołku musi być dla zwierzęcia męcząca ;-)

    Plaża Elafonissi
    Naszym zdaniem najlepsza plaża na Krecie - szeroka, z dużą ilością leżaków, przepięknym kolorem wody i zróżnicowanym terenem (skałki, lekkie wzniesienia, różne głębokości). Dojechaliśmy na plażę ok. 12.00 i bez problemów znaleźliśmy miejsce przy samej plaży - rekomenduje zjeżdżając z utwardzanej drogi jechać dalej szutrową, skręcając na prawo - tam można zaparkować praktycznie przy plaży (za parking nic nie płaciliśmy w czerwcu - nie wiem jak pozostałe miesiące).
    Drugim ogromnym plusem tego miejsca - to świetna trasa widokowa dojazdowa - wybrałem tę przez Topolię. Z dwóch pasów drogi robi się pół pasa drogi, tunel, przepiękne widoki, skakające kozy - warto się tędy przejechać :)

Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#420 PostWysłany: 10 Sie 2017 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
Wąwóz Patsos (Agios Antonios).
Świetna alternatywa, bądź uzupełnienie dla wąwozu Samaria. Jeżeli nie chcesz stracić całego dnia na Samarię, przerażają cię tłumy turystów, albo masz jeszcze po niej niedosyt - jedź na wąwóz Patsos.
Wąwóz położony niedaleko Retimno, dokładnie rzecz biorąc tu: https://goo.gl/maps/49tpWyosNRx.
Przejście wąwozu w dwie strony zajęło nam około 3 godzin. Dwie w dół, jedna w górę. Wąwóz kończy się jeziorem przy którym można sobie odpocząć przed powrotem. Trasa znacznie krótsza niż Samaria, na pewno mniej wyczerpująca, ale zdecydowania wymagająca większej sprawności fizycznej. Są drabiny, liny, łańcuchy i mostki. Cały czas płynie z nami strumień, trzeba sporo skakać po kamieniach i uważać żeby się nie skąpać. Początek trasy łatwy, ale po chwili robi się znacznie trudniej. No i bardzo mało ludzi. Byliśmy w lipcu. Godzina, po dziesiątej. Od momentu gdzie robi się trudniej spotkaliśmy 4 grupki ludzi, w sumie 10 osób. Przez jakieś 2 i pół godziny. W porównaniu z Samarią w sezonie, to miejsce jest totalnym bezludziem.
A po wizycie w wąwozie polecam odpocząć w tawernie mieszczącej się przy wejściu. Niskie ceny, dobre jedzenie i tam już tłumy... Greków.... wycieczki greckie tam przyjeżdżają... nie do wąwozu... do tawerny...
Postaram się coś o niej więcej napisać w wątku o jedzeniu na Krecie. (jest tutaj kreta,1346,17982&p=962668#p962668)
A niżej kilka zdjęć z wąwozu, które w ogóle nie oddają jego fajności:)

Załączniki:
IMG_20170722_120149.jpg
IMG_20170722_120149.jpg [ 604.1 KiB | Obejrzany 6992 razy ]
IMG_20170722_112155.jpg
IMG_20170722_112155.jpg [ 465.97 KiB | Obejrzany 6992 razy ]
DSC06479.jpg
DSC06479.jpg [ 542.63 KiB | Obejrzany 6992 razy ]
DSC06469.jpg
DSC06469.jpg [ 576.91 KiB | Obejrzany 6992 razy ]
DSC06462.jpg
DSC06462.jpg [ 604.67 KiB | Obejrzany 6992 razy ]
DSC06458.jpg
DSC06458.jpg [ 589.58 KiB | Obejrzany 6992 razy ]
DSC06448.jpg
DSC06448.jpg [ 629.05 KiB | Obejrzany 6992 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 460 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group