Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Kwi 2017 21:18 

Rejestracja: 07 Paź 2016
Posty: 9
Przed chwilą dostałem maila od AirBerlin, że przesuwają mój lot o +2 dni. Generalnie nie jest to dla mnie katastrofa, ale trochę nie spodobało mi się, że oświadczyli to jak gdyby nigdy nic i w mailu w zasadzie nie pozostawili żadnej opcji niż zgoda na zaistniałą sytuację. Dodatkowo pewnym problemem jest dla mnie to, że kupiłem już bilet bezwrotny bilet kolejowy na powrót z Berlina.
Pytanie - orientujecie się jak wyglądają możliwości pasażera w tej sytuacji? Czy jest jakaś szansa na odszkodowanie? Oczywiście próbuje skontaktować się z przewoźnikiem, ale ich wsparcie mailowe to nieporozumienie (na odpowiedź w innej sprawie czekam już 7 dni), a infolinia kosztuje 1.29/min (zrezygnowałem po 10min czekania na połączenie)...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 25 Kwi 2017 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
A ile czasu zostało do wylotu?

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Kwi 2017 21:23 

Wszystko rozchodzi się o to, na ile dni przed zaplanowanym lotem poinformowali Ciebie o zmianie.
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Kwi 2017 21:26 

Rejestracja: 07 Paź 2016
Posty: 9
do pierwotnie planowanego lotu zostało 29 dni...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Kwi 2017 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Air Berlin 3 lata temu anulował (30 dni przed odlotem) jeden z porannych lotów do Oslo. Miałem możliwość wybrania innego pasującego mi lotu, musiałem polecieć dzień wcześniej. Od Air Berlin dostałem dodatkowo voucher na 200Euro. Wszystko załatwiałem drogą mailową.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Kwi 2017 21:47 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Przy zmianie terminu zawsze można zrezygnować i dostać zwrot kosztów, lub skorzystać z propozycji przebookowania.Jeśli do wylotu jest więcej niż 14 dni, to ich dobrą wolą będzie ew.jakaś rekompensata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Kwi 2017 22:05 

Rejestracja: 07 Paź 2016
Posty: 9
Dzięki za pomoc!
@‌miriam czy to:
Cytuj:
lub skorzystać z propozycji przebookowania

również jest dobrą wolą przewoźnika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Kwi 2017 08:51 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌yunus‌ Nie.W pierwszej kolejności powinni zaproponować ci inny lot ,jeżeli ten zmieniony nie jest dla ciebie akceptowalny ,ale musisz ich o tym powiadomić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Kwi 2017 09:44 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Zadzwoń z jakiegoś VoIPa na zwykły numer - zapłacisz kilka groszy za minutę.
Cytuj:

International:
Reservation Hotline +49 (0)30 3409 9977 (dom. call)*
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Kwi 2017 10:12 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 707
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
napisz do nich też na FB, mi odpisali po kilku minutach;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Maj 2017 17:44 

Rejestracja: 07 Paź 2016
Posty: 9
Sprawa załatwiona, dzięki wszystkim za wskazówki.

- opisałem im sytuację w prywatnej wiadomości i poprosiłem o pilny kontakt telefoniczny ze mną
- zadzwonili w ciągu 1 dnia i od ręki zmienili lot na ten korzystniejszy dla mnie
- dodatkowo potwierdzili, że mogę ubiegać się o odszkodowanie (wypełniłem formularz reklamacyjny)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Maj 2017 17:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Ale i tak nie dostaniesz 250 euro odszkodowania, tylko coś z dobrej woli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Wrz 2017 11:49 

Rejestracja: 15 Wrz 2017
Posty: 6
Mam podobny temat, lot z berlina do sf, 4go pazdzerinika.
Właśnie dostałem informacje ze zmieniają termin lotu i jest z przesiadką, a specjalnie rezerwowałem bez przez co był droższy.
Miałem być w sf o 11 a teraz będę o 18.
Dostałem informację że mogę ubiegać się o zwrot lub wybrać inny lot. A na dole że nie dotyczy rezerwacji przed 15 sierpnia, ja zrobiłem rezerwację 3go sierpnia. Jest to związane pewnie z bankructwem linii, pytanie czy mają prawo zabronić domagania się zwrotu?
czekałem niestety również 10 min na linii bez skutku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Wrz 2017 16:41 

Rejestracja: 20 Wrz 2017
Posty: 21
0830821 napisał(a):
Mam podobny temat, lot z berlina do sf, 4go pazdzerinika.
Właśnie dostałem informacje ze zmieniają termin lotu i jest z przesiadką, a specjalnie rezerwowałem bez przez co był droższy.
Miałem być w sf o 11 a teraz będę o 18.
Dostałem informację że mogę ubiegać się o zwrot lub wybrać inny lot. A na dole że nie dotyczy rezerwacji przed 15 sierpnia, ja zrobiłem rezerwację 3go sierpnia. Jest to związane pewnie z bankructwem linii, pytanie czy mają prawo zabronić domagania się zwrotu?
czekałem niestety również 10 min na linii bez skutku.


Dostałeś maila od Airberlin czy dzwonili do Ciebie?
Jaką alternatywną propozycję Ci dali?
Ja mam lecieć 28 września do Chicago, loty odwołane a nie kontaktowali się jeszcze ze mną
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Wrz 2017 17:15 

Rejestracja: 15 Wrz 2017
Posty: 6
Dostałem emaile, zaproponowali lot gdzie będę na miejscu o 5 godzin później i z przesiadkami a powrotny miał być bez zmian.
A teraz widzę powrotny już że też zmieniony z przesiadką i byłbym na miejscu jeden dzień później.
Kupuje już drugie bilety, nie czekam, z tego co wyczytałem to w najgorszym wypadku jak oni nie będą chcieli oddać do chargeback powinien pomóc bo mamy prawo do zwrotu gdyż na miejsce dotrę o ponad 4h dłużej niż zakładany termin w momencie kupno, tak samo z powrotem.

BarteQ_88 napisał(a):

Dostałeś maila od Airberlin czy dzwonili do Ciebie?
Jaką alternatywną propozycję Ci dali?
Ja mam lecieć 28 września do Chicago, loty odwołane a nie kontaktowali się jeszcze ze mną
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Wrz 2017 17:28 

Rejestracja: 20 Wrz 2017
Posty: 21
0830821 napisał(a):
Dostałem emaile, zaproponowali lot gdzie będę na miejscu o 5 godzin później i z przesiadkami a powrotny miał być bez zmian.
A teraz widzę powrotny już że też zmieniony z przesiadką i byłbym na miejscu jeden dzień później.
Kupuje już drugie bilety, nie czekam, z tego co wyczytałem to w najgorszym wypadku jak oni nie będą chcieli oddać do chargeback powinien pomóc bo mamy prawo do zwrotu gdyż na miejsce dotrę o ponad 4h dłużej niż zakładany termin w momencie kupno, tak samo z powrotem.

BarteQ_88 napisał(a):

Dostałeś maila od Airberlin czy dzwonili do Ciebie?
Jaką alternatywną propozycję Ci dali?
Ja mam lecieć 28 września do Chicago, loty odwołane a nie kontaktowali się jeszcze ze mną



A bilet kupowałeś bezpośrednio przez ich stronę czy przez jakiegoś operatora ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Wrz 2017 17:30 

Rejestracja: 15 Wrz 2017
Posty: 6
przez ich stronę kartą kredytową
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group