Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Varadero
#1 PostWysłany: 13 Kwi 2015 14:13 

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 18
Krewetki 4,2CUC, lobster coś koło 8, piwo 1 CUC. Następna uliczka (calle 37) na wchód za przystankiem Viazula. Nie ma właściwie marketów rolniczych. Jest co sobotę na calle 42 rano (6-7) organizowany targ. Przy calle 43 jest też chyba najtańszy i najlepiej zaopatrzony market w Varadero.


Ostatnio edytowany przez darnoq, 13 Kwi 2015 15:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Jedzenie Varadero.
#2 PostWysłany: 13 Kwi 2015 14:31 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Te 8 cuc to za całego homara czy jakąś porcję?
Da się to zjeść poza Varadero?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzenie Varadero.
#3 PostWysłany: 13 Kwi 2015 15:23 

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 18
Niestety homara tam nie jadłem :( dodam jeszcze że dania z wieprzowiny 2,5CUC (też nie próbowałem). Homary i owoce morza były dostępne wszędzie gdzie byłem, ale chyba najtaniej dało się dostać właśnie tam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzenie Varadero.
#4 PostWysłany: 13 Kwi 2015 21:58 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Ulica wiodąca do/z Terminala Viazul, gdzie stają także ciężarówki jadące do Matanzas (10 CUP), stamtąd do La Habana (25 CUP), znajduje się jadłodajnia dla lokalsów. Idąc z terminala po lewej stronie. Ceny to ok. 25 CUP, lub 1 CUC za posiłek na talerzu, świeży sok ok. 3 CUP. Przy głównym deptaku (1 ulica od plaży), między calle 27-37 znajduje się Cafeteria ze śniadaniami, z tego co widziałem zamknięta popołudniem. Ceny 5-25 CUP za posiłek, także świeże soki za 3$ MN, smacznie.

Pozdrawiam.
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzenie Varadero.
#5 PostWysłany: 18 Mar 2017 00:29 

Rejestracja: 01 Lis 2014
Posty: 227
Na calle 36 "okienko" z tanim jedzeniem oraz na Avenida Tercera między calle 20 a 21
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Varadero
#6 PostWysłany: 17 Kwi 2017 22:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
W cyklu, NIE polecam

Varadero 60, przy ul. 60

Polecana w każdym przewodniku. Droga, niesmaczna i za słona kuchnia. Oczywiście ogromne kolejki.
Zamówiliśmy danie, misz-masz z homarem myśląc ze będą ładne ulokowane na talerzu, a dostaliśmy coś takiego

Załącznik:
IMG_20170402_220617.jpg
IMG_20170402_220617.jpg [ 1.23 MiB | Obejrzany 5711 razy ]


Ceny także "za wysokie"
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Varadero
#7 PostWysłany: 21 Kwi 2017 14:42 

Rejestracja: 26 Mar 2015
Posty: 14
To miejsce jest chyba najbardziej 'posh' z calego miasta. Ceny wysokie,ale profesjonalna obsluga i jedzenie dobre, chociaż porcje trochę ubogie. Jadłem tam steka po hawańsku z miodem i miętą i był bardzo dobry chociaż pomimo zapewnienia kelnera, że podadzą z ziemniakami dostałem tylko kawałek czegośtam. Tak wiec warto domówić coś na boku. Dobre drinki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Varadero
#8 PostWysłany: 21 Kwi 2017 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 137
Loty: 1
Kilometry: 8 613
Varadero jest na Kubie ale to nie jest już Kuba jeśli chodzi o klimat a i ceny sporo wyższe.
Skusiłbym się ale tylko w przypadku dobrej promocji bezpośrednio z PL + hotel np.za 1000pln :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mediolan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Varadero
#9 PostWysłany: 21 Kwi 2017 19:07 

Rejestracja: 26 Mar 2015
Posty: 14
A nam wbrew popularnej opinii Varadero podobało się. Ceny za casy były droższe, ale poza tym raczej podobnie jak wszędzie indizej gdzie byliśmy. Oczywiscie widać odmienny klimat mocno nastawiony na turystę oraz solidnie skomercjalizowane otoczenie. Ale w Hawanie czy Vinales nie było diametralnej roznicy. No i te plaże!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzenie Varadero.
#10 PostWysłany: 21 Kwi 2017 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
greg0 napisał(a):
Te 8 cuc to za całego homara czy jakąś porcję?
Da się to zjeść poza Varadero?

Ja placilem za swiezego i grillowanego homara ok. 15 -18 CUC, a najlepszy jadlem w Trinidad.
Nie bylo problemu znalezc poza Varadero i bylo to najlepsze jedzenie z calej tamtejszej kuchni. :)
A poza tym, jesli chodzi o kubanska kuchnie, to brakowalo mi przypraw, nastepnym razem biore przyprawy. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Varadero
#11 PostWysłany: 21 Kwi 2017 21:34 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5132
srebrny
frymark napisał(a):
A nam wbrew popularnej opinii Varadero podobało się. Ceny za casy były droższe, ale poza tym raczej podobnie jak wszędzie indizej gdzie byliśmy. Oczywiscie widać odmienny klimat mocno nastawiony na turystę oraz solidnie skomercjalizowane otoczenie. Ale w Hawanie czy Vinales nie było diametralnej roznicy. No i te plaże!

pewnie rowniez naleze do mniejszosci, ale mi sie tez w Varadero podobalo. piekne plaze, luz, jakis wielkich tlumow nie bylo,
no ale bylismy w listopadzie wiec moze dlatego bylo ok :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Varadero
#12 PostWysłany: 21 Kwi 2017 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ja bylem koniec kwietnia, poczatek maja i rowniez tlumow nie bylo. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Varadero
#13 PostWysłany: 13 Maj 2017 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Ja natomiast śmiało mogę polecić restaurację La Vicaria, która jest położona na rogu Aleji Pierwszej z ulicą 38.
Weszliśmy do środka gdyż siedziało i jadło tam sporo lokalsów (pracownicy hoteli i kierowcy autobusów). Smaczne jedzenie i niewygórowane ceny. Za zestawy (ryż, warzywa i mięso) ceny od 3,5CUCa. Wszystko podane w formie restauracyjnej a wnętrzę dość fajne.

PS. Na przystawkę niech was nie skusi sałatka z kurczakiem za 1CUC. Spragniony warzyw w myślach widziałem sałatkę typu Cezar a dostałem makaron, z majonezem i wędzonym kurczakiem. Dało radę zjeść ale z sałatką z kurczakiem niewiele prócz nazwy miało to wspólnego.


https://www.google.pl/maps/place/La+Vic ... 81.2657562
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Varadero
#14 PostWysłany: 02 Lut 2018 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 845
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Ktoś coś dorzuci od siebie zaktualizowanego :)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Varadero
#15 PostWysłany: 14 Lut 2018 19:14 

Rejestracja: 28 Mar 2012
Posty: 17
Loty: 33
Kilometry: 54 573
La Vicaria nie była zła, choć zjedliśmy rybę "z grilla", która ewidentnie miała w sobie sporo oleju, a za mojito życzą sobie całe 5CUC!

Ja i żona dwukrotnie stołowaliśmy się w niedalekim El Caney na Avenida Playa między Calle 42 i 43 (https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... _Cuba.html) Ceny całkiem przyzwoite, skosztowałem ich wariacji na temat paelli i była dobra, podana w ciekawym naczynku przez co długo trzymała ciepło. Napoje alko i bez też w dobrej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Varadero
#16 PostWysłany: 02 Mar 2018 14:49 

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 18
Pomiędzy Calle 30 a 29 w "Parque de Diversiones" są dwie budy z jedzeniem. Jedna otwarta od rana są to głównie kanapki i pizza ( bułka z omletem = 3 CUP, pizza - 15 CUP, "cola" w puszce=10 CUP, piwo- 1 CUC ). Druga otwiera się chyba około południa i serwują w niej chyba zestawy obiadowe, niestety nie znam cennika, ponieważ gdy tam przechodziłem, przygotowywali się dopiero do otwarcia.

*przy Calle 30 jest biuro ETECSA, wiec można nabyć kartę na internet :)

Pomiędzy Avenida Playa a Avenida 1ra przy Calle 31 znajduje się budka z Hamburgerami " Hamburguesas.com" z tego co mówią jej witryny otwarta 24h, my byliśmy późnym wieczorem i była otwarta (burger z serem i dodatkami coś około 1,25 CUC )

Przy skrzyżowaniu Calle 33 i Avenida Tercera jest sklep spożywczy

Załączniki:
jedzenie Varadero.jpg
jedzenie Varadero.jpg [ 81.31 KiB | Obejrzany 4478 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Varadero
#17 PostWysłany: 20 Sie 2018 15:37 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 47
Polecam malutką knajpkę Cafeteria Casa de Irmita na Calle 50 pomiędzy Avenida 1ra a Avenida Playa (idąc od 1ra po lewej) Tanie i niezłe jedzenie.
Załącznik:
mapa.jpg
mapa.jpg [ 60.1 KiB | Obejrzany 4062 razy ]

Załącznik:
DSC01262.JPG
DSC01262.JPG [ 161.6 KiB | Obejrzany 4059 razy ]

Załącznik:
DSC01263.JPG
DSC01263.JPG [ 157.39 KiB | Obejrzany 4059 razy ]

Załącznik:
DSC01259.JPG
DSC01259.JPG [ 223.91 KiB | Obejrzany 4062 razy ]

Załącznik:
DSC01269.JPG
DSC01269.JPG [ 196.11 KiB | Obejrzany 4062 razy ]

Załącznik:
DSC01261.JPG
DSC01261.JPG [ 204.43 KiB | Obejrzany 4062 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
mediolan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Varadero
#18 PostWysłany: 27 Sty 2019 14:12 

Rejestracja: 02 Sty 2018
Posty: 7
Jak ktoś chce zjeść normalny obiad to pomiędzy calle 39 a 40 jest "sabor cubano", danie obiadowe 3 CUC napój 1 CUC.

Po drugiej stronie ulicy polecam zamówić sobie deser - flan (taki budyń z karmelem) plus kawę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Varadero
#19 PostWysłany: 28 Lis 2019 23:07 

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 40
Loty: 41
Kilometry: 128 540
Tak jak pisał @przepioor również polecam Casa de Irmita. Właśnie wróciłem z Kuby i podczas naszej dwudniowej wizyty na Varadero jedliśmy tam dwa razy (pizza i kawa) i jakość w stosunku do ceny jak najbardziej dobra. Super miejsce aby zejść na chwilkę z plaży, dojeść i wrócić do dalszego plażowania.

Raz jedlimy w Hamburguessie, o której wspomina @coralos ale niestety jakość jedzenia bardzo kiepska. Znacznie lepiej iść do Casa de Irmita i zjeść w tej samej cenie posiłek.

Na rooftopie 3 gwiazdkowego hotelu Grand Caribe Sun Beach jest bar z widokiem na całe Varadero, serwują tam pinacolade za 3 CUCe. Samo miejsce wygląda kiepsko a nawet zabawnie, jak tania dyskoteka z lat 80.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Varadero
#20 PostWysłany: 08 Lut 2020 22:30 

Rejestracja: 04 Sty 2019
Posty: 23
Gaszpar napisał(a):
Ja natomiast śmiało mogę polecić restaurację La Vicaria, która jest położona na rogu Aleji Pierwszej z ulicą 38.
Weszliśmy do środka gdyż siedziało i jadło tam sporo lokalsów (pracownicy hoteli i kierowcy autobusów). Smaczne jedzenie i niewygórowane ceny. Za zestawy (ryż, warzywa i mięso) ceny od 3,5CUCa. Wszystko podane w formie restauracyjnej a wnętrzę dość fajne.

PS. Na przystawkę niech was nie skusi sałatka z kurczakiem za 1CUC. Spragniony warzyw w myślach widziałem sałatkę typu Cezar a dostałem makaron, z majonezem i wędzonym kurczakiem. Dało radę zjeść ale z sałatką z kurczakiem niewiele prócz nazwy miało to wspólnego.


https://www.google.pl/maps/place/La+Vic ... 81.2657562

Polecam również La Vicarię - stołowaliśmy tam codziennie, fajny klimat, nawet lody były 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group