Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 564 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 21 Mar 2017 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@‌klonowiec‌
Czasamo potrzeba troche wyobrazni, prawie kazde przepisy mozna ominac. :)
Kupujesz czekolade w Duty-Free, dajesz Pani przy kasie i prosisz o 2 wieksze siatki z napisem "Duty Free", gdzie wkladasz np. laptopa. ;)
Problem moze byc wczesniej, gdy zwaza ci podreczny przy nadawaniu rejestrowanego, ale to tez mozna ominac, bo laptopa masz oddzielnie i dasz zwazyc bez laptopa.
Przypominam, ze jest to wbrew obowiazujacym przepisom i nie polecam kombinowac.
Mam pytanie, po co ci ciezki i niepraktyczny 17' laptop na wakacjach?
Poza tym juz zaczynaja wprowadzac zakazy przewozu laptopow, tabletow i czytnikow ebookow w bagazach podrecznych:
http://www.fly4free.pl/usa-zakazuje-prz ... odrecznym/
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#262 PostWysłany: 21 Mar 2017 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
To ma być podróż służbowa. A ten zakaz w tym przypadku mnie nie dotyczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 22 Mar 2017 03:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@‌klonowiec‌
Skoro wyjazd sluzbowy, to czym sie przejmowac, niech sie firma przejmuje. ;)
Informujesz szefa, niech zorganizuja lzejszego laptopa, lub doplaca do Business, chyba ze firma mizerna, albo dosc skapa.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 01 Kwi 2017 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 107
Loty: 99
Kilometry: 100 598
Cytuj:
Emirates unveils plans for the world’s largest commercial aircraft. The triple-decker APR001 includes a swimming pool, games room, gym and park.


To oczywiście "Prima Emirates", ale co sądzicie o pomyśle trzypiętrowca z m.in. basenem? :D

Źródło: https://www.facebook.com/Emirates/posts ... 0013526413

Załączniki:
priemi.jpg
priemi.jpg [ 75.47 KiB | Obejrzany 2232 razy ]
_________________
My FlightRadar24

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 01 Kwi 2017 00:32 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Ja się nabrałem bo tym od ropy z pewnością takie pomysły chodzą po głowie. Nie ma zapotrzebowania na taki samolot. Już a380 jest nieopłacalny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 24 Kwi 2017 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Tydzien temu lecialem Emirates na trasie DXB-BAH-DXB i przyznam, ze Panie stewardessy w klasie Business byly b. ladne, ale mialy tak przesadnie intensywnie nalozone makijaze, ze to nieladnie i nienaturalnie wygladalo. Przypuszczam, ze to pewnie nakaz odgorny, moze nawet specjalnie na ta trase.
Na lotnisku w Dubaju mialem sporo czasu, nudzilo mi sie i porozmawialem sobie troche z jedna Pania z Emirates. Mimo, ze o zarobki nie pytalem, powiedziala mi, ze jako stewardessa zarabia $900.- miesiecznie i b. chcialaby pracowac w liniach Swiss. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 25 Kwi 2017 08:41 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
cccc napisał(a):
porozmawialem sobie troche z jedna Pania z Emirates. Mimo, ze o zarobki nie pytalem, powiedziala mi, ze jako stewardessa zarabia $900.- miesiecznie

To zarobek "na czysto" bo zakwaterowanie mają od linii. Posiłki w pracy i na pobytach również. Tak więc jest to w miarę ciekawa opcja dla osób którym odpowiada taki styl życia.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#268 PostWysłany: 26 Kwi 2017 00:11 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
Jakby poznała koszty życia w Szwajcarii to może zmieniłaby zdanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#269 PostWysłany: 26 Kwi 2017 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
mucha napisał(a):
cccc napisał(a):
porozmawialem sobie troche z jedna Pania z Emirates. Mimo, ze o zarobki nie pytalem, powiedziala mi, ze jako stewardessa zarabia $900.- miesiecznie

To zarobek "na czysto" bo zakwaterowanie mają od linii. Posiłki w pracy i na pobytach również. Tak więc jest to w miarę ciekawa opcja dla osób którym odpowiada taki styl życia.


do tego kasa za wylatane godziny. Do tego diety podczas layover'ów. Do tego zniżki w paru tysiącach miejsc w Dubaju.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 08 Maj 2017 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 996
Drodzy Parafianie

będziemy już niedługo lecieć na trasie MAN- CHC i z powrotem AKL - MAN i jest duże prawdopodobieństwo ze większość czasu spędzimy na pokładzie Emirates
(lub Qantas ale to tylko miedzy AU-NZ)

Przeczytałem cały ten topik ale nie znalazłem info o siedzeniach przy wyjściu awaryjnym które najbardziej mnie interesują z racji moich 2m wzrostu.
W jaki sposób je zarezerwować ? ma ktoś jakąś rade lub doświadczenie z tym tematem ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Maj 2017 13:33, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 08 Maj 2017 22:07 

Bezpłatnie możesz wybierać miejsce w taryfie flex, w przypadku saver musisz liczyć się z koniecznością uiszczenia opłaty. Dołącz do Skywards, będziesz widział więcej wolnych miejsc. Możliwość wyboru miejsc, o ile mnie pamięć nie myli, pojawia się dopiero po wprowadzeniu danych pasażera.
A poza tym seatguru zawsze służy pomocą.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#272 PostWysłany: 09 Maj 2017 00:09 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 476
Kilometry: 1 003 603
Przyjdz na ckin 3h przed wylotem i tez dostaniesz, lub zmienisz te wybrane podczas odprawy. Na poczatku ckinu robia to bezplatnie o ile sa dostepne a przewaznie sa
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#273 PostWysłany: 12 Maj 2017 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 996
drodzy Parafianie mam do was pytanie jak to jest z tym Emirates - Qantas?

Pokazuje Emirates z numerem EK ale jest napisane ze realizuje Qantas, pytam bo wg fotek które załączyłem Emirates ma więcej miejsca na nogi, dobty serwis na pokładzie co wyczytałem z waszych opinii i podstawowe wifi a po przesiadce w Dubaju będziemy lecieć 14h tylko ze śniadaniem ? ciaśniej, brak wifi.

Macie doświadczenia w tym temacie?

Załączniki:
20170512_105733.png
20170512_105733.png [ 94.18 KiB | Obejrzany 1415 razy ]
20170512_105656.png
20170512_105656.png [ 116.59 KiB | Obejrzany 1415 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 12 Maj 2017 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Sprawdź po numerze lotu na flightradar24, będziesz dokładnie wiedział jaki model samolotu obsługuje dane połączenie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 13 Maj 2017 18:48 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
Jestem właśnie po locie A380 Emirates i z tym miejscem na nogi bym nie przesadzał. W klasie ekonomicznej jest lepiej niż się spodziewałem, ale podejrzewam, że różnicy z Qantasem wielkiej nie będzie. W B777 EK było wg. mnie więcej.
Wifi - darmowe w Emirates jest chyba tylko 20 MB więc nie nastawiaj się na wiele, dalej trzeba płacić (ale jest tanio).
Co będzie dostępne do jedzenia w EK możesz sprawdzić tutaj https://www.emirates.com/pl/Polish/flyi ... ining.aspx

Nie wiem, czy Qantas też podaje takie informacje.
Generalnie ja na Twoim miejscu sugerował bym się raczej ceną i dogodnością przesiadki, a nie tymi rzeczami. Choć ja jestem trochę mniejszy niż 2m więc może te centymetry nie są dla mnie tak mega istotne.
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#276 PostWysłany: 13 Maj 2017 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 996
Dzięki za info!

Dla mnie niestety cm się liczą. Cena zresztą też ale przy różnicy £10-15 w obie strony to żadna różnica, większość opinii o emirates jest raczej pozytywna a o qantas nie ma ich prawie wcale. Nie będę kamikaze :p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 13 Maj 2017 19:12 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
Po prostu u nas mało kto lata Qantasem,bo linie są dobre. Ja też jeszcze nie miałem przyjemności.
Obsługa w EK jest dobra ale widać spadek poziomu, w porównaniu z tym co było kiedyś. Jednak przy tak dynamicznym wzroście ciężko tego uniknąć. Podobnie jak mało komfortowe przesiadki w DXB (często dowożenie busem, ale do A380 Ci to nie grozi) infra lotniskowa nie nadąża za liczbą połączeń.

Wg. seatguru

Emirates w A380 ma ok 32-34 cali miejsca na nogi a Qantas 31, zatem różnica max 7 cm. To faktycznie może robić różnicę.
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#278 PostWysłany: 15 Maj 2017 08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2014
Posty: 214
Loty: 118
Kilometry: 365 764
Witam. Czy ktoś się orientuje, czy w przypadku zakupu biletu w EK w chwili gdy jeden z odcinków realizowany jest przez FlyDubai obowiązują mnie także dopłaty za jedzenie, miejsca z IFE itd.? O limity bagażowe nie pytam bo wiem, że obowiązują z EK. Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 17 Maj 2017 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
To co sie ostatnio widzi na pokładzie, czyli dziesiątki jakis zorganizowanych wycieczek, grup z identyfikatorami itd, na lotach waw-dxb, tłumaczy to co sie dzieje z cenami EK... w szczegolnosci brak taryf Economy Specjal i Saver. Widac ze wszystko to hurtowo powykupywane, a termin wakacyjny to już naprawde pustki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 19 Maj 2017 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Dzisiaj podczas dni otwartych lotniska w Gdańsku chodziły słuchy że niedługo Emirates wystartuje z lotami do Dubaju.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 564 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 29  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: barbo oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group