Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 10 Lut 2017 19:33 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@‌kumkwat_kwiat‌ jeśli mówimy wyłącznie o urodzie zewnętrznej, to jest to bardzo subiektywne podejście i ja osobiście uważam, że B747 ma więcej gracji i finezji w swoim kształcie, ale jeśli chodzi o OGROM (celowo pisany wersalkami), to A380 po prostu zmienia sposób, w jaki ludzie patrzą na świat wielkości, bo aż ciężko uwierzyć, żeby taki gigant był w stanie unieść się w powietrze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#242 PostWysłany: 10 Lut 2017 19:53 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
W grę wchodzą oba aspekty zarówno uroda, gdzie też B747 mi bardziej mi się podoba ale A380 też wybitnie wyróżnia się wśród innych samolotów. Mi akurat A380 zawsze przypomina delfina butlonosego, co wzbudza u mnie nieskrywany uśmiech. Co by jednak powiedzieć obie maszyny się wyróżniają wśród wielkich flot A320 i B737.

Jeśli chodzi o technikę to jednak A380 jest demonstracją potęgi co widać we wszelkich notkach prasowych, te zasięgi, paxy, pokłady, prysznice, tony paliwa i cargo, liczba samochodów na skrzydłach czy wypite browary/wóda (@‌BusinessClass‌). Poza tym choć na chwilę w WAW i PL możemy się poczuć jako część wielkiego świata. Szejkowie nas doceniają :)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#243 PostWysłany: 10 Lut 2017 20:39 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Ile mozna, A380 to ja nawet w lodowce juz chyba mam. Ja nie wiem jak ludzie zyja w Paryzu czy Dubaju gdzie co chwile ladije taki kolos. Najwieksze wrazenie i tak robi ladujac w HKG na tym mikropasie na wodzie.
Sztucznie nadmuchane marketingowe wydarzenie. Lotnisko zerowo przygotowane oprocz ludzi z aparatami na takie whdarzenie, pasazerowieF musieli po schodach wchodzic..
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
 
      
#244 PostWysłany: 10 Lut 2017 21:20 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Leciałem tym modelem kilkukrotnie / Lufthansa , Emirates / i..szału nie ma , podobnie jak Dreamlinery / są cichsze /
Dalej mój ulubiony to A330
Więcej info o A380 / 92 sztuki obecnie na wszystkie 207 latają w barwach Emirates :
https://pl.wikipedia.org/wiki/Airbus_A380 vs 1323 sztuki A330 https://pl.wikipedia.org/wiki/Airbus_A330
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 10 Lut 2017 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Biko napisał(a):
Leciałem tym modelem kilkukrotnie / Lufthansa , Emirates / i..szału nie ma , podobnie jak Dreamlinery / są cichsze /
Dalej mój ulubiony to A330
Więcej info o A380 / 92 sztuki obecnie na wszystkie 207 latają w barwach Emirates :
https://pl.wikipedia.org/wiki/Airbus_A380 vs 1323 sztuki A330 https://pl.wikipedia.org/wiki/Airbus_A330


No widze kolejna taka sama opinia jak moja na temat A380 czy reszty tych nowych bydłowozów nastawionych na maksymalne upychanie paxow...

jack.strong napisał(a):
To jest bardzo przyziemne myślenie. Trzeba być pasjonatem lotnictwa aby to zrozumieć. Zapewne osoby, które tak piszą nimi nie są. Są ludzie, którzy podziwiają samoloty i mogą w ogóle nimi nie latać a potrafią rozpoznać każdy model. Widziałem dzisiaj Emira na ścieżce na pas 15 leciał nad dzielnicą Włochy widziałem go z odległości kilku kilometrów widoczność znakomita. Są też ludzie, którzy godzinami czekają na "górkach" wokół lotniska i robią zdjęcia - spotterzy.


ale ja jestem pasjonatem lotnictwa, jak i rowniez czestym uzytkownikiem tego modelu, przez co moge spojrzec bardziej na chlodno na to, i napisac swoja opinie.

oskiboski napisał(a):
Ile mozna, A380 to ja nawet w lodowce juz chyba mam. Ja nie wiem jak ludzie zyja w Paryzu czy Dubaju gdzie co chwile ladije taki kolos. Najwieksze wrazenie i tak robi ladujac w HKG na tym mikropasie na wodzie.
Sztucznie nadmuchane marketingowe wydarzenie. Lotnisko zerowo przygotowane oprocz ludzi z aparatami na takie whdarzenie, pasazerowieF musieli po schodach wchodzic..


niestety ale to dzisiejsze wydarzenie pokazuje w jakim miejscu jest nasz rynek lotniczy...
podniecanie sie jakims procentowym wzrostem Modlina czy Okecia tu duzo nie zmienia...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#246 PostWysłany: 24 Lut 2017 00:58 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Widział ktoś w CC osoby pod 40? Tak +35? Do jakiego wieku pracuje się w Emirates?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 24 Lut 2017 09:54 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Lataja ale zaczeli wczesnie bo to glownie purser
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 24 Lut 2017 11:19 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Ktoś wie,jak użyć ich mil do zakupu biletu w U2? Na stronie EK nie pokazuje połączeń U2, a na U2 nie widzę opcji zakupu biletu za mile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 17 Mar 2017 14:33 

Rejestracja: 11 Lut 2017
Posty: 22
Loty: 48
Kilometry: 128 885
Witam, dzwoniłam dzisiaj do Emirates w sprawie Voucherów na posiłek, uzysałam informację, że już takich nie wydają. Dubaj Connect też tylko w wypadku gdy wartość biletu przekracza 1200 dolarów.

Czy to potwierdzacie ?.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 17 Mar 2017 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Tak. Ktoś pisał, że już ich nie ma (voucherów). A szkoda, bo fajny bufet na DXB był.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 20 Mar 2017 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2014
Posty: 214
Loty: 118
Kilometry: 365 764
Tak przy DC wartość biletu musi przekraczać 1200 dolarów. Też dzwoniłem i też dostałem taką informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 20 Mar 2017 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Czy komuś udał się następujący manewr: wnoszenie na pokład walizki (wymiary i masa w normie) ORAZ torby na laptopa? Z informacji na stronie tej linii wynika, że nie można. Ale może w praktyce przymykają oko...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 20 Mar 2017 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@‌klonowiec‌
Chodzi ci tylko o sama pusta torbe, bez laptopa, czy o torbe z laptopem?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#254 PostWysłany: 20 Mar 2017 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Torba z laptopem 17'.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 20 Mar 2017 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
To Emirates, nie Ryanair. Ja miałem 3 podręczne. Nikt tego nie sprawdza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 20 Mar 2017 13:56 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
O i tu sie mylisz, polityka EK w zakresie luksusu sie troche zmienila. Jedna sztuka bagazu podrecznego 7kg w ktore zawieraja sie jedzenie/leki/laptop. Masz 30kg w bilecie, wez na poklad tylko to co niezbedne. Widzialem jak w WAW nadawali za ciezkie walizki do luku i waza tylko osobom ktore maja 2 lub wiecej sztuk
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 20 Mar 2017 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
No to wybieram ofertę LH, która na takie coś pozwala :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 20 Mar 2017 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Tutaj ciężko orzec co i jak. Bo jest to typowo uznaniowe zachowanie, regulamin przewozu nie pozwala i tyle. Sam miałem taki przypadek w Qatar, że na dwie osoby mieliśmy jeden rejestrowany i jeden większy podręczny. To przyczepili się do wagi tego podręcznego, pomimo braku drugiego podręcznego i rejestrowanego, który jak wiadomo jest w cenie. Zasady nie ma i tak samo w LH mogą cofnąć. A przechodziłem już z dwoma w Wizz i było ok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 21 Mar 2017 01:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@klonowiec
Wg. przepisow Emirates, w klasie drewniane jak sam wspomniales, nie wolno. Z reguly porzadne linie przymykaja oko, ale zdarzalo sie, ze przy nadaniu bagazu rejestrowanego, wazono bagaz podreczny. ;)
Ostatnio mialem taka sytuacje, jak lecialem Emirates poprzez Dubai do Indii, ze zwazono mi rowniez podreczny i okazalo sie, ze mialem ponad 10 kilo. Powiedzialem Pani, ze wioze sporo slodyczy dla biednych ludzi (co bylo prawda, bo mialem ponad 5kg samych czekoald), usmiechnela sie i poinformowala, ze odpowiadam za wszelkie szkody poniesione niedopuszczalnym bagazem, np. jesli spadnie komus na glowe, czy tez dojdzie do uszkodzenia luku bagazowego.
Jesli laczna waga bagazy podrecznych, razem z torba i laptopem nie przekracza 7kg, to mozesz powiedziec, ze na kontroli Security musiales (raczej powinienes) wyjac laptopa z podrecznego i bedziesz potrzebowal w samolocie, a nie chcesz blokowac pasazerow i personelu wyciagajac pozniej z walizki, ale "no guarantee". ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 21 Mar 2017 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Laptop + reszta cenny gratów, które do rejestrowanego nie mogą iść bez problemu zmieści się w podręcznym. Ale 7 kg to zdecydowanie za mało. Sam laptop waży ze 3 kg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 29  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group