Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Maj 2016 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
W przytoczonym wyżej wątku masz linki do strony z biletami.
Bilet jest na jeden dzień a nie na 24h. Jest ważny do czasu ustania ruchu komunikacji (z głowy nie pamiętam, ale metro jeździ jeszcze dłuższą chwilę po północy). To jest opcja, jeśli chcesz najtaniej to możesz kupić bilet na jeden przejazd. Przy czym lotnisko jest chyba w 4tej strefie, więc jednorazowy bilet kosztuje prawie 10 EUR. Stąd propozycje że za relatywnie niewiele drożej masz bilet do końca dnia, w tym przypadku ważny na 4 strefy, również na autobus i tramwaj. Jeśli nie potrzebujesz, to nie warto. W ścisłym centrum można spokojnie przemieszczać się z buta (np. z HBf do Marienplatz).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#22 PostWysłany: 15 Maj 2016 23:58 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Bilet całodniowy kosztuje 12 euro, a jednorazowy na lotnisko bodajże 11,50 (ostatnia strefa (cała sieć) - Gesamtnetz)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 02 Sie 2016 22:39 

Na te 5 minut jazdy S1 jaki bilet obowiązuje? https://goo.gl/maps/PNT9rNjmqkQ2
Chcielibyśmy jakoś przeczekać ponad 5 godzin między lądowaniem a Flixbusem. Może na lotnisku jest jakiś market gdzie mozna kupić coś do picia ,jedzenia w cenach jakie są w Niemczech. Rozważam też przejazd do centrum ,ale wiąże się to drogimi biletami,mniejszym zapasem czasu oraz zmianą rezerwacji na Flixbusa. Nie ukrywam ,że podczas tego czekania chcemy tanio pojeść i popić dobrego piwka.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 03 Sie 2016 07:50, edytowano w sumie 1 raz
Skracamy takie długie URLe
Góra
 PM off  
      
#24 PostWysłany: 02 Sie 2016 22:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
Jest supermarket między terminalami (Edeka). Ceny dobre nawet, piwka są więc jest co robić.

Kiedyś przejazd do parku lotniskowego (http://www.munich-airport.de/en/consume ... /index.jsp) było za free, nie wiem czy dalej tak jest :)

Jak masz pytanie o MUC, to wal śmiało. Wiele razy tam byłem pod kątem plane spotting :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 02 Sie 2016 23:10 

Chodzi Ci o" Park" na który można przedostać się z terminala przylotów 1 przystanek S bahnem ?
Góra
 PM off  
      
#26 PostWysłany: 02 Sie 2016 23:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 19 Mar 2017 20:18 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 31
Lece do US z przesiadka w MUC. W MUC bede o 7:15am, a wylot do US o 11:40am. Pewnie trzeba bedzie tez zmienic terminal (lot poza schengen). Na przesiadke 4,5h to az nadto, ale mam pytanie czy realne jest wyskoczenie choc na chwile do miasta, np. zobaczyc centrum, rynek, katedre, cokolwiek? Czy z lotniska w MUC jest metro, kolej lub bus do centrum? I czy na lotnisku w MUC sa szafki gdzie mozna zostawic bagaz podreczny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 19 Mar 2017 20:44 

@alamar, jest pociąg (takie niby metro) do centrum, który odjeżdża z lotniska. Natomiast, ja bym dał sobie spokój.
Góra
 PM off  
      
#29 PostWysłany: 19 Mar 2017 21:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
Tez bym dał spokój.
Jedzie się ponad 30 minut, więc nie warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 19 Mar 2017 21:25 

Też zastanawiałem się nad wyskoczeniem do centrum.Miałem ok 4 godzin czasu na lotnisku. Ostatatecznie oszczędzając ponad 13 euro na przejazd, przyjemnie spożytkowałem czas przed budą z bratwurst i marketem Edeka na przemian z toaletą w Mc Donald. Cenowo było podobnie bo kawał dobrej pieczonej kiełbasy za 5 e, a super bawarskie piwko po 1 e
Góra
 PM off  
      
#31 PostWysłany: 19 Mar 2017 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
30 minut do centrum to bardzo optymistycznie. To sam czas przejazdu S1 czy S8. I to raczej do dworca głównego (15-20 minut spacer do centrum, ewentualnie przesiadka na metro na 2 stacje). Doliczajac czas dojscia na stację i odjazd pociągu, myślę że lekko trzeba liczyć 1h. Czyli podróż w dwie strony to 2h. W zależności od pory dnia 1h na ponowną kontrolę plus przejście do terminal G/K powinna wystarczyć. Czyli zostaje max 1h w mieście. Biegiem dookoła, w okolicy rynku i nic więcej. Wg mnie tylko dla kogoś kto naprawdę nie widzi szansy żeby Monachium zobaczyć z bliska w najbliższej 5-latce ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 22 Mar 2017 22:40 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 31
Dzieki za wypowiedzi. Faktycznie chyba sobie tym razem odpuszcze. Gdybym mial przynajmniej 6h na przesiadke to na pewno bym podjechal do centrum. W takim razie innym razem zobacze Monachium.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Lis 2017 22:52 

Rejestracja: 06 Cze 2014
Posty: 312
X - MUC 15:40
MUC (21:45) - Y

Tak więc 6h (czwartek), czy polecacie złapać S1/S8 i odwiedzić miasto? Jest nas 4, (dzienny bilet grupowy - 23,90e).
Co ewentualnie w pierwszej kolejności warto zobaczyć w zimne grudniowe popołudnie? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 28 Lis 2017 22:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
Marientplatz i jarmark :)
No i winko dwa, spacer, i powrót na lotnisko
Góra
 Profil Relacje PM off
wicker lubi ten post.
wicker uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 21 Gru 2017 10:58 

Rejestracja: 18 Lut 2016
Posty: 25
Moze sie przydac.

Dla podrozujacych z pociechami.
Istnieje family ticket.

Wg informacji na bilecie. Do 5 osob, w tym 2 dzieci (wiek 6-14)

Cena 24.30 € za calodniowy bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 15 Kwi 2018 07:06 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Cześć wszystkim. Planuję powrót z Monachium lotem ok. 8 rano i mam kilka pytań o dojazdy na lotnisko lub nocleg na samym lotnisku. Może ktoś bardziej doświadczony podzieli się kilkoma wskazówkami.
Bardziej opłaca się kupić noc w hotelu przy lotnisku czy dojeżdżać rano z centrum? Widzę, że jeździ tam kolejka S8 i podróż zajmuje ok. 30 minut. Większość hoteli przy lotnisku oddalonych jest o ok. 5 km i i tak wymaga transferu do terminala. Z kolei Hilton na samym lotnisku trochę nie mieści się w budżecie :)
Jak wyglądają Wasze doświadczenia z dość wczesnym wylotem z MUC?
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 15 Kwi 2018 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ja zawsze biorę hotel w pobliżu dworca głównego, dojazd pociągiem na lotnisko bezproblemowy. Podobnie jak tramwajem co ścisłego centrum. A o hotelu sporo do wyboru, zarówno takich „u Turka” czy „u Chińczyka” ale i normalnych np Mercure. A na dworcu można kupić bułę czy drożdżówkę na drogę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysiekk86 uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 15 Kwi 2018 18:55 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Dzięki. Właśnie o taką optymalizację mi chodziło!
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 17 Kwi 2018 20:33 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 37
Jeśli ktoś często lata z lotniska to jest jeszcze jeden trik. Można zaoszczędzić ~ 50% w ten sposób:

Trzeba jechać linią S8 i posiadać aplikację MVG lub MVV, założyć konto (1 konto na osobę), podpiąć płatności aplikacją do karty kredytowej. Wtedy jadąc z lotniska przez aplikację należy kupić bilet Kurzstrecke (Short trip za 1,5€) z lotniska i drugi Kurzstrecke ze stacji Hallbergmoos. Kolejny bilet Einzelfahrkarte (Single Ticket 1 zone za 2,9€) od stacji Fröttmaning. (Wszystkie bilety można zakupić jeszcze przed wejściem do pociągu, bo Kurzstrecke jest ważny 1h, a Einzelfahrkarte 1,5h)

W sumie koszt przejazdu to 3€ posiadając bilet miesięczny na 3 ringi lub 5,9€ nie posiadając takowego biletu.
Działa to w ten sposób, że bilet Kurzstrecke pozwala na przejazdy 2 stacji S-bahnu, a między lotniskiem, a 3 ringiem jest ich tylko 4. Jest to tańsze niż płacenie za bilety strefowe.

*Nie wiem czy ktoś jeszcze w ten sposób jeździ, ale na pomysł wpadł znajomy programista z Kanady. Poza tym jest to możliwe dopiero od niedawna, odkąd można kupować bilety przez aplikację. Wcześniej trzeba byłoby z pociągu wysiadać na stacji Hallbergmoos żeby bilet skasować.


Ostatnio edytowany przez darck 18 Kwi 2018 08:35, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
krzysiekk86 uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 18 Kwi 2018 00:11 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
@darck brzmi to dobrze. Z tego co sprawdzam przejazd w ten sposób dla dwóch osób wynosi o 0,20 EUR więcej niż standardowy dla jednej osoby. Muszę obczaić aplikacje :)
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group