Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Mar 2017 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
cześć,

rozważam możliwość zarezerwowania Hiltona w pobliżu lotniska w Barajas (MAD) i jako tymczasowy posiadacz statusu gold (choć mam gorącą nadzieję, że w wyznaczonym mi przez HH terminie uda się zrealizować wymagane 4 pobyty do przedłużenia go do 2019 r.), który nie ma szczególnego doświadczenia w HH zastanawiam się, jak wygląda korzystanie z tego statusu w przypadku podróży 3 osób.

Mianowice, będziemy tam ewentualnie w składzie 2 os. dorosłe + "dziecko" (17 lat) i chciałbym się upewnić, czy dobrze rozumiem, że w razie wyboru stawki bez śniadania korzyść z golda w postaci bezpłatnego śniadania będzie przysługiwać tylko mi i jednemu "współgościowi", a za śniadanie trzeciej osoby trzeba będzie zapłacić dodatkowo, nawet jeśli chodzi o "dziecko"?

Druga sprawa dotyczy korzyści w postaci bezpłatnego pobytu dla drugiej osoby. Nie wiem, jak to rozegrać - podejrzewam, że powinienem chyba zarezerwować pokój dla 1 osoby dorosłej i dziecka (bo cena takiego pokoju jest o ok. 20 EUR niższa, niż za 2 os. dorosłe + dziecko), a dopiero po rezerwacji poinformować hotel, że tak naprawdę będzie dodatkowo 2-ga osoba dorosła, którą chciałbym zakwaterować w ramach benefitów golda. Czy tak to wygląda, czy też powinienem to zrobić jakoś inaczej?
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 07 Mar 2017 21:53 

Rejestracja: 20 Sty 2011
Posty: 353
Loty: 200
Kilometry: 409 881
niebieski
off topic: z jakiej promki masz tymczasowego golda?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Mar 2017 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
dostałem status match na podstawie formularza w tym miejscu: https://hiltonhonors.hiltonapps.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 07 Mar 2017 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Kolejny OT - No cóż nie pomogę Ci, bo nie mam doświadczenia z tym programem, ale
jeśli to nie jest tajemnicą to z jakiego programu zrobiłeś status match do tego Golda w HH :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Mar 2017 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
z Marriotta
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 07 Mar 2017 23:31 

Rejestracja: 16 Lis 2015
Posty: 250
Ja mialem w styczniu Status Match do Hilton HHonors Gold od Accor Le Club Gold.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 08 Mar 2017 08:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Teoretycznie przysluguje sniadanie dla dwojki, ale w 3 hotelach gdzie bralem pokoj dla trzech osob dostawalem dla wszystkich gratis. Co do drugiej kwestii to nie testowalem, choc szkoda, bo pewnie gdzies daloby sie zaoszczedzic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 08 Mar 2017 08:22 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
A czy nie ma znaczenia ,że to ,,dziecko,, jest trochę wyrośnięte?
:lol: Kiedyś takie zapytanie wysłałam do hotelu
i odpowiedź była taka ,że od 16 roku życia takiego gościa traktuje
się jako osobę dorosłą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Mar 2017 08:59 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Tam jest salonik.
Wiec Jelsi chodzi tylko o śniadanie to bym sie nie przejmował. Dwie osoby w saloniku jedna w restauracji lub podobne konfiguracje beda okej ;)
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 08 Mar 2017 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Salonik dla Golda raczej nie zadziała. Kwestia 3 osob na śniadaniu zależy od woli hotelu, lub konkretnej osoby w recepcji
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Mar 2017 20:17 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Na 10 pobytów jako gold na przestrzeni roku wszędzie załatwiłem sobie apartament i wejście do saloniku. Serio to nie takie trudne. Chociaż diament lepszy bo nie trzeba sie prosic :)
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Luke1976 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 11 Mar 2017 11:36 

Rejestracja: 14 Lis 2016
Posty: 18
Loty: 34
Kilometry: 74 497
Ja bym zrobił tak:
- zarezerwował najtańszy pokój dla dwóch osób (nie wspominałbym, że jest jeszcze trzecia osoba)
- wysłał do hotelu maila z prośbą o upgrade pokoju ze względu na posiadany status (licząc, że przydzielą pokój z dostępem do saloniku i wtedy kwestia śniadań dla 3 osób już nie jest istotna bo robisz tak jak pisał gruby_inversia)
- jeżeli nie potwierdzą upgrade'u przed przyjazdem przypomniałbym się w trakcie zameldowania.

Mało prawdopodobne, aby w hotelu zwrócili Wam uwagę, że jesteście w 3 osoby, a zarezerwowany został pokój na 2.
Ważne, że nie przekraczacie limitu wynikającego z zasad działalności hotelu:
FAMILY CHILDREN
Rooms cannot hold more than 3 people. No rooms with 2 double beds available.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 11 Mar 2017 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Tak też chyba mniej więcej uczynię. Będziemy mieli 2 noclegi przy MAD: jeden przed lotem do TFN i jeden po powrocie. Na pierwszy rzut wezmę chyba Axor Barajas, który zarezerwowałem wcześniej przy okazji promocji booking.com (zwrot 15€), bo w tą stronę będziemy mieli z 3 godziny czasu przed noclegiem, a po sąsiedzku jest spore centrum handlowe (a w nim m.in. Primark dla żeńskiej części rodziny ;) ). Natomiast w drodze powrotnej czasu już bedzie w sam raz na wyspanie i porządne śniadanie i tu myślę o tym Hiltonie, o ile faktycznie zadziałają bonusy golda, bo jak nie, to wolę inne obiekty, gdzie bez kombinacji jest podobnie cenowo, ale już ze śniadaniem.



W każdym razie, dzieki za wszystkie porady. Jeśli zdecyduję się na Hiltona, dam później znać, jak to wszystko ostatecznie wyszło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Mar 2017 08:25 

Rejestracja: 05 Cze 2016
Posty: 18
90% moich noclegów w H to 2+1, zawsze rezerwuje nocleg w konfiguracji dwóch dorosłych i dziecko(system nie wymaga podania wieku dziecka) i nigdy nie miałem problemów czy dopłat jeśli chodzi o śniadanie czy dostęp do saloniku dla dziecka. Jedyny problem kwestia dostawki o którą trzeba z reguły prosić :)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 28 Lip 2017 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
-- 15 Mar 2017 08:59 --

Dzięki za podpowiedź :-)
Na razie wygląda na to, że obie noce spędzimy po drugiej stronie ulicy, w hotelu Nuevo Boston. Gwiazdek ma tyle samo, co Hilton, choć nie wykluczam, że może być nieco słabszy, ale i tak recenzje ma bardzo dobre, lokalizacja jest - pod względem dojścia do Plenilunio - znacznie lepsza, a co najważniejsze, cena za 3 osoby ze śniadaniem to ok. 92-95 Euro za noc, podczas gdy w H wychodzi ok. 110 Euro bez śniadania (choć ono i tak by było ze względu na golda).
Tak więc, Hilton może będzie, ale tylko wtedy, gdy pojawi się jakaś ciekawa akcja promocyjna.

-- 28 Lip 2017 18:46 --

Dopytywałem wcześniej, więc teraz krótkie podsumowanie...
Skończyło się na tym, że jedną noc spędziliśmy w Marriott Auditorium (kilka wrażeń: https://www.fly4free.pl/forum/marriott-w-europie-gdzie-najlepszy-stosunek-ceny-do-jakosci,1582,104200), a w drodze powrotnej spaliśmy w Hiltonie. Wizyta 3-osobowej rodziny przebiegła bezproblemowo. Dostaliśmy upgrade do King Relaxation Room z dostępem do saloniku na piętrze osiągalnym windą po użyciu karty z przyznanym dostępem (więc nie było żadnego problemu z wizytą 3 osób). Śniadanie (w restauracji) też było od razu przyznane trzem osobom (nawet nie zdążyłem o to poprosić). O ile zatem to typowa procedura w tym Hiltonie, gold z dwoma osobami towarzyszącymi nie ma problemów z korzystaniem z benefitów. Inna sprawa, że w porównaniu z Marriottem jest tam cieniutko, zwłaszcza w Executive Lounge, ale za 92 EUR za 3 osoby nie można narzekać (choć Marriott kosztował tyle samo, a oferuje znacznie więcej). Na noc przed lotem (lub po) mogę polecić...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Mar 2018 03:02 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 249
Loty: 90
Kilometry: 176 335
niebieski
Ja mam za to takie pytanie:
zastanawiam się na rezerwacją Hiltona w Sorento ale bedziemy w 3 os. dorosłe + dziecko 2 lata...
Sa tam pokoje family czyli 3 osobowe (+ dla dzieciaka wezme lozeczko niemowlęce)
Mam diamonda.
I teraz caly szkopul w tym na ile osob rezerwowac ten pokój bo cena znaczaco rosnie porownujac zaznaczenie 1, 2 lub 3 os. dorosłych... (dziecka nie zaznaczam bo o takiego brzdąca sie nie beda czepiać)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Mar 2018 09:21 

Rejestracja: 09 Lip 2011
Posty: 1215
niebieski
@Janek No raczej sprawa jasna, jak 3 osoby będą to 3 ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Mar 2018 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
udawaj księcia ze służącymi, przecież za służących nie będą nic wołać
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 17 Mar 2018 10:41 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 249
Loty: 90
Kilometry: 176 335
niebieski
No wlaśnie wg mnie takie oczywiste to to nie jest czy muszę dla 3 osob czy mogłbym dla dwoch6 zgodnie z polityką programu ze druga (dodatkowa) osoba zawsze jest gratis. Ale ok znam Wasze zdanie.

A co do ksiecia to rzeczywiście niezły pomysł tylko boje się że służące mogli by nie chcieć wpuścić na salony tzn do laga :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group