Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 349 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#101 PostWysłany: 02 Mar 2017 15:53 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Patrzą tam gdzie nie mają systemu automatycznego sczytywania kart. Generalnie jak jest nabity *G na BP (czy jakikolwiek inny status z innego sojuszu) to oznacza że pax ma waży status i na to generalnie zwracają uwagę; w bardziej egzotycznych miejscach linia przy check-inie często i tak wystawia zaproszenie do BL kontraktowego i wtedy to ono jest podstawą do wejścia.

@BrunoJ w tym momencie chyba żadna linia ze *A nie ma prostego systemu SM ot tak z biegu.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#102 PostWysłany: 02 Mar 2017 16:15 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
BrunoJ napisał(a):
Może to zawieszki na bagaż są? ;-)


Nie, też dostałem kartę bez daty ważności, a support twierdzi, że nie będą już wysyłać kart co 2 lata.

W OZ poszli jeszcze dalej, bo od ponad roku nie wystawiali już kart plastikowych, ale na prośbę ciągle można było otrzymać. Obecnie twierdzą, że nie mają już sprzętu do embosowania kart i należy używać kart mobilnych.

Niestety to rozwiązanie nie sprawdza się, gdy chcemy zbierać mile w innym programie, a korzystać z zalet dotychczasowego *G
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#103 PostWysłany: 03 Mar 2017 08:35 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Takie coś dzisiaj dostałem. Ktoś z Was też dołączył do tego grona? @‌marek2011‌? Dziwne to, nie wydaje mi się że latałem aż tyle w ostatnim roku ze *A. Ale rzeczywiście było to z pewnością więcej niż 6 linii.

Tutaj piszą więcej na forum UA.

Załącznik:
tk.png
tk.png [ 17.32 KiB | Obejrzany 2208 razy ]
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#104 PostWysłany: 03 Mar 2017 14:00 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
To już jest od tamtego roku, ale z przynależności do tego grona nic konkretnego nie wynika poza tym że przysyłają kolejną zawieszkę na bagaż...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#105 PostWysłany: 04 Mar 2017 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 739
niebieski
Świetna promocja od TK, ale podobno tylko dla tych, którym przyszedł mail z zaproszeniem:

Załącznik:
statu-mili-en.jpg
statu-mili-en.jpg [ 39.56 KiB | Obejrzany 2144 razy ]


http://www.turkishairlines.com/en-int/corporate/news/news/you-have-a-special-place-in-our-hearts-now-your-flights-give-you-more-advantages
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#106 PostWysłany: 12 Mar 2017 20:40 

Status Match.
Informacyjnie - na flyertalk donoszą, że osoby, którym w styczniu (mimo spełnienia warunku 15k mil statusowych, nie z TK) nie został przedłużony status na kolejny rok i zostali zdołowani do classic plus, teraz znów są elite, status w systemie widoczny do stycznia 2018.
Góra
 PM off
blasto lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#107 PostWysłany: 12 Mar 2017 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
nieprawda do marca 2018
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#108 PostWysłany: 12 Mar 2017 20:58 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
luftairways napisał(a):
nieprawda do marca 2018


warto pamiętać, jeśli ktoś chce odnowić ten status w takich warunkach, że jedyną drogą jest teraz uzbieranie min. 37,5 k mil (suma z dwóch lat, wg wykazów z wyciągów), nie wystarczy zgromadzić 25 k.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#109 PostWysłany: 12 Mar 2017 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2509
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
W trakcie wypełniania formularza rejestracyjnego Miles&Smiles, w okienku Communication Address Preference mam wpisać adres - po wybraniu Poland w polu City jest lista (wybranych?) miast, a poniżej District (po rozwinięciu DIGER).

Jak mam wpisać moje miasto jeśli jest tylko ta ich lista ?
Czy przerabiał ktoś może ten krok na ich stronie ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#110 PostWysłany: 12 Mar 2017 22:59 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Wybierz miasto najbliższe swojego (ewentualnie wojewódzkie), a w adresie szczegółowym wpisz dużymi literami swoje poprawne miasto. Jak kod pocztowy będzie dobry to przesyłka powinna dojść.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#111 PostWysłany: 12 Mar 2017 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2509
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Tak zrobiłem. Niestety loty TK były styczeń i luty 2016, już za późno na ich dodanie :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#112 PostWysłany: 13 Mar 2017 13:14 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Tomasz Wróblewski napisał(a):
Status Match.
Informacyjnie - na flyertalk donoszą, że osoby, którym w styczniu (mimo spełnienia warunku 15k mil statusowych, nie z TK) nie został przedłużony status na kolejny rok i zostali zdołowani do classic plus, teraz znów są elite, status w systemie widoczny do stycznia 2018.



No, brawo TK! Ogarnęli się w końcu :) Potwierdzam informację - na koncie znowu status gold.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#113 PostWysłany: 26 Mar 2017 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Niewiarygodne, ale po kilku miesiącach zmagań udało mi się zakupić bilety na krajowe połączenie Air Canada korzystając z mil Miles&Smiles. Nie było to łatwe, ponieważ TK, pomimo świetnego serwisu pokładowego, oferuje stronę internetową pamiętającą czasy Imperium Osmańskiego i tragiczną obsługę klienta. Ponadto zapłaciłem więcej podatków niż wydaje mi się że powinienem, ale po kolei.

Liniami "normalnymi" podróżuję przeważnie w najniższych klasach, więc i mil wpada niewiele, ale udało mi się nazbierać ponad 11 tys. mil Turkisha. Jako że we wrześniu jadę do Kanady, a krajówki tam są dosyć drogie, postanowiłem je wykorzystać w ten sposób. Według tabeli: http://www.new-milesandsmiles.com/index_en.html, bilet w jedną stronę z puli "Limited capacity" powinien kosztować 7500 mil. Jednak pani w warszawskim biurze chciała skasować za ten bilet 30.000 mil. Na nic zdały się tłumaczenia i odsyłanie do tabeli. Na infolinii w Stambule konsultantka potwierdziła stawkę 7.500 mil, ale z rezerwacją odesłała do "fizycznego" biura, więc w koło Macieju. Napisałem więc e-mail do biura obsługi klienta w Stambule, z prośbą o podanie poprawnej stawki, żeby jakby co mieć dowód czarno na białym. Po czterech czy pięciu (!) tygodniach przyszedł e-mail, że przepraszają, że nie odpowiedzieli, ale potrzebują więcej czasu. Normalnie witki opadają.

Miałem jednak w planach przesiadkę na Gatwick w najbliższym czasie, więc postanowiłem spróbować szczęścia tam. I okazało się, że jednak miałem rację i nabyłem bilet za 7.500 mil plus podatki, choć zajęło to wprawdzie 40 minut. Jedyne co mnie zaskoczyło to wysokość podatków. W matriksie dla mojego lotu pokazywało:
SQ - 15.00 GBP
XG - 7.90 GBP
Natomiast ja zapłaciłem:
SQ - 15.30 GBP (czyli mniej więcej się zgadza)
XG - 50.10 GBP (czyli ponad 6 razy więcej niż powinienem).
Ktoś się orientuje dlaczego? Może pod tym samem kodem XG kryją się różne podatki nakładane przez różne państwa i został mi naliczony ten błędny?

PS - dla niektórych moja kilkumiesięczna walka może wydać się śmieszna biorąc pod uwagę wartość milową nagrody, jednak jestem zdania, że programy FFP stają się ostatnio coraz mniej proklienckie i coraz trudniej znaleźć sensowną nagrodę za sensowne mile nie wydając przy tym majątku, więc tym razem postanowiłem zawalczyć o swoje prawa.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#114 PostWysłany: 29 Mar 2017 06:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Załącznik:
ms.JPG
ms.JPG [ 42.88 KiB | Obejrzany 1856 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Tjw1978 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#115 PostWysłany: 06 Kwi 2017 23:10 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
blasto napisał(a):
Niestety, ale karty złote bez daty ważności wysłali :D


Dostałem nową właśnie nową z datą ważności. Prawdopodobnie więc bez daty ważności wysyłali jednak tylko tym, którzy przedłużyli ważność statusu o rok na warunkach SM, natomiast w przypadku standardowej kwalifikacji wysyłają z tego wynika nadal z datami. Przynajmniej innej logiki nie widzę w ich działaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#116 PostWysłany: 15 Kwi 2017 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Ja uczciwie wylatałem tyle, żeby przedłużyć i najpierw wysłali złotą a potem czarną bez dat ważności.

Załączniki:
promo TK.png
promo TK.png [ 660.26 KiB | Obejrzany 1675 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#117 PostWysłany: 28 Kwi 2017 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
Witam. Jak długo po locie można zarejestrować się do M&S i zgarnąć punkty?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#118 PostWysłany: 28 Kwi 2017 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Rok. Trzeba się kontaktować przez formularz aby naliczyli punkty za loty z przed rejestracji konta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#119 PostWysłany: 03 Maj 2017 10:47 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
Promocja lotów do Stambułu z jedna mile plus tax z waw 110 EUR może ktoś wie gdzie jest niski ?
http://www.turkishairlines.com/en-int/c ... for-1-mile
waw
Załącznik:
tk.JPG
tk.JPG [ 198.17 KiB | Obejrzany 1489 razy ]



dla Sao paulo tylko 50 usd to mega okazja dla kogoś z brazylii
Załącznik:
tk2.JPG
tk2.JPG [ 106.61 KiB | Obejrzany 1473 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#120 PostWysłany: 03 Maj 2017 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Da się ow SAO - IST ??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 349 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: wasil10 oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group