Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Lut 2017 09:08 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Prośba o pomoc w zaplanowaniu dłuższego weekendu w północnej Hiszpanii.
Punkty stałe i niezmienne (bo kupione bilety):
- przylot do Santiago de Compostela w piątek późnym wieczorem, nocleg
- wylot do Polski w poniedziałek wieczorem z Santander.
Mam więc do zaplanowania sobotę, niedzielę i poniedziałek i trasę Santiago de Compostela - Santander.

Plan jest taki, żeby wziąć samochód na cały pobyt. Pytanie jak zaplanować trasę, żeby nie spędzić całego czasu w samochodzie i coś fajnego zobaczyć, gdzie przenocować. Sobota (przynajmniej część) to oczywiście Santiago, ale co potem, jakieś sugestie od tych co byli? Dzięki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 16 Lut 2017 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Na tej trasie koniecznie Oviedo, a tam koniecznie sidra i coś do zjedzenia, jeżeli lubisz góry to Los Picos de Europa. Samo Santander nie zrobiło na mnie wrażenia. Warto też przespacerować się kawałek po Drodze Św. Jakuba (Camino de Santiago)
Jeżeli bym robił taki weekend to skoncentrował bym się na Santiago i Oviedo, raczej bym jechał trasą nadmorską i po drodze gdzieś zbaczał na chwilę (szczególnie gdy weekend ciepły). Północną Hiszpanię robiłem komunikacją, więc z mniejszych mieścinek nic nie mogę polecić. Wjeżdżanie w Castilla y León wymagała by chyba więcej czasu by poczuć klimat (tam nie byłem). No i oczywiście w Santiago lub okolicy trzeba wyskoczyć na pulpo a la galego - przepyszna ośmiornica na Mercado w Santiago praktycznie z kotła na ulicy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
greg0 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 16 Lut 2017 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
W Santiago spędziłam prawie dwie doby i nie narzekałam na brak zajęć, czy atrakcji. Oprócz samej katedry w Santiago jest ciekawe muzeum oraz oferta dodatkowych wycieczek z przewodnikiem np. po dachu katedry. Byłam tylko na stałej ekspozycji w muzeum katedralnym, ale mi się podobała. Dodatkowo z muzeum można też wyjść na balkon nad placem przed frontem katedry.
https://tickets.catedraldesantiago.es/s ... o/?lang=en
Zwiedziłam również Museo de Pobo Galego - tam mają głównie ekspozycję typu etnograficznego pokazującego życie mieszkańców regionu (techniki rybołówstwa, uprawy roli, rozrywki itp.) - w niedziele wstęp jest bezpłatny. Interesujące jest również Muzeum Pielgrzymowania do Santiago (Museo das Peregrinacións e de Santiago), które pokazuje dawne i współczesne sposoby pielgrzymowania po licznych szlakach Camino de Santiago - również bezpłatny wstęp w niedzielę i częściowo w sobotę.
Polecam również zobaczyć Hostal de Los Reyes Católicos - obecnie hotel, a dawniej również zajazd i hotel dla bogatych pielgrzymów. Jest to czynny hotel, ale przez kilka godzin dziennie można wejść do środka i pospacerować po wewnętrznych dziedzińcach. Nie pamiętam ceny biletu.

W sobotę około południa warto też zobaczyć autentyczny galicyjski targ, gdzie można kupić wszelkie wyroby spożywcze: pieczywo, sery, ciasta, mięso i wędliny, ryby i owoce morza oraz warzywa i owoce, a nawet lokalne wyroby alkoholowe.
https://www.google.pl/maps/place/Mercad ... -8.5413417

Polecałabym wziąć w Santiago nocleg również w sobotę i dopiero w niedzielę (i to niekoniecznie z rana ;) ) wyjechać z tego miasta. W innych miejscach nie byłam, więc nie pomogę.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg0 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 17 Lut 2017 20:29 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Aron napisał(a):
Na tej trasie koniecznie Oviedo, a tam koniecznie sidra i coś do zjedzenia, jeżeli lubisz góry to Los Picos de Europa. Samo Santander nie zrobiło na mnie wrażenia. Warto też przespacerować się kawałek po Drodze Św. Jakuba (Camino de Santiago)
Jeżeli bym robił taki weekend to skoncentrował bym się na Santiago i Oviedo, raczej bym jechał trasą nadmorską i po drodze gdzieś zbaczał na chwilę (szczególnie gdy weekend ciepły). Północną Hiszpanię robiłem komunikacją, więc z mniejszych mieścinek nic nie mogę polecić. Wjeżdżanie w Castilla y León wymagała by chyba więcej czasu by poczuć klimat (tam nie byłem). No i oczywiście w Santiago lub okolicy trzeba wyskoczyć na pulpo a la galego - przepyszna ośmiornica na Mercado w Santiago praktycznie z kotła na ulicy.


Spacer po drodze św. Jakuba byłby przeżyciem, ale będąc na weekend ile mogę przejść, licząc, że jeszcze gdzieś będę się poruszał poza Santiago? Ostatni kilometr - dwa? Chyba z hotelu do katedry...
Weekend będzie ciepły bo to początek czerwca, więc pomysł z trasą nadmorską jest dobry, pytanie czy tam widokowo warto jechać?

Cicha_Woda napisał(a):
W Santiago spędziłam prawie dwie doby i nie narzekałam na brak zajęć, czy atrakcji. Oprócz samej katedry w Santiago jest ciekawe muzeum oraz oferta dodatkowych wycieczek z przewodnikiem np. po dachu katedry. Byłam tylko na stałej ekspozycji w muzeum katedralnym, ale mi się podobała. Dodatkowo z muzeum można też wyjść na balkon nad placem przed frontem katedry.
https://tickets.catedraldesantiago.es/s ... o/?lang=en
Zwiedziłam również Museo de Pobo Galego - tam mają głównie ekspozycję typu etnograficznego pokazującego życie mieszkańców regionu (techniki rybołówstwa, uprawy roli, rozrywki itp.) - w niedziele wstęp jest bezpłatny. Interesujące jest również Muzeum Pielgrzymowania do Santiago (Museo das Peregrinacións e de Santiago), które pokazuje dawne i współczesne sposoby pielgrzymowania po licznych szlakach Camino de Santiago - również bezpłatny wstęp w niedzielę i częściowo w sobotę.
Polecam również zobaczyć Hostal de Los Reyes Católicos - obecnie hotel, a dawniej również zajazd i hotel dla bogatych pielgrzymów. Jest to czynny hotel, ale przez kilka godzin dziennie można wejść do środka i pospacerować po wewnętrznych dziedzińcach. Nie pamiętam ceny biletu.

W sobotę około południa warto też zobaczyć autentyczny galicyjski targ, gdzie można kupić wszelkie wyroby spożywcze: pieczywo, sery, ciasta, mięso i wędliny, ryby i owoce morza oraz warzywa i owoce, a nawet lokalne wyroby alkoholowe.
https://www.google.pl/maps/place/Mercad ... -8.5413417

Polecałabym wziąć w Santiago nocleg również w sobotę i dopiero w niedzielę (i to niekoniecznie z rana ;) ) wyjechać z tego miasta. W innych miejscach nie byłam, więc nie pomogę.


Drugi nocleg w Santiago jest kuszący, ale dobrze byłoby z niedzieli na poniedziałek nocować już gdzieś niedaleko Santander...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Lut 2017 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Nie moge ocenic osobiscie, bo tylko fragment widzialem z autobusu, ale na podstawie tego co slyszalem, to warto. Poszukaj informacji o Costa Verde no i Costa da Morte.
Polnoc Hiszpanii to jest miejsce do ktorego bede sie staral wracac i to pewnie wiele razy, zwiedzajac tym razem po kawalku - najpierw Asturia, pozniej Galicja, Kraj Baskow...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Lut 2017 03:10 

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 25
Jeśli przylatujesz w piątek to masz szansę załapać się na oglądanie 2-metrowego kadzidła "fruwajacego" po katedrze w Santiago-Botafumeiro. Godzinę musisz sobie w googlach wyszukać. Warto! Robi oszałamiające wrażenie.
Jak masz tak mało czasu na wycieczkę a nie jesteś wielbicielem muzeów to ja bym w Santiago więcej niż 1/2 dnia nie traciła. Miasto fajne, do ogólnego zwiedzenia - czyli miejsce na fajny spacer. Do zwiedzenia Katedra (do godziny oglądania), hotel Reyes Catolicos do zobaczenia tylko od fasady+ wejście na patio(czas 15 minut)
Wyruszenie na spacer po Camino jak się ma na to mniej niż tydzień stanowczo odradzam! W ten sposób można się tylko do tego zrazić. Szczególnie ze ostatnie 100 km do Santiago są najmniej ciekawe. I nie ma atmosfery, i w ogóle STANOWCZO NIE.
Camino super jest ale trzeba mieć na to czas!

Co po drodze do Santander można zobaczyć?
To zależy co się lubi. Ale z rzeczy koniecznych do zobaczenia to:
1. Cud przyrodniczy Playa de las Catedrales. Czyli plaza na której stoją ogromniaste łuki skalne. Polecam poszukać fotek. Choć nawet najlepsze zdjecia nie oddaja uroku tego cudu przyrody. Na zdjeciach najczęściej umieszczone sa 3-4 ale cala plaza jest taka. W sezonie jest tam niestety mnóstwo turystów i trzeba rezerwować wejście, poza sezonem trzeba by sprawdzić. https://ascatedrais.xunta.gal/monatr/inicio
2. Przepiękna jest też plaza Playa del Silencio (plaza ciszy)Jak dla mnie jedna z najbardziej malowniczych plaż Europy. Warto ją zobaczyć nawet jak się plażowania nie planuje.
3.Cudillero - pirackie miasteczko, małe i bardzo malownicze. Na większości folderów z tego rejonu jest zdjęcie miasta z kolorowymi domkami wcisnietymi w klif- to Cudillero właśnie.
4. Oszałamiająca jest katedra w Burgos. Katedra w Santiago sie do tej w Burgos nie umywa. Warto zobaczyć
5. Finistierre czyli najdalej na zachód wysunięty kawałek Europy. Jak jest wzburzone morze to robi ogromne wrażenie. Falę oceaniczne rozbijają się o wysoki nieduży cypel z latarnią. Są też fajne 2 plaże, świeżutkie pyszne ośmiornice i jak sie ma szczescie można spotkać delfiny przy plaży
6. Gijon miasto jak miasto, ale jest w nim akwarium morskie - ponoć super , jeszcze nie widzialam ale duzo dobrego sie naczytalam.
7.Warto zapuścić się w małe miejscowości, daleko od głównych szlaków. To jest rejon przez który mało się przetoczyło wojennych zawieruch i innych nieszczęść Jest bardzo dużo bardzo starych klimatycznych miasteczek. Tam budowle z 9 czy 10 wieku są " co krok".... no dobra co 3 kroki.
Tyle z pamięci....
Więcej będę mogła napisać w sierpniu bo w tym roku znów tam się wybieram :)


Ostatnio edytowany przez Abcn 24 Lut 2017 10:29, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 22 Lut 2017 08:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
Ad5
Najdalej wysuniętym na zachód punktem kontynentalnej Europy jest Cabo da Roca w Portugalii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Lut 2017 01:32 

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 25
Sprawdziłam i faktycznie "wojek google" twierdzi ze Finisterre nie jest najdalej wysuniętym skrawkiem Europy, ani nawet skrawkiem Hiszpanii- ale miejscowi twierdzili inaczej.
Nie zmienia to faktu iz "finistierra" ( w tłumaczeniu koniec swiata) faktycznie wygląda jak koniec świata :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group