Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: San Blas
#1 PostWysłany: 26 Kwi 2014 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 213
Loty: 87
Kilometry: 188 854
Temat San Blas to od razu polecam http://www.sanblasexperience.com/ można pisać maila i składać zamówienia online aczkolwiek ja wolałem pogadać na miejscu i nie było żadnego problemu wybyć tam z dnia na dzień. Ja akurat byłem na 2 dni(1 noc) i dla mnie było wystarczająco ;) ale opcje jednodniówek tez bez problemu. koszt 150 USD per person ale to oczywiscie zależy od wyspy jaką wybierzesz (ja wybrałem Ansuelo taką mi też poradziła babka z biura i widziałem też tą wysepkę na kilku filmikach na YT;) Ansuelo lub jeszcze Kikirdup albo Dog Island ale jest sporo droższa i nie sądze żeby było w niej coś tak urzekającego zeby dopłącać aż 100 USD os osoby bo kazda z nich jest piękna) w tej cenie miałem szałas bo ciężko to nazwać domem :P dach ze szczeciny a scianki z bambusa ale na tym mi zależało super przeżycie musisz spróbować sam :) :), obiad i śniadanie i wszystkie przejazdy i łódki, podatki itp wiec niczym sie nie przejmowałem a cena na prawde jest dobra i nie jestem zawiedziony a zapomniałem... ;) jedynie w cenie nie było napojów wiec wziałem ze sobą coś na wyspie piwo 2 usd/ cola/fant/woda 1,5 usd lub cały kokos prosto z palmy również 1 usd ;) ogólnie wyboru dużego nie ma w napojach jak i jedzeniu bo zazwyczaj kupuje sie z wyżywieniem no chyba ze chcesz swoje. A dodatkowo jaka opłatę nalezy uiścić to za wjazd w Region Guna Yala 10 USD per person dla lokalnej ludności. Pogoda? Ogólnie była super spaleni przyjechaliśmy :P ale oceaniczna pogoda i klimat może sie zmienić na kilkanaście minut i czasem potrafi spaść mżawka na 10 min i sie zachmurzyć ;)

Trip rozpoczyna się spod twojego hotelu/hostelu jeep'em/suwem (Nissan Patrol w moim przypadku). Czas przejazdu ok 2 h (połowa trasy autostradą połowa dżunglą). Po dotarciu do portu łódkami zabierają Cie na wybraną wyspę. Szczerze ? Polecam się tam wybrać :) ciekawe doświadczenie jedząc ryby prosto z Morza łowionych na twoich oczach, spanie w specyficznych chatkach itd wiec na pewno warte przeżycia, oczywiście nie wspominam o wodzie ;). Reasumując samo załatwienie i zakup nie bylo problemu "zakupu z dnia na dzień" i 1 nocą również. Próbowałem załatwiać w hostelu Mamallena ale mało elastyczni są i terminów już nie mieli wiec od razu polecam stronę która podałem bo naprawdę się tego naszukałem. Na początku planowałem tą podróż liniami AirPanama ale jednak ciesze sie, że wybrałem 4x4.
Aaa jeśli chodzi o poruszanie się pomiedzy wyspami to laska w biurze powiedziała mi ze nie ma problemu ale to raczej już do obgadania z facetami na łódkach więc i koszt "ruchomy" ale powiedziała ze ok 15/20 USD aczkolwiek zalezy pewnie od odległosci miedzy wyspami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: San Blas
#2 PostWysłany: 29 Kwi 2014 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 38
Loty: 24
Kilometry: 60 209
Ja korzystałem w dotarciu na San Blas z wyjazdu organizowanego właśnie przez hostel Mamallena i byłem bardzo zadowolony, a cena 100$ za przejazd i 3 noce na San Blas ;)
_________________
http://heading2somewhere.wordpress.com/ - Blog podróżniczy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Blas
#3 PostWysłany: 30 Kwi 2014 00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 437
Prawdziwe San Blas, czysty karaibski raj, to był kiedyś dawno temu... dzisiaj pozostał tylko smutny widok pięknych wysp zamieszkiwanych przez Kuna kochający "La Plata" i oczekujących zapłaty za wszystko, a nie zauważających jak zaśmiecają swój dom i niszczą "el paraiso".
Byłam tam osiem lat temu i było cudownie, wróciłam dzisiaj do PTY z Guna Yala i raczej nie sądzę bym chciała to jeszcze kiedyś powtórzyć

PD. Po powrocie do kraju w połowie maja zamieszczę kilka aktualnych fotek jak może wyglądać karaibski śmietnik, jakim stała się kiedyś piękna isla Diablo... w przeszłości idealny punkt do poznania Cayos Holandeses
Góra
 Profil Relacje PM off
Antia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: San Blas
#4 PostWysłany: 06 Maj 2014 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 213
Loty: 87
Kilometry: 188 854
bobo77 napisał(a):
Prawdziwe San Blas, czysty karaibski raj, to był kiedyś dawno temu... dzisiaj pozostał tylko smutny widok pięknych wysp zamieszkiwanych przez Kuna kochający "La Plata" i oczekujących zapłaty za wszystko, a nie zauważających jak zaśmiecają swój dom i niszczą "el paraiso".
Byłam tam osiem lat temu i było cudownie, wróciłam dzisiaj do PTY z Guna Yala i raczej nie sądzę bym chciała to jeszcze kiedyś powtórzyć

PD. Po powrocie do kraju w połowie maja zamieszczę kilka aktualnych fotek jak może wyglądać karaibski śmietnik, jakim stała się kiedyś piękna isla Diablo... w przeszłości idealny punkt do poznania Cayos Holandeses


Ja po powrocie nie miałem nic do zarzucenia wyspie na której miałem przyjemność spędzić dwa dni.

BTW. Teraz lepiej nigdzie nie jechać bo wszędzie syf (bobo77) ?..... ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Blas
#5 PostWysłany: 10 Maj 2014 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 437
BuBu86 napisał(a):

BTW. Teraz lepiej nigdzie nie jechać bo wszędzie syf (bobo77) ?..... ;)


Proszę nie sugeruj niczego czego nigdy nie powiedziałam... porque estoy viajando con frequencia a la America Latina
Widziałam Guna Yala gdy jeszcze nie zamieniono tych pięknych wysp w coś podobnego do karaibskiej Ibizy zarządzanej przez indian Guna całkowicie zapominających o swojej tradycji i olewających opiekowanie się "el archipelago"
Aktualną wizytą w Panamie jestem zachwycona i na szczęście jest nadal wiele miejsc pełnych dziewiczej przyrody nawet w pobliżu Panama City, np. Barro Colorado, Rio Chagres i Isla Mamey

Jednakże z gustami nie dyskutuje się, jedni szukają piękna przyrody a inni " imprezowni" w dowolnym wydaniu...
ja osobiście wybieram to pierwsze, dlatego nie potrafię zaakceptować tego co zrobiono z tymi cudownymi wyspami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Blas
#6 PostWysłany: 13 Maj 2014 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 213
Loty: 87
Kilometry: 188 854
bobo77 napisał(a):
BuBu86 napisał(a):

BTW. Teraz lepiej nigdzie nie jechać bo wszędzie syf (bobo77) ?..... ;)


Proszę nie sugeruj niczego czego nigdy nie powiedziałam... porque estoy viajando con frequencia a la America Latina
Widziałam Guna Yala gdy jeszcze nie zamieniono tych pięknych wysp w coś podobnego do karaibskiej Ibizy zarządzanej przez indian Guna całkowicie zapominających o swojej tradycji i olewających opiekowanie się "el archipelago"
Aktualną wizytą w Panamie jestem zachwycona i na szczęście jest nadal wiele miejsc pełnych dziewiczej przyrody nawet w pobliżu Panama City, np. Barro Colorado, Rio Chagres i Isla Mamey

Jednakże z gustami nie dyskutuje się, jedni szukają piękna przyrody a inni " imprezowni" w dowolnym wydaniu...
ja osobiście wybieram to pierwsze, dlatego nie potrafię zaakceptować tego co zrobiono z tymi cudownymi wyspami


Od razu zaznaczę, iż ja wybierając się na San Blas, moim priorytetem nie było imprezowanie tylko wypoczynek i odizolowanie się od "wszystkiego" ;) i to właśnie zastałem na jednej z wysepek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Blas
#7 PostWysłany: 13 Maj 2014 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 437
BuBu86 napisał(a):
bobo77 napisał(a):
BuBu86 napisał(a):

BTW. Teraz lepiej nigdzie nie jechać bo wszędzie syf (bobo77) ?..... ;)


Proszę nie sugeruj niczego czego nigdy nie powiedziałam... porque estoy viajando con frequencia a la America Latina
Widziałam Guna Yala gdy jeszcze nie zamieniono tych pięknych wysp w coś podobnego do karaibskiej Ibizy zarządzanej przez indian Guna całkowicie zapominających o swojej tradycji i olewających opiekowanie się "el archipelago"
Aktualną wizytą w Panamie jestem zachwycona i na szczęście jest nadal wiele miejsc pełnych dziewiczej przyrody nawet w pobliżu Panama City, np. Barro Colorado, Rio Chagres i Isla Mamey

Jednakże z gustami nie dyskutuje się, jedni szukają piękna przyrody a inni " imprezowni" w dowolnym wydaniu...
ja osobiście wybieram to pierwsze, dlatego nie potrafię zaakceptować tego co zrobiono z tymi cudownymi wyspami


Od razu zaznaczę, iż ja wybierając się na San Blas, moim priorytetem nie było imprezowanie tylko wypoczynek i odizolowanie się od "wszystkiego" ;) i to właśnie zastałem na jednej z wysepek.


Podziwiam cie, że potrafiłeś wypocząć podczas 24 godzinnego pobytu na jednej z wysp Guna Yala i znalazłeś możliwość "odizolowania się od wszystkiego", podczas gdy na tej maleńkiej wyspie było minimum kilkanaście innych osób...
Szczerze podziwiam, że udało ci się szybciej uzyskać taki stan ducha, niż innym podczas pobytu w Bhutanie lub Laosie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Blas
#8 PostWysłany: 25 Wrz 2014 01:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 38
Loty: 24
Kilometry: 60 209
Ja również trafiłem na wyspę na której byli tylko miejscowi Indianie i tylko kilku turystów. Na wyspie było bardzo czysto i cicho. O żadnych imprezach nie było mowy, nie było na wyspie ani radia, ani TV. Jedyna elektryczność to 3 żarówki na całej wyspie.
Nie twierdzę że San Blas jest odizolowane od świata i nie ma tam turystów. Są wyspy na których znajdzie się imprezy, ale są też takie które wyglądają na niezmienione od lat. Na takich na pewno można odciąć się od świata
_________________
http://heading2somewhere.wordpress.com/ - Blog podróżniczy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Blas
#9 PostWysłany: 23 Lis 2016 03:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2016
Posty: 19
Cześć,

Zapraszam na bloga na relację z rejsu z Portobelo przez wyspy San Blas do Kartageny

https://surferie.wordpress.com/2016/11/ ... kartageny/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: San Blas
#10 PostWysłany: 18 Lut 2017 13:27 

Rejestracja: 18 Paź 2012
Posty: 223
srebrny
Fajny opis tej podróży - będę wiedział na przyszłość, której opcji nie wybierać :)

W kwestii samego pobytu na San Blas mogę polecić wyspę Chichime u gospodarzy Aarona i Dixie. Byliśmy tam we dwójkę w kwietniu 2016, rezerwacja poprzez stronę http://secretspanama.com
Pierwotnie wybraliśmy inną wyspę, ale na ww. stronie polecali tą właśnie opcję. Postanowiliśmy zaryzykować i okazał się to strzał w dziesiątkę. Najmilszym zaskoczeniem byli przyjaźni gospodarze i świetne jedzenie (o San Blas generalnie można znaleźć mnóstwo relacji dot. marnego jedzenia i gospodarzy nastawionych tylko i wyłącznie na zysk).

Aktualnie widzę że mają już własną stronę internetową + AirBnB http://www.ogobnega.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Blas
#11 PostWysłany: 03 Wrz 2017 10:44 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 707
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Pytanie do tych co byli i na San Blas i Bocas del Toro - czy San Blas zdecydowanie wygrywają w porównaniu z tymi drugimi? Mam dylemat czy jechać w oba miejsca, czy wybrać tylko Bocas del Toro. Jeśli Bocas del Toro, to którą wyspę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Blas
#12 PostWysłany: 03 Wrz 2017 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Zależy czy jest Ci po drodze. Z Panama City wiadomo San Blas jest dużo bliżej, ale to i tak oznacza horror dojazdowy (najpierw koszmar jeepem a potem kajakiem przez morze :)). Bocas chyba jak już tam się znajdziesz to łatwiejszy dojazd na miejscu. (nie sprawdzałem).
Może warto też policzyc wydatki (o ile ma to dla Ciebie znaczenie): w San Blas do kosztów transportu i noclegu dochodzi na przykład wiza indiańska za wjazd na ich obszar.

Wysłane z mojego 2014813 przy użyciu Tapatalka
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Blas
#13 PostWysłany: 12 Paź 2017 20:40 

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 21
Gorąca prośba do osób które wizytowały San Blas ostatnimi czasy - proszę o polecenie noclegu, a najlepiej całego zorganizowanego wypadu na San Blas na 1/2 noce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Blas
#14 PostWysłany: 12 Paź 2017 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
hej

Ja wrocilam wczoraj z Panamy i ostatnim punktem byly wlasnie sypy San Blas. Bylam z biurem http://www.sanblastrip.com i to moge polecic, bo najtaniej wyszlo (lacznie z wliczonym podatkiem 20 usd). Za dwie noce i rtzy dni zaplacilam 172 usd. Co wazne, nioe pobieraja oplaty w calosci przy bookowaniu a tylko symbolicznego 1 usd.
Bylam na wyspie Diablo, mialam byc druga noc an Aroma, ale zdecydowalam sie zostac na Diablo. Obok jest ciekawa Perro, z zatopionym wrakiem, do ktorego mozna dojsc z plazy.
Wyciueczka fajna, wyspa takze, w cenie mialam jedna wycieczke lodka na snorkowanie.
Mieszkalam w chatce, jedzenie smaczne, duze porce. Fakt, Indianie chca pieniadze za zrobienie im zdjec, za nic innego nie chcieli.Takze odebrano mnie z hotelu a odstwiono tam, gdzie chcialam, czyli na lotnisko.
Podroz samochodem 4x4 akutay dla mnie byla fajna, super podjazdy i widkoi na dzungle.
Przeprawa szybka lodka na wyspe tez, trzeba tylko zaopatrzyc sie w pokrowce na bagaz, bo niezle chlapie.
Nie zauwazylam, aby wyspa byla jakas brudna, dbali o czystosc i kazdy o swicie, pred sniadaniem bral sie za sprzatnie plazy, obejscia.

Bylam trzy tygodnie wczesniej na jednej z wysp archipelagu Bocas del Toro- na Colon. Dotarlam tam samolotem z lotniska krajowego w Panamie. Wyspa nastawiona na surferow chyba, ogolnie na turystow, glosna. Poplynelam za 6 usd na pobliska plaze Czerownej zaby, tam bylo spokojnie, kilka osob, plaza ok, ino duze fale jak dla mnie. Oba kieryunki sa krancowo rozne jak dla mnie- tam imprezy, na San Blas spokoj i kladzenie sie spac z kurami :)
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: San Blas
#15 PostWysłany: 12 Paź 2017 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Potwierdzam opinię poprzedniczki co do klimatu San Blas i Bocas del Toro.

Ja korzystałem z Sunblasexperience, które było rekomendowane w 1szym poście!! Polecam w 100%.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: San Blas
#16 PostWysłany: 12 Lut 2019 22:18 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Był może ktoś ostatnio? którą wyspę moglibyście polecić i którą agencję organizującą wyjazdy?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Blas
#17 PostWysłany: 14 Lut 2019 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Ja bylem zaraz po JMJ z San Blas Dreams ktorych polecam. Nocowalem na Aroma Island ale widzialem tez Chichime, Diablo, Priscina Natural i mala rajska mala wysepke ktorej nazwy nie znam. Aroma ok, ale Indianie nie za bardzo przyjazni a takze nieskorzy do rozmow, troche smieci, puszek, butelek w wodzie do okola, Aroma jest tez blisko stalego ladu ale komarow nie bylo.
Na Aromie nie bylo za wiele ludzi w przeciwienstwie do Diablo gdzie byl ich zdecydowanie wiecej, zapewne z powodu JMJ.

Chyba polecalbym Ci, jezeli w ogole mialbym polecac San Blas, Chichime gdybym mial udac sie tam jeszcze raz, wyspa relatywnie duza w bliskiej odleglosci do innej pieknej wyspy (Perro Chico)

Wysepki na pewno wspaniale i rajskie ale ich wlasciciele zdecydowanie w mojej ocenie nie dodaja uroku temu miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: San Blas
#18 PostWysłany: 14 Lut 2019 19:19 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 84
Loty: 110
Kilometry: 234 400
@neverstopexploring polecam Isla perro chico (ta z wrakiem statku przy plaży) - raj wprawdzie w godzinach południowych jest trochę ludzi ze względu na wycieczki jednodniowe, ale po 16 jest spokoj :) jest tam tylko jeden ośrodek. Ja byłam na Isla Diablo i też bardzo polecam :) (zdjęcia z obu wysp możesz znaleźć w mojej relacji). Co do biura to wycieczkę wykupiliśmy w El Machico Hostel.
_________________
Instagram: laur_ruda
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: San Blas
#19 PostWysłany: 16 Lut 2020 06:08 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 44
Loty: 119
Kilometry: 307 051
Witam wszystkich
A ja napiszę moje subiektywne zdanie na temat wizyty na San Blas .

Zaznaczam że opisuje moją wycieczkę , która była na jedną wyspę o nazwie INA a organizował ja brown_f_tony .

Ogólnie nie polecam i na pewno jeszcze raz bym nie pojechał . Cała organizacja wyjazdu taka sobie , zamówiony kierowca spóźnił się prawie godzinę a biorąc pod uwagę godzinę wyjazdu 5:15 rano to mało sympatyczne czekanie przed hotelem na transfer ( na wakacjach można te 45 minut pospać ).

Transfer to jakiś dramat szczególnie te 30 km przez góry gdzie płacisz podatek za wjazd do rezerwatu Indian a droga jest tak koszmarnie dziurawa że osoby, które maja problemy lokomocyjne to na pewno tego nie zniosą . Powrót z wysp ta samą drogą w 7 osób w terenowym aucie a szczególnie w trzecim rzędzie to już dramat i gwoźdź do przysłowiowej trumny!

Wyspa brudna , dużo śmieci , jedzenie okropne - ryż z okropnym posmakiem nie wiem czego ale jak zobaczyłem ujęcie wody do gotowanie z takim lesie z palm za chatami to może i z tego , karaluchy w domkach miedzy 8-10 wieczorem ogromne/duże/małe i to nie jeden czy dwa tylko stado, polecam zabrać moskitierę aby gdzieś po głowie to nie łaziło podczas snu (ja miałem). Przez dwa dni do jedzenia dają kurczaka i raz była 1/3 ryby.
Totalna olewka turysty z , którego żyją .

Wszyscy mówią, że to takie Malediwy ... moim zdaniem Malediwy są dużo lepsze i nigdy bym takiego porównania nie zrobił . Co ciekawe na wyspie są cztery konkurencyjne "hostele" i w zależności u kogo rezerwujesz to trafiasz do odpowiedniego właściciela/wodza na wyspie. My trafilismy przez Tony na do tzw. fabryki czyli dużo ludzi i jakoś słaba. Podglądałem inny obok "hostel" , dużo mniejszy i tak turyści mieli bardziej zadbane podwórko , bardziej miła obsługę a także jedzenie wyglądało znacznie lepiej ( cała ryba).
Zaznaczam że to ocena mojej wycieczki , jednego organizatora i jednej wysypy a nie całego archipelagu i wszystkich organizatorów. Oczywiście pewne elementy są na pewno stałe - jak np. brak dbałości o środowisko - śmieci/plastik.
Pozdrawiam wszystkich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Blas
#20 PostWysłany: 01 Mar 2020 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
bobo77 napisał(a):
BuBu86 napisał(a):

Podziwiam cie, że potrafiłeś wypocząć podczas 24 godzinnego pobytu na jednej z wysp Guna Yala i znalazłeś możliwość "odizolowania się od wszystkiego", podczas gdy na tej maleńkiej wyspie było minimum kilkanaście innych osób...


Ja spokoju ducha nie znalazłam na jednej z bezimiennych wysp San Blas, mimo, że po to tam popłynęłam. Byłam sama, samiuska i to byl problem. Zwyczajnie sie tego balam, że sama śpię, że kraby chcą wyjść po podłogą namiotu, że chatka z patyków licha, że otworu robiacego za drzwi nie miałam czym zastawic na noc. Że padał w nocy deszczi przez dziurawy dach chatki zapadał mi namiot, materac, że na 100 % ktoś w nocy do mnie przyplynie i zabije :-)

A na San Blas pojawiam się przy każdej wizycie w Panamie.
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Tufli lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group