Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 208 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Sty 2017 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Ok, sprawdziłem sobie na matriksie - w tym układzie jak ucieknie AB o 13:00, to raczej nie damy rady się przbookować na BA o 13:15, więc zostaje BA z przesiadką w LHR, z TXL 16:25 i na JFK ciągle przylatujemy tego samego dnia.
Ew. na bogato przez ZHR na Swiss, ale na to nikt pewnie nie pójdzie...
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
Szyn3k lubi ten post.
 
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#22 PostWysłany: 15 Sty 2017 08:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
A to jeszcze apropos odprawy w AB. Na odcinek z WAW spokojnie dało się odprawić online, nawet był wybór miejsca, a na pozostałe 'mobile check-in not possible'. To na long haul dopiero w TXL dostanę karty pokładowe? Czy na Okęciu ogarna temat...

...z tapatalka...
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 19 Sty 2017 14:21 

Rejestracja: 20 Cze 2016
Posty: 129
Leciałem airberlinem na trasie:
Warszawa>Berlin>AbuDhabi

I airberlin pozytywnie mnie zaskoczył!

Dash jak dash, krotko i zwyczajnie, ale w A330 - przepraszam za bluźnierstwo - było mi wygodniej niż w ekonomicznej w LOTowskim dreamlinerze (mimo ze w dreamku miałem miejsce w 7 rzędzie - tuż za ścianką). Miejsce 36D - za ścianką, mnóstwo miejsca, wygodne wstawanie, blisko do toalety - polecam dopłatę do tego rzędu ;) Jedzenie smaczne, wina dolewali, obsługa sympatyczniejsza niż w eko w locie... obawiałem się znacznie gorszego standardu 8-)

Z drugiej strony znajomi siedzieli mając przed sobą inne fotele - i fakt - jest tam okropnie ciasno po rozłożeniu foteli z przodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 24 Sty 2017 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Wróciłem właśnie do domu więc na świeżo:
1. Przesiadka 55 minut w TXL w drodze do JFK - do wykonania, ale tak na styk, bez ekstra czasu na jedzenie/zakupy jakby ktoś planował.
2. Przy odprawie w Warszawie koniecznie trzeba podać adres w USA (hotel). Nikt tego nie weryfikuje, rzecz jasna, ale bez adresu nie dostaniemy boarding pass'a.
3. Sam lot taki sobie, opiszę potem w relacji, do QR niestety im daleko.

Teraz najważniejsze - co jeśli lot ucieknie. Nam wprawdzie na lot do JFK udało się dotrzeć bez problemu, jednak wczoraj przy powrocie już niestety nie było kolorowo. Lot JFK-TXL bez opóźnień, ale zamiast 50 minut na przesiadkę do PRG dowiedzieliśmy się, że lot do Pragi jest odwołany. Kazali nam zostawić bagaż, wyjść na zewnątrz na terminalu i iść do okienka. W okienku kolejka na 50 osób, jak już swoje odstalismy to było za późno na przebookowanie na AB do Krakowa i zaproponowali nam PRG via FRA Lufthansa (!). Po prostu babka z okienka z zewnętrznej firmy szukała czegokolwiek w Amadeusie (zdaje się) i przerzucili nas na LH.
Gdyby nie to, że 40 minut na przesiadkę we Frankfurcie (oczywiście opcja płyta+autobus) to ciut mało i trzeba było biegać, to mogę powiedzieć że nieźle to rozwiązali. No i oczywiście bagaż z Berlina nigdzie nie poleciał, o czym się dowiedziałem dopiero w Pradze. Dzisiaj mają go mi przywieźć do domu.

...z tapatalka...
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
Szyn3k uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 24 Sty 2017 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Wczorajsze niefajne przygody utwierdziły mnie we wcześniej już nabytym wstręcie do TXL. Więc jak się da, to proponuję w TXL transferować się tylko z bagażem podręcznym (tak wiem, nie zawsze to będzie możliwe, zwłaszcza zimą).
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 26 Sty 2017 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7341
HON fly4free
Wróciliśmy właśnie z Madery, na którą udaliśmy się na pokładzie AB z Berlina. Po moich niemal traumatycznych doświadczeniach związanych z odwołaniem lotu z AUH do TXL w listopadzie, o których wspominałem w osobnym wątku, teraz wszystko było OK. Odloty i przyloty były bardzo punktualne, nie zgubili i nie uszkodzili żadnego bagażu, a jedyne co irytuje, to ich nowa polityka cateringowa, w ramach której na pokładzie nie dają za darmo zupełnie nic, nawet wody (!). O ile na lotach wewnątrzeuropejskich można to zaakceptować, na trasach na Kanary, czy Maderę nie powinno to mieć miejsca. Na szczęście wiedzieliśmy o tym i byliśmy przygotowani ;-)

Jedyne co ich ratuje w tej kwestii, to czekoladowe serduszka, którymi nadal obdarowują po locie (swoją drogą, to dość absurdalne, że w czasie lotu trzeba płacić nawet za głupią wodę, a na koniec rozdają za darmo słodycze kosztujące ich z pewnością dużo więcej).

Jak zwykle, dopłaciliśmy do miejsc XL. Tanio nie jest, ale przy naszych długich nogach warto. Dodam, że są restrykcyjni i nie pozwalają siadać na tych fotelach, jeśli się za nie nie zapłaciło (sprawdzają karty pokładowe i przeganiają "przypadkowych"). Można jednak ciut zaoszczędzić, bo już na pokładzie, jeśli są jeszcze wolne miejsca XL, oferują je w wersji last minute, za ok. 40% mniej, niż normalnie.

Reasumując, jako linia oferująca proste połączenie z punktu A do punktu B, sprawdzają się, choć wiadomo - w takim zakresie mają ogromną konkurencję. Poza tym, w obecnym kształcie będą - jak wieść niesie - działać już nie za długo. Tak, czy inaczej, dla mnie ten lot był zapewne ostatnim na pokładzie AB. Jedyne,co mnie do niego skłoniło, to chęć pozbycia się ostatnich mil topbonus (a było to w tym wypadku wyjątkowo opłacalne, o czym też już kiedyś pisałem). Ciągle mam jeszcze u nich ok. 30k mil, ale mam nadzieję, że zdążę je jeszcze spożytkować zanim kompletnie się zwiną. Póki latali z GDN, byli dla nas naprawdę przydatni do przemieszczania się w różne słoneczne miejsca (TFS, CUN, FNC, FUE). Cóż, teraz czas się z nimi pożegnać.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 30 Sty 2017 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Po ostatnim darmolocie do Sofii (za spóźnienie lotu jeszcze z dobrych czasów AFT) jakoś nie dziwią mnie problemy tej linii. Z 4 lotów tylko przy pierwszym LF był wysoki (Bombardier). Pozostałe 3 w A319 LF znacznie poniżej 50%. W sumie ta linia nie ma wiele do zaoferowania. Nie karmią (poza czekoladowymi serduszkami przy wyjściu). Woda kosztuje 3 EUR. W A319 miejsca na nogi chyba mniej niż w Wizzair - ja tego nie doświadczyłem bo w 250 EUR zmieściła się dopłata za miejsca XXL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 09 Lut 2017 11:44 

Rejestracja: 12 Sty 2016
Posty: 20
Loty: 76
Kilometry: 141 318
Mam pare pytanek zwiazanych z lotem laczonym, bede wdzieczny za podpowiedzi:

1. Lece WAW-TXL-JFK, jesli bagaz nadaje w WAW to odbieram dopiero na JFK?
2. Czy na TXL czeka mnie jeszcze jedna odprawa? Czy po wyjsciu z samolotu, wydostaje sie na zewnatrz, czy moze jest jakies "tajemne przejscie" na kolejny lot?

Z gory dziekuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 09 Lut 2017 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
1. Tak
2. To zależy w ramach terminala C jest przejście, ale jeżeli masz kolejny lot z A lub B to normalnie wychodzisz z C i idziesz do A i tam przy bramce jest kolejna kontrola bezpieczeństwa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 09 Lut 2017 12:14 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
1. Tak
2. Odprawa Cie nie czeka, ale kontrola paszportowa i bezpieczenstwa a i owszem. TXL jest dosc dziwnym lotniskiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 09 Lut 2017 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7341
HON fly4free
Ad 2 - podejrzewam, że będziesz mieć tak, jak piszą @‌Aron i @‌lataczuk‌‌, czyli przylecisz z WAW do blaszaka (terminal C), a potem będziesz musiał się przejść do budynku głównego i tam poddać się powtórnej kontroli bezpieczeństwa. Czytałem jednak ostatnio, że o dziwo zdarzają się odprawy na loty A330 również z terminala C ( :shock: ) - wtedy pozostaniesz w tym samym budynku. Tak, czy inaczej, odprawiasz się tylko raz - w WAW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 09 Lut 2017 12:42 

Rejestracja: 12 Sty 2016
Posty: 20
Loty: 76
Kilometry: 141 318
Dzieki wszystkim za odpowiedz. Korzystajac z okazji:

Jesli odprawiam sie przez internet i drukuje boarding pass, to na lotnisku zdaje tylko bagaz rejestrowany, podaje adres pobytu w USA i kolejno kieruje sie juz na kontrole bezpieczenstwa z bagazem podrecznym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 09 Lut 2017 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Dreszcz napisał(a):
Jesli odprawiam sie przez internet i drukuje boarding pass, to na lotnisku zdaje tylko bagaz rejestrowany, podaje adres pobytu w USA i kolejno kieruje sie juz na kontrole bezpieczenstwa z bagazem podrecznym?

@Dreszcz
Jesli masz wazna wize to tak, a jak masz paszport, na ktory nie potrzebujesz wizy do USA, to nalezy wczesniej zarejestrowac sie online poprzez https://esta.cbp.dhs.gov/esta/, zaplacic i wydrukowac. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 09 Lut 2017 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Hej. Leciałem WAW-TXL-JFK, przylot na płytę, autobus, do terminala transferowego, marsz do ostatniej bramki A84 chyba, krótko i bez nerwów. Bez wychodzenia poza security. Przed wejściem do ostatniej części terminala najpierw kontrola biletu i paszportu przez ekipę z lotniska, czarna kropka na paszport i do okienka Polizei. Na deser spacer po płycie (sic!) i po schodach do A330. Nie znoszę TXL ;)

...z tapatalka...
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 05 Mar 2017 13:48 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 23
Hej,

Mam pytanie otóż czy ktoś leciał z Warszawy do Bangkoku tymi liniami? Planuje wylot 4 kwietnia i w sumie patrze ze jest to najtańszy wybór, i tu pytanie jak oceniacie te linie? Jedzenie jest zjadliwe na pokładzie? mają opóźnienia czy raczej punktualnie? jest przesiadka w Berlinie i tylko 1 godzina 15 minut zeby zmienić samolot wiec w sumie jak bedzie opoznienie to troche lipa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 05 Mar 2017 14:01 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Cytuj:
wiec w sumie jak bedzie opoznienie to troche lipa.

Dlaczego lipa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 05 Mar 2017 14:05 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 23
nie zdąże na samolot jak bedzie miał opożnienie? czy samolot poczeka jak mam to na jednym bilecie? bo w sumie jeszcze nigdy nie zdazylo mi sie spoznic więc nie wiem jak to sie odbywa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 05 Mar 2017 14:07 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Jak nie zdążysz, to zaopiekuje się Tobą przewoźnik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 05 Mar 2017 14:08 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 23
mówisz? no to fajnie to jeden problem z głowy:D dzięki

I jeszcze jedno pytanie w sumie, jak rezerwuje bilet to wystarczy mi że wpisze imię i nazwisko czy muszę dwa imiona wpisywać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 10 Mar 2017 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
Jeszcze nie zacząłem wyprawy a już mam dziwne przeżycia z nimi, w grudniu kupiłem bilety z Warszawy na Majorkę, do tej pory były już 4 zmiany w mojej rezerwacji przez linię o której informował mnie mailowo pośrednik (mytrip.com). Pierwotna rezerwacja była na lot WAW-TXL, TXL-PMI, PMI-TXL oraz TXL-WAW.
pierwsza zmiana rozkładu: przesunięcie o 5min w jednym odcinku, ok.
druga zmiana: znowu jakieś przesunięcie o 5min, niech będzie.
trzecia zmiana: przesunięcie o 2,5godz. jednego odcinku, waaaat? :o ale no dobra.
czwarta zmiana: tu już pojechali, odcinek TXL-PMI oraz PMI-TXL, zmiana linii lotniczych i numeru lotu :o :o :o godziny te same, loty będzie obsługiwać linia NIKI, z tego co wyczytałem to AirBerlin ma w niej duże udziały więc to jest jakby ich linia, a więc zalogowałem się na stronie AirBerlin żeby sprawdzić czy są te zmiany, widzę że są, miejsca niby te same, ale na odcinkach obsługiwanych przez NIKI znikął nam bagaż rejestrowany !! zadzwoniłem do mytrip.com powiedzieli że wyjaśnią sprawę z AirBerlin, dodatkowo napisałem do AB i czekam na odpowiedź... już tyle zmian, a lot dopiero w czerwcu.. czy ktoś miał jakieś podobne doświadczenia z nimi i wie czy powinienem się martwić ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 208 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group