Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Sty 2017 19:55 

Rejestracja: 08 Maj 2016
Posty: 80
Witam,

W czerwcu będę z kilkudniową wizytą w Wiedniu. Zamierzam skorzystać z Polskiego Busa i tu pojawia się problem, bo o ile kurs do Wiednia godzinowo wypada w miarę okej, bo na miejsce dojeżdża się o 11:45 (można i o 5:00, ale skoro zameldować się w hostelu mogę dopiero od 14:00, to trochę słaba opcja - już w Pradze popełniłem ten błąd i była to tylko pozorna oszczędność czasu, bo bardzo wcześnie mi tego dnia prąd odcięło :lol: ), tak wyjazd o 16:35 to zmarnowany dzień, bo biorąc pod uwagę zamieszanie związane z wyjazdem, niewiele czasu na obejrzenie czegokolwiek by było. Dlatego planuje trochę bardziej karkołomną opcję skorzystania z kursu o 6 rano następnego dnia . W związku z tym mam kilka pytań:

1. Podstawą w takim przypadku będzie pozostawienie bagażu w depozycie. Wiem już gdzie w terminalu Hauptbahnhof znajduje się przechowalnia bagażu, znam gabaryty skrzynek i ceny (aczkolwiek z tego forum, a nie strony oficjalnej, której im się nawet na angielski nie chciało przetłumaczyć :roll: ). Teraz tylko pytanie czy terminal jest otwaryt całodobowo, a tym samym dostęp do skrzynek depozytowych, poczekalni i toalet jest 24/7? Pytanie może i dziwne, bo nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej, ale na stronie oficjalnej nie ma jednoznacznej informacji na ten temat, dlatego wolę zapytać kogoś, kto był i sprawdził ;)

2. Plan zakłada przybycie na Dworzec Główny po zakończeniu zwiedzania pewnie około 22:00, żeby zdążyć jeszcze zjeść jakąś późną kolację w którejś z dworcowych żarłodajni, a później koczowanie do rana 8-) W związku z tym pytanie czy w tych strefach poczekalniowych panują jakieś sensowne warunki? Bo na planie to wygląda gabarytowo jakby to były 2 krzesełka i pół ławki ;) Jest tam dostęp do jakiegoś gniazdka?
Wiem, że na terenie dworca jest tzw. longue czyli całkiem fajnie wyposażóna strefa wypoczynkowa, ale raz, że to przestrzeń tylko dla klientów tamtejszego PKP, czyli trzeba mieć bilet kolejowy żeby tam wejść, a dwa, że i tak zamykają o 23:00, więc w moim przypadku i tak niczego by to nie zmienioło.

3. Czy Wi-Fi na dworcu jest jakoś limitowane czasowo?

4. Być może ma ktoś jakieś propozycje co można robić w Wiedniu w nocy poza koczowaniem na dworcu? :D Z zastrzeżeniem, że klubingi i knajpingi średnio mnie interesują.


Będę wdzięczny za wszelkie informacje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 28 Sty 2017 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
to zostaje ci walking połączony z hotdogingiem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 28 Sty 2017 20:10 

Rejestracja: 10 Gru 2016
Posty: 46
Loty: 13
Kilometry: 12 849
A my z Wiednia odjeżdżaliśmy właśnie tym 16.35. Co prawda było to we wrześniu więc dłuższy dzień, ale spokojnie będąc dzień wcześniej na 5.00 PB zaczęliśmy zwiedzanie od samego rana i większość głównych atrakcji zobaczyliśmy już 1 dnia, w tym wejście do skarbca w Hofburgu. Drugiego dnia zostawiliśmy sobie Schonbrun i ponownie trochę centrum i spokojnie jeszcze zdążyliśmy piwko wypić na dworcu czekając na PB po południu. Wiadomo jak ktoś chce zobaczyć jeszcze więcej od środka lub pobawić się w Praterze to może mu 2 dnia trochę zabraknąć. Co do szafek to nie wiem na 100% ale dworzec otwarty jest całą dobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Sty 2017 20:11 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
troche karkolomny ten plan. czy warto sie tak meczyc dla 6h roznicy? (na busa mozesz byc o 16 na dworcu, a chcesz byc 6h pozniej o 22 na porannego, do tego stracisz dodatkowe 8h siedzac na dworcu)

c'mon

-- 28 Sty 2017 19:16 --

becek napisał(a):
to zostaje ci walking połączony z hotdogingiem


w Wiedniu to chyba wursting :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Sty 2017 20:50 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 504
Zbanowany
Ode mnie chcieli okazania biletu w normalnej strefie poczekalni (longue jest dla 1. klasy tylko).
Chodzi taki patrol 'power rangersów' całą noc i pilnuje porządku, w tym czy w poczekalni są osoby z biletami.
_________________
Nadgorliwy user (na prośbę becka)
Jeśli podczas lądowania robi się ciemno - znaczy że możesz dokończyć flightdiary, nigdzie już nie polecisz!

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Sty 2017 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ibartek napisał(a):


becek napisał(a):
to zostaje ci walking połączony z hotdogingiem


w Wiedniu to chyba wursting :D

pod dworcem jest budka z hotdami i oczywiście wurtsem;D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Sty 2017 11:29 

Rejestracja: 08 Maj 2016
Posty: 80
steward napisał(a):
Ode mnie chcieli okazania biletu w normalnej strefie poczekalni (longue jest dla 1. klasy tylko).
Chodzi taki patrol 'power rangersów' całą noc i pilnuje porządku, w tym czy w poczekalni są osoby z biletami.


A honorują bilety polskiego busa? :lol: Może i dobrze, że chodzą, bo gdyby nie to, to mógłby być niezły hardkor z bezdomnymi i cwaniaczkami. A jak jest z warunkami w tych normalnych poczekalniach, dużo miejsca, są gniazdka, wifi działa bez problemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Lut 2017 19:25 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 504
Zbanowany
Wifi ciągle (co pół godziny) wymagało ponownego połączenia. Nie wiem czy tylko na noc włączają, ale dopasowane do profilu typowego klienta w godzinach 00-05 bo o wymownej nazwie "refugee wifi" :lol:

Gniazdek przy siedzeniach brak. Może gdzieś, gdzie było zamknięte (sporo mniejszych kawałków było przegrodzonych).Miejsca dużo, natomiast mimo że NIE honorują innych biletów niż kolejowe to główną grupą przesiadującą na dworcu byli żule i jacyś tacy nietego z nie wiem jakim biletem, w każdym razie ważnym bo sporo musiało opuścić dworzec. Ja też :cry: #sobad :cry:

...miejsca ale dużo.Więcej niż na lotnisku w Modlinie czy Maastrichtcie. :P
_________________
Nadgorliwy user (na prośbę becka)
Jeśli podczas lądowania robi się ciemno - znaczy że możesz dokończyć flightdiary, nigdzie już nie polecisz!

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group