Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178 ... 472  Następna
Autor Wiadomość
#3481 PostWysłany: 17 Sty 2017 15:33 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 13
Właśnie o te problemy techniczne mi chodzi. Na pogodę w Stambule rozumiem, że nie mieli wpływu. Miriam - czy mogę liczyć na jakiś odnośnik gdzie i jak składać taki wniosek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#3482 PostWysłany: 17 Sty 2017 15:43 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
kiki32 napisał(a):
czy mogę liczyć na jakiś odnośnik gdzie i jak składać taki wniosek?

W przypadku lotów UIA nie w ramach UE może bardziej doświadczeni coś podpowiedzą :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3483 PostWysłany: 17 Sty 2017 17:21 

Rejestracja: 13 Lut 2016
Posty: 27
Cześć

Jak wygląda sytuacja w której nastąpiło opóźnienie lotu o ponad 3 godziny, ze względu na opóźnienie samolotu na wcześniejszych lotach danego dnia? Samolot który planowo miał wylądować w Gdańsku o 18:10 wylądował po 21 i w efekcie lot WAW-GDN złapał ponad 3godzinne opóźnienie.

Ryanair odrzucił wniosek o odszkodowanie tłumacząc opóźnienie złymi warunkami pogodowymi (fakt że były fatalne). Mają rację, czy walczyć dalej?
Góra
 Profil Relacje PM off
konrad91 uważa post za pomocny.
 
      
#3484 PostWysłany: 17 Sty 2017 17:25 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Trudno tu będzie coś ugrać.Na nic bym nie liczyła niestety ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3485 PostWysłany: 18 Sty 2017 14:05 

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 32
Loty: 51
Kilometry: 152 915
Witam, proszę o odpowiedz bardziej zorientowanych w temacie niż ja ;) Otóż 11 stycznia mielismy z przyjaciółmi wyleciec z Koszyc przez Istambuł na Zanzibar, jednak po przybyciu na lotnisko okazało się, że z powodu silnych opadów śniegu w Istambule odwołano lot nam pierwszy segment lotu (Koszyce-Istambuł). Zaproponowano nam lot następnego dnia z Wiednia przez Doha. Ofertę przyjęliśmy i pojechalismy do Wiednia skąd już bezproblemowo dolecieliśmy na Zanzibar. Na miejsce przybylismy jednak 1,5 dnia później niż mieliśmy być pierwotnym lotem. Czy w takiej sytuacji przysługuje nam odszkodowanie od linni lotniczej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3486 PostWysłany: 18 Sty 2017 14:26 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 13
kiki32 napisał(a):
Witam.
Wątek ma 200 stron, przeglądałam, ale nadal nie wiem czy przysługuje mi jakaś rekompensata. Może ktoś z Was podpowie. Sytuacja w skrócie wyglądała tak:
Lot UIA - Warszawa - Kijów - Stambuł
Lot z Warszawy do Kijowa odbył się planowo. Dopiero później zaczął się horror.

Lot Kijów - Stambuł zaplanowany na 12:30, zamiast boardingu o 12:00 informacja o odwołanym locie (złe warunki pogodowe). Dostałam bilet na lot ok. 17:00 - lot odwołany (złe warunki pogodowe). Bilet na kolejny lot o 19:30 - odwołany (złe warunki pogodowe).

Poprosiłam o zmianę destynacji na Ankara - planowany wylot 20:00. Z powodu problemów technicznych lot do Ankary przełożony na 23:00, 1:00 (rano kolejnego dnia), 3:00. I dopiero o 4:00 odbył się faktyczny lot. Przed 3:00 linie lotnicze zapewniły posiłek i wodę, później w samolocie też.

Będę wdzięczna za info czy za tak długie opóźnienie coś mi się należy.


Pozwalam sobie odkopać mój post - może ktoś będzie mógł pomóc, bo z angielskim u mnie średnio :)

Ze znalezionych informacji przeze mnie:
Warunki przewoźnika http://www.flyuia.com/eng/information-and-services/GENERAL-CONDITIONS-OF-CARRIAGE.html

Długość trasy http://gc.kls2.com/cgi-bin/gc?PATH=KBP-ESB%0D%0A&RANGE=&PATH-COLOR=red&PATH-UNITS=km&PATH-MINIMUM=&SPEED-GROUND=&SPEED-UNITS=kts&RANGE-STYLE=best&RANGE-COLOR=navy&MAP-STYLE= - 1147 km

Wzór reklamacji http://www.federacja-konsumentow.org.pl/download/FS/15xa.pdf

Podpowiedzcie proszę - gdzie składać reklamację i o co się starać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3487 PostWysłany: 18 Sty 2017 14:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
W poradniku jest wszystko opisane.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#3488 PostWysłany: 18 Sty 2017 14:35 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
posluchajcie a w jaki sposob mozna sie dowiedziec o przyczynie odwolania lotu ?
skad wiem czy wynika to z pogody czy z np. awarii samolotu ?
no przyklad z dzisiaj, odwolano dwa ranne loty LH do FRA i MUC, w jaki sposob
mozna poznac przyczyne odwolania lotu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3489 PostWysłany: 18 Sty 2017 14:46 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 13
Zeus napisał(a):
W poradniku jest wszystko opisane.


Przeczytałam poradnik i niestety nie odpowiada on na moje pytania. Nie wiem czy mam prawo starać się o 2 x 250 euro, czy tylko raz o 250 euro odszkodowania. Zauważ @‌Zeus‌, że mój pierwszy lot został zupełnie odwołany (pogoda), a drugi - na zmienionej trasie, opóźniony o 7 godzin (problemy techniczne samolotu). Po przybyciu na miejsce - do Ankary, musiałam sobie zapewnić również transport do Stambułu.

Pytam, bo chciałabym uniknąć sytuacji, w której ewentualnie dostanę zaniżoną kwotę odszkodowania, bo o taką wnioskowałam.


Ostatnio edytowany przez kiki32, 18 Sty 2017 14:50, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3490 PostWysłany: 18 Sty 2017 14:47 

Rejestracja: 23 Paź 2016
Posty: 12
Mój wylot z KAtowic na cypr został przeniesiony do krakowa bo maszyna z dubaju tam wylądowała.
Wystartowaliśmy z opóźnieniem 3h, nie mielismy opieki żadnych napojów i jedzenia które linia powinna zapewnić.
Czy jest szansa uzyskanai rekompensaty za te niedogodności ? Żadnej rozmowy telefonicznej itp
Przylot 15min przed upływem 3h opóźnienia względem przylotu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3491 PostWysłany: 18 Sty 2017 17:24 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌richard69‌ Nie było chyba czasu na jedzenie skoro musiano was przewieźć do Krakowa.Opóźnienie też<3 godziny więc trudno tu coś ugrać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3492 PostWysłany: 18 Sty 2017 17:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 964
Loty: 197
Kilometry: 436 712
michcioj napisał(a):
posluchajcie a w jaki sposob mozna sie dowiedziec o przyczynie odwolania lotu ?


Przowoźnik podniesie wyłączenie swojej odpowiedzialności (wskazując na pogodę / usterkę techniczną) w odpowiedzi na zgłoszone roszczenie o wypłatę odszkodowania. Nie jest to szybki ale jednak jakiś sposób na ustalenie przyczyny zakłócenia lotu.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3493 PostWysłany: 18 Sty 2017 17:58 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Usterka techniczna nie jest generalnie podstawą do wyłączenia odpowiedzialności przewoźnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3494 PostWysłany: 19 Sty 2017 23:38 

Rejestracja: 19 Sty 2017
Posty: 3
Witam wszystkich,
Razem z dziewczyną mieliśmy opóźniony lot linią AIR CHINA i kwalifikujemy się na odszkodowanie. Ja swój bilet zachowałem, jednak moja dziewczyna go zgubiła. Czy dołączanie kopii biletów do podania o odszkodowanie jest konieczne? Jeden bilet nie wystarczy? Rozumiem, że w tej sytuacji tylko ja się kwalifikuję na zwrot?
Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3495 PostWysłany: 20 Sty 2017 07:16 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌sesq‌ Z tego co wiem to nie jest konieczne.Powinien wystarczyć nr rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3496 PostWysłany: 20 Sty 2017 07:37 

Forumowicz z 1 postem leciał sobie jedną z największych "linii europejskich" AIR CHINA, która jest największym beneficjentem wypłat w ramach z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego (261/2004), nie podał przy tym żadnych szczegółów...........

Można i TAK, powodzenia w fachowym doradzaniu życzę, ale mimo wszystko moderacja i forumowicze "szanujmy się"
Góra
 PM off  
      
#3497 PostWysłany: 20 Sty 2017 07:41 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Daj ludziskom się wykazać wiedzą, niesieniem pomocy i nabijaniem zaśmiecających forum postów. Ja traktuję ten wątek w konwencji luźne gatki i wchodzę, by poprawić sobie nastroj :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#3498 PostWysłany: 20 Sty 2017 11:04 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
kiki32 napisał(a):
Zeus napisał(a):
W poradniku jest wszystko opisane.


Przeczytałam poradnik i niestety nie odpowiada on na moje pytania. Nie wiem czy mam prawo starać się o 2 x 250 euro, czy tylko raz o 250 euro odszkodowania. Zauważ @‌Zeus‌, że mój pierwszy lot został zupełnie odwołany (pogoda), a drugi - na zmienionej trasie, opóźniony o 7 godzin (problemy techniczne samolotu). Po przybyciu na miejsce - do Ankary, musiałam sobie zapewnić również transport do Stambułu.

Pytam, bo chciałabym uniknąć sytuacji, w której ewentualnie dostanę zaniżoną kwotę odszkodowania, bo o taką wnioskowałam.


Odwołanie z powodu pogody - brak odszkodowania, na re-routing / przepisanie biletu zgodziłaś się sama (zaproponowałaś przewoźnikowi) - więc koszt dojazdu do IST obciąża Ciebie, zdarzenie powodujące opóźnienie nowego lotu na terenie Ukrainy więc bez ryczałtowanego odszkodowania, ale może przewoźnik przyzna coś sam z siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off
kiki32 lubi ten post.
kiki32 uważa post za pomocny.
 
      
#3499 PostWysłany: 20 Sty 2017 12:00 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 13
Dziękuję bardzo :) Właśnie o taką kompetentną odpowiedź mi chodziło.

ps. Przewoźnik w regulaminie ma informacje o ewentualnych odszkodowaniach za opóźnienia więc spróbuję w tym temacie (opóźnienie do Ankary) o coś zawalczyć. Jeszcze raz dzięki :)


Ostatnio edytowany przez kiki32, 20 Sty 2017 12:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3500 PostWysłany: 20 Sty 2017 12:02 

Rejestracja: 19 Sty 2017
Posty: 3
miriam napisał(a):
@‌sesq‌ Z tego co wiem to nie jest konieczne.Powinien wystarczyć nr rezerwacji.

Ok. Dzięki

Anonymous napisał(a):
Forumowicz z 1 postem leciał sobie jedną z największych "linii europejskich" AIR CHINA, która jest największym beneficjentem wypłat w ramach z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego (261/2004), nie podał przy tym żadnych szczegółów...........

Można i TAK, powodzenia w fachowym doradzaniu życzę, ale mimo wszystko moderacja i forumowicze "szanujmy się"


Leciałem AIR CHINA z Pekinu do Warszawy, mieliśmy opóźnienie 4h 42min. Przyczyną opóźnienia była usterka techniczna samolotu. Przez 4 godziny czekaliśmy w poczekalni i nie dostaliśmy niczego. Liczyłem na odszkodowanie 600EUR za osobę. Teraz doczytałem na poniższej stronie, że loty spoza UE do UE obsługiwane przez linie spoza UE nie kwalifikują się... Ciekawe, bo w przypadku opóźnionego lotu z Warszawy do Pekinu kwalifikowałbym się. Czyli faktycznie nici z rekompensaty?

http://europa.eu/youreurope/citizens/tr ... dex_pl.htm

@‌gorny77‌: Ja chciałem wiedzieć tylko czy te bilety są potrzebne, bo byłem przekonany, że wszystko inne wiem i że się kwalifikuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178 ... 472  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group