Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 439 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 14 Sty 2017 20:59 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
paranoix: czy blokują kasę na karcie? w jakiej wysokości?
Co oznacza: Full Insurance ZERO Deductible?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#82 PostWysłany: 16 Sty 2017 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2011
Posty: 78
Ogólnie na świecie, blokują, wysokość mozna sprawdzić przed rezerwacją. Czasem na rozmaitych wyspach mają niższe wymagania, bo i ryzyko mniejsze.
Na Cyprze jeszcze nie byłem, dopiero tam lecę w sobotę - 'Full Insurance ZERO Deductible?' oznacza moim zdaniem, że nie ponoszę odpowiedzialności za nieumyślne szkody, ale to nie jest jednoznaczne z brakiem blokady na karcie. Przekonam się dopiero na miejscu.
_________________
Lądy i morza przemierzam - https://paranoix.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 16 Sty 2017 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
@paranoix Dobrze myślisz. Zablokują Ci i tak na wypadek uszkodzeń podwozia, kół i szyb. Ja wykupiłem jeszcze dodatkowe ubezpieczenie od tych szkód o nazwie WUG ( wheels, underside, glass) i dzięki temu wypożyczalnia nie zrobiła żadnej blokady. Ale nie każda ma taką opcję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 16 Sty 2017 19:39 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
paranoix napisał(a):
Na Cyprze jeszcze nie byłem, dopiero tam lecę w sobotę - 'Full Insurance ZERO Deductible?' oznacza moim zdaniem, że nie ponoszę odpowiedzialności za nieumyślne szkody, ale to nie jest jednoznaczne z brakiem blokady na karcie. Przekonam się dopiero na miejscu.

Będziesz korzystał z economycarrentals.com? I co to są nieumyślne szkody? (nigdy nie wypożyczałam sam., zawsze swoim...).

Pisałam ze Stevensem i lowprices... i żaden nie chciał mi konkretnie odpowiedzieć co zawiera oferowane przez nich ubezpieczenie, a dostępne opisy są b.lakoniczne. Plus za to, że nie blokują żadnych środków na koncie i dlatego przychylam się do nich... Ale dalej myślę.

-- 16 Sty 2017 19:40 --

Antek12 napisał(a):
@paranoix Dobrze myślisz. Zablokują Ci i tak na wypadek uszkodzeń podwozia, kół i szyb. Ja wykupiłem jeszcze dodatkowe ubezpieczenie od tych szkód o nazwie WUG ( wheels, underside, glass) i dzięki temu wypożyczalnia nie zrobiła żadnej blokady. Ale nie każda ma taką opcję.

A z której wypożyczalni korzystałeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 16 Sty 2017 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
https://www.autounion.gr

Autounion Car Rental


I nie mówię że jest tam tanio, tylko że w 100% nic Cię nie interesuje, rysy, stłuczki parkingowe, uszkodzone szyby, opony itd. Zero blokady na karcie.

Mi akurat taka wypożyczalnia trafiła się poprzez economycarrentals.com i byłem bardzo zadowolony. Jeśli nie wykupiłbym WUG w momencie rezerwacji , mógłbym to zrobić na miejscu przy odbiorze auta , ale już znacznie drożej. Jeśli nie miałbym WUG , zablokowali by na poczet uszkodzonych szyb, kół i podwozia 500 EUR.

Załącznik:
cy.jpg
cy.jpg [ 138.22 KiB | Obejrzany 1256 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 17 Sty 2017 10:16 

Rejestracja: 02 Sie 2016
Posty: 8
Zarezerwowałem przez wypożyczalnie którą polecił paranoix. Na voucherze mam:
Chosen Package: Full Insurance ZERO Deductible. Oczekuję więc, że nie będzie żadnej dodatkowej blokady na karcie kredytowej. Zobaczymy na miejscu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 17 Sty 2017 10:18 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Możesz się zdziwić... czytałeś terms and conditions oferty na economycarrentals? Tam często jest napisane czy biorą depozyt.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 17 Sty 2017 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
@‌tomcho‌

Tu masz małym druczkiem, że przy ZERO Deductible i tak masz Excess :

Załącznik:
cyp1.jpg
cyp1.jpg [ 83.9 KiB | Obejrzany 1206 razy ]


A w następnym kroku masz możliwość wykupienia WUG :

Załącznik:
cyp2.jpg
cyp2.jpg [ 113.12 KiB | Obejrzany 1206 razy ]


A tu info odnośnie ubezpieczenia WUG :

http://www.economycarrentals.com/Products/Refund.aspx?type=wug

Więc jeśli kupiłeś WUG nie zablokują nic, jeśli nie to zablokują pewnie około 500 EUR
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 17 Sty 2017 10:53 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Wydaje mi się i było to już poruszane na forum, że to ubezpieczenie ECR w ogóle nie interesuje wypożyczalni, więc i tak zablokują kasę chyba, że weźmiesz ubezpieczenie wypożyczalni.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 17 Sty 2017 11:13 

Rejestracja: 02 Sie 2016
Posty: 8
Niby full ubezpieczenie, a jednak jest napisane o możliwości blokady 600 €, Gdyby kogoś interesowało zamieściłem w linku poniżej terms and conditions:
http://pastebin.com/LbHGNBjZ
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 17 Sty 2017 11:23 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Właśnie przeglądałam wczoraj tą wypozyczalnię i trochę bez sensu: niby przy wykupie 0, ale MOGĄ zablokować kartę. I jest się uzależnionym od osoby w okientu.

Chyba zdecyduję się na lowprices... lub Stevensa - oficjalnie (i mailowo) jest informacja, że nic nie blokują na karcie i płatność przy odbiorze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 17 Sty 2017 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
witekkowal napisał(a):
Wydaje mi się i było to już poruszane na forum, że to ubezpieczenie ECR w ogóle nie interesuje wypożyczalni, więc i tak zablokują kasę chyba, że weźmiesz ubezpieczenie wypożyczalni.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


W moim przypadku zadziałało i wypożyczalnia nic nie zablokowała -
https://www.autounion.gr

Autounion Car Rental
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
#93 PostWysłany: 18 Sty 2017 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2011
Posty: 78
piekara114 - tak, u nich zarezerwowałem. Nieumyślne szkody to taki mój skrót myślowy: czyli np nie że brałaś udział w wyścigach czy nie wjechałaś autem do morza lub jeździłaś po pijaku, wtedy żadne ubezpieczenie nie zadziała.

Drodzy, na pewno jeździcie samochodami w Polsce, pewnie też i poza - i czy rozbijacie się nimi co tydzień? Nie ma co panikować z tymi ubezpieczeniami. Jeździmy w miarę ostrożnie, popisy na szosie też z umiarem i wszystko będzie OK! Dostawałem też nieraz nieco porysowane auta i nawet robiłem foty przed wyjazdem, ale też nigdy nikt się mnie nie czepiał. No chyba, że ktoś ma problem z tą blokadą na karcie - to ok. Ja zawsze biorę tylko to, co naprawdę muszę, minimum minimorum i gdyby nawet kiedyś przytrafiła mi się przykra przygoda, to suma już poczynionych oszczędności i tak wygrywa.
Co do samego ECR - to jest tylko pośrednik, na miejscu kontaktujemy się z lokalną wypożyczalnią. Czasem są to jakieś małe firemki, innym razem duże koncerny, nie ma reguły.
_________________
Lądy i morza przemierzam - https://paranoix.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Podatki lotniskowe
#94 PostWysłany: 10 Lut 2017 00:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11309
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Nie chcę zakładać nowego tematu więc podepnę się tutaj:
- ponoć w wypożyczalniach lotniskowych na Cyprze obowiązuje dopłata z tytułu "airport tax" (Economy Car Rentals pisze o 25 euro, doyouspain 17,50-20,34 euro w zależności od wypożyczalni)? Zakładam, że to tylko przy odbiorze, a jeśli mam wynajem w mieście (Pafos) a zwrot na lotnisku (Larnaka) to ten podatek mnie nie obejmie -czy ktoś może potwierdzić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 12 Lut 2017 20:39 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Właśnie jestem po tygodniowym użytkowaniu i10 z wypożyczalni Stevens. Na potwierdzeniu nie mam żadnej pozycji tego typu- jako podatek.
Myślę, że chodzi tu o opłatę za podstawienie (w moim przypadku) na Lotnisko i zwrot na lotnisku, więc u Ciebie pewnie chodzi o zwrot w innym miejscu niż chcesz odebrać auto.

A propos Stevens'a - wzięliśmy i10 na pełnych 7 dób. Polityka puste-puste jest do d... Bak pełny tankowaliśmy za ok. 30 litrów. Stevens podstawia auto z 1/2 baku, za który trzeba zapłacić - nam policzył za to 25 eur. No cóż... wiedzieliśmy od początku, że na tym zarabiają, bo pustego baku (bez kropelki paliwa) też im przecież nie oddaliśmy. I10 było 8-letnie, choć chwalą się autami max.5-letnimi....
Ogromy plus za brak blokady karty, nawet nr karty przy odbiorze nie spisywali...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 19 Lut 2017 08:58 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Również jestem po tygodniowym wypożyczeniu auta od Stevensa. Dostaliśmy Mitsubishi Lancer, które było trochę poobijane z każdej możliwej strony. Na wszelki wypadek zrobiłem zdjęcia tych uszkodzeń, jednakże przy zwrocie auta przedstawiciel firmy w ogóle się nimi nie zainteresował. Polecam, z uwagi na brak blokady na karcie, pełne ubezpieczenie i fotelik samochodowy dla dziecka w cenie. W naszym przypadku cena za tydzień najmu auta wyszła 112 euro plus 33 euro za pół baku paliwa.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 19 Lut 2017 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 264
Loty: 54
Kilometry: 101 706
Rok temu w kwietniu wynajmowałem auto od Grzegorza-podstawil je na lotnisko, a potem pojechalismy za nim (wynajmowalismy od niego mieszkanie przez airbnb)). Auto zostawilismy pod domem, a i kierowca odwiozl nas na lotnisko-mega polecam. Cenowo konurencyjnie, pelne ubezpiecznie, paliwo full full. Namiar na Grzeska: https://www.airbnb.pl/users/show/24100844
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 20 Lut 2017 01:23 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 132
Kurcze, ale czy jego profil jest aktywny? Nie ma się jak z nim skontaktowac. Sątylko podstawowe dane i komentarze :((
_________________
Zapraszam na emigracyjnego bloga...
https://12lapprzezswiat.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 20 Lut 2017 07:53 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 340
niebieski
Również polecam Grzegorza
namiar
tel.530 305 409
Mobile: 00357 96791673
Email: grzegorz@zawadka.com.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 21 Lut 2017 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 264
Loty: 54
Kilometry: 101 706
alecrim napisał(a):
Kurcze, ale czy jego profil jest aktywny? Nie ma się jak z nim skontaktowac. Sątylko podstawowe dane i komentarze :((

Aktywny-podpytywalem go wczoraj o cene auta dla znajomych via airbnb.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 439 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group