Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Sty 2017 18:33 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 51
Witam.Planuje wakacje w maju z przylotem do Bergamo.Przeszukujac to forum natrafiłam na ciekawe informacje na temat biletów w Lombardii ,interesował by nas bilet 7 dniowy.Pytanie--- czy wszelaka komunikacja REGIO typu pociągi,wszystkie autobusy,przemieszczanie się po Mediolanie,Bergamo.wchodzi w grę??Co jeszcze w ten bilet wchodzi? Wiem już że statki po jeziorze Como odpadaja . Czy jakieś kolejki linowe?

Moja planowana trasa przebiegać będzie od Bergamo do Colico Piano ( tam 3 noce)stamtąd dojezdzanie do miasteczek wkoło jeziora pociągiem,lub autobusem..Jeden dzień przejazd z Torino do St.Moritz ,raczej zwykłym wagonem.(tu inny bilet przypuszczalnie na pociąg,bo Szwajcaria)Powrót z ST.Moritz autobusem do Chiavenna.(zwiedzanie)stamtad pociągiem do Colico na nocleg.
Następnie 2 lub 3 noce w Porlezza.stamtad zwiedzamy Bellizone i Lugano.i wschodni brzeg Como.jezli go jeszcze nie zobaczyliśmy.
Następnie przejazd do Mediolanu na noc lub dwa i na końcu Bergamo.
Będzie to wyjazd bez pośpiechu.Aby nacieszyć oczy pięknymi widokami.

Mam jeszcze inne pytanie--- w St.Moritz lub okolicy chcemy wjechać na jakąś wysoką górę.kolejka linowa lub szynowa.Tylko nie wiem na którą bo gór i kolejek jest masa.A nam zależy na pięknych widokach z góry.kto by mi polecił jakąś?
Nasz wyjazd będzie 9 lub 10 dni.
Planuje tak to zorganizować aby wykorzystać na max ten 7 dniowy bilet.
Poproszę doświadczonych formulowiczow o odpowiedź.ewent skorygowanie lub podpowidz co tam jeszcze zobaczyć.na naszej trasie.
Pozdrawiam
Krystyna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 10 Sty 2017 19:17 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 51
Jako że nikt mi nie odpowiedział,to włączyłam na max mozgownice i czytam czytam i czytam.To forum to kopalnia wiedzy.Trzeba tylko czasu.
Bergamo jak widzę barrrdzo popularne miejsce ládowania.
Moje pytania dotyczyły biletów w Lombardii i już wiem na czym to polega ,ile i jakie kolejki wchodzą w bilet io viaggio..
Trudniej mi jest się poruszać po stronie Termod bo nie znam angielskiego ani tym bardziej włoskiego.A tłumaczenie w google może tylko wprowadzić w błąd.
Po za tym większość osób tu na forum odwiedza głównie popularne Varenne,Bellaggio.Menaggio.A my noclegi chcemy na górze,w Colico Piano.aby było do Tirano i do Chiavenny bliżej.z Colico także na dół,w stronę Lecco będziemy jeździć.

Następne noclegi w Porlezza.Jeszcze nie doczytałam aby ktoś jakąś relacje z tego miasteczka napisał.

Jako że wyjazd w maju,na 9-10 dni.przeczesze to forum w całości na interesujący mnie temat.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Sty 2017 19:33 

Rejestracja: 18 Lut 2011
Posty: 185
Korzystalam z trzydniowego biletu na Lombardię.
Jeśli nie doczytałaś-w pociągach regionalnych możesz podróżować w klasie pierwszej posiadając ten bilet.
Wielkosc biletu uniemożliwia odczytanie go na bramkach metra,trzeba każdorazowo podejść do stanowiska pracownika metra.Siedza w "budkach" na wysokości bramek.Spojrzą na Wasze bilety i wpuszczą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Sty 2017 19:55 

Rejestracja: 02 Lis 2016
Posty: 51
Ja kupowałam bilet 2-dniowy, środki transportu, na które jest ważny mają charakterystyczny zielony znaczek, czasem można go przyuważyć też na jakiejś stronie internetowej ;) I tak - wszystkie autobusy publiczne, także pksy pomiędzy miejscowościami, pociągi były darmowe. Można to także sprawdzić na tej stronce - http://www.muoversi.regione.lombardia.i ... er/home.do (wprawdzie jak ja planowałam wycieczkę to planer nie działał, ale sprawdzałam po prostu ręcznie rozkłady jazdy - jak był, znaczy, że obowiązuje). Z kolejek to musisz posprawdzać, ja korzystałam z tej Piani di Erna i Como Brunate za darmo w ramach właśnie biletu. Dalej się nie zapuszczałam :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Sty 2017 20:03 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 51
teliszon napisał(a):
Korzystalam z trzydniowego biletu na Lombardię.
Jeśli nie doczytałaś-w pociągach regionalnych możesz podróżować w klasie pierwszej posiadając ten bilet.
Wielkosc biletu uniemożliwia odczytanie go na bramkach metra,trzeba każdorazowo podejść do stanowiska pracownika metra.Siedza w "budkach" na wysokości bramek.Spojrzą na Wasze bilety i wpuszczą



To doczytałam że można i 1 klasa podróżować.ale dzięki za info bo nie wiedziałam o problemie w metrze z tym biletem i glowilabym się na miejscu .Pewnie jeszcze sporo rzeczy nie wiem.
Ale cieszę się że dowiedziałam się wogule o tych biletach,bo będziemy dużo przemieszczać się i wykorzystamy go na max.przez 7 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Sty 2017 22:25 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 78
I ja się podłączę z konkretnym pytaniem dotyczącym tego biletu.

Mam zamiar jechać pociągiem z Como do Bellinzona i wrócić tego samego dnia z przystankiem w Lugano. Pociąg regionalny jedzie bezpośrednio z Como do Szwajcarii Nr S10 . Czy bilet 3 dniowy możliwa mi przejazd tym regionalnym pociągiem do Chiasso (bez dokonywania dopłaty), a dalej mógłbym jechać już bez wysiadania na kupionym przez internet 1 dniowym raiilpassie szwajcarskim (na stronie ssb kosztuje 30 franków)????
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Sty 2017 00:26 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 51
Przypuszczam,że tak,bo ja też tak pojadę ,choć Chiasso jest granicznym miastem.I jest już w Szwajcarii.
Pewna jednak nie jestem i też byłabym wdzięczna aby ktoś kto jechał odpowiedział.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Sty 2017 01:12 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Podłączę się pod temat, bo wątku dot. MXP próżno szukać odpowiedzi, może ktoś testował lub przetestuje taką oto opcje :
Zastanawiam się nad opcją dojazdu z MXP i do MXP z wykorzystaniem 3 dniowego biletu "io viaggio ovunque in Lombardia"który i tak pewnie kupię. Czy ktoś próbował takiej kombinacji. 3 dniowy bilet kosztuje 32 euro, ale nie umożliwia dojazdu na samo lotnisko MXP Express. Z tego co wyczytuję z włoskich ( :? ) informacji wynika, że można jednak jechać pociągiem na pozostałe stacje w tym Busto Nord. Wtedy pozostaje opcja kupienia Biletu Busto Nord - MXP za 4 euro, co czyniłoby taką inwestycję korzystną przy 5 osobach. Pytanie czy to dotyczy tylko biletu na pociąg regionalny czy lotniskowy też? Czy zatem można pojechać MXP express do Busto Nord na io viaggio ovunque in Lombardia" za darmo?
stacje treni Malpensa Express (solo per viaggi che non comprendono l'aeroporto di Malpensa: vedi tabella)

Z mapki zasięgu wynika, iż na MXP dochodzi linia zielona R 27 oprócz Expressu - fiolet (mapa się powiększa), którą to można chyba jeździć.
http://www.trasporti.regione.lombardia. ... iaggio.pdf

Jest jeszcze jedna opcja z autobusem
z Busto FS przez stację kolejową Busto NORD jeździ do MXP autobus co 2 godziny 7 dni w tygodniu ( trzeba wpisać nr 56 i linię lotniskową w poniższą wyszukiwarkę)

http://www.muoversi.regione.lombardia.i ... D0.tomcat6.

56 - Malpensa Aeroporto - Busto Arsizio FS
(ANDATA)
FERNO, Malpensa Aeroporto 06:46 08:46 09:46 10:46 12:46 14:46 16:46 18:46
LONATE POZZOLO, Ferno-Lonate Pozzolo 06:56 08:56 09:56 10:56 12:56 14:56 16:56 18:56
Busto Arsizio FN 07:19 09:19 10:19 11:19 13:19 15:19 17:19 19:19
Busto Arsizio FS 07:24 09:24 10:24 11:24 13:24 15:24 17:24 19:24

Ponoć jest to jakiś autobus łącznikowy i wymaga wykupienia biletu na pociąg za 4 euro. Pytanie czy zatem za tą cenę określonymi pociągami dojedziemy do Mediolanu, a może posiadając io viaggio ovunque in Lombardia za darmo? Pociąg odjeżdża 20 min po przyjeździe autobusu :

Pociąg z Busto Arsizio FN do MILANO NORD BOVISA 7,39, 9,39,11,39 itd.

Wtedy przy dobrym złożeniu dojazdu bilet io viaggio ovunque in Lombardia byłby świetną inwestycją :D


W drugą stronę do MXP autobusy jeżdżą : linia 271

271 - Busto Arsizio FS - Malpensa Aeroporto
(ANDATA)

periodicità GIORN*16
Busto Arsizio FS 08:39 10:39 11:39 12:39 14:39 16:39 18:39 20:39
Busto Arsizio FN 08:44 10:44 11:44 12:44 14:44 16:44 18:44 20:44
LONATE POZZOLO, Ferno-Lonate Pozzolo 09:06 11:06 12:06 13:06 15:06 17:06 19:06 21:06
FERNO, Malpensa Aeroporto 09:16 11:16 12:16 13:16 15:16 17:16 19:16 21:16
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Sty 2017 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Na temat biletu "io viaggio ovunque in Lombardia" chyba wszystko co było do tej pory do powiedzenia było poruszane w temacie jak-dojechac-z-bergamo-do,1272,7. Wystarczyło zadać sobie minimum trudu i poczytać a nie zakładać kolejny temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Sty 2017 08:48 

Rejestracja: 24 Lis 2016
Posty: 40
teliszon napisał(a):
Korzystalam z trzydniowego biletu na Lombardię.
Jeśli nie doczytałaś-w pociągach regionalnych możesz podróżować w klasie pierwszej posiadając ten bilet.
Wielkosc biletu uniemożliwia odczytanie go na bramkach metra,trzeba każdorazowo podejść do stanowiska pracownika metra.Siedza w "budkach" na wysokości bramek.Spojrzą na Wasze bilety i wpuszczą

Przetestowałem w ubiegłym tygodniu i nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Mając bilet io viaggio podszedłem do budki w metrze szukając kogoś z obsługi. Nikogo nie było więc włożyłem bilet w bramkę. Został on poprawnie zeskanowany. Niwe trzeba więc n ic kombinować. Dodam tylko, że bilet zakupiłem w biletomacie Trenord na dworcu w Bergamo.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 02 Maj 2017 12:51 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Czy ktoś może się orientuje, czy bilet io viaggio ovunque in Lombardia można kupić dla dziecka ze zniżką?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Maj 2017 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Nie

Jednak jest coś takiego jak "o viaggio in famiglia" http://www.regione.lombardia.it/wps/por ... n-famiglia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Maj 2017 23:45 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Czy ktoś korzystał z tego biletu rodzinnego viaggio in famiglia i może opisać w szczegółach jak to się załatwia? Do pobrania jakiś formularz po włosku do wypełnienia i uzyskania pieczątki w okienku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group