Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 08 Paź 2015 20:17 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 429
niebieski
Ja z kolei polecę wszelkie programy BRG - w przypadku sieciówek, można lepiej zaoszczędzić niż na promo codach w OTA. Stosunkowo łatwo jest o zatwierdzenie claima Hiltona (-50USD) albo Marriotta (-25%). Z kolei IHG to jest ostatnio jakaś masakra, mam wrażenie że jeszcze bardziej dokręcają śrubę, wyhaczenie darmowej nocy w przypadku stawek best flexible jest na tą chwile wg mnie MEGA ciężkie. Niewiele OTA oferuje takie same cancelations policy jak wspominane IHG.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 10 Sie 2016 12:32 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
szumny napisał(a):
Parę uwag odnośnie szukania tanich noclegów w Polsce. Jeśli zejdziemy nieco z utartych ścieżek wyszukiwania noclegów (OTA,itp.) możemy czasem trafić na niezłe perełki. Przytoczyłem już przykład Poczty Polskiej jako największej sieciówki. Niezależnie istnieje w Polsce potężna baza noclegowa której nie znajdziecie na żadnej (lub prawie żadnej) wyszukiwarce. Są to (wymieniam tylko jako przykład) ośrodki wypoczynkowe, szkoleniowe, wczasowe, itp. przeróżnych instytucji i zakładów pracy. Oczywiście wiele z nich, tych z czasów socjalistycznych zostało sprywatyzowanych i działają na komercyjnych zasadach. Znaczna jednak część funkcjonuje na zasadach jak w dawnych czasach z tą różnicą że otworzyły swoje podwoje dla klientów "z ulicy", "dorabiając" sobie, odciążając częściowo instytucję/firmę macierzystą.
Wiodącymi tutaj są ministerstwa, kopalnie, elektrownie, agencje. Generalnie szeroko pojmowana budżetówka.
Najczęściej ośrodki takie nie posiadają przyzwoitej strony a ifromacje o cenach trzeba uzyskiwać telefonicznie.
Jeszcze (nomen omen) z innej parafii: przeróżne domy pielgrzyma, pokoje gościnne różnych instytucji, hotele i hoteliki czy popularne niegdyś schroniska PTSM.
Jest naprawdę w czym wybierać chociaż czasem trzeba poświęcić nieco czasu.

szumny napisał(a):
Kolega zdaje się do końca zrozumiał mój post, więc dla przykładu podam 3 linki z bieszczadzkiego podwórka:
1) http://www.jawor24.pl/
2) https://www.bdpn.pl/index.php?option=co ... &Itemid=57
3) http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspek ... ny-lupkow/ -ważny jest ostatni akapit.

Dodatkowo wyjaśniam że pisząc we wcześniejszym poście "wyszukiwarka" miałem na myśli typowe wyszukiwarki noclegów a nie wyszukiwarki internetowe i być może moje nieedoprecyzowanie tak serdecznie zjeżyło kolegę.

Super byłoby założyć osobny temat i tam wpisywać takie "perełki" z podziałem na region / miasto, a może stworzyć, a potem podlinkować taki edytowalny excel w google docs, który można byłoby sortować po wybranym kryterium.
Takie znaleziska są na miarę złota. Z mojego podwórka mogę jeszcze dorzucić strony akademików uczelnianych (na lato wynajmowane), pokoi gościnnych przy uczelniach wyższych, bibliotekach (np. gdańskiej http://www.wbpg.org.pl/tresc/pok%C3%B3j-go%C5%9Bcinny ).
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 11 Sie 2016 15:22 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Czy wchodząc na wyszukiwarki i inne strony do poszukiwania noclegów korzystacie z ich różnych wersji językowych i opcji zmiany waluty?
Czy zauważyliście, że np. na stronie X otrzymamy lepsze i tańsze oferty, jeśli wybierzemy wersję dla kraju Y i walutę Z?
Jeśli jest w tym jakaś reguła, to będę wdzięczna za podpowiedzi, co i gdzie zaznaczyć [WHITE SMILING FACE]

Wysłane z mojego LG-D280 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 11 Sie 2016 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
dlaczego nie czytasz? na wszystkie twoje pytania odpowiedzi padły nie raz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 11 Sie 2016 16:19 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 36
Loty: 5
Kilometry: 10 533
często jak jadę w góry czy nad morze na kilka dni - oczywiście mówię o Polsce - sprawdzam oferty na allegro.pl
może to dziwne ale kilka razy złapałam noclegi bardzo tanio bo ktoś nie mógł z różnych powodów pojechać a były już opłacone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 09 Sty 2017 15:33 

Rejestracja: 03 Sty 2015
Posty: 29
Na Agodzie pierwszy raz spotkałem się z takim zapisem przy rezerwacji hotelu:
Day Use 6 Hours (Max. 6 Hours Between 09.00 AM - 06.00 PM)
o co tu chodzi? może ktoś wytłumaczyć?
Napis wyskakuje mi przy rezerwacji na 25dni.
Rozumiem to tak, że w ciągu dnia mogę przebywać w hotelu tylko 6 godzin pomiędzy godziną 9 rano i 6 popołudniu? i później od 6 do 9 ciągle czy jak?
Z góry dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 09 Sty 2017 15:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Ze można skorzystać tylko od 9 do 18.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 06 Paź 2017 19:31 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Coś mi się pomieszało i nie mogę znależć żadnej porządnej wyszukiwarki, OTA itp. hoteli z możliwością zaznaczenie wyszukania z samą opcją HB. Podrzućcie jakieś linki :). Język - obojętnie.
Pozostał mi tylko alpharooms :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 06 Paź 2017 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Hotelscombined ma taką opcję, alpharooms kiedyś chyba miało.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 06 Paź 2017 20:42 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Alpharooms ma, hotelscombined - nie widzę :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 06 Paź 2017 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 546
niebieski
Travelrepublik takze ma
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 01 Lut 2018 16:28 

Rejestracja: 07 Mar 2012
Posty: 65
Loty: 6
Kilometry: 9 564
czy ktoś zna serwis: http://nustay.com - to jakis duński jest chyba ? istnieje chyba krótko? korzystał ktoś? na stronie jest aktywny chat i nawet działa.
Ceny mają dobre ale czy to nie jakiś znikający krzak?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 12 Mar 2019 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Do pierwszego posta można dopisać nową multiwyszukiwarkę google: https://www.google.com/travel/hotels


Ostatnio edytowany przez skrzat, 12 Mar 2019 12:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 12 Mar 2019 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Bardzo fajna ta opcja z Googla. Jest konkurencja dla kayaka, expedii i welu innych multiwyszukiwarek.
Z tej strony tylko nie da sie filtrowac po sieciach hotelowych, ale mozna to obejsc np. tak:
https://www.google.com/search?rlz=1C1GK ... :1,lf_ui:7
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 12 Mar 2019 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
a dałoby radę ustawić różne waluty? Myślałem, że zmienię sobie lokalizację, ale Hola mówi, że dla usług googlowskich muszę wejść na inny poziom usług Hola (płatny) :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 21 Mar 2019 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Czy rzuciła się wam może w oczy wyszukiwarka w której wpisuję miejsce noclegu, a system wyszukuje mi najtańsze dostępne terminy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 21 Mar 2019 21:16 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Gdyby coś takiego było najprawdopodobniej ktoś by już tu opisał.Dodatkowo weź pod uwagę,że często nawet jak podasz termin i szukasz po cenie znajdujesz noclegi, podpadające pod błąd cenowy i zbudowanie na nich planu podróży obarczone jest duuużym ryzykiem ;) Chyba,że pisząc miejsce masz na myśli konkretny hotel a nie miejscowość i chodzi ci o kalendarz cen danego obiektu.


Ostatnio edytowany przez miriam, 21 Mar 2019 21:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 21 Mar 2019 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Mam tego świadomość ;)

Brakuje wyszukiwarki która mając np. jeden hotel podawałaby najtańszy zakres terminów dostępnych z kalendarza. Mam bilety lotnicze do wykorzystania w dowolnym terminie i szukanie najtańszego terminu noclegu jest problematyczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 22 Mar 2019 06:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@tropikey
Niestety wiekszosc VPNow jest teraz za $$$, Ale jeszcze kilka free istnieje, np. dla Chroma: https://chrome.google.com/webstore/sear ... 0vpn?hl=pl
w miare dobrze dziala uVPN
Google travel Hotele zmienia walute w zalaznosci od adresu IP
Dla Google Flights mozna zmienic "recznie" z interfejsu strony.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 02 Mar 2020 01:38 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 9
Warto rzucić okiem na domki na campingach, typu domek holenderski. Poza letnim sezonem potrafią zejść do np. 100 zł dziennie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group