Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 498 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 19 Gru 2016 18:34 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 113
... wydawałoby się, że C klasę przeglądają tylko w miarę zaawansowani userzy, jak czytam ilu z tego wątku zadzwoniło już do OTA i jawnie się do tego przyznaje, to mam wrażenie, że ani dostęp do TS, ani regulaminy, ani wstępy drukowanymi na czerwono, ani żadna inna weryfikacja niektórym nie pomoże.... dywagacje, sądy, wróżki itp. itd...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#382 PostWysłany: 19 Gru 2016 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 539
Kilometry: 845 967
złoty
Przy skali tego EF nie miało to moim zdaniem najmniejszego znaczenia. Skoro AZ i tak anulowało odcinki to raczej nie z powodu telefonów do pośrednika..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#383 PostWysłany: 19 Gru 2016 18:45 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3530
srebrny
wydaje mi sie ze dzwonili jedynie ci, ktorzy juz mieli pozmieniane bilety i byla prosba o kontakt w zwiazku ze zwrotem kasy...

natomiast na FT widzialem posty ludzi, ktorzy majac bilety typu 2XRTW, wlaczajac rotorua albo rapa nui, nastepnego dnia dzwonili do OTA z pytaniem kiedy im wystawia bilety


Ostatnio edytowany przez ibartek 19 Gru 2016 19:08, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
alexdr lubi ten post.
 
      
#384 PostWysłany: 19 Gru 2016 19:06 

Rejestracja: 28 Cze 2012
Posty: 47
U mnie tez właśnie zmiana trasy.chargeback już zainicjowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#385 PostWysłany: 20 Gru 2016 01:18 

Rejestracja: 09 Sty 2016
Posty: 22
Loty: 141
Kilometry: 511 691
11 dni od bookingu i nadal cisza. Jak długo mam bezczynnie czekać, wszystkie informacje mam tylko z forów. Zastanawiam się nad granicznym terminem, kiedy to ja będę musiał działać. Bo przecież we Florencji się nie stawię na lot do DUS, czyli no show i przepadło, może o to im chodzi ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#386 PostWysłany: 20 Gru 2016 01:57 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3530
srebrny
moze sie bilet utrzyma :-)

w zasadzie to nie ma granicznej daty, dopoki bilet jest w systemie, dopoty obowiazuje. nie ma sensu nic robic, taki urok takich ofert.

e: ale to juz zmienili na FLR-FCO-DUS?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#387 PostWysłany: 20 Gru 2016 03:14 

Rejestracja: 09 Sty 2016
Posty: 22
Loty: 141
Kilometry: 511 691
Tak, w CMT, na stronie Etihad i AZ zmienione. Brak powiadomienia. Lot powrotny jak u wszystkich aktywny. Chaos. Zróbcie zwykłe storno i oddajcie kasę w uporzadkowany sposób. dajcie maila. Żałosne, moja żona tak kocha Włochy, ale tutaj się nie popisali. Zero komunikacji. Formalnie o niczym nie muszę wiedzieć, mam eticket i nadal planuję podróż. Daja grubo d...

PS: a 650 Euro za open jaw lot do BKK i back to Europe, nie Australia, nie Fidji, nie Hawaje, to realna cena w promocji.

PS2: zeby była jasność, ja już nie chcę z nimi nigdzie lecieć, chcę tylko zakończyć tę niefortunna przygodę na zero. Wg cywilizowanych standardów zachowali się fatalnie, kombinują jak koń pod górę. aż trudno uwierzyć, że w EU można sobie tak pogrywać. No ale za to ogórki muszą być proste, to łatwiej ustalić, niż wchodzić w konflikt z korporacjami. Kropka, bo zaraz mój post zniknie za politykowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#388 PostWysłany: 20 Gru 2016 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski


Dla wszystkich wylewających swoje żale ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
wikiman lubi ten post.
 
      
#389 PostWysłany: 20 Gru 2016 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Ludzie zlitujcie się pisząc te "dyrdymały".... Ten temat najlepiej pokazuje, że pewne promocje trzeba ogarnąć też swoim rozumem. Bawiąc się w OCZYWISTE błędy trzeba być przygotowanym na takie ATRAKCJE! Przykładowo Alitalia jakby bardzo chciała to może Wam zmienić bilet 15 dni przed wylotem i w zasadzie guzik jej można zrobić poza tym, że poinformujesz ją, że nie zgadzasz się na zmiany i w związku z tym rezygnujesz z podróży i chcesz zwrot kasy. Dajcie im czas na reakcję! Ile? Widząc po tym jak działa jeszcze przynajmniej 2 tygodnie! Jak Wy chcecie składać chargeback? na co? Na usługę, która jeszcze nie została wykonana? Pamiętacie odpowiedzi na chargebacki dotyczące lotów 4YOU?

Na przyszłość przy oczywistych EF (ten taki był- akcja trwała b.długo, obejmował loty w biznes za cenę eco lub niższą, obejmował cały świat, był rozpowszechniony na masową skalę!) trzeba się liczyć przynajmniej z takimi konsekwencjami:

1) Lot może zostać anulowany!!!
2) Na reakcję/kontakt przewoźnika w przypadku lotów w odległych terminach być może trzeba będzie długo czekać!
3) Decydując się na zakup bądź świadom, że "zamrozisz" środki finansowe na nie wiadomo jaki czas- może być długi!
4) Zabawy z wszystkimi wielbłądami powinny być dla świadomych podróżników- świadomych przynajmniej powyższych 3ech punktów!

PS. @‌wikiman‌ post powyżej zawiera link do filmiku dla Ciebie :) wczoraj na warszawskiej "wigilii" padło wiele razy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
 
      
#390 PostWysłany: 20 Gru 2016 10:56 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Cytuj:
...Jak Wy chcecie składać chargeback? na co? Na usługę, która jeszcze nie została wykonana? Pamiętacie odpowiedzi na chargebacki dotyczące lotów 4YOU?...


Jeśli chargeback zostanie odrzucony, to delikwent zapewne trafi na odpowiednią listę. To może tez mieć konsekwencję w przyszłej współpracy z organizacjami kartowymi. Niestety pozbycie się samej karty nie wystarczy, bo po człowieku pozostaje wiele śladów w systemach. Ten temat jest dobrze znany np. w USA, gdzie co roku ok. 30% zgłoszeń chargeback to jest tzw. friendly fraud.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
alexdr lubi ten post.
 
      
#391 PostWysłany: 20 Gru 2016 13:45 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 679
niebieski
Gaszpar napisał(a):
PS. @‌wikiman‌ post powyżej zawiera link do filmiku dla Ciebie :) wczoraj na warszawskiej "wigilii" padło wiele razy :)


Ej no @‌Gaszpar‌ @‌almukantarant‌, jeden trzeźwy post i skończył się popcorn :) I nie ma co czytać z rana..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#392 PostWysłany: 20 Gru 2016 13:57 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3530
srebrny
przechodzilem z sukcesem chargeback z OLT czy jak to sie tam wtedy nazywalo, podstawa jest zmiana umowy, czyli inna trasa lub inne daty podrozy.

jedyne co bank moze chciec to zeby najpierw dostac odmowe zwrotu od linii albo OTA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#393 PostWysłany: 20 Gru 2016 14:48 

Rejestracja: 09 Sty 2016
Posty: 22
Loty: 141
Kilometry: 511 691
Fly from Frankfurt to Montreal from €277!

Nice opportunity to book cheap flights to Canada!Book the tickets from Frankfurt to Montreal from only €277 for a round trip! More

Oto dzisiejsza propozycja AZ :D

Oczywiście EF, przecież widac. Chyba nazbierali jeszcze za mało kasy :lol:

link: http://www.fly4free.com/flights/flight-deals/europe/

PS Fly4free - może zaczniecie ostrzegać ludzi przed tymi kretaczami, a nie napędzać im kolejnych naiwniaków ?


Ostatnio edytowany przez alexdr, 20 Gru 2016 18:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#394 PostWysłany: 20 Gru 2016 14:54 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Jakbym kupił ten bilet to tez bym składał chargeback, mimo że teoretycznie w tym przypadku nie będzie potrzebny bo linia zwróci 100% pieniędzy. Ale tylko po to żeby utrzeć nosa linii i narobić im trochę dymu, jak ich operator płatności otrzyma kilkaset wniosków o chargeback to obciąży ich odpowiednią sumką i może będą mieli nauczkę.

Jak EY skasował te ruskie bilety z podobnego błędu (taryfa LED-MOW, ze stopoverami po całym świecie) to ja zwrot miałem po 3 dniach na koncie. Chociaż w tym mieli klasę. AZ jak widać mnoży problemy i panuje ogólny chaos.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#395 PostWysłany: 20 Gru 2016 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 671
srebrny
"Ale tylko po to żeby utrzeć nosa linii i narobić im trochę dymu"

Czy rzeczywiście tego chcemy? Im więcej kłopotów dla linii spowodowanych EF tym większa będzie motywacja linii i OTA do wydawania dużych pieniędzy, aby łatać dziury w ich systemach. Znamy reguły gry i wiemy, że nie każdą partię się wygrywa i trzeba przejść nad tym do porządku dziennego, po to żeby gra nie skończyła się zbyt szybko.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
scomin lubi ten post.
 
      
#396 PostWysłany: 20 Gru 2016 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
@‌wikiman‌ wstawiaj popcorn do mikrofali !
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#397 PostWysłany: 20 Gru 2016 18:39 

Rejestracja: 09 Sty 2016
Posty: 22
Loty: 141
Kilometry: 511 691
amphi napisał(a):
"Ale tylko po to żeby utrzeć nosa linii i narobić im trochę dymu"

Czy rzeczywiście tego chcemy? Im więcej kłopotów dla linii spowodowanych EF tym większa będzie motywacja linii i OTA do wydawania dużych pieniędzy, aby łatać dziury w ich systemach. Znamy reguły gry i wiemy, że nie każdą partię się wygrywa i trzeba przejść nad tym do porządku dziennego, po to żeby gra nie skończyła się zbyt szybko.



Dlatego nie wnoszę o chargeback, nie robię dymu etc., ale z każdym dniem pogłębia się wrażenie, że mamy do czynienia z b niepoważnym przewoźnikiem.

Ale nie będę chyba się dalej skarżył, bo dla niektórych popcornu nie starczy :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#398 PostWysłany: 20 Gru 2016 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 1987
Loty: 112
Kilometry: 141 978
srebrny
mashacra napisał(a):
Nieprawda, "odpięcie" biletu od rezerwacji nie powoduje, że ten staje się nieważny.
Przywrócić rezerwację na podstawie etix wchodzi w grę, przywrócenie biletu "na podstawie" jakieś rezerwacji już niekoniecznie. ;)

Skoro jest tak jak piszesz, to dlaczego niezvoidowany, opłacony i ważny etix ale odpięty od PNR, nie spowodował obecności na liście paxów i nie dał możliwości odprawy w LO?

Gregggor napisał(a):
Chyba, ze przewoznik pracuje w systemie ticketless. Wtedy jest PNR, a nie ma etixa.

Oczywiście, pisałem raczej o tych co wystawiają etixy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#399 PostWysłany: 21 Gru 2016 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
luziczek napisał(a):
Skoro jest tak jak piszesz, to dlaczego niezvoidowany, opłacony i ważny etix ale odpięty od PNR, nie spowodował obecności na liście paxów i nie dał możliwości odprawy w LO?

Łoo Matko! :shock:
W jakim to języku? Nic nie zrozumiałem. Jest jakiś słownik na tym forum? Jak nie ma to proponuje przypiąć np. w Luźnych Gatkach. Ułatwi życie wielu początkującym (jak ja) :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#400 PostWysłany: 21 Gru 2016 00:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
grens napisał(a):
Jest jakiś słownik na tym forum? Jak nie ma to proponuje przypiąć np. w Luźnych Gatkach.
lepiej nie. I tak masa ludzi kupuje a osleo bo widzi promocje a nie kumam o co chodzi i psuje dile
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 498 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group