Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 01 Paź 2016 12:21 

Rejestracja: 21 Gru 2015
Posty: 19
Loty: 33
Kilometry: 101 969
inna877 napisał(a):
Witam :)


wertuje całe forum, planuje wyjazd na bali 2 tygodnie ( pierwsza tak daleka wyprawa na własną rekę więc jesten ' zielona" :roll: :)


1. czy bukować noclegi na bookingu czy w ciemno jechac? troche przeraza mnie to w 'ciemno" ze zmarnuje czas na chodzenie szukanie czegos w dobrej cenie.

2. chce zobaczyć jak najwięcej, wertuje mape ale nie wiem jak sensownie rozplanować noclegi? Po przylocie kuta na 3-4dni zwiedzic okolicee moze wybrac sie na południe w 1 dzien zoabczyc najladniesze plaze? potem moze z 4dni w ubud i 'zaliczyc' wszystko w tamtym rejonie, potem myślałam o 3-4dni w Padang bai niby spokojniej i ladne plaze? ) zeby troche odsapnac po tym zwiedzaniu a potem dalej juz nie wiem :D

jak mam sie przemieszczac miedzy tymi miejscowościami? taxi? nie mam pojęcia ile kasy zabrać na 2 osoby 2 tyg, noclegi najtaniej nie zależny mi na 5* chce poczuć klimat i ludzi. a nie lezec z tyłkiem na basenie w 5* resorcie :)

3. moze głupie pytanie, jak spakować 2 osoby na taką podróż ?:D duze walizy raczej odpadają jak to sie zazwyczaj lata bo niewygodnie? moze duze plecaki?

4. lepiej skuter i jezdzic samemu czy 'wycieczki lokalne' w jakims lokalnym biurze? okolice kuty to nie, ale np jak bede nocowac kilka dni w ubud,

dzieeeeeeekuje za pomoc ! :)


1. My mieliśmy cześć noclegów już wcześniej klepnięta przez booking.com (szczyt sezonu), ale tam, gdzie noclegow nie mielismy, bez problemu udalo nam sie szybko cos znalezc, no i mozna bylo negocjowac ceny. Te noclegi wychodzily taniej niz przez booking.
2. My mieliśmy bazę wypadowa w Ubud, co polecam, chociaż samo Ubud to straszna cepelia (za to jest sporo knajpek z fajnym i tanim jedzeniem). W Padang Bai spedzilismy 2 dni (potem lapalismy stamtad lodke na Gili) i polecam - jest cicho, spokojnie, mało turystów (większość przyjeżdża tam tylko po to, aby zlapac prom/lodke na Lombok/Gili). Plaża bardzo ładna jak na Bali - biały piasek, mało ludzi i fajne fale - plaża nazywa się Bias Tugel. Jest też plaża bliżej portu, Blue Lagoon beach, ale nie jest tak malowniczna jak Bias Tugel. My spaliśmy w Celagi Inn - czysto, przyzwoite śniadanie.
3. Jak chcesz gdzieś potem uciec na plażowanie/snorkelling/nurkowanie, to zdecydowanie polecam wyspy Gili, ale te na południu Lomboku. My mieliśmy tydzień przeznaczony na taki właśnie odpoczynek i z perspektywy czasu wiem, że nie straciłabym 4 dni na te popularniejsze Gili (o Gili T wiedziałam, że jest tam sporo turystów, ale bardzo zawiodłam się na Meno - turystów sporo, rafa szara i zniszczona, jedynie plaża ładna i fajne żółwie), tylko uderzałabym od razu na Gili Asahan - polecam, byłam oczarowana wyspą i jej klimatem. Warunki do snorkellingu też dużo lepsze niż na północnych Gili. Spędziliśmy tam 3 dni i to było zdecydowanie za krótko.
4. Czy musisz się zmieścić w tych dwóch tygodniach? Gdybyście mieli więcej czasu, to polecam jednak pojechać na Jawę i zobaczyć przynajmniej Bromo (tylko tutaj zdecydowanie na własną rękę, a nie zorganizowana wycieczka z wyjazdem jeepami na punkt widokowy) i Ijen. Dla nas były to dwa najlepsze punkty naszej wyprawy do Indonezji (zaraz potem pobyt na Gili Asahan).
5. Co do pakowania się, to jeżeli nie bierzesz ze sobą śpiworu itp., to polecam się zapakować w podręczny. My się pakowaliśmy tylko w plecaczki po 7kg na miesiąc i to była idealna i najwygodniejsza opcja-zawsze masz wszystko przy sobie, nie musisz czekać na lotnisku, jak lecisz Air Asia, to nie martwisz sie, czy Ci zgubią bagaż (co się zdarza bardzo często :mrgreen: ). Walizka wg mnie zdecydowanie odpada, jak koniecznie potrzebujesz więcej miejsca niż w b.podręcznym, to weź duży plecak.

-- 01 Paź 2016 13:24 --

a, i ceny na Bali są wyższe niż np. na Jawie. Przykładowo: w Dżogdży za posiłek z napojami w warungu płaciliśmy ok. 8-10 zl/os, na Bali ok. 12-15 zl. Na ulicznych stendach oczywiście taniej. Bez napojów też taniej, bo często bywało, że były one droższe niż dania.
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#162 PostWysłany: 02 Paź 2016 07:56 

Rejestracja: 21 Cze 2015
Posty: 32
bezkarny- na bogato się żywiłeś :D :lol:
mój najdroższy obiad nie przekroczył 2-3 dolarów

inna- my byliśmy 3 dni w Lovinie w hotelu Adityia, 3 dni w Ubud w domku i 3 dni w hotelu blisko lotniska Denpasar (hotel przy samej plazy Jimbaran. nigdzie nie rezerwowalismy noclegów wczesniej (bylismy rok temu na poczatku wrzesnia)- w szukaniu noclegów pomagał nam nasz kierowca PUTU Yudana. On nas obwoził po Bali, pomagał z noclegami, zawozil do niedrogich knajpek- polecam! jest niedrogi, jeździ ostrożnie, bardzo pomocny człowiek, któremu można zaufać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 03 Paź 2016 12:11 

Rejestracja: 10 Mar 2015
Posty: 47
No to gratuluję Anna.
Co kto lubi.

Lepiej żebyś nie wiedziała ile zapłaciłem za hotel, bo padniesz na zawał. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#164 PostWysłany: 03 Paź 2016 15:17 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Serio 8-10zł czy nawet tych złotych 12-15 to tak kosmiczne kwoty w porównaniu do 3$?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 03 Paź 2016 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Cały problem chyba jest w tym, że Indonezja to jedno z najtańszych miejsc na ziemi w których można dość smacznie zjeść.
Dlatego chyba tylko tu robi wielkie halo jedzenie zbliżone cenowo do naszego polskiego :lol:

Fajnie, że można tanio, ale nie popadajmy w skrajność, ja tylko napisałem z ciekawości a robi się z tego wielki temat :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 03 Paź 2016 21:47 

Rejestracja: 10 Mar 2015
Posty: 47
Od siebie mogę dodać jeszcze jakieś fotki, apropo jedzenia:

Stek z tuńczyka, z masełkiem czosnkowym, limonką i sosem już nie pamiętam jakim :)
Załącznik:
tuna.png
tuna.png [ 362.58 KiB | Obejrzany 4485 razy ]


Bliżej nie zidentyfikowana ryba:
Załącznik:
ryba.png
ryba.png [ 469.02 KiB | Obejrzany 4485 razy ]


PÓŁ! kaczki:
Załącznik:
kaka.png
kaka.png [ 295.4 KiB | Obejrzany 4485 razy ]


Satay z krewetek i tuńczyka:
Załącznik:
satay.png
satay.png [ 498.5 KiB | Obejrzany 4485 razy ]


A można też zjeść obiad siedząc na takim tarasie z widokiem na wulkan:
Załącznik:
widok.png
widok.png [ 461.67 KiB | Obejrzany 4485 razy ]


Zajadając się tym co można było wybrać w open buffet (zupa dyniowa, a na drugie danie po łyżce z części dostępnych dań:
Załącznik:
dynia.png
dynia.png [ 422.04 KiB | Obejrzany 4485 razy ]



Cenowo najdroższa opcja ostatnia (ok. 35 zł od osoby za wejście i bierz co chcesz, miejscówka typowo pod turystę, ale za to widoki nieziemskie, no i lokal "luksusowy" jak na warunki Indonezyjskie :) )

Tuńczyk i satay z naszego ulubionego Warunga (ceny około 10-12 zł akurat za te dania. Dania z kurczakiem zamiast owoców morza od ~5 zł)
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse uważa post za pomocny.
 
      
#167 PostWysłany: 04 Paź 2016 14:23 

To trzeba miec szczęście żeby miec taki widok, mnie sie trafił trochę gorszy :) Image


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off
Kian lubi ten post.
 
      
#168 PostWysłany: 04 Paź 2016 14:43 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
tez tam bylem :-), kuchnia rzeczywiscie mocno pod turyste, co mozna porownac na zdjeciach powyzej, wiec wzialem tylko swiezy sok...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 07 Paź 2016 17:12 

Rejestracja: 03 Paź 2016
Posty: 6
Ja polecam jeść to co lokalsi. A najlepsza rzecz jaką jedliśmy to babi guling, czyli w całości pieczona świnia w okolicach Ubud. A najsmaczniejsze były oczywiście świńskie uszy :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 08 Paź 2016 18:26 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 250
niebieski
Sporo ludzi wybiera sie na Bali. W korpo umawiaja sie na masowki. Max co wiem to 16 osobowa druzyna. Od przyszlego sezonu LOT ma latac do DPS co tydzień..

Tapnięte..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 11 Gru 2016 15:48 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 25
Warto popłynąć na Gili na 1 dzień? Np wcześnie rano transportem lokalnym, chodzi o snorekling, czy lepiej na wyspę Lembongan? Czy rafy w tych miejscach są dobre? Ktoś na miejscu mówił że Egipt to nie jest..

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 11 Gru 2016 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
Z jednej strony warto nurkować na gili meno - ładne ryby i żółwie! Natomiast rafa jest dużo uboższa niż w Egipcie to prawda. No i droga z Bali dość długa. Najlepiej jeden nocleg mieć ;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez aarongeru, 11 Gru 2016 17:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 11 Gru 2016 16:46 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
dragen napisał(a):
Warto popłynąć na Gili na 1 dzień?


wg mnie nie warto, za daleko. szkoda czasu i pieniedzy. jesli plynac, to tylko z noclegiem na miejscu.

Lembongan calkiem sympatyczna wysepka, bylem 1 dzien tylko, a wolalbym dluzej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 12 Gru 2016 02:38 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 25
Up
A. Jak oceniasz rafy? Względem Gili?

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 12 Gru 2016 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Rafa na Gili podobna jak na Nusa Lembongan. Różnorodność ryb również podobna. Zobacz zdjęcia w mojej relacji. Są tam foty z obu miejsc. Gili wygrało ze względu na żółwie :)
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 23 Mar 2017 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
dzis na Bali było trzęsienie ziemi, u nas cisza w mediach
bez ofiar
http://globalnews.ca/news/3326204/5-5-magnitude-earthquake-hits-bali-indonesia/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 23 Mar 2017 13:13 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Cisza w mediach właśnie dlatego, że nie było ofiar - szkoda o tym pisać. :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#178 PostWysłany: 08 Kwi 2017 20:39 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
Niedługo będę miał długą przesiadkę na Bali (10h) i chciałbym ten czas jakoś sensowniej wykorzystać niż siedzenie na lotnisku.

Trochę nie mam pomysłu jak ten czas sobie sensownie zorganizować. Przeglądam informacje na forum, mapy i strony w necie i nie przybliża mnie to za bardzo do planu.

Czy może ktoś z forumowiczów mógłby wesprzeć mnie swoim doświadczeniem i doradzić jak najrozsądniej ten czas spędzić? Co zobaczyć, itp.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 09 Kwi 2017 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Jak już tam jesteś to warto zobaczyć Tanah Lot lub zupełnie w drugą stronę Uluwatu Temple.
Więcej nie podpowiem bo w okolicach lotniska widziałem tylko to :)
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off
tomlesz uważa post za pomocny.
 
      
#180 PostWysłany: 09 Kwi 2017 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
przy lotnisku jest burgerking i jest to tam największa atrakcja po tym ich kiepskim żarciu
zawsze przy okazji przesiadki tam ide
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group