Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Lis 2016 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
Zastanawiałem się, która karta jest bardziej opłacalna dla wykręcającego średnie obroty kartami kredytowymi pasażera (nie brałem pod uwagę karty M&M premium ponieważ jeżeli nie wydaje się nią ok. 7500zł miesięcznie kosztuje horrendalne pieniądze a tyle na razie nie będę wydawał). Porównanie:

Raiffeisen Wizzair
Koszt
- 6zł miesięcznie (72zł rocznie)
Profity
- darmowe członkostwo Wizzair Discount Club o wartości 279zł
- zwrot 2% wartości zakupów

mBank Miles & More
Koszt
- 100zł za wydanie (jednorazowo)
- 0zł albo 200zł za kolejny rok w zależności od tego czy zrobimy przynajmniej 240 transakcji albo wydamy przynajmniej 18000zł
Profity
- 2000 mil powitalnych M&M
- 1 mila za każde wydane 6zł
- mile zebrane w innych źródłach (loty, hotele) nie wygasają dopóki posiadamy KK więc nie musimy się przejmować, że zmarnują się zanim uzbieramy na interesującą nagrodę

Alior/BPH Ryanair
Koszt
- 85zł rocznie
Profity
- w ciągu 90 dni, za wydanie 700zł powitalny bilet Ryanair (na lot kosztujący maksymalnie 734zł) dla jednej osoby
- dwa razy do roku, za wydanie 3500zł bilet Ryanair (na lot kosztujący maksymalnie 734zł) dla jednej osoby
- dwa razy do roku, za wydanie 6500zł bilet Ryanair (na lot kosztujący maksymalnie 734zł) dla dwóch osób

Porównajmy następujące scenariusze:

Wydaję 1000zł miesięcznie KK:
- Wizzair - koszt 72zł, profit 240zł (+ darmowe członkostwo w WDC)
- Miles & More - koszt 100zł, profit 2000 mil powitalnych + 2000 mil zebranych, w sumie 4000 mil - za mało na jakikolwiek lot, nawet OW
- Ryanair - już po pierwszym miesiącu otrzymuję bilet dla jednej osoby ważny maks. 734zł, po pół roku otrzymam kolejny taki bilet a po roku kolejny dla dwóch osób (w sumie trzy bilety)

Wydaję 2000zł miesięcznie KK:
- Wizzair - koszt 72zł, profit 480zł (+ darmowe członkostwo w WDC)
- Miles & More - koszt 100zł, profit 2000 mil powitalnych + 4000 mil zebranych, w sumie 6000 mil - wystarczy na lot OW po Europie w promocji
- Ryanair - już po pierwszym miesiącu otrzymuję bilet dla jednej osoby ważny maks. 734zł, po pół roku otrzymam kolejny dla dwóch osób a po roku jeszcze dwa dla dwóch osób (w sumie cztery bilety, maksymalnie ile się da w tej promocji)

Wydaję 3000zł miesięcznie KK:
- Wizzair - koszt 72zł, profit 720zł (+ darmowe członkostwo w WDC)
- Miles & More - koszt 100zł, profit 2000 mil powitalnych + 6000 mil zebranych, w sumie 8000 mil - wystarczy na lot RT po Europie w promocji
- Ryanair - już po pierwszym miesiącu otrzymuję bilet dla jednej osoby ważny maks. 734zł, po pół roku otrzymam dwa bilety dla dwóch osób a po roku jeszcze jeden dla dwóch osób (w sumie cztery bilety, maksymalnie ile się da w tej promocji)

Wydaję 4000zł miesięcznie KK:
- Wizzair - koszt 72zł, profit 960zł (+ darmowe członkostwo w WDC)
- Miles & More - koszt 100zł, profit 2000 mil powitalnych + 8000 mil zebranych, w sumie 10000 mil - wystarczy na lot RT po Europie w promocji albo dwa loty OW po Europie w promocji
- Ryanair - już po pierwszym miesiącu otrzymuję bilet dla jednej osoby ważny maks. 734zł, po pół roku otrzymam trzy bilety dla dwóch osób (w sumie cztery bilety, maksymalnie ile się da w tej promocji) więc przez kolejne roku nie będzie żadnej korzyści z używania karty

Wydaję 5000zł miesięcznie KK:
- Wizzair - koszt 72zł, profit 1200zł (+ darmowe członkostwo w WDC)
- Miles & More - koszt 100zł, profit 2000 mil powitalnych + 10000 mil zebranych, w sumie 12000 mil - wystarczy na lot RT po Europie w promocji albo dwa loty OW po Europie w promocji
- Ryanair - już po pierwszym miesiącu otrzymuję bilet dla jednej osoby ważny maks. 734zł, po pół roku otrzymam trzy bilety dla dwóch osób (w sumie cztery bilety, maksymalnie ile się da w tej promocji) więc przez kolejne roku nie będzie żadnej korzyści z używania karty

Koszty kart na początku są porównywalne (100zł vs. 72zł rocznie vs. 85zł rocznie). W kolejnych latach M&M może być już darmowa, Wizzair i Ryanair dalej kosztują tyle samo.

Wydaje mi się, że wydając poniżej 2000zł miesięcznie KK nabardziej opłaca się Wizzair, gdzie korzyści mamy od każdej, nawet niewielkiej sumy transakcji, a cena karty jest stała i nie zależy od aktywnego jej używania. Od razu na dzień dobry, niezależnie od obrotów, dostajemy też warte 279zł członkostwo w klubie zniżkowym. A dalej im więcej wydamy, tym bardziej opłaca się M&M.

Karta Ryanair jest najlepsza jeżeli chcemy jakąkolwiek nagrodę - wydane 700zł i dostajemy pierwszy bilet, 3500zł i drugi bilet. Natomiast zupełnie nie opłaca się osobom robiącym większe obroty kartami - takie osoby wykorzystają cały roczny limit promocji w kilka miesięcy.

Co ciekawe, żeby uzbierać na najtańszy możliwy lot RT w M&M (8000 mil w promocji) "odpuszczamy" możliwość zdobycia czterech biletów w Ryanair albo 720zł w Wizzairze, co tam mogłoby (chociaż nie musiało) wystarczyć na więcej niż dwa loty.

Mile widziane komentarze odnośnie ewentualnych błędów w porównaniu.

//dodano na prośbę autora
mrmrooz napisał(a):
Jest jeszcze jedna rzecz, która może mieć wpływ na wybór karty. A mianowicie dostępność biletów. W Ryan - nie wszystko z tego co wiem. Mile część promo, reszta stawki normalne. Wizz jest najbardziej elastyczny, nie ma ograniczeń co do lotów.


Ostatnio edytowany przez ume 15 Lut 2021 20:10, edytowano w sumie 7 razy
Brak wpisów w wątku od ponad roku. Odklejam.
Góra
 Profil Relacje PM off
20 ludzi lubi ten post.
14 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 26 Lis 2016 16:52 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Sam to dość dobrze przekalkulowałeś.Jedyna uwaga to zdaje się przy KK Wizza dają darmowe WDC grupa obecnie warte 279 zł :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
rml uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 26 Lis 2016 16:55 

Raiffeisen Wizzair
Koszt
- 6zł miesięcznie (72zł rocznie)
Profity
- darmowe członkostwo Wizzair Discount Club Grupa o wartości 279zł (rezerwacje biletów Wizz 1+5, za pkt wizz 1+4)
- zwrot 2% wartości zakupów

Jest jeszcze BPH Ryanair
Góra
 PM off
rml lubi ten post.
rml uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 26 Lis 2016 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
miriam napisał(a):
Sam to dość dobrze przekalkulowałeś.Jedyna uwaga to zdaje się przy KK Wizza dają darmowe WDC grupa obecnie warte 279 zł :)

Dzięki, poprawiłem.

-- 26 Lis 2016 16:15 --

Anonymous napisał(a):
Jest jeszcze BPH Ryanair

Nie znałem dokładnie tej karty więc nie chciałem napisać jakichś głupot na jej temat ale poczytałem trochę na forum i dodałem ją do porównania. Jest teraz trochę bardziej skomplikowane i mniej czytelne, ale pełniejsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Lis 2016 01:23 

Rejestracja: 26 Sie 2016
Posty: 2
Jaką decyzję podjąłeś? ; )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Lis 2016 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
Od dwóch lat korzystam z karty Raiffeisena i przy obrotach 2-3 tysiące zł miesięcznie zebrałem już w sumie dobrze ponad tysiąc złotych na bilety więc korzyści z tej karty widzę bardzo namacalne :)

Natomiast chciałbym założyć też drugą i tu jeszcze nie wiem czy wziąć M&M czy Ryanaira.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Lis 2016 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Jedno ale... Karta wizz jest nieosiagalna dla osób prowadzących działalność. Mimo iż zarabiam sporo to w banku usłyszałem że muszę gdzieś się zatrudnić na 1/2 etatu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Lis 2016 09:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
rml napisał(a):
Co ciekawe, żeby uzbierać na najtańszy możliwy lot RT w M&M (8000 mil w promocji)

Nie 8000 mil tylko 7000 mil:
http://www.lot.com/pl/pl/promocja-milowa

Sam stałem kiedyś przed wyborem którejś z tych kart i wybrałem M&M czego póki co nie żałuje. Jej plus jest taki że mile możesz zbierać nie tylko za płatności KK ale i za loty, opinie hotelowe, paybacki inne tego typu rzeczy. Moim zdaniem KK Wizzair warto wziąć jeżeli sporo lata się po Europie a KK M&M jest dobra na jakiś daleki kierunek na 787. Z tym że to też trochę się zmieniło bo LOT obecnie ma niższe podatki na trasach europejskich niż kiedyś i trasy nieosiągalne z Polski w LCC bezpośrednio (np. jak Stambuł) można zrobić za te 7000 mil + 123 zł.


Ostatnio edytowany przez klapio 29 Lis 2016 10:45, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 29 Lis 2016 10:04 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
joael napisał(a):
Jedno ale... Karta wizz jest nieosiagalna dla osób prowadzących działalność. Mimo iż zarabiam sporo to w banku usłyszałem że muszę gdzieś się zatrudnić na 1/2 etatu :)

Dziwne ja mam. Dostałem bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Lis 2016 10:08 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Przy KK M&M mbanku bez problemu dostajesz bez opłaty 100 PLN kartę / szczególnie przy przeniesieniu /
Niby jest promocja na inne karty / https://www.mbank.pl/indywidualny/promo ... -promocja/ ale znajomy tak załozył M&M bez problemu
Najwazniejsze pytanie z jakich linii KORZYSTASZ lub zamierzasz korzystać ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Lis 2016 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
klapio napisał(a):
rml napisał(a):
Co ciekawe, żeby uzbierać na najtańszy możliwy lot RT w M&M (8000 mil w promocji)

Nie 8000 mil tylko 7000 mil:
http://www.lot.com/pl/pl/promocja-milowa

Sam stałem kiedyś przed wyborem którejś z tych kart i wybrałem M&M czego póki co nie żałuje. Jej plus jest taki że mile możesz zbierać nie tylko za płatności KK ale i za loty, opinie hotelowe, paybacki inne tego typu rzeczy. Moim zdaniem KK Wizzair warto wziąć jeżeli sporo lata się po Europie a KK M&M jest dobra na jakiś daleki kierunek na 787. Z tym że to też trochę się zmieniło bo LOT obecnie ma niższe podatki na trasach europejskich niż kiedyś i trasy nieosiągalne z Polski w LCC bezpośrednio (np. jak Stambuł) można zrobić za te 7000 mil + 123 zł.

Nie mam już możliwości edycji pierwszego posta, dzięki za zwrócenie uwagi.

No i masz rację co do latania po Europie vs. na dłuższych kierunkach za punkty.

-- 29 Lis 2016 10:34 --

Biko napisał(a):
Przy KK M&M mbanku bez problemu dostajesz bez opłaty 100 PLN kartę / szczególnie przy przeniesieniu /
Niby jest promocja na inne karty / https://www.mbank.pl/indywidualny/promo ... -promocja/ ale znajomy tak załozył M&M bez problemu

Przed założeniem karty M&M jako tej drugiej, dodatkowej, powstrzymywała mnie właśnie ta opłata. Czyli jest zupełnie możliwe mieć kartę M&M całkowicie bez kosztów? Zakładając w tej promocji (np. przenosząc z innego banku) i potem robiąc 240 transakcji rocznie? Jeżeli tak to jest super deal, nawet robiąc tylko część obrotu tą kartą (jednocześnie obracając innymi) zapewniamy sobie dodatkowe mile do tych zebranych na lotach czy hotelach a przede wszystkim zapewniamy sobie niewygasanie wszystkich mil.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Lis 2016 11:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
W razie potrzeby edycji postu zapraszam na PW :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Lis 2016 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
joael napisał(a):
Jedno ale... Karta wizz jest nieosiagalna dla osób prowadzących działalność. Mimo iż zarabiam sporo to w banku usłyszałem że muszę gdzieś się zatrudnić na 1/2 etatu :)


To bzdura. Idź do innego oddziału lub po prostu do innego konsultanta. Po prostu miałeś pecha. Jak prowadzisz w PL działalność do powinieneś wiedzieć, że w tym kraju nic nie jest pewne ;) Trzeba pytać w kilku miejscach. Tak samo jak z diagnozami u lekarza ;)

Wracając do pierwotnego wątku. Kolega, który super opracował temat w pierwszym poście nieco źle podsumował wnioski przy dużych obrotach co do karty BPH Ryanair. Rzeczywiście po krótkim czasie traci ona sens, ale wówczas odkladamy ją na pół roku do szafy i bierzemy kartę Wizz lub M&M i zbieramy dalej. Po pól roku znów do niej wracamy itd. Zyskujemy zatem w wielu miejscach (Rynair + pozostale: WIZZ lub M&M), wiec nie zgodze się z wnioskiem ze karta Ryanair nie ma sensu gdy ktos duzo wydaje. Wrecz odwrotnie. Ma duży sens. Trzeba na niej "napykać" duzy obrót na starcie i cieszyć się darmowymi biletami uzyskanymi w bardzo krótkim czasie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
rml uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 29 Lis 2016 13:57 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Biko napisał(a):
Przy KK M&M mbanku bez problemu dostajesz bez opłaty 100 PLN kartę / szczególnie przy przeniesieniu /
Niby jest promocja na inne karty / https://www.mbank.pl/indywidualny/promo ... -promocja/ ale znajomy tak załozył M&M bez problemu
Najwazniejsze pytanie z jakich linii KORZYSTASZ lub zamierzasz korzystać ?

Promocja przenies kartę kreadytową i zamien na Miles and more :
http://www.miles-and-more.com/online/po ... id=1000340
Góra
 Profil Relacje PM off
rml lubi ten post.
rml uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 29 Lis 2016 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Karta Wizz dla mnie jeszcze ma ten plus że można płacić też za transfer z/na lotnisko, bagaż, klub WDC, PP.

@‌Biko‌ W m&m jest od 1 stycznia zmiana przeliczania złotówek na mile.
W normalnej KK zamiast za 5 PLN będziesz mile miał za 6 PLN, a w premium KK zamiast za 3 będzie za 4.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Lis 2016 09:55 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
Jest jeszcze jedna rzecz, która może mieć wpływ na wybór karty. A mianowicie dostępność biletów. W Ryan - nie wszystko z tego co wiem. Mile część promo, reszta stawki normalne. Wizz jest najbardziej elastyczny, nie ma ograniczeń co do lotów.

Poszło z fona
Góra
 Profil Relacje PM off
rml uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 30 Lis 2016 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1761
srebrny
Anonymous napisał(a):
Jest jeszcze BPH Ryanair



@‌gorny77‌

Chyba już nie ma karty BPH Ryanair, tylko Alior Ryanair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Lis 2016 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Fuzja Ryanair ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Lis 2016 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
mrmrooz napisał(a):
Jest jeszcze jedna rzecz, która może mieć wpływ na wybór karty. A mianowicie dostępność biletów. W Ryan - nie wszystko z tego co wiem. Mile część promo, reszta stawki normalne. Wizz jest najbardziej elastyczny, nie ma ograniczeń co do lotów.

Poszło z fona


To prawda, dopiszę to do pierwszego posta z pomocą jakiegoś miłego moda ;)
Biko napisał(a):
Promocja przenies kartę kreadytową i zamien na Miles and more :
http://www.miles-and-more.com/online/po ... id=1000340

Dzięki za info o tej promocji, zamierzam z niej niezwłocznie skorzystać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 30 Lis 2016 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 166
W przypadku karty Ryanair roczny obrót w wysokości 13000 zł ( po 6500 w okresach półrocznych) daje nam dwa Vouchery do wykrozystania dla 2 osób na loty RT. Warto wspomnieć o ograniczeniach w postaci okresów wyłączonych (wakacje + święta BN, oraz konieczność kodu wykorzystania do 8 miesięcy od jego otrzymania). Jednorazowo jest jeszcze vouch. powitalny
Dla kogoś kto jest w stanie obrócić kartą więcej, warto mieć przynajmniej jeszcze jedną dodatkową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group