Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 349 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#61 PostWysłany: 28 Lis 2016 22:29 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Szukam najelpszego sposobu na wydanie 86000 mil jakie mam w M&S. Ich dopłaty do biletów są masakryczne, więc skłaniam się raczej w stronę kierunku, na którym lata Turkish i gdzie normalnie bilety są drogie. Póki co najciekawiej wygląda Bangladesz, może ktoś ma inne sugestie?
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#62 PostWysłany: 28 Lis 2016 23:19 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
one-way F LH z Brazylii do Europy? (z mikro dopłatami)
Góra
 Profil Relacje PM off
jannnn lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#63 PostWysłany: 04 Gru 2016 19:05 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 15
Witam

Z końcem roku wygaśnie mi Elite w M&S.. Nie dam rady go odnowić.
Uzyskałem go jako Status Match z Miles&Bonus w 2014, gdy więcej latałem niż dziś.

Najczęściej latam z Warszawy, prawie zawsze liniami z Star Alliance.

Od stycznia spadnę więc w TK do Classic Plus - *A Silver.
Co mi ten status może dać na Okęciu ? Praktycznie :-)

Czy pozwolą mi się odprawić na stanowiskach biznes ?
Do saloniku mnie nie wpuszczą, a co z Fast Trackiem ?

Raczej uda mi się pokazać kartę Gold przy boardingu i wejść szybciej (przynajmniej dopóki nie ma dedykowanych bramek do odprawy, jak w FRA/MUC) .. Ale czy coś jeszcze ?

W Miles&More i Miles&Bonus jestem niebieski. :)

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#64 PostWysłany: 04 Gru 2016 19:15 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Formalnie *S nie daje nic poza linią która ją wydała (jedyny oficjalny benefit to wait list priority).

United daje ZTCP group 2 boarding dla *S (być może AC też).
W LH, LO, SK *S nie ma żadnej wartości.


Z nieaktualną kartą *G:
- fast track z automatycznymi bramkami nie zadziała, można próbować tam gdzie pokazuje się kartę i obsługa nie zwróci uwagi na datę.
- boarding - może się udać - j.w.
Były opisywane przypadki zarekwirowania przeterminowanej karty przez obsługę saloniku, przy próbie wejścia, nie wiem czy obsługa fast tracka albo gate agent będzie skłonny zrobić to samo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#65 PostWysłany: 05 Gru 2016 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
To słabe jest, obsługa zwraca uwagę na daty zazwyczaj. Po prostu trzeba przyjąć na klatę brak statusu. Albo szukać szybko jakiegoś SM. Przy czym chyba już późno (w sensie karta zbyt krótko ważna).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#66 PostWysłany: 05 Gru 2016 09:59 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Próbowałem uzyskać przykładowe kwoty dopłat na różne linie żeby mieć jakiś pogląd gdzie najlepiej spalić mile. Zapytałem o 4 różne trasy PL-Azja i Azja-NZ dla LO, NZ, CA i TG, dopłaty od 650 do 900 PLN więc sporo. I jak wiadomo, sama rezerwacja możliwa telefonicznie ale wykup biletu i opłata tylko i wyłącznie osobiście w biurze TK (chyba że coś się w tej kwestii zmieniło?).
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#67 PostWysłany: 05 Gru 2016 10:41 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Loty własne TK da się rezerwować już przez net. Reszta chyba nadal metodą średniowieczną.
Podatki takie jak wynikają z systemów: CA i TG mają generalnie wysokie YQ więc to wpływa na wysokość opłat; NZ nadal nie ma i przy awardach na NZ powinny być groszowe dopłaty wszędzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#68 PostWysłany: 08 Gru 2016 18:14 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Zadzwoniłem do biura na Okęciu aby zapytać o sumę dopłat do biletu na NZ, najpierw pani mi powiedziała że ona nie wie czy Air New Zealand jest w *A i musi to sprawdzić, później oznajmiła że w ogóle nie widzi tego konkretnego rejsu a na na końcu powiedziała że i tak po założeniu rezerwacji jest tylko 15min (!) na jej wykup. Nie wiem czy śmiać się czy płakać...
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#69 PostWysłany: 08 Gru 2016 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ja za jakiś czas będę próbował kupić bilet w Air Canada za M&S. Ciekawe, co z tego wyjdzie.

Teraz można zbierać mile M&S poprzez rezerwacje na stronie http://hotels.turkishairlines.com/ (silnik booking.com).
Przelicznik to 5 mil za 1€.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#70 PostWysłany: 08 Gru 2016 18:54 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Z tego co słyszałem, babka w biurze w WAW jest słabo zorientowana w temacie bookowania awardów; podaje złe stawki milowe, mnoży trudności itp.
Najlepiej chyba iść do niej osobiście i prowadzić za rękę przy rezerwacji albo udać się do innego biura przy okazji pobytu gdzieś.
Generalnie są jednak problematyczni: podobno często nie widzą dostępności mimo, że formalnie ta jest na dany lot (są klasy X, I).
Zdecydowanie najlepiej wymieniać mile na ich własne loty a inne brać z innych programów :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#71 PostWysłany: 08 Gru 2016 18:57 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Probowalem ostatnio zabookowac lot TK za ich mile, wyszla totalna porazka. Apka raz widzi loty raz nie. Hinduski (sadzac po akcencie) call center stwierdzil, ze to co widac przez net i tak jest nieaktualne i tylko oni wiedza jakie loty sa dostepne za mile a jakie nie. Nie mieli zadnej dostepnosci za mile na lot, ktory sobie upatrzylem. Na koniec zadzwonilem do Lufthansy i za M&M bez wiekszych problemow zarezerwowalem lat TK, ktory chcialem. Wedlug Lufy dostepnosc biletow za mile na ten lot byla bardzo duza.

Wniosek, albo TK sztucznie obniza wlasna dostepnosc lotow albo ich ludki na call center sa srednio zorientowane (ew. jedno i drugie moze byc prawda)
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#72 PostWysłany: 16 Gru 2016 17:48 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Można "podarować" komuś złotą kartę w zamian za 80.000 mil (albo 100.000, tyle jest w linku więc nie wiem która kwota jest poprawna).

Załącznik:
proxy.jpg
proxy.jpg [ 52.82 KiB | Obejrzany 1296 razy ]


http://www.turkishairlines.com/en-int/c ... membership
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#73 PostWysłany: 19 Gru 2016 21:27 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
bazx napisał(a):
one-way F LH z Brazylii do Europy? (z mikro dopłatami)


Opcja z Brazylią ma ten feler, że żeby stamtąd wylecieć trzeba tam najpierw jakoś dotrzeć :-( Wahałem się między Mozambikiem, Bangladeszem i Madagaskarem, w końcu padło na ten ostatni. Opłaty spore ale i tak o wiele mniejsze niż kupno normalnego biletu.

Przy okazji, wychodzi na to, że bez problemów można skorzystać z mil kogoś innego. Na hotlinę nie pytają o żaden pin, jako nr telefonu oraz email kontaktowy można podać własny, nie koniecznie ten z profilu M&S, a za bilet zapłacić kartą kredytową przez telefon. Nazwisko na bilecie też nie musi być zgodne z właścicielem karty. Średnio to wszystko bezpieczne.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#74 PostWysłany: 21 Gru 2016 08:56 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
pbak napisał(a):
a za bilet zapłacić kartą kredytową przez telefon.

A to jakaś nowość. Zabukowałeś bilet i opłaciłeś telefonicznie, bez wizyty w biurze TK?
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#75 PostWysłany: 21 Gru 2016 09:24 

Rejestracja: 06 Cze 2014
Posty: 312
Ktoś orientuje się, na jaki status można liczyć w M&S w przypadku matcha FTL z M&M?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#76 PostWysłany: 21 Gru 2016 09:36 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
TK już od roku nie oferuje klasycznego macza.
Teraz jest challenge i możliwy jest tylko do Gold z odpowiednika Gold w niektórych innych programach (nie wszystkie uwzględniają).
Góra
 Profil Relacje PM off
wicker uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#77 PostWysłany: 21 Gru 2016 20:19 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
mucha napisał(a):
pbak napisał(a):
a za bilet zapłacić kartą kredytową przez telefon.

A to jakaś nowość. Zabukowałeś bilet i opłaciłeś telefonicznie, bez wizyty w biurze TK?

Dokladnie tak. Operator przełączył mnie na tonowe podawanie nr karty, daty ważności i cvv a potem na podanie nr miles&smiles i pinu. Wiecj jednak mają jakieś zabezpieczenie przed wykorzystaniem mil kogoś innego.

-- 27 Gru 2016 17:52 --

Dodam jeszcze, po zarezerwowaniu drugiego biletu za mile, że wszystko łącznie z płatnością kartą można zrobić przez apke. Czyli odpada nawet dzwonienie na ich party line.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
mucha uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#78 PostWysłany: 01 Sty 2017 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ktoś dodawał ostatnio recenzje hotelowe na gezi? Zdaje mi się, że ten program zdycha (od 2 tygodni "waiting"). Nowy hotel dodany do bazy czeka już prawie dwa miesiące na akceptację.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#79 PostWysłany: 01 Sty 2017 19:32 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Ja dodawałem w grudniu kilka recenzji. Pierwsza została zaakceptowana bardzo szybko (na następny dzień o ile pamiętam), z kolejnymi było już gorzej (co najmniej kilka dni czekania). Ostatnia cały czas "waiting". A nowe hotele to oni akceptują chyba raz na kilka miesięcy, z tego co zauważyłem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#80 PostWysłany: 16 Sty 2017 19:16 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Przelane z Gezi punkty kilka dni temu zasiliły moje konto M&S... dwukrotnie :) także polecam przelać jeśli ktoś ma uzbierane. Ale opinie dodane 2tyg temu rzeczywiście nadal "Waiting".
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 349 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group