Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 25 Lip 2016 21:30 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
krasnal napisał(a):
W moim przypadku "kolejka do kolejki" na Pão de Açúcar - stacja dolna - była tak mniej więcej na 3 godziny stania, więc się poddałem. W przypadku igrzysk, obawiam się, że może być jeszcze gorzej.

W moim przypadku weszlismy z marszu jakas godzine przed zamknieciem ale to byl pazdziernik, ogolnie bylo malo ludzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
maczup lubi ten post.
maczup uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#162 PostWysłany: 08 Sie 2016 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
Oto co mogę powiedzieć ze swojego doświadczenia kilku wyjazdów do Rio:

http://caipiroska.pl/2-tygodnie-w-rio-plan-zwiedzania/
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 01 Paź 2016 19:56 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 12
Cześć, nie chce zakładać nowego tematu, a przejrzałam forum (pobieżnie co prawda) i nie znalazłam interesującej mnie informacji. Jeśli jest to przepraszam za zawracanie głowy...

W 2017 wybieram się do Brazylii, do Rio w terminie nie innym jak karnawał. Bardzo interesuje mnie zakup biletów na słynny Sambodrom, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Znaczy moje pytanie jest takie: był ktoś i może mi polecić jakąś stronę? Znalazłam dwie: http://www.rio-carnival.net/ i http://www.rio.com ale nie wiem czy one są wiarygodne. Na pierwszej po zakupie proszą mnie o podanie numer paszportu , z czego nie jestem zbytnio zadowolona.
Był ktoś, kupował może bilety na karnawał, poleci mi jakąś stronę gdzie mogę to zrobić i sektor, którym powinnam się zainteresować. A także dzień, lepiej w trackie karnawału (parady szkół przez dwa dni) czy może tydzień później już po zakończeniu tej całej "gorączki" lepiej obejrzeć sobie na spokojnie Champions' Parade ? Ma ktoś jakieś doświadczenie?

Z gróry dziękuję za wszelkie wskazówki, a myślę, że przda się to komuś "na przyszłość" ;) .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 12 Paź 2016 21:35 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 2
Byłam na karnawale w Rio już dwa razy i polecam kupić bilety na miejscu od "koników" stojących przed sambodromem. Kosztowało mnie to jedynie 50 reali, a nie te miliony monet, które podają oficjalne strony :)
Poza tym, warto wiedzieć, że już kilka tygodni przed karnawałem na sambodromie odbywają się próby do karnawału, które można oglądać całkiem za darmo :)
Więcej na: https://zpamietnikapodrozoholika.com/20 ... rnawalach/
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
#165 PostWysłany: 24 Lis 2016 11:12 

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 52
Loty: 68
Kilometry: 171 612
chae napisał(a):
Cześć, nie chce zakładać nowego tematu, a przejrzałam forum (pobieżnie co prawda) i nie znalazłam interesującej mnie informacji. Jeśli jest to przepraszam za zawracanie głowy...

W 2017 wybieram się do Brazylii, do Rio w terminie nie innym jak karnawał. Bardzo interesuje mnie zakup biletów na słynny Sambodrom, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Znaczy moje pytanie jest takie: był ktoś i może mi polecić jakąś stronę? Znalazłam dwie: http://www.rio-carnival.net/ i http://www.rio.com ale nie wiem czy one są wiarygodne. Na pierwszej po zakupie proszą mnie o podanie numer paszportu , z czego nie jestem zbytnio zadowolona.
Był ktoś, kupował może bilety na karnawał, poleci mi jakąś stronę gdzie mogę to zrobić i sektor, którym powinnam się zainteresować. A także dzień, lepiej w trackie karnawału (parady szkół przez dwa dni) czy może tydzień później już po zakończeniu tej całej "gorączki" lepiej obejrzeć sobie na spokojnie Champions' Parade ? Ma ktoś jakieś doświadczenie?

Z gróry dziękuję za wszelkie wskazówki, a myślę, że przda się to komuś "na przyszłość" ;) .


Cześć, byłem w tym roku na sambodromie 8. lutego, aby zdobyć bilet, skorzystałem ze strony http://www.rio-carnival.net/. Kupiłem bez problemu. Nie ma opcji ebiletu czy wysłania biletu do Polski. Można albo wybrać płatne dostarczenie biletu pod wskazany adres w Rio albo odbiór osobisty w Rio. Ja wybrałem tę drugą opcję. Odebrałem tego samego dnia którego wybierałem się na sambodrom we wskazanym hotelu. Była mała kolejka, ale szybko szło, odebranie biletu zajęło mi może pół godziny. Na samym sambodromie byłem w sektorze 11 - bardzo, bardzo spoko. Na drugi raz wybrałbym chyba też ten. Płaciłem za miejsce R$ 240. Polecam przyjść w pełni sił, bo parady trwają do rana ;) Ja byłem świeżo po przylocie i wytrzymałem do 3.00. Po wyjściu z sambodromu taksówki były mega drogie, z tego co pamiętam nikt nie chciał wziąć mniej niż 100 R$ za kurs do Catete. Rozwiązaniem było przejście na nogach do stacji metra i podróż metrem (wszędzie było bardzo dużo ludzi, więc nie czułem, żeby było jakoś niebezpiecznie).

W razie pytań chętnie odpowiem :D
Góra
 Profil Relacje PM off
brasilka2 lubi ten post.
 
      
#166 PostWysłany: 07 Lut 2018 11:38 

Rejestracja: 08 Sty 2014
Posty: 23
Dla zainteresowanych krótka relacja z pobytu w Rio i nie tylko w styczniu 2018.

Wylot z Warszawy czarterem LOT-u. Cały samolot wyczarterowany przez Rainbow. Bilety kupione w drugiej połowie listopada po 2000 zł. Wylot ok. godz. 05.30 z niewielkim ok. 20-minutowym opóźnieniem w stosunku do planowanego. Przelot bez zakłóceń, B-787 Dreamliner, widać że samolot nowoczesny ale fotele mocno poupychane i ciasno. Na pokładzie wliczony w cenę katering w postaci jednego pełnego posiłku oraz kanapki w drugiej części lotu. Woda również wliczona, pozostałe napoje i alkohole płatne. Lot trwa krócej niż jest to podawane w rozkładzie, zamiast 13.10h jest 11.50h. Po wylądowaniu w Rio ok. 14.00 miejscowego czasu wita nas oczywiście piękna pogoda lekko ponad 30 C. Pierwsza i jak się później okazuje ostatnia wypłata reali z bankomatu (głównie z uwagi na wysoką miejscową prowizję od wypłaty 24 R$). Z uwagi na brak brazylijskiej karty SIM bierzemy taksówkę wchodząc uprzednio wyżej na odloty gdzie taksówki miały być tańsze,czy tak było tego nie wiem, koszt do hotelu na Copacabanie 55 R$ z jazdą na taksometr. Zresztą jak się później okazuje wszystkie taksówki którymi jeździliśmy miały włączone taksometry i jest ich tam mnóstwo. Meldunek w hotelu Americas Benidorm zwanym też Benidorm Palace przy rua Barata Ribeiro. Dobre położenie, blisko do plaży i innych potrzebnych miejsc. Pokój na 8 piętrze, obszerny i dobrze wyposażony ale ze słabym widokiem. Dookoła masa restauracji, barów i punktów z jedzeniem, chociażby hotdogi w wózku na ulicy, hotdog+napój typu cola lub guarana cena 5R$. Krótkie zwiedzanie okolicy, caipirinha w barze przy głównej nadmorskiej alei Avenida Atlantica za 15 R$, dość drogo bo później przy słynnych kolorowych schodach w dzielnicy Lapa taka sama albo i lepsza kupowana za 4 R$. Ponadto w większości lokali doliczane 10% opłaty serwisowej, nas ponadto spotkała niespodzianka w postaci doliczenia każdemu 6 R$ opłaty za muzykę na żywo o czym wcześniej informacji nie było (faktycznie smęciła tam jakaś kapela). Spanko. C.d.n.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 19 Lut 2018 00:01 

Rejestracja: 21 Paź 2017
Posty: 1
Loty: 91
Kilometry: 241 134
grodzioflic napisał(a):
Dla zainteresowanych krótka relacja z pobytu w Rio i nie tylko w styczniu 2018.

Dookoła masa restauracji, barów i punktów z jedzeniem, chociażby hotdogi w wózku na ulicy, hotdog+napój typu cola lub guarana cena 5R$. Krótkie zwiedzanie okolicy, caipirinha w barze przy głównej nadmorskiej alei Avenida Atlantica za 15 R$, dość drogo bo później przy słynnych kolorowych schodach w dzielnicy Lapa taka sama albo i lepsza kupowana za 4 R$. Ponadto w większości lokali doliczane 10% opłaty serwisowej, nas ponadto spotkała niespodzianka w postaci doliczenia każdemu 6 R$ opłaty za muzykę na żywo o czym wcześniej informacji nie było (faktycznie smęciła tam jakaś kapela). Spanko. C.d.n.

Cześć, chciałbym zapytać jak wygląda kwestia bezpieczeństwa, czy rzeczywiście jest tak źle jak można przeczytać w internecie? W okresie karnawału podobno było dużo napadów rabunkowych, także w dzielnicach południowych (Copacabana, Ipanema, Leblon), zarówno na ulicach jak i plażach. No i w ostatni piątek skierowano wojsko do zaprowadzenia porządku w Rio. Z mojego researchu wynika, że największym zagrożeniem są młodociani złodzieje, dzieciacki na ulicach, które specjalizują się w wyrywaniu cennych rzeczy najczęsciej na przejsciach przez jezdnię. Byłem już raz w Rio (wrzesień 2015) i wtedy chyba nie było tak negatywnej prasy, natomiast koleżance ukradli torebkę na plaży Ipanema, było to tzw. arrastao. To była podobna sytuacja do tej na zdjęciu: https://www.diariodocentrodomundo.com.br/arrastao/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 19 Lut 2018 09:25 

Rejestracja: 08 Sty 2014
Posty: 23
Nie wiem jak jest w karnawale bo my byliśmy przed. Przez cały pobyt nie spotkaliśmy się z niczym niebezpiecznymi i o niczym takim nie słyszeliśmy. Jakieś zagrożenie na pewno istnieje ale jest to mocno wyolbrzymiane przez media.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 01 Mar 2019 05:10 

Rejestracja: 01 Mar 2019
Posty: 4
Witam serdecznie prZeczytalem całe forum wiec mam nadzieje ze nie powtórzę któregoś tematu.

Wraz z narzeczona wybieramy się w maju na 11dni do Rio.

Interesuje mnie Lot paralotnia/lotnia- jak to mniej więcej wyglda. Czy ma ktoś jakas sprawdzona firmę? I mniej więcej koszta?

Lot helikopterem nad Rio czy warto? Również koszta na dwie osoby oraz ewentualnie jaka firmę polecacie?

Planuje również jakiś rejs po zatoce niestety nie znalazłem tutaj żadnej informacji na ten temat. Ile to kosztuje, ile trwa?
Czy dzielnice na północ od centrum są bezpieczne. Czy lepiej je omijać szerokim łukiem?

Gdzie mogę załatwić jakiegoś przewodnika po fawelach który chociaż w małym stopniu zagwarantuje tam bezpieczeństwo?

Pozdrawiam serdecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 15 Mar 2019 13:14 

Rejestracja: 29 Lip 2018
Posty: 1
Lot helikopterem nad Rio czy warto? Również koszta na dwie osoby oraz ewentualnie jaka firmę polecacie?

Planuje również jakiś rejs po zatoce niestety nie znalazłem tutaj żadnej informacji na ten temat. Ile to kosztuje, ile trwa?
Czy dzielnice na północ od centrum są bezpieczne. Czy lepiej je omijać szerokim łukiem?


Cześć
kilka dni temu wróciłem z Rio gdzie byliśmy we dwójkę podczas karnawału. Jeżeli chodzi o paralotnię to nie doradzę bo nie widziałem takowych na niebie, loty helikopterem organizowane są na brzegu jeziora Lagoa przez firmę helisight.rio jest to koszt ok 250R$ czyli jakieś 250zł za kilka minut. Podobne loty odbywają się ze szczytu mniejszego wzgórza głowy cukru, ale tam za 300 bodajże. Osobiście podziwialiśmy Rio z Corcovado i z Głowy cukru i widok jest tak niesamowity że szkoda by mi było tyle pieniędzy za kilka minut lotu, ale jeżeli lubisz i masz kasę to czemu nie :) Miasto jest tak ogromne i pełne ciekawych miejsc że warto popatrzeć nieco dłużej. Helikoptery nie wznoszą się wiele wyżej ponad Corcovado, wszystko zależy od pogody.

Co do zwiedzania faveli to nie byliśmy, nie widzę niczego ciekawego w oglądaniu ludzkiej biedy której na ulicach miasta jest aż nadto. Favele są dobrze widoczne z SantaTeresy, ale można zwiedzić za pomocą http://favelasantamartatour.blogspot.com/. Niestety te do których zaglądają turyści nie są tymi prawdziwymi już. Więc to taka sobie atrakcja.

Co do zwiedzania dzielnic na północ... no nie należy się tam raczej zapuszczać. Zwiedziliśmy dzielnicę portową, Lapę i centrum i to wystarczyło. Północ to już siedliska i część przemysłowa kompletnie nieciekawa jak dla nas. Co do bezpieczeństwa to nam kompletnie nic się nie stało nawet nie byliśmy świadkami jakiegokolwiek zdarzenia a byliśmy w Lapie w środku nocy. Generalnie nie noście żadnej biżuterii zegarków, ubierzcie się wygodnie i zwyczajnie, trochę gotówki, kopie paszportów i jesteście bezpieczni. Jak was ktoś skroi to stracicie troche reali. My na wszelki wypadek mieliśmy laptopa ze sobą i codziennie zgrywaliśmy zdjęcia gdyby ktoś nam chciał zawinąć aparat. No ale nikt się nie zainteresował mimo robienia zdjęć na słynnych schodach w środku nocy.
Media chyba za dużo mówią o tym jakie to miasto niebezpieczne.
Co do rejsu po zatoce to nie widziałem żadnych statków ale to chyba dlatego że linia brzegowa jest tak rozmaita że widać spore części miasta właśnie z brzegu. Woda w zatoce to straszny syf, szczególnie po deszczu. Raczej odradzam ten pomysł :)
Pomyślcie o kilku dniach na wyspie IlhaGrande jeżeli chcecie zakosztować rajskich plaż...

pozdr
Artur
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 15 Mar 2019 14:16 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Arczimedes napisał(a):
Co do bezpieczeństwa to nam kompletnie nic się nie stało nawet nie byliśmy świadkami jakiegokolwiek zdarzenia a byliśmy w Lapie w środku nocy. Generalnie nie noście żadnej biżuterii zegarków, ubierzcie się wygodnie i zwyczajnie, trochę gotówki, kopie paszportów i jesteście bezpieczni. Jak was ktoś skroi to stracicie troche reali. My na wszelki wypadek mieliśmy laptopa ze sobą i codziennie zgrywaliśmy zdjęcia gdyby ktoś nam chciał zawinąć aparat. No ale nikt się nie zainteresował mimo robienia zdjęć na słynnych schodach w środku nocy.
Media chyba za dużo mówią o tym jakie to miasto niebezpieczne.

Ale to nie powód, żeby opuszczać gardę, warto mieć z tyłu głowy, że tam jest średnio bezpiecznie, sam miałem 3 bardzo nieciekawe sytuacje, z czego jedna skończyła się na spotkaniu faceta z nożem o 11 w niedzielę w centrum Rio ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 15 Mar 2019 16:06 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Te loty helikopterem z Corcovado to wyglądają tak sobie, trwa to jakiś kwadrans, helikopter pełen, przyziemia na chwilę, zmiana pasażerów, start... i tak na okrągło. A koszt nie mały. Oczywiście widoki niesamowite, czy warte tej kasy za kilkanaście minut lotu? Ja bym ewentualnie rezerwował na miejscu, żeby pogoda nie spłatała figla.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 16 Mar 2019 02:28 

Rejestracja: 01 Mar 2019
Posty: 4
Dzieki za wskazówki.

Dla mnie samego paralotnia by starczyła ale narZeczona się boi a chce zeby tez zobaczyła Rio z lotu ptaka wiec chyba się Zdecydujemy na miejscu z Corcovado wziąć.

Jeżeli chodzi o zwiedzanie Fawel, bardziej miałem na myśli zobaczenie trochę prawdziwego Rio
Nie tylko ta turystyczna część.
Co do bezpieczeństwa to myśle ze to kwestia szczęścia ale my postaramy się nie kusić losu i wszystkie wskazówki są mile widziane :)
Wiec jakieś rejsy po zatoce to nie za fajny pomysł?
Chciałem zobaczyć RIo tez z morza myślałem ze może jest ten widok jakiś ciekawy.


Odpowiedzi na poniższe pytanie znajdują się w wątku o Ilha Grande, proszę tutaj ich nie ciągnąć, tylko iść do odpowiedniego tematu ;) ilha-grande,671,88662
Na Ilha Grande również się wybieramy na 3noce. Może jakieś wskazówki co do wyspy?

Które szlak jest warty polecenia, czy brać łódkę na lopez mendez czy jednak spacer bo są ciekawe widoki, które bary/restauracje omijać szerokim łukiem. Na jaki Rejs tam się zdecydować, i czy warto niurkowac z butla czy snorkeling w zupełności wystarczy? Dzięki z góry za odp.


Ostatnio edytowany przez michzak, 20 Mar 2019 09:21, edytowano w sumie 1 raz
Podział temtatu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 16 Mar 2019 09:57 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Nie wiem dlaczego favele miałyby być bardziej "prawdziwe" niż np. Ipanema. Nigdy nie miałem w Rio poczucia tłumu turystów czy atrakcji robionych tylko pod przyjezdnych (może poza Sambodromem, porównując z karnawałem np. w Salvador czy lotów helikopterem ;) ).
Poszukaj jakiejś wycieczki do tych faveli, nie pchaj się sam, jeśli nie znasz języka i realiów.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#175 PostWysłany: 16 Mar 2019 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Wracając pieszo z Corcovado trafiliśmy na miejski autobus, który był tańszy niż normalne w mieście, przewiózł nas przez Fawele, także w miarę bezpiecznie mogliśmy się przyglądać z bliska jak tam jest, taka przypadkowa wycieczka za 3 zł
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#176 PostWysłany: 16 Mar 2019 11:14 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
@kostek966 raczej obrzeża faweli, bo uliczki są szerokości metra, dwóch i autobusy tamtędy nie jeżdżą. Najwyżej mototaxi.
j_a napisał(a):
Nie wiem dlaczego favele miałyby być bardziej "prawdziwe" niż np. Ipanema. Nigdy nie miałem w Rio poczucia tłumu turystów czy atrakcji robionych tylko pod przyjezdnych (może poza Sambodromem, porównując z karnawałem np. w Salvador czy lotów helikopterem ;) ).
Poszukaj jakiejś wycieczki do tych faveli, nie pchaj się sam, jeśli nie znasz języka i realiów.

To parafrazując; nie wiem czemu Tatry miały być bardziej prawdziwe, niż Mazury. Jednak Mazury, to nie cała Polska, a tylko jej wycinek i dlatego mnie zainteresowało, by odbyć kilkugodzinny spacer po fawelach. Nie by szukać biedy, ale zobaczyć, jak żyje spora część mieszkańców RJ. Przy okazji zobaczyłem przyszłego Neymara ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 16 Mar 2019 11:52 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Tu nie ma co parafrazować. Kolega napisał
Cytuj:
Jeżeli chodzi o zwiedzanie Fawel, bardziej miałem na myśli zobaczenie trochę prawdziwego Rio

Ale skoro jesteśmy przy porównaniach, to dla mnie zabrzmiało jak "chcę zobaczyć kawałek prawdziwej Warszawy, pojadę na Szmulki" ;)
Dłuższy temat, "prawdziwość" miejsc, kuchni, itd. nie ma co robić offtopa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 05 Maj 2019 01:03 

Rejestracja: 05 Maj 2019
Posty: 2
Cześć.

Czytałem Twoje posty i bardzo ciekawie piszesz o Rio i dużo można "wychwycić" cennych porad dla własnej podróży jak np. jadąc kolejką na pomnik Chrystusa siadać z prawej strony bo jest lepszy widok :) Coraz bliżej mojego wyjazdu i coraz więcej czytam, dowiaduje się żeby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Kwestią, która mnie intryguje są szczepionki … Czy przed wyjazdem do Rio warto aż tak bardzo się zabezpieczać? Wiem, że lecąc z Europy nie ma wymogu szczepienia się, ale czy dla własnego bezpieczeństwa lepiej zaszczepić się na malarie, żółtą febre, dur brzuszny i całą reszte, którą zalecają strony internetowe dla podróżujących ? Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 05 Maj 2019 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
@ŁukaszGRU - na żółtą febrę zawsze warto, całą resztę możesz odpuścić. Chyba, że planujesz jeść i pić od sprzedawców chodzących po plaży, wtedy się zaszczep na dur brzuszny, chociaż ja nawet po takiej szczepionce nic bym od nich nie kupił...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 05 Maj 2019 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 608
Kilometry: 970 638
srebrny
Ja bym jeszcze dorzucił szczepienie przeciwko WZW typu A. Warto.
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group