Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ryga - jedzenie
#61 PostWysłany: 12 Paź 2015 23:04 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Jadąc do Jurmali natknelismy sie na filie Pielmieni XL na dworcu kolejowym - jakby ktos potrzebowal.

Dodatkowo w pawilonach naprzeciw Mercure Riga (takze kolo Dworca PKP) widzialem calkiem schludnego uzbeckiego "kebaba" z interesujacymi daniami na talerzu.

Po przekatnej skrzyzowania od Domu KGB takze jest calkiem niezla jadlodajnia - Czerwony szyld z napisem Asorti - system podawania analogiczny do Lido, ale nie tak restauracyjnie.

Hale targowe takze sie wyrabiaja, w bodaj 3ciej jest calkiem schludna pierogarnia - "Pielmenu Sturitis", gdzie mozna cos wrzucic na zab, aby nie pic balsamu na pusty zoladek;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: Ryga - jedzenie
#62 PostWysłany: 29 Lis 2015 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 76
Loty: 87
Kilometry: 157 933
POLECAM z całego serca 2 miejsca, bardzo klimatyczne

1) tańsze z nich to ALA http://www.folkklubs.lv/

2) droższe, ale niesamowite miejsce http://rozengrals.lv/en/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga - jedzenie
#63 PostWysłany: 02 Gru 2015 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Jest tam coś takiego typowego gdzie można napić się wieczorem w ciekawym klimacie? Coś ala te ich kafejnice.
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga - jedzenie
#64 PostWysłany: 11 Gru 2015 22:13 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 4
Cześć, macie może jakieś sprawdzone restauracje samoobsługowe / all you can eat w Rydze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga - jedzenie
#65 PostWysłany: 11 Gru 2015 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Sam sobie odpowiem w takim razie. Ja ze swojej strony polecam Pielmieni XL jeszcze raz, wiadomo że jakość nie jest nie wiadomo jaka, ale za 4 euro człowiek ma i jedzenie i piwo. W każdym razie ciekawa jest tam opcja z wódką, za 2 euro ma się 100 ml wódki w szklance, ale ja raz poprosiłem "adin wódka" i dostałem za 1 euro jakieś 70 ml, nie wiem od czego zależy. W każdym razie jest jeszcze sieć restauracji Tokio city, wiem że mało klimatycznie tzn Łotewsko, aczkolwiek za 6 euro zjadłem bardzo pysznego kurczaka w sezamie z ryżem i sosem słodko-kwaśnym. Sushi w cenie 2 rolki w cenie 1. Dodatkowo polecam Rokkafejnīca Latvijas Pirma, piwo idzie znaleźć w cenie 2,60 eur co jest naprawdę dobrą ceną w tym drogim mieście, świetny klimat można i usiąść i potańczyć, bo na górnym piętrze znajduje się taki ala klub, duży wybór przekąsek do piwa, włącznie np z krewetkami.
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga - jedzenie
#66 PostWysłany: 16 Gru 2015 14:49 

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 15
Wróciłem przedwczoraj. Przede wszystkim, moje pierwsze wrażenie jest takie, że Ryga jest niesamowicie drogim miastem, a mój plan finansowy na ten wyjazd był mocno... ekonomiczny. Wobec tego zdecydowałem się odwiedzić polecane przez wszystkich Pelmeni XL. W związku z nie do końca zdrowym trybem życia, który prowadzę, zdarza mi się jeść pierwszy posiłek około 15 i wtedy opycham się niesamowicie. Dlatego proszę, uwierzcie, że to co sobie nałożyłem to naprawdę spora ilość jedzenia, na którą składały się niemal wszystkie dostępne tam rodzaje pierogów, zupa solanka oraz ciemny chleb i majonez. Do picia oczywiście duże piwko. Za całość zapłaciłem 6.50 euro. Pic related.

Jeśli chodzi o wieczór i puby, to do Rygi przyjechałem na jedną noc i to w dodatku w niedzielę. Mając przed sobą perspektywę spędzenia nocy w hostelu, zagadałem w recepcji o miejsca godne polecenia. Pani doradziła mi ALA, w którym ostatecznie nie byłem, gdyż trafiłem przypadkiem do Funny Fox Bar (2min drogi od hostelu). Pomimo niedzieli, pub był pełny ludzi z całej Europy. Akurat trafiłem na karaoke, do którego zrobiła się niemała kolejka. Jeśli chodzi o ceny alkoholi, to niestety cena 3euro za 0.5l lokalnego (bałtyckiego) piwa w pubie to całkowicie normalna rzecz. Niestety nie jest to chociażby Wilno, gdzie za 1.30euro kupowałem dokładnie takie same piwka. Nie jest to kwestia tylko Funny Fox Bar, gdyż takie ceny witają klientów w niemal każdym ryskim pubie czy restauracji.

Niejako problemem dla turystów nieprzyzwyczajonych do tego typu przepisów jest fakt, że po 22 faktycznie w żadnym sklepie nie można dostać alkoholu. Przypomniałem sobie o tym ostatniego wieczoru, kiedy zdałem sobie sprawę, że nie piłem jeszcze tego sławnego Balsamu, a jest godzina 21:56. Wszedłem do pierwszego lepszego sklepu z alkoholem i kupiłem Black Balsam (najpopularniejszy). Najniższa cena jaką widziałem to 8 euro za 0.5l, a na lotnisku na duty free rzuciło mi się w oczy około 10 euro (~9.90 czy coś w ten deseń). Jako ciekawostkę powiem, że niesamowicie miła Pani ze sklepu, powiedziała, że bardzo chętnie porozmawia ze mną o Polsce, gdyż planuje tu wyjazd i ma kilka pytań, ale musi zgasić światło i zamknąć sklep, gdyż po 22 w mieście pojawiają się kontrole, czy sklep zakończył już w danym dniu sprzedaż. Uprzedzając następne pytanie, rozmawialiśmy sobie na zewnątrz :roll:

Co do hali targowej, polecam udanie się do stanowisk należących do Uzbeków, po słynne już tutaj uzbeckie chlebki. Ja kupiłem zwykły, bez zbędnych dodatków i udziwnień i kosztował mnie on 0.90 euro. Znowu dołączam fotkę ;) Pozdrawiam i cytując Panią z punktu informacji na lotnisku "Enjoy your Riga experience". ;)

Załączniki:
Komentarz do pliku: Uzbecki chlebek - 0.90 euro
hlebek.jpg
hlebek.jpg [ 112.33 KiB | Obejrzany 11357 razy ]
Komentarz do pliku: Zdjęcie jedzenia z Pelmeni ~6.50 euro
piele.jpg
piele.jpg [ 127.42 KiB | Obejrzany 11357 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ryga - jedzenie
#67 PostWysłany: 16 Gru 2015 16:57 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
oj tam, oj tam w cale nie tak dużo sobie nałożyłeś, to mój wyczyn z 2014 roku z tego samego lokalu

Załączniki:
140 (1).jpg
140 (1).jpg [ 23.9 KiB | Obejrzany 11321 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga - jedzenie
#68 PostWysłany: 07 Sty 2016 21:32 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Polecam pielmienie XL, wydaje mi sie że te w okolicach starego miasta sa lepsze. Polecam nie wątpliwie tez ALA. W szczególności chlebek czosnkowy inny od wszystkich(jest brązowy i smażony w głębokim tłuszczu) oraz pozycje z menu w stylu "sredniowiecznym". Jadłem tam risotto i było smaczne a porcja była calkie, słuszna.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga - jedzenie
#69 PostWysłany: 11 Kwi 2016 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
A ja wloczac sie po Rydze, szybko ucieklem z centrum na polnoc, szukajac "zwyklej Rygi", nie luksusowych samochodow i restauracji dla turystow, i tak calkowicie przypadkiem znalazlem cos jakby bar mleczny, tania jadlodajnie z tradycyjnym jedzeniem Lotewskim. Sa dwa zestawy skladajace sie z zupy, drugiego i kompotu za 2,60 i 3,40 euro (Zestawy sami sobie komponujemy - drugie danie skladamy takze z roznych skladnikow). Jedzenie bylo SWIETNE. Oczywiscie wystroj jest srednii, ale jest toaleta, jest tanio i naprawde smacznie. Oczywiscie maja rowniez karte z menu i bardziej miedzynarodowymi potrawami (wciaz jednak jak na ryskie standardy ze 2-3x tanszymi niz wokol rynku) Maja piwo chyba za lekko ponad 2 euro. Brak menu po angielsku. Wiec troche trzeba sie pogimnastykowac albo poprosic kogos kto zna angielski, zeby nam pomogl. Albo po prostu pokazac palcem

Adres to Tallinas iela 14

https://www.google.no/maps/@56.96362,24 ... 312!8i6656
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga - jedzenie
#70 PostWysłany: 11 Kwi 2016 18:18 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Melna bumba jak na załączonym foto, to to Żydzie? Dobra robota ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga - jedzenie
#71 PostWysłany: 17 Lis 2016 12:38 

Dania rybne: SilkitesUnDillites
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga - jedzenie
#72 PostWysłany: 13 Sty 2017 22:32 

Riga Street Food Festival
http://www.latvia.travel/en/event/riga- ... d-festival
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga - jedzenie
#73 PostWysłany: 18 Mar 2018 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Coś zmieniło się od roku odnośnie jedzonka do polecenia ? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga - jedzenie
#74 PostWysłany: 09 Kwi 2018 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2017
Posty: 44
Loty: 210
Kilometry: 253 993
Pod koniec kwietnia będę w Rydze. Będę miał czas pochodzić i sprawdzić co zostało jeszcze otwarte lub się zmieniło albo co jest cos nowego i ciekawego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga - jedzenie
#75 PostWysłany: 09 Kwi 2018 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Byłem w marcu, stosunek ilości do ceny słaby. Natomiast jako przystawka OK. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga - jedzenie
#76 PostWysłany: 08 Maj 2018 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2017
Posty: 44
Loty: 210
Kilometry: 253 993
Byłem zeszłym tygodniu w Rydze i poszedłem na obiad do Pielmieni XL.
Ceny poszły do góry, (około 80 centów, od poprzedniej ceny,) i powiem ze jakość nie była najlepsza.
Twarde i bez smaku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga - jedzenie
#77 PostWysłany: 18 Maj 2018 18:53 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 21
Loty: 107
Kilometry: 107 830
Pielmeni XL serwuje naprawdę ohydne jedzenie. Wiem, że to kwestia gustu, ale sam szczerze odradzam. Mrożone pierogi, które potem leżą w gorącej wodzie, a wszystko to sprawia, że zamiast ciasta mogliby pewnie użyć papierowych ręczników i smakowałoby podobnie. Soljanka też cieniutka. Lido pod tym względem zdecydowanie lepsze.

Jeśli chodzi o inne miejsca, to zupełnie przypadkiem trafiłem do Cafe Leningrad (zgłodniałem, spacerując w okolicy) w porze lunchu. Za 4 euro (od 12 do 15 w dni robocze) dostajemy zupę i danie główne w ofercie lunchowej. Wypadło o niebo lepiej, ale jak to w takich miejscach bywa - codziennie jest inne menu. Ja trafiłem na krem pomidorowy z łososiem i kurczaka w sosie szpinakowym (do wyboru kasza albo ryż do tego) i było niezłe. Zdecydowanie lepszy stosunek jakości do ceny niż w Pielmienach.

Z pewnością warto też odwiedzić fajne miejsce z daniami rybnymi, czyli Siļķītes un Dillītes w halach targowych. Zjadłem tam bardzo dobrą rybną soljankę i świetne marynowane śledzie (z pieczonymi ziemniakami i sałatką), płacąc niecałe 10 EUR (zupa chyba 3,9 EUR, śledzie 5,8 EUR)

Bruninieku 63 - dobra restauracja z weekendowym brunchem za 14,90 EUR (w cenie lampka wina, woda i ciepły napój). Od poniedziałku do piątku oferta lunchowa - 6,5 EUR za 2 lub 8 EUR za 3 dania (od 12 do 16)

Rocket Bean Roastery - ciekawa sprawa, bo mamy tu prawdziwą palarnię kawy. Wybór ogromny, wszystkie hipsterskie sposoby przygotowywania czarnego napoju dostępne (od dripa po chemex), ale i skutecznie odzwierciedlone w menu (duże kawy z chemexu - 420 ml - nawet po 8 EUR!!). Jest za to fajny brunch - mniejszy w tygodniu (za bodajże 7,9 EUR) i większy w weekendy (za 11,90 EUR)

Labietis - łotewski kraftowy browar z niezłymi piwami i w miarę rozsądnymi cenami. Mają 2 miejscówki w Rydze - jedna to ich firmowy pub, a druga to stoisko w halach targowych. Spory wybór stylów, można wziąć na wynos w butelkach różnych rozmiarów, a do tego znająca się na temacie obsługa (i naturalnie możliwość spróbowania piwa, aby wybrać to najbardziej nam odpowiadające)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Gru 2018 20:56, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
jar188 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ryga - jedzenie
#78 PostWysłany: 23 Gru 2018 15:37 

Rejestracja: 23 Gru 2018
Posty: 2
Potwierdzam, Pelmeni XL smakuje jak ravioli ktore mozna u nas kupic do ugotowania, nieciekawy farsz. Z tego co pamiętam z podrozy po Rydze to ciężko tam zjeść coś dobrego budżetowo (albo za słabo szukałam). Nigdy nie zapomne smaku makaronu z kurczakiem u Chińczyka w okolicach dworca:D


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Gru 2018 20:52, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga - jedzenie
#79 PostWysłany: 22 Sty 2019 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Polecam restauracje "Tam labam būs augt" ze sloganem "restauracja 3 szefow" przy ulicy Toma iela 4. :)
Restauracje znalazlem z polecenia lokalnego folderu o Rydze, blakajacym sie w recepcji hotelowej.
Restauracja slynie, ze serwuje naturalne produkty, posiada wlasny ogrod i kupuje tylko sprawdzone produkty od zaufanych bauerow.
Wydaje mi sie, ze jeden z najlepszych lokali, jakie odwiedzilem w Rydze. :)

Browarek Lielvārdes Alus :D

Załącznik:
Browarek.JPG
Browarek.JPG [ 154.3 KiB | Obejrzany 6146 razy ]


Załącznik:
Browarek 2.JPG
Browarek 2.JPG [ 82.05 KiB | Obejrzany 6146 razy ]


Przepyszny okon morski :)

Załącznik:
Okon morski.JPG
Okon morski.JPG [ 120.39 KiB | Obejrzany 6146 razy ]


Ciekawy deser o fajnej nazwie "Sezama sipola" :)

Załącznik:
Deser.JPG
Deser.JPG [ 112.36 KiB | Obejrzany 6146 razy ]


Btw espresso podawane jest nie w filizance tylko w szklance, jak za czasow glebokiej komuny. :lol:

Załącznik:
Tam labam būs augt.JPG
Tam labam būs augt.JPG [ 31.17 KiB | Obejrzany 6146 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga - jedzenie
#80 PostWysłany: 23 Sty 2019 08:32 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
E tam, teraz w kazdej reklamie ekspresu lansuja szklane „cos” do espresso... Gdzie ten świat zmierza...
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group