Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Lip 2016 15:54 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 62
Moi Drodzy,
Piszę, ponieważ potrzebuję rady w kwestii Wybrzeza Amalfii.
Wkrotce będę w Neapolu, ale w jeden dzień plan jest taki aby wsiasc z kolejke Circumvesuviana dojechać do Herculanum- tam spedzic około 2,5 h a potem chce przemiescic sie do Sorrento i przesiasc się do autobusu SITA aby podjechać gdzies w jakies miejsce bardzo ladne widokowo aby pochodzić trochę po miasteczku, ale i może znaleźć plaze gdzie można chwile polezec, wykapac się. Nie będę sama dlatego zależy mi aby ta druga osoba, która jest pierwszy raz była zadowolona.. z widokow.
W Sorrento bylam już kiedyś i uważam, ze jest przereklamowane, Positano tez znam. Czy np. Amalfi jest warte zobaczenia? Fajnie się powloczyc tam ? Myslalam, ze Ravello ale z mojego rozkladu jazdy SITA nie widze aby autobus tam jezdzil.
Nie chce robic maratonu i się rozdrabniac na kilka miejsc, ponieważ i tak będę przemieszczać się autobusem (mam nadzieje, ze jakies piękne widoki da się zobaczyć z niego!) a czasu tez nie mam za dużo.
Proszę o wszystkie Wasze cenne rady:)
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 31 Lip 2016 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2016
Posty: 11
Loty: 89
Kilometry: 167 869
Nie wiem czy to w czymś Ci pomoże ale ja bym skupił się tylko na jednej rzeczy. Czyli albo zwiedzanie albo oglądanie widoków. Inaczej to nie zobaczysz ani tego ani tego w sposób wystarczający. Byliśmy z żoną rok temu 5 dni i w tym roku kolejne 4 dni w Neapolu i jeszcze wszystkiego w okolicy nie widzieliśmy. My np. pojechaliśmy pociągiem do Salerno i tam złapaliśmy łódź turystyczną do Positano (ale można płynąć też do Amalfi). Potem wróciliśmy autobusem do Sorrento i kolejką do Neapolu. Cały dzień pełen wspaniałych wrażeń. Rejsy obsługuje firma Travelmar
http://www.travelmar.it/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Lip 2016 16:47 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 62
Dzieki za odpowiedz. Wiesz..ja tez bylam, już kilka razy w Neapolu i za każdym razem jest cos nowego do zobaczenia. Capri osobiście nie przypadla mi do gustu, pozatym teraz nie jade tam sama, wiec chce aby mój kompan był zadowolony z tego w jakiś tam sposób.
Zdaje sobie z tego sprawę, ze nie da rady zobaczyć wielu rzeczy w tak mało dni.
1 dzień od południa- Neapol.
2 dzień- rano chciałam to Herculanum, ponieważ na Pompeje potrzeba o wiele więcej czasu a jest ten skwar, wiec nie ma sensu się spalac az tak. Potem myslalam wlasnie, żeby pojechać z Sorrento do tego Amalfi a tam poszwendać się, przy okazji zabrac kostium kąpielowy, usiasc gdzies na plazy czy ewentualnie się wykapac. Wydaje mi się, ze da się to pogodzić tak aby był wilk syty i owca cala. To nie ma być jakiś maraton, ma być czysta przyjemnośc i chce żeby znajomy miał zadowolenie z widokow itp. Jego ucieszy nawet już sam Neapol, no ale trochę szkoda nie pojechać na Wybrzeze Amalfi.
3 dzień- Neapol cd.
4 dzień- wylot.
Myslalam o Ischi, ale slyszalam ze jest ona generalnie na plazowanie tylko i nie ma zbyt szczególnych widokow, dlatego mysle, ze wyjazd autokarem z Sorrento i przejazd serpentynami będzie ciekawszy i będą jakies tam wrazenia;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Lip 2016 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 69
Moim zdaniem najładniejsze widoki są właśnie z Ravello oraz z Sentiero degli dei, ale w ciągu jednego dnia nie da się zobaczyć wszystkiego. W sumie sama podróż autobusem z Sorrento do Amalfi dostarcza pięknych widoków. Można też dojechać pociągiem do Salerno i stamtąd autobusem do Amalfi. Samo Amalfi to miasteczko podobne do Positano, ale mniejsze i chyba bardziej klimatyczne. Jest tam ładna katedra. Opcja z podróżą stateczkiem jest bardzo fajna, ponieważ z morza wybrzeże Amalfi pięknie wygląda.
Góra
 Profil Relacje PM off
Niki lubi ten post.
Niki uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 31 Lip 2016 16:56 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 62
Niki napisał(a):
Dzieki za odpowiedz. Wiesz..ja tez bylam, już kilka razy w Neapolu i za każdym razem jest cos nowego do zobaczenia. Capri osobiście nie przypadla mi do gustu, pozatym teraz nie jade tam sama, wiec chce aby mój kompan był zadowolony z tego w jakiś tam sposób.
Zdaje sobie z tego sprawę, ze nie da rady zobaczyć wielu rzeczy w tak mało dni.
1 dzień od południa- Neapol.
2 dzień- rano chciałam to Herculanum, ponieważ na Pompeje potrzeba o wiele więcej czasu a jest ten skwar, wiec nie ma sensu się spalac az tak. Potem myslalam wlasnie, żeby pojechać z Sorrento do tego Amalfi a tam poszwendać się, przy okazji zabrac kostium kąpielowy, usiasc gdzies na plazy czy ewentualnie się wykapac. Wydaje mi się, ze da się to pogodzić tak aby był wilk syty i owca cala. To nie ma być jakiś maraton, ma być czysta przyjemnośc i chce żeby znajomy miał zadowolenie z widokow itp. Jego ucieszy nawet już sam Neapol, no ale trochę szkoda nie pojechać na Wybrzeze Amalfi.
3 dzień- Neapol cd.
4 dzień- wylot.
Myslalam o Ischi, ale slyszalam ze jest ona generalnie na plazowanie tylko i nie ma zbyt szczególnych widokow, dlatego mysle, ze wyjazd autokarem z Sorrento i przejazd serpentynami będzie ciekawszy i będą jakies tam wrazenia;)


Czy kupowales na ta wycieczke jakies specjalne bilety?? Czy wszędzie kupowales pojedyncze?

-- 31 Lip 2016 17:00 --

Trefl_bc napisał(a):
Moim zdaniem najładniejsze widoki są właśnie z Ravello oraz z Sentiero degli dei, ale w ciągu jednego dnia nie da się zobaczyć wszystkiego. W sumie sama podróż autobusem z Sorrento do Amalfi dostarcza pięknych widoków. Można też dojechać pociągiem do Salerno i stamtąd autobusem do Amalfi. Samo Amalfi to miasteczko podobne do Positano, ale mniejsze i chyba bardziej klimatyczne. Jest tam ładna katedra. Opcja z podróżą stateczkiem jest bardzo fajna, ponieważ z morza wybrzeże Amalfi pięknie wygląda.


Swietnie. Dzieki za opinie! ;) Jednak żeby nie kombinować, bo w wykazie autobusu SITA wlasnie nie widze Ravello;/ pozostanę chyba przy tym Amalfi z Sorrento. Mój kompan tak czy siak będzie zadowolony i ja również, ewentualnie zastanowię się nad tym statkiem.
Nam nie chodzi o jakies zwiedzanie muzeów w Amalfii czy tego typu rzeczy, chcemy sobie pochodzić uliczkami, poczuc klimat miejsca, poogladac piękne widoki, ewnetualnie wejść do katedry. Potem tak jak mowie, może jeszcze usiasc na jakiejś plazy. Wszystko bez ciśnienia, ale aby mieć z tego dużo radości i wrazen estetycznych.
Jeśli droga autobusem dostarcza pięknych widokow, to wchodzę w to jak najbardziej! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Lip 2016 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 69
Do Ravello można autobusem pojechać z Amalfi. Jak znudzi się już Wam plażowanie i oglądanie Amalfi, to może zdążycie jeszcze do Ravello. Autobus jedzie ok. 30 minut, a dworzec autobusowy mieści się w centrum przy plaży. Samo Ravello nie jest duże. W sumie 2 godziny to, aż za dużo czasu na spokojny spacer i kawę. Widok z góry z Ravello na wybrzeże jest piękny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Sie 2016 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2016
Posty: 11
Loty: 89
Kilometry: 167 869
Cytuj:
Czy kupowales na ta wycieczke jakies specjalne bilety?? Czy wszędzie kupowales pojedyncze?


My jeździliśmy z kartą ArteCard i tylko za rejs zapłaciliśmy osobno. Karta obowiązuje też na pociągi oprócz tych ekspresowych z miejscówkami.

Ale jeśli kombinujecie być więcej dni to może Wam się opłaci kupić tę Kartę ArteCard po całym Regionie. Zastanów się.
Tylko trzeba pamiętać, że dla wersji 7-io dniowej nie ma w cenie transportu. Natomiast w wersji dla Neapolu transport jest tylko w granicach miasta i dojazd do Herculanum, Sorrento, wulkan Solfacara itp. wiąże się z dopłatą i nie za bardzo mogłem się zorientować nawet z jak dużą bo informacje po angielsku nie są za bardzo przystępne. Z drugiej strony przez te wszystkie dni nie mieliśmy żadnej kontroli nawet w pociągach (tylko do metra się nie wejdzie bez biletu) ale broń Boże nie namawiam do jazdy na gapę. Zaletą karty jest to, że określona ilość wstępów jest za darmo. Trzeba sobie przetrawić na spokojnie te różnice. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.campaniartecard.it/en/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Sie 2016 15:51 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 62
mbrszy napisał(a):
Cytuj:
Czy kupowales na ta wycieczke jakies specjalne bilety?? Czy wszędzie kupowales pojedyncze?


My jeździliśmy z kartą ArteCard i tylko za rejs zapłaciliśmy osobno. Karta obowiązuje też na pociągi oprócz tych ekspresowych z miejscówkami.

Ale jeśli kombinujecie być więcej dni to może Wam się opłaci kupić tę Kartę ArteCard po całym Regionie. Zastanów się.
Tylko trzeba pamiętać, że dla wersji 7-io dniowej nie ma w cenie transportu. Natomiast w wersji dla Neapolu transport jest tylko w granicach miasta i dojazd do Herculanum, Sorrento, wulkan Solfacara itp. wiąże się z dopłatą i nie za bardzo mogłem się zorientować nawet z jak dużą bo informacje po angielsku nie są za bardzo przystępne. Z drugiej strony przez te wszystkie dni nie mieliśmy żadnej kontroli nawet w pociągach (tylko do metra się nie wejdzie bez biletu) ale broń Boże nie namawiam do jazdy na gapę. Zaletą karty jest to, że określona ilość wstępów jest za darmo. Trzeba sobie przetrawić na spokojnie te różnice. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.campaniartecard.it/en/


Ok, dzięki za informacje. Nie mam za bardzo nad czym się zastanawiać bo tak jak już pisałam jestem w Neapolu 3 dni (niecale)
Tylko jeden dzień chce poswiecic na to Amalfi i może jak zdazymy to jeszcze zobaczyć Ravello.
Ciagle jednak zastanawiam się czy może nie lepiej opuscic to Herculanum ( znajomy chciał zobaczyć Pompeje no ale przecież to caly dzień z glowy, wiec Pompeje już wykreslilam mu z planu) i nie udac się od razu do Amalfii. Boje się, ze stracimy dużo czasu, choć niby pisza ze na Herculanum to tak 2 h, wiec w sumie może nie będzie tak zle.
Po cichu zastanawiam się jednak jeszcze czy może odpuscic to Amalfii np. na rzecz Ischii??
Tyle ze, Amalfii nie jest duże, a Ischia jest najwieksza z tych wszystkich wysp i w sumie jak mam tam się poruszać autobusami to bezsensu.. to już chyba lepiej dojechać autobusem do Amalfii i tam już bezproblemowo poszwendać się.
Co myślicie?
Czasu nie ma, dużo się nie zobaczy, ale ma to być cos "wow", cos fajnego;)

-- 07 Sie 2016 15:52 --

mbrszy napisał(a):
Cytuj:
Czy kupowales na ta wycieczke jakies specjalne bilety?? Czy wszędzie kupowales pojedyncze?


My jeździliśmy z kartą ArteCard i tylko za rejs zapłaciliśmy osobno. Karta obowiązuje też na pociągi oprócz tych ekspresowych z miejscówkami.

Ale jeśli kombinujecie być więcej dni to może Wam się opłaci kupić tę Kartę ArteCard po całym Regionie. Zastanów się.
Tylko trzeba pamiętać, że dla wersji 7-io dniowej nie ma w cenie transportu. Natomiast w wersji dla Neapolu transport jest tylko w granicach miasta i dojazd do Herculanum, Sorrento, wulkan Solfacara itp. wiąże się z dopłatą i nie za bardzo mogłem się zorientować nawet z jak dużą bo informacje po angielsku nie są za bardzo przystępne. Z drugiej strony przez te wszystkie dni nie mieliśmy żadnej kontroli nawet w pociągach (tylko do metra się nie wejdzie bez biletu) ale broń Boże nie namawiam do jazdy na gapę. Zaletą karty jest to, że określona ilość wstępów jest za darmo. Trzeba sobie przetrawić na spokojnie te różnice. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.campaniartecard.it/en/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Lis 2016 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 107
Loty: 99
Kilometry: 100 598
1 dzień Neapol, 1 dzień Pompeje, 1 dzień Amalfi :) Zwłaszcza Amalfi, bo to najpiękniejsze miejsce, jakie widziałem we Włoszech.
_________________
My FlightRadar24

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Mar 2017 17:24 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 25
Loty: 31
Kilometry: 62 892
Moim zdaniem najlepszym sposobem na podróżowanie we Wloszech na krótkie odległości (a taką jest trasa Sorrento-Positano-Amalfi tak przy okazji zaznaczę, że to 2 miasto wydaje mi się najładniejsze) jest skuter. Jak ktoś jeszcze jedzie z dziewczyną, to koszty na 2 osoby. Sama trasa do tego wybrzeża jest piękna, jedzie sie drogą na zboczu góry, a z prawej strony drogi jest urwisko i błękit morza widać. A autobusy - niby jest jakiś rozkład, ale czy przyjedzie to w ogóle wielka niewiadoma. Ja to siedziałem przy przystanku przy takim hotelu jak gdzieś miałem jechać i czekałem - to brałem gazetę, przeglądałem neta na wifi złapanym z hotelu i tak się czekało, i raz przyjedzie na czas, raz przez 90 minut nic nie ma, raz przyjadą 2 na raz bliźniaki :D . Oczywiście są tańsze i tak dalej (wynajem skutera to około 30 euro z tego co pamiętam _ paliwo) ale wg mnie warto wziąć pod uwagę skuter. Możesz sobie posiedzieć w Positano, Amalfi, Ravello, gdziekolwiek dusza zapragnie, tym bardziej, że to małe odległości. A to czekanie na autobusy to podejrzewam dramat. Dodam jeszcze jak tam się zatrzymujesz to weź uwagę wynajem miejsca noclegowego - żeby było jak najbliżej miasta/plaży bo czasami tymi ślimakami się wydaje, że to niedaleko jest od miasta i w sumie to nawet na piechotę można dojść . . . Taa :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 31 Lip 2017 13:58 

Rejestracja: 31 Mar 2016
Posty: 26
Loty: 32
Kilometry: 56 763
Czy ktoś wypożyczał skuter w neapolu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Sie 2017 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
Moim zdaniem najlepszy to podróży jest jednak samochód.Większa wygoda i bezpieczeństwo niż na skuterze,zwłaszcza przy jeździe na autostradach czy innych włoskich drogach. W samym Neapolu panuje bardzo chaotyczny ruch - takie Indie Europy.Doradzam mały samochód np.smart for two :) świetnie się sprawdza :)
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group