Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Lis 2016 16:32 

Rejestracja: 14 Lis 2015
Posty: 162
niebieski
Witam :)

Ostatnio był Budapeszt a teraz nadszedł czas na Pragę. Przeglądając forum natrafiłem na promocję Lux express. Pierwotnie wycieczka miała być dłuższa o jeden dzień, ale zanim podjęliśmy decyzję bilety się sprzedały...(następnym razem kupujemy w ciemno). Ostatecznie wyjazd 11 listopada z Krakowa godz. 11.00. Szkoda, że nie obejrzymy meczu z Rumunią, ale pewnie nie wiele stracimy :)

Meldujemy się na dworcu jakieś 15 minut wcześniej. Nie ma żadnej bitwy o miejsca, każdy wie gdzie siedzi. Wyruszamy kilka minut po 11. Autokar bardzo fajny, zdecydowanie więcej miejsca niż w PB. Fotele wygodne. No i zdecydowanie centrum rozrywki robi wrażenie. Dużo filmów, muzyki. Niestety nie wzięliśmy ze sobą słuchawek (można było kupić u kierowcy). Natomiast oglądanie filmów bez dźwięku to dla nas nowe i ciekawe doświadczenie :D

Podróż szybko mija, z około 30 minutowym opóźnieniem docieramy do stolicy Czech. Jest około 19. Na dworcu kupujemy bilet 24h na komunikację miejską. Bierzemy z punktu informacyjnego mapkę i ruszamy do metra. Wysiadamy na Starym mieście i spacerkiem rozpoczynamy podbój Pragi. Zaczynamy od Bramy Praskiej, która jest imponująca. Dalej kierujmy się w stronę rynku. Bardzo spodobał się na Kościół Marii Panny przed Tynem, który jest pięknie oświetlony. Skojarzył nam się zaraz z Hogwartem :) Oglądamy pomnik Jana Husa i szukamy słynnego zegara. Akurat wybija godzina 20 dlatego udaje się nam zobaczyć pokaz figurek z okienek przy zegarze oraz usłyszeć "Praski hejnał Mariacki". Na godzinę 21 mieliśmy umówiony stolik w jednej z knajp jako, że wcześniej na czeskim grouponie kupiłem voucher. Przy pomocy translatora pisałem i umawiałem się po czesku co przyprawiło mi trochę trudności :P Jako, że mieliśmy jeszcze godzinkę, z rynku udaliśmy się wąskimi uliczkami w stronę mostu Karola. Głównego celu naszej podróży. Most rzeczywiście piękny, mnóstwo figur, ładnie oświetlony jak i cała Praga. Patrząc na zegarek szybka decyzja, że zdążymy jeszcze za darmo zwiedzić złotą uliczkę, niestety nasze błędy nawigacyjne nie pozwoliły nam na to :D Około 21.20 meldujemy się w restauracji o ciekawej nazwie Baba Jaga. Dostaliśmy reprymendę za spóźnienie, ale nie za bardzo rozumieliśmy o co chodziło. Czy o to, że ktoś za chwilę ma rezerwację po nas czy kuchnia już kończy pracę. Lekko zestresowani zamawiamy piwko i herbatę z rumem. Na szczęście jedzonko dostajemy bardzo dobre i w "pokoju" rozstajemy się z Babą Jagą. Polecam wszystkim restaurację, tylko się nie spóźniajcie :) Po kolacji wracamy do hotelu i o dziwo oglądamy studio ze stadionu. Gdzie komentatorzy omawiają wszystkie mecze, które się dziś odbyły. Wynik Polski i zachwalanie Lewandowskiego miło kończy nasz pierwszy dzień w Pradze.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Rano pobudka około 9, śniadanko i ruszamy w trasę. Hotel w którym się zatrzymaliśmy to Globus, 5 minut od metra. Tani, dobry, śniadanie godne polecenia w cenie, więc za takie pieniążki warto (kosztorys będzie w podsumowaniu). Metrem jedziemy w kierunku muzeum narodowego. Duży gmach, ale niestety zakryty. Renowacja elewacji. Plac Wacława i jego pomnik również ładny. Dalej mijamy hotel Europa i kierujemy się w stronę mostu Legii. Duże wrażenie na nas zrobił teatr narodowy. Piękny budynek znajdujący się właśnie przy wspomnianym moście. Przechodzimy na drugą stronę i atakujemy wzgórze Petrin. Chcieliśmy na chwilę poczuć się trochę jak w Paryżu (tam jeszcze nie byliśmy). Startujemy przy pomniku ofiar komunizmu. Po około 25 minutach docieramy na szczyt, ale przed nami jeszcze 299 schodów na wieży Eiffla. Widoki piękne, stadion Strahov robi wrażenie. Zamek, most Karola i cała Praga cudnie widoczna. Choć na górze czuć lekkiego stracha szczególnie, że konstrukcja się rusza :D Schodzimy na ziemię i forsujemy Hradczany. Ludzi mnóstwo, kolejka do wejścia na zamek bardzo długa, dlatego decydujemy się na atak od tyłu, od tej złotej uliczki, do której po ciemku nie trafiliśmy. Po dojściu czeka nas kontrola bezpieczeństwa. Dalej kupujemy bilet na trasę B i zwiedzamy. Słynna uliczka wrażenia nie robi i tak jak wcześniej czytałem jest bardzo przereklamowana. Natomiast Katedra św. Wita robi piorunujące wrażenie. W końcu to największy kościół w Czechach. Patrzymy na zegarek jest godz. 14, o 16.30 odjazd. Chwilę jeszcze spacerujemy i wracamy poprzez most Karola i rynek w stronę dworca. Ludzi wszędzie całe mnóstwo, wczoraj było ich dużo mniej. Żegnamy się z Pragą i wracamy na dworzec. Za ostatnie korony kupujemy kanapki, pakujemy się do autokaru i wykończenie jedziemy do Krakowa. Przyjeżdżamy punktualnie, choć zmęczenie spowodowało, że powrót strasznie się nam dłużył. Około godziny 1 padamy do łóżek :)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Podsumowanie:
Piękne miasto, które trzeba zobaczyć, mnóstwo zabytków, jest co zwiedzać :)

1. Autobus - Zdecydowanie lepszy niż PB. Tablety pomagają szybko przejechać :)
2. Noclegi - Hotel Globus polecam. Cena, lokalizacja, pokój i śniadanie bardzo na plus.
3. Transport na miejscu - Zdecydowanie metro pomaga szybko się przemieścić, większość atrakcji w zasięgu buta.
4. Jedzenie - Babę Jagę polecam, warto też popatrzeć na te czeskie groupony. Ceny blisko centrum wysokie, im dalej tym to lepiej wygląda.
6. Zabytki i ciekawe miejsca - Wszystkie odwiedzone przez nas są piękne. Natomiast złotą uliczkę polecam zostawić na wieczór, gdy jest darmowy wstęp.

Koszty za osobę: Łączny koszt ok. 160 zł.
Autobus - 38zł
Nocleg - 45zł
Komunikacja - ok. 17zł
Bilety wstępu - ok. 30zł
Jedzenie - ok. 40zł


Ostatnio edytowany przez kammoj, 13 Lis 2016 17:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 13 Lis 2016 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Piwko 12%? Serio?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Lis 2016 17:03 

Rejestracja: 14 Lis 2015
Posty: 162
niebieski
Masz rację. To musiał być stopień 12 :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Lis 2016 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
Może 12% ekstraktu ;) Np. Krusovice 12 ?

i mały edit:
kammoj napisał(a):
Schodzimy na ziemię i forsujemy Wyszehrad. Ludzi mnóstwo, kolejka do wejścia na zamek bardzo długa


To chyba nie był Wyszehrad, tam cisza i spokój ;)
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Lis 2016 17:07 

Rejestracja: 14 Lis 2015
Posty: 162
niebieski
becek napisał(a):
nie wiem czy robisz zdjęcia ale te nocne nie odbiegają jakością od tych robionych za dnia
czyli kupa

Zdjecia robione zwykłym kompaktem. Z mojej relacji z Budapesztu są chyba lepsze ale tam była lustrzanka. Lepsze takie niż żadne.

-- 13 Lis 2016 15:11 --

Ninoczka napisał(a):
Może 12% ekstraktu ;) Np. Krusovice 12 ?

i mały edit:
kammoj napisał(a):
Schodzimy na ziemię i forsujemy Wyszehrad. Ludzi mnóstwo, kolejka do wejścia na zamek bardzo długa


To chyba nie był Wyszehrad, tam cisza i spokój ;)

Hradczany. Dzięki za czujność :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Lis 2016 17:47 

krasnal napisał(a):
Piwko 12%? Serio?

Jakby co, to na lotnisku BGY jest lokal z kraftowym piwem, gdzie serwują TECHNO. Ma to 9,5 proc., a smakuje jakby miało 5%. 7 EUR za 0,4 l.
Góra
 PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 13 Lis 2016 17:58 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Złota uliczka robi wrażenie od 6-9:30 rano jak sie jest samemu i bardzo łatwo jest uruchomić wyobraźnie :D
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Lis 2016 18:34 

Rejestracja: 14 Lis 2015
Posty: 162
niebieski
gruby_inversia napisał(a):
Złota uliczka robi wrażenie od 6-9:30 rano jak sie jest samemu i bardzo łatwo jest uruchomić wyobraźnie :D

Z pewnością :-) Niestety, ale jest tych ludzi sporo wszędzie. Tak jak mówisz trzeba odwiedzać te miejsca wtedy gdy wszyscy jeszcze albo już śpią :-D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Lis 2016 19:51 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
kammoj napisał(a):
Na godzinę 21 mieliśmy umówiony stolik w jednej z knajp jako, że wcześniej na czeskim grouponie kupiłem voucher.

W Czechach nie ma Groupona...
Są inne serwisy działające na podobnej zasadzie, ale nie Groupon.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Lis 2016 20:25 

Rejestracja: 14 Lis 2015
Posty: 162
niebieski
sranda napisał(a):
kammoj napisał(a):
Na godzinę 21 mieliśmy umówiony stolik w jednej z knajp jako, że wcześniej na czeskim grouponie kupiłem voucher.

W Czechach nie ma Groupona...
Są inne serwisy działające na podobnej zasadzie, ale nie Groupon.

Właśnie o taki podobny serwis mi chodziło...
http://www.hyperslevy.cz/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Lis 2016 20:32 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Widzę,że już wypunktowano chyba wszystko co można było wypunktować w tej relacji na gorąco, to ja może do tej łyżki dziegciu dodam łyżeczkę miodu ;) Podoba mi się,że realizujesz podróże na miarę swoich możliwości i dzielisz się nimi jak potrafisz z innymi.W relacji ujmuje mnie twoja radość i zapał.Mam nadzieję,że drobne uwagi tylko ci pomogą w pisaniu następnych relacji z udanych podróży,których ci mocno życzę i chętnie o nich poczytam :P Najlepszego z okazji jutrzejszego roczku na forum ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 13 Lis 2016 20:43 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Praga zawsze super:)

A swoją drogą to ciekawa sprawa z tą pomyłką Wyszehradu i Hradczan:) Dwa cudowne miejsca a jakże inna liczba turystów:)

Na Wyszehrad mało kto się się zapuszcza....a niech żałują bo to magiczne miejsce.....a może to dobrze;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
kammoj lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 13 Lis 2016 20:49 

Rejestracja: 14 Lis 2015
Posty: 162
niebieski
miriam napisał(a):
Widzę,że już wypunktowano chyba wszystko co można było wypunktować w tej relacji na gorąco, to ja może do tej łyżki dziegciu dodam łyżeczkę miodu ;) Podoba mi się,że realizujesz podróże na miarę swoich możliwości i dzielisz się nimi jak potrafisz z innymi.W relacji ujmuje mnie twoja radość i zapał.Mam nadzieję,że drobne uwagi tylko ci pomogą w pisaniu następnych relacji z udanych podróży,których ci mocno życzę i chętnie o nich poczytam :P Najlepszego z okazji jutrzejszego roczku na forum ;)


Dzięki za miłe słowo i życzenia :-D i zapraszam do przeczytania relacji z Budapesztu :-)

-- 13 Lis 2016 18:56 --

JaPiszęAWyCzytacie! napisał(a):
Praga zawsze super:)

A swoją drogą to ciekawa sprawa z tą pomyłką Wyszehradu i Hradczan:) Dwa cudowne miejsca a jakże inna liczba turystów:)

Na Wyszehrad mało kto się się zapuszcza....a niech żałują bo to magiczne miejsce.....a może to dobrze;-)

Niestety troszkę brakło czasu na Wyszehrad, ale przy kolejnym wypadzie postaram się nadrobić :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 13 Lis 2016 21:41 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
kammoj napisał(a):

zapraszam do przeczytania relacji z Budapesztu :-)

Przeczytałam jak tylko się pojawiła, czkam na następne :P
Góra
 Profil Relacje PM off
kammoj lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group