Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Mar 2015 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Hej,

Wskazowki mile widziane - tipy dotyczące 'atracji' w najblizszej okolicy lotniska Trondheim-Værnes a'la 'bunkry', punkt widokowy, polanka na zrobienie ogniska.. :)
(przylot o 12pm, wyjazd koleja o północy wiec troche czasu jest)

Na googlemaps widze: delte rzeki Stjørdalselva oraz miasteczko Stjørdal w odległości spacerowej
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez krasnal 09 Lis 2016 11:47, edytowano w sumie 2 razy
Łączę w ogólny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#2 PostWysłany: 03 Mar 2015 15:14 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 327
niebieski
Przylot to chyba o 12 am? :)

12 godzin to dużo czasu. Najbardziej opłaca się pojechać do samego Trondheim - bardzo ładne i ciekawe miasto, dużo do zobaczenia.

Zgaduję, że jedziesz dalej na północ - Bodo, Rokland itp.? Nie wiem, jak jest z możliwością zmieniania biletów na nsb, ale ten sam pociąg, który jedzie z lotniska wyjeżdża z Dworca Głównego w Trondheim (Trondheim S). Może dałoby radę przebukować?
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 03 Mar 2015 15:21 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
A pociąg z lotniska przejeżdża przez Trondheim? To chyba w razie czego nie powinno być problemu, żeby wsiąść na kolejnym przystanku ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Mar 2015 15:29 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 327
niebieski
Kolejność przystanków jest taka: Trondheim S - Vaernes Lufthavn - ... - Bodo.

Jeżeli tom ma bilety z Vaernes do Bodo, to nie może wsiąść w Trondheim. Gdyby miał bilety z Trondheim do Bodo - to mógłby wsiąść na lotnisku.

Jakkolwiek koszt podróży RT Vaernes - Trondheim S nie jest porywająco wysoki (około 77 PLN). Całkiem ładne widoczki po drodze.

I do cebulaków - tak, sprawdzają bilety :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Mar 2015 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
12pm czyli poludnie, pociag 12am tu po polnocy :)

Tak jedziemy z Vaernes na polnoc. Gdybym wczesniej pomyslal to nie rzucilbym sie na minipris z Vaernes ale z centrum. A tak jestesmy 'w lesie' 12h :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Mar 2015 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
@tom971 - Absolutnie nie ma sensu kiblować na lotnisku czy w jego okolicy.
Trondheim to bardzo ciekawe i ładne historyczne miasto - pierwsza stolica Norwegi. Naprawdę opłaca się dołożyć te kilkadziesiąt zeta. W końcu nie co dzień leci się do Norwegii i raczej w to miejsce już pewnie nie wrócicie. Być tam, mieć czas i odpuścić Trondheim, to jak być w Skawinie i czekać tam 12 godzin na pociąg do Zakopca zamiast podjechać do Krakowa :wink:
Polecam spacer wzdłuż kanałów i obejrzenie kolorowych spichlerzy, wejście na wzgórze i obejrzenie znajdującej się tam twierdzy, zwiedzenie katedry Nidaros (nam się nie udało było już za późno). Warto zobaczyć też atrakcję jaką jest jedyny w Europie, a bodaj czy nie na świecie wyciąg dla rowerzystów (po drodze na wzgórze z twierdzą).
Będziecie mieli sporo czasu, więc zdążycie też może looknąć na tamtejszy uniwersytet, a może i skocznię na której Małysz "Ustał!!! Ustał!!!" oraz zobaczyć panoramę miasta z obrotowej kawiarni w wieży telewizyjnej.

Lepiej zaoszczędzić na kilku lokalnych browcach niż odpuścić sobie zwiedzenie chyba najciekawszego miasta Norwegii.

By zachęcić, zapraszam do mnie na krótki spacer po Trondheim http://www.wedrowki.com/norwegia/dzien_1.html

Tylko potem pamiętajcie, że pociąg do Bodo odjeżdża 23:40 z nie po północy jak z Vaernes:wink:
A z biletami nie ma co kombinować. Minipris nie da się przebukować, a Norwegowie w swoim słowniku nie mają pojęcia "dogadać się z konduktorem". Do tego ci ostatni na trasach z rezerwacją miejsc mają ich dokładną rozpiskę w powiązaniu ze stacjami, więc doskonale wiedzą na której stacji ile osób i gdzie wsiądzie. Sprawdzają bilety zwykle raz i tylko nowym pasażerom. U nich się da :lol:

:)
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 09 Lis 2016 11:29 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
Widziałam temat odnośnie okolic lotniska ale nie znalazłam nic o samym mieście.


Miasto na pewno jest warte zobaczenia to wiem - ale czytałam, że szansa na zobaczenie tam zorzy jest dość mała. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie w Trondheim?

I druga strona medalu: Siedzę z biletem na jutro do Trondheim i się głowię czy jechać (po kupnie biletów towarzysze się posypali i zostałam sama, wyjazd oficjalnie odwołany ale korci...). Obserwuję prognozy, kp itd i czy mógłby mi ktoś doradzić lub też rozwiać złudzenia - czy jest szansa w czwartek-piątek zobaczyć namiastkę zorzy? :D

Będę wdzięczna za sugestie:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Lis 2016 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Zobacz tutaj:
https://norway-lights.com/#trondheim

W zeszłym roku udało mi się utrafić bardzo ładną zorze w Trondheim we wrześniu. Oglądaliśmy ze wzgórza -Kristiansten Fortress.

-- 09 Lis 2016 10:50 --

Aktywność w najbliższych dniach niezbyt wysoka
http://www.aurora-service.eu/aurora-forecast/
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Lis 2016 11:57 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 327
niebieski
Patrząc na prognozę - nie ma szans. Aktywność Słońca musiałaby być dużo wyższa niż prognozowana, mimo wszystko Trondheim to nawet nie jest środek Norwegii, a poza tym to duże miasto i jest duże zanieczyszczenie światłem.
In minus działa jeszcze to, że prognoza pogody zapowiada całkowite zachmurzenie w nocy z czwartku na piątek.

Trondheim samo w sobie jest ładnym i ciekawym miastem, choć tak naprawdę jak się zepniesz to w jeden dzień możesz zobaczyć praktycznie wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Lis 2016 12:01 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
ok czyli należało pisac w tym temacie, sorry modzi :)

@‌bonieq2‌
A pamiętasz jak duże były wyładowania gdy udało Wam się coś zobaczyć?


Właśnie tymi dwoma stronami się sugeruję, norway lights mówi że 11.11 jest szansa a wg prognozy pogody niebo ma być bezchmurne.
Długoterminowa prognoza z tej drugiej strony jest trochę zawodna, kp oczekiwane na poziomie 3.

Już głupieję i serio nie wiem co robić? :shock:

@‌JSP‌ 10/11 może byc faktycznie cienko ze względu na zachmurzenie ale 11/12 warunki pogodowe idealne..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Lis 2016 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Bilet masz, Trondheim jest ładne, ja bym leciał, a co będzie to będzie.

-- 09 Lis 2016 11:20 --

Co do skali wyładowań to za chińskiego boga nie pamiętam. Mieszkaliśmy u naszych norweskich przyjaciół, piliśmy duże ilości przywiezionego z PL alkoholu i nikomu nie przyszło do głowy sprawdzać skali aktywności gdy pokazała się zorza. Spędziliśmy tam kilka tygodni, ładna zorza przez ten czas była dwa razy, chyba, że coś przespaliśmy ;)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
anka_ww lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group