Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Paź 2016 13:52 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Jesień za pasem, a na Islandii zima za progiem. Pora zmienić wyobrażenie o islandzkich podróżach - na szczególnie pełne uwagi i wyobraźni.
Kogo nie przekonują opowieści o Chińczykach, przymrozkach, deszczach i wybojach - temu dedykuję dziś bardzo skuteczny rodzaj argumentu :)
Poniżej oryginał aktualnego taryfikatora mandatów na Islandii.
Pochodzi z pierwszej ręki od funkcjonariusza z Blondous (oczywiście, skąd by indziej!) - który w całym spotkaniu (silę się na miłe wspomnienia) nalegał na jego spopularyzowanie nawet bardziej niż na samą zapłatę mandatu ...


Pomiar miał miejsce z auta jadącego z przeciwnego kierunku. Odległość - sądzę, ze niewiele poniżej kilometra, w każdym razie z dość daleka, bo gdy już widziałem, że to radiowóz - prędkość miałem przepisową. Następnie tradycyjnie mrugniecie światłami, nawrotka i - wobec mojego pełnego bezradności zatrzymania - kilkusekundowy dojazd na sygnale w celu krótkiej rozmowy i ustalenia miejsca dłuższego "spotkania" paręset metrów dalej.
Mogę dodać, że załapanie na lotny radar, moje pierwsze na Islandii i drugie w życiu - mimo ponad miliona kilometrów za kółkiem - było specyficzne, nieporównywalne do innych kontroli policyjnych spotkanych wcześniej w PL i na świecie:) Przede wszystkim: maksymalna kultura i imponujące przygotowanie w relacjach międzyludzkich oraz (chyba wyuczona, uznanie!) nieprowokacyjna asertywność, wzorcowa dokumentacja (pomiar, wideo, nagranie przebiegu całego spotkania, pełna informacja o procedurze od początku rozmowy), brak presji psychicznej, gotowość pomocy. Powiem tyle - zapłaciłem najdroższy mandat w życiu i było to mimo wszystko najbardziej kulturalne spotkanie z policjantem. Mimo wszystko nie będę się rozpływał w zachwytach (!) lecz ku przestrodze pokazuję poniżej co i jak.



Zwróćcie szczególną uwagę lewą na część ramki dla obszarów z ograniczeniem do 80/h, a także na wesołe cyferki w niebieskawej kolumnie ;). Żeby nie demonizować nie powiem co oznaczają, bo dotyczą - wg słów policjanta - tylko tych, którzy złapani na miejscu zapierają się, że w ogóle nie zapłacą :)
Żeby skończyć optymistycznie: 25% zniżki należy się za płatność na miejscu (karta mile widziana), a te zakresy prędkości na samym na dole wskazują korektę w ustalaniu prędkości względem zmierzonej przez radar.

Obejrzyjcie, uczcie się na cudzych błędach i życzę, byście nie musieli oglądać osobiście "na żywo".
A przede wszystkim trochę wolniej - a szczególnie w okolicach Bloundus, co jest sprawą powszechnie znaną i nie wiem jak dałem się akurat tam złapać na chwili rozkojarzenia...

Załączniki:
islandia mandaty 2016.jpg
islandia mandaty 2016.jpg [ 128.85 KiB | Obejrzany 10958 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group