Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Paź 2016 06:56 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Witajcie

Mam takie zapytanie. 30.10.2016 wybieramy sie czarterem TUI do Ras Al Khaimah. Chcemy dostac sie do Dubaju, nocleg mamy w dzielnicy Al Barsha. Czy dobrze rozumiem, ze musze dojechac tym busem:

https://rak.ae/en/web/rakportal/visitors-taxi

ale najpierw z lotniska na stacje autobusowa jak ponizej:
https://www.google.pl/maps/dir/Ras+Al+K ... 25.7352717

Nastepne pytanie jak to wyglada w praktyce, bo slyszalem, ze pary ktore nie sa malzenstwem moga napotkac na "problemy". Czy w sieci somerwhere mozemy napotkac na problemy, jako para bez formalnego zwiazku malzenskiego?

Nastepe pytanie, czytalismy duzo o ubiorze, o tym ze na plazy mamy wiekszy luz, w miejscach publicznych ubieramy sie, delikatnie zakrywamy plecy i dekolt, pytanie typowo o plazowanie czy wieczorne spacery po marinie czy dubai creek, czy tam moga napotkac moja dziewczyne problemy jesli np. zalozy sukienke przed kolano? Nie wyobrazam sobie ubierac jej przy 38 stopniach w spodnice czy sukienke maxi?

Czy moze ktos z Was leci w tym terminie i chce sie podlaczyc do tripu? :) Lecimy od 30.10 na tydzien, nocujemy w Dubaju jak wspomnialem, w dzielnicy Al Barsha.

Jak jest z alkoholem. Owszem, ponownie, czytalismy. Z jednej strony wwiezc mozna 4 litry na glowe, z drugiej jest szariat a to definitywny zakaz spozywania alkoholu. Finalnie, nie jestesmy turystami all inclusive, ale lubimy czasami napic sie lampke wina wieczorem, czy wwiezienie butelki moze niesc jakies przykre konsekwencje?

Atrakcje.. czy ktos z Was cos zaproponuje? Tak szczerze zakladalismy raczej zwyczajnie spacery, dubai marina, druga strona miasta, okolice Burj Khalifa (czy warto wjezdzac?) Gdzie chodzic, czego nie powinnismy ominac? Ktos zaproponuje cos fajnego dla mlodej pary jezeli chodzi o platne atrakcje?

Gdzie sie zywic? Jakies ulice/knajpy godne polecenia? Tak ogolnie jakby ktos mogl, wiem ze jest search.php i szukalem i czytalem ale moze ktos cos takiego z zycia na biezaco dzieki z gory:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 09 Paź 2016 18:34 

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 2
Hej,

My wylatujemy 5 listopada na tydzień. Jedziemy pierwszy raz, więc też nie wiemy zbyt wiele. Natomiast nasz hotel wymaga od nas aktu ślubu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Paź 2016 19:38 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Asfalto napisał(a):
Nastepe pytanie, czytalismy duzo o ubiorze, o tym ze na plazy mamy wiekszy luz, w miejscach publicznych ubieramy sie, delikatnie zakrywamy plecy i dekolt, pytanie typowo o plazowanie czy wieczorne spacery po marinie czy dubai creek, czy tam moga napotkac moja dziewczyne problemy jesli np. zalozy sukienke przed kolano? Nie wyobrazam sobie ubierac jej przy 38 stopniach w spodnice czy sukienke maxi?


Pamiętajmy że to My jesteśmy gośćmi tego kraju. W każdym z opisanych miejsc nie będzie problemu z ubiorem jako turyści.

Asfalto napisał(a):
ak jest z alkoholem. Owszem, ponownie, czytalismy. Z jednej strony wwiezc mozna 4 litry na glowe, z drugiej jest szariat a to definitywny zakaz spozywania alkoholu. Finalnie, nie jestesmy turystami all inclusive, ale lubimy czasami napic sie lampke wina wieczorem, czy wwiezienie butelki moze niesc jakies przykre konsekwencje?

Coś chyba przesadziłeś z tą ilością alkoholu na głowę. Na pewno nie 4litry wysoko procentowego. Nikt nie zapyta Cię na terminalu że np masz dwa 2litry "jaśka wędrowniczka" . W miejscu publicznym na pewno spożywanie alkoholu jest zakazane i nie radzę łamać tego zakazu! W hotelowych barach czy restauracjach nie będzie problemu jeśli są dostępne (ceny bardzo wysokie) o spożywanie. Prywatnie w pokoju hotelowym nie jest to problemem. Osobiście na "wynos" polecam 0,5lcole ze wsadem ;) Oficjalnie spożywanie alkoholu publicznie jest surowo zabronione.

-- 09 Paź 2016 19:41 --

Arijka napisał(a):
Hej,

My wylatujemy 5 listopada na tydzień. Jedziemy pierwszy raz, więc też nie wiemy zbyt wiele. Natomiast nasz hotel wymaga od nas aktu ślubu...

Na Waszym miejscu zmieniłbym hotel. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Paź 2016 07:51 

Rejestracja: 11 Paź 2016
Posty: 3
A może ktoś będzie mi w stanie podpowiedzieć czy do Ras Al Khaimah można lecieć w ciemno?To znaczy bez zarezerwowanego noclegu?Zawsze tak robimy, że szukamu na miejscu i tam też tak chcieliśmy bo nie chcemy być cały tydzień w jednym miejscu. Ile jest kilometrów z RAK z lotniska do centrum?

-- 12 Paź 2016 07:54 --

ZAMIERZAMY LECIEĆ 30.10 I SPĘDZIĆ PO KILKA DNI W KAŻDYM MIŚCIE DLATEGO WYGODNIEJ NAM SZUKAĆ SPONTANICZNIE. DA SIĘ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Paź 2016 17:21 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 16
Aby dotrzeć do Dubaju z RAK trzeba przejechać przez Szardżę, a w niej obowiązuje szariat. W konsekwencji aby spożywać i przewozić alkohol potrzebna jest lokalna licencja. Nie ma znaczenia że przywiozło się go legalnie do UAE, bo każdy emirat ma własne prawo. Proponuje też zwrócić uwagę na leki i tym podobne substancje gdyż mogą one zostać uznane za narkotyki. Tu kary są już bardzo surowe tzn nie wieloletnie więzienie a ścięcie ;)
Jest na świecie tyle krajów gdzie można napić się tanio i przyjemnie po co zatem pchać się do UAE i kombinować z alkoholem? To kraj dla ludzi którzy potrafią podróżować na trzeźwo ...
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 12 Paź 2016 17:47 

@‌anna m1‌ Nie zostawiaj noclegów na ostatnią chwilę. Ceny za 'walk in' potrafią być kilka razy wyższe niż rezerwacje robione przez internet. Z lotniska Ras al Khaimah do centrum Ras jest 23 kilometry, sugerowałbym taksówkę.
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Paź 2016 18:24 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 136
Loty: 55
Kilometry: 144 442
Rezerwowałam hotel przez booking, była informacja, że potrzebny jest akt małżeństwa i że kobieta z mężczyzną nie mogą być razem w jednym pokoju. Napisałam maila do hotelu i odpisali, iż nie ma problemu, że będę z bratem ..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Paź 2016 08:07 

Rejestracja: 11 Paź 2016
Posty: 3
Chyba żartujecie, że muszę mieć akt małżeństwa!!!
W związku z tym mamy nie jechac jesli nie jestesmy małżeństwem?W całych emiratach tak jest czy tylko w RAK?

-- 13 Paź 2016 08:11 --

Nie chcę sie męczyć z jakimiś głupotami za dość dużą cenę jaka zapłacę za wakacje w emiratach. Sprzeczne informacje znajduję na temat tych emiratów, w biurze podróży nawet niewspomnieli o akcie!Czy zatem to nie jest dobry kraj na swobodną podróż tylko na sztywne hotele??Nie chciałam nic rezerwować bo zamierzałam każdy dzien spedzać z chłopakiem gdzieś indziej może zatem skupić się tylko na Dubaju-nie jest on bardziej otwarty od pozostałych miast?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Paź 2016 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
anna m1 napisał(a):
Chyba żartujecie, że muszę mieć akt małżeństwa!!!
W związku z tym mamy nie jechac jesli nie jestesmy małżeństwem?W całych emiratach tak jest czy tylko w RAK?

Z mojego doświadczenia wynika, że w Dubaju większość hoteli aktu nie wymaga, więc spokojnie znajdziecie taki w którym nie będziecie musieli go mieć.
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Paź 2016 08:43 

Rejestracja: 11 Paź 2016
Posty: 3
Z tego co piszecie obawaim się, że muszę się ograniczyc do Dubaju i resztę emiratów odpuścic:( Zmartwiło mnie to nieco:(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Paź 2016 09:28 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Strój:
W ZEA byliśmy w lipcu (jakieś 5-6 lat temu) i moja najdroższa jakoś tak potrafiła dobrać strój, że się nie ugotowała, a była w miarę pozakrywana. Zresztą wystawianie się na słońce to nie jest najlepszy pomysł w tych okolicach. Ale nawet założenie bardziej odważnego (jak na tamtejsze warunki) stroju, skutkuje co najwyżej zgorszonymi spojrzeniami. No chyba, ze kobieta ubierze się mocno wyzywająco i zapuści w rejony nieturystyczne - to może się kończyć jakąś przykrą przygodą.

Transport:
My mieszkaliśmy na stałe w RAK, ale zrobiliśmy sobie wycieczki do Dubaju, Abu Zabi, na pustynię i na rejs stateczkiem. Tylko do Dubaju wybraliśmy się autobusem. do Abu Dhabi i na pustynie wynajęliśmy samochód z kierowcą. Było to tańsze (niż autobus + taksówki w Dubaju), wygodniejsze i ciekawsze (bo nasi kierowcy byli przy okazji świetnymi przewodnikami i bardzo sympatycznymi ludźmi). Cen nie pamiętam, ale były zaskakująco niskie. Np. do Abu Zabi Mieliśmy kierowcę na calutki dzień (7:23), auto to nowiutki, kilkumiesięczny Hyundai i40, zrobiliśmy jakieś 600 km i pewnie kosztowało to coś koło $100.

Aktu ślubu nikt od nas nie wołał.

Nikt nas nie przeszukiwał na okoliczność posiadania alkoholu czy innych używek.

Czy warto wjeżdżać na Burj Khalifa? A czy warto być w Dubaju i nie wjechać? :) Ja bym tylko proponował zwrócić uwagę na aktualna przejrzystość powietrza, bo bywa różnie. Czasami widać na kilkadziesiąt kilometrów dookoła, a czasami ledwo widać najbliższe skrzyżowanie. :) No i ja bym proponował wjechać, jak jeszcze będzie widno i poczekać aż się ściemni, bo to dwa zupełnie różne widoki są.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Paź 2016 09:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Proszę pozostać w temacie...

stroj-w-emiratach,1213,81408
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Lis 2016 14:47 

Rejestracja: 10 Lis 2016
Posty: 2
Asfalto jak udało Ci się dojechać do Dubaju z lotniska? Ja również lecę z Tui. Proszę o wskazówki :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Lis 2016 09:41 

Rejestracja: 10 Lis 2016
Posty: 2
Ponawiam prośbę o info jak dostaliście się z Ras Al Khaimah do Dubaju :-)


Asfalto napisał(a):
Witajcie

Mam takie zapytanie. 30.10.2016 wybieramy sie czarterem TUI do Ras Al Khaimah. Chcemy dostac sie do Dubaju, nocleg mamy w dzielnicy Al Barsha. Czy dobrze rozumiem, ze musze dojechac tym busem:

https://rak.ae/en/web/rakportal/visitors-taxi

ale najpierw z lotniska na stacje autobusowa jak ponizej:
https://www.google.pl/maps/dir/Ras+Al+K ... 25.7352717
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Sty 2019 13:25 

Rejestracja: 12 Lut 2018
Posty: 18
Witam,

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi konkretnie jakim autobusem i skąd dostanę się z Dubaju do Ras al khaimah? Znalazlam dużo info ,że taki autobus podobno kursuje ale żadnych konkretów:( Będę w Dubaju tydzień i myślę o jednodniowym wypadzie do Ras. Podany link niestety się już nie wczytuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Sty 2019 13:46 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 427
niebieski
Al Hamra z Deiri
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Lut 2019 17:37 

Rejestracja: 12 Lut 2018
Posty: 18
Czy to tutaj? Wiesz cos na temat czestotliwosci kursow oraz ceny. Chodzi mi o to, czy taka wycieczka jest wykonalna na 1 dzien.

Załączniki:
20190212_163550.jpg
20190212_163550.jpg [ 153.39 KiB | Obejrzany 2787 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Mar 2019 02:13 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 212
Ciezko w tym temacie znalezc odpowiedz jak dostac sie z lotniska w Ras al Khaimah do Dubaju, dlatego odpowiadam sobie sam, jak w oparciu o przetestowany sposob.

Taxi z lotniska do al hamra bus station kosztuje ok. 45 aed. Trzeba tylko uwazac zeby hindus zlotowa nie probowal jechac dookola, bo krzyknie pewnie ze 2 x tyle.
Dalej z Al Hamra kursuje bus o kazdej pelnej godzinie do Dubai Deira Union Station. Bilet 25 aed do kupienia na stacji. Bus jedzie ok. 1,5h.

Powrot jest z tego samego miejsca w deirze. Bilety po 20 aed kupuje sie tez na stacji. W ta strone busy kursuja co 1.5h poczawszy od 8 am. Bus do al hamry jedzie dluzej niz w pierwsza strone - ok. 2 h - warto miec na uwadze.
Na stacji al hamra jest postoj taxi skad mozna podjechac na lotnisko w 20 min.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 12 Lip 2019 11:33 

Rejestracja: 12 Lip 2019
Posty: 8
Loty: 2
Kilometry: 11 193
Witam, mam pytanie. W poniedziałek ląduje na lotnisku w RAK samolotem czarterowym z biura TUI. Musze się przedostać do Dubaju. Wiem, że na miejscu na lotnisku będzie czekać rezydent z TUI i autokarem zabiera część pasażerów z lotniska właśnie do Dubaju. Czy mimo tego, że nie mam tego w pakiecie ( bo wykupiłem tylko sam przelot) myślicie, że mogłbym się zabrać takim autokarem z nimi po wcześniejszej rozmowie z rezydentem? Czy ktoś sprobował takiego rozwiązania kiedyś? Wiadomo, że jest to wygodniejsza opcja niż tułanie się 4 autobusami z ogromnymi walizkami.

Z góry dziękuje za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group