Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Dojazd z lotniska Tuzla (TZL) do centrum miasta
Lotnisko Tuzla (http://tuzla-airport.ba) jest niewielkim lotniskiem, obsługującym średnio 3 loty dziennie. Z roku na rok staje się coraz bardziej popularne, gdyż lata tam Wizzair. Lotnisko położone jest blisko miasta – ok. 13km. Nie ma tam żadnych autobusów lotniskowych – można się więc dostać albo komunikacją publiczną, albo taksówkami.

Komunikacja publiczna
Do okolic lotniska z centrum miasta dojeżdża linia 11 (Strona przewoźnika: http://gipstk.com/). Bilet kosztuje 2,25KM, płatne gotówką u kierowcy. Rozkład jazdy, ważny od 09.2015 dostępny jest pod adresem: Rozkaład jazdy . Jeśli link by przestał działać, to także poniżej:
Image
Mała legenda:
▲– nie jeździ w soboty
* - nie jeździ w niedziele i święta
■ – nie działa w czasie szkolnych wakacji letnich
● – nie działa w czasie zimowych ferii szkolnych
Jak widzimy są tam tylko odjazdy ze stacji początkowej, jeśli jedziemy z centrum trzeba doliczyć ok 10minut – ale warto być wcześniej i poczekać. To nic dziwnego, na samych przystankach też nie ma rozkładów jazdy, ani nawet tabliczek informujących o liniach. Przystanki, na których zatrzymuje się autobus dostępne są pod adresem: http://195.222.58.9:5575/info. Jako przystanek początkowy podajemy: TUZLA „AS” ISTOK, jako końcowy DUBRAVE GORNJE (AERODROM). Na tejże stronie możemy też ujrzeć aktualne ceny (vrijednosna karta u autobusu) Po wyjściu z autobusu należy kierować się w prawo. Cała trasa zajmie około 20-30minut.

Image


Taksówki
Przy wyjściu z lotniska nie brakuje taksówkarzy, którzy za 15-20 KM (Marek zamiennych) czyli około 7-10 EUR (Marka zamienna ma stały kurs do euro – jedno EUR to ~1,96KM) zawiozą nas tam gdzie chcemy. Podobnie jest z dojazdem z centrum miasta do lotniska – cena taka sama. Odległość między lotniskiem, a miastem nie jest duża, więc nikt nie robi kłopotu z wyjazdem „za miasto”.

autor @Parys


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 15 Wrz 2015 21:40 

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 4
Hej, mam prośbę o poradę. Mój samolot ląduje w Tuzli o 22:20 w sobotę. Rozważam dwie opcje wydostania się tak z Tuzli, jak z lotniska.
Pierwsza to shuttle bus oferowany przez Wizzaira - koszt to 18 Euro. Odjeżdża do Sarajeva o 23:00. Nie jestem pewien, czy te 40 minut wystarczy, żeby wydostać się z lotniska i wsiąść w busa. Nie mam bagażu rejestrowanego (tylko 2 podręczne), ale nie wiem jakie są na tamtejszym lotnisko zwyczaje. Gdzieś ktoś wspomniał, że może się zdarzyć przestój, a przegapienie takiego busa to droga przyjemność, zwłaszcza gdy podróżuje się w 2 osoby.
Druga opcja to złapanie taxi do miasta (o tej porze inna komunikacja pewnie odpada) i nocleg tam. Czy znacie może jakieś namiary na zarezerwowanie takiego kursu, coby nie być skazanym na niełaskę kierowców późną porą i windowane ceny? Nazajutrz chciałbym dostać się z Tuzli do Sarajeva lub najlepiej od razu do Mostaru. Jest to jednak niedziela, więc nie wiem czy siatka połączeń nie jest wtedy ograniczona.
Chodzi w zasadzie tylko o to, czy ten shuttle bus to nie za duże ryzyko, w przypadku takiej ilości czasu między przylotem a odjazdem. Ma ktoś doświadczenia w korzystaniu z obu opcji o tak późnej godzinie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#42 PostWysłany: 15 Wrz 2015 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Podejrzewam, że shuttle jest dopasowany do grafika lotów W6, więc nawet w razie spóźnienia będzie czekał i raczej pusty nie odjedzie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 15 Wrz 2015 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Dokładnie. A 40 minut spokojnie wystarczy na opuszczenie lotniska zwłaszcza, że lecisz tylko z podręcznym, a innych lotów o tej porze nie ma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 29 Paź 2015 16:37 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
sugarmaker napisał(a):
Druga opcja to złapanie taxi do miasta (o tej porze inna komunikacja pewnie odpada) i nocleg tam. Czy znacie może jakieś namiary na zarezerwowanie takiego kursu, coby nie być skazanym na niełaskę kierowców późną porą i windowane ceny?


TuzlaTaxi:
http://tuzlataxi1501.com/

Cennik:
http://tuzlataxi1501.com/view-more/cjenovnik-usluga/106

BMWTaxiTuzla:
http://www.bmwtaxituzla.com.ba/

Cennik:
http://www.bmwtaxituzla.com.ba/images/s ... ituzla.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 12 Kwi 2016 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
Cześć, ląduje w Tuzli o 23:30 ze Sztokoholmu. Orientuje się ktoś czy można się przekimać do rana na lotnisku? Będzie to koniec kwietnia ale pogoda może być jeszcze słaba na namiot, więc jak lotnisko zamkną to pozostanie tylko hotel.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 12 Kwi 2016 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Lotnisko jest zamykane na noc, więc nie ma takiej możliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 10 Maj 2016 22:04 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
kuba0999 napisał(a):
Cześć, ląduje w Tuzli o 23:30 ze Sztokoholmu. Orientuje się ktoś czy można się przekimać do rana na lotnisku? Będzie to koniec kwietnia ale pogoda może być jeszcze słaba na namiot, więc jak lotnisko zamkną to pozostanie tylko hotel.


Wymysliles coś z noclegiem na lub w okolicy lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 10 Maj 2016 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
Niestety nic konstruktywnego. Podłapaliśmy stopa do miejscowości Zivinice (wylotówka na Sarajevo). Do 1 próbowaliśmy łapać dalej ale ruch marny więc poszliśmy się drzemnąć pod meczetem w śpiworkach. Rano złapaliśmy coś do Sarajewa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 02 Cze 2016 21:31 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
Na przyszłość dla osób przylatujących późno, gdy nie ma już jak dostać się do Sarajewa transportem publicznym pozostaje opcja Wizz air Transfer. Odjeżdza pół godziny po przylocie, jedzie bezpośrednio pod dworzec kolejowy w Sarajewie, czas przejazdu ok. 2h, koszt 22 EUR/os.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 09 Paź 2016 14:44 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Wizz air transfer do Sarajewa czeka na wszystkich do końca i nie ma możliwości jak ktoś ma wykupiony transfer, że zostanie na lotnisku.
Bilet autobusem 11 z dworca w okolice lotniska (Dubrave Górne) kosztuje 2 marki.
Image


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
Mario21 lubi ten post.
kamwad uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 24 Sie 2017 14:02 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Wizz air transfer z Tuzli do Sarajeva na klimat marszrutki. Rusza, jak już na lotnisku jest pusto, żeby zabrać wszystkich chcących się dostać do Sarajeva. Starym minibusem kierowca zasuwa po krętych drogach nie zważając na znaki drogowe. Zaoszczędzony w ten sposób czas wykorzystał na przystanek na kawę ok 30 min od Sarajeva. Kierowca po prostu zatrzymał bus i poszedł na kawę :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 25 Sie 2017 21:24 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Toż to klimat Bałkanów...po to tam min. jeździmy, ja to uwielbiam. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 26 Sie 2017 09:12 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
@krystoferson112 , jasne, wszystko się zgadza. Tylko jakoś sobie przykleiłam do busa transferowego obraz takich busów z innych lotnisk ;) W drodze powrotnej (Mostar-Tuzla) kierowca wielkiego autobusu prowadził w okularach kilka chwil wcześniej zakupionych od pani jadącej z torbami na handel do Sarajewa ;)
Lotnisko w Tuzli też ma swój niepowtarzalny klimat.
Ogólnie ten bus jest fajną opcją. Tuzla nie zachwyca, lepiej jak najszybciej przemieścić się do Sarajewa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 19 Gru 2017 20:11 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 126
Loty: 330
Kilometry: 906 880
Przylecieliśmy- w czwórkę- do Tuzli. Korzystaliśmy z wyżej wymienionej www.bmwtaxituzla.com ; Wcześniej przez mirzataxi@yahoo.com uzgodniliśmy przewóz z lotniska do Sarajewa. Cena to 60 euro, czyli po 15 E/osoba.
Facet czekał na nas na lotnisku, a po drodze do Sarajewa znalazł dla nas kantor- w dużym sklepie- gdzie mogliśmy wymienić pieniądze. (Kantor na lotniku był nieczynny.) Z Mirzą były szybkie mejle. Polecam go.
Powrót z Tuzli na lotnisko to taxi, zamówione przez właściciela; kurs - 15 marek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 06 Sty 2018 21:43 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 38
Niestety, wygląda na to, że ten shuttle bus do Sarajewa jest fajną opcją tylko dla niektórych lotów. Tutaj macie rozkład jazdy.

Wynika z niego, że przykładowo po lądowaniu samolotu z Berlina (17:10), najbliższy bus do stolicy odjeżdża.... blisko 6 godzin później :(

https://www.p-airbus.com/uploads/a/WL_T ... SAR_EN.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 24 Cze 2019 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Gdzie w pobliżu lotniska zatrzymuje się ten autobus? W wiosce Dubrave Gornje?
Na który rozkład dla linii nr 11 należy spojrzeć? Bo są dwa i nie wiem za bardzo czym się różnią.
W aktualnym rozkładzie miejsca docelowe brzmią inaczej, a i rozkład jest dostępny tu: http://gipstk.com/red-voznje/
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 24 Cze 2019 15:58 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
zlo1991 napisał(a):
Niestety, wygląda na to, że ten shuttle bus do Sarajewa jest fajną opcją tylko dla niektórych lotów. Tutaj macie rozkład jazdy.

Wynika z niego, że przykładowo po lądowaniu samolotu z Berlina (17:10), najbliższy bus do stolicy odjeżdża.... blisko 6 godzin później :(

https://www.p-airbus.com/uploads/a/WL_T ... SAR_EN.jpg


Właśnie tym samolotem przyleciałam i bus czekał. Widocznie się coś zmieniło... Nawet przez stronę wizz za niego płaciłam, bo go polecali jako swój transfer. Bus był marszrutką, ale pan kierowca stał z tabliczką transfer wizzar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 24 Cze 2019 17:59 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@Pabloo

autobus 11 zatrzymuję się TUTAJ - obok masz pocztę, bramę wjazdową do jednostki wojskowej oraz knajpę, gdzie można dobrze zjeść przed lotem - Restoran Bosanka

trasę autobusu 11 czytaj tak, "AS" KALESIJA - DUBRAVE - TUZLA "AS" ISTOK

1. Kalesija,
2. Dubrave (lotnisko Tuzla)
3. Autobusna Stanica w Tuzli, w dzielnicy Istok. Autobus ma trasę po rogaliku ;)

Czas wakacyjny to - RED VOŽNJE ZA VRIJEME TRAJANJA RASPUSTA (napis na rozkładzie)

Rok temu, kiedy nim jechałem, nie sugerowałem się rozkładem jazdy. Po pierwsze dlatego, że jeden nocleg przed odlotem z BiH miałem obok lotniska (15 EUR za dwie osoby). Po drugie będąc już tydzień w BiH wiedziałem, że autobus pojedzie albo nie pojedzie. Po trzecie patrz punkt drugi - dzień wcześniej poświęciłem 3 godziny na ogarnięcie jak jedzie ten autobus. Szedłem wzdłuż jego trasy od przystanku Higijena z TEGO postu aż do centrum handlowego Bingo City Center. Co najmniej 3 autobusy wypadły z rozkładu. Po trzech godzinach zobaczyłem jedenastkę pełną ludzi. Następnego dnia jadąc do Dubrave kierowca stanął sobie w połowie drogi R470 i czekał na kogoś/ na coś. Nie doczekał się i zirytowany po piętnastu minutach pojechał dalej. Trzeba być czujny, bo na przystanku sam się nie zatrzyma. Jak zobaczysz znaki na lotnisko oraz rondo - zjazd na lotnisko sygnalizujesz, że chcesz wysiąść.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
Pabloo uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 24 Cze 2019 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Czyli według rozkładu pierwszy autobus rano z Tuzli na lotnisko odjeżdża dopiero o 7:15, tak? A ostatni o 22:50?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 24 Cze 2019 19:06 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Tak bym to odczytywał. Minusem jest, że nie ma podanego czasu przejazdu całej trasy. Do tego na przystankach nie ma informacji jakie autobusy jadą z danego przystanku, nie mówiąc o ich rozkładzie jazdy. Trzeba być dobrej myśli oraz mieć trochę szczęścia. Rezerwowałem nocleg przy lotnisku, bo lot miałem z samego rana.



ku pamięci letni rozkład jazdy
Załącznik:
RED-VO-NJE-ZA-GRA-ANE-VA-I-OD-01-07-2019-pdf.png
RED-VO-NJE-ZA-GRA-ANE-VA-I-OD-01-07-2019-pdf.png [ 111.91 KiB | Obejrzany 6545 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group