Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 175 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 12 Wrz 2016 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Oczywiście, mój post był do @zulu, nie Ciebie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#142 PostWysłany: 12 Wrz 2016 17:52 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Mój też był do niego, edytowałem wstawiając cytat (Twojego nie było, kiedy zaczynałem pisać).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 12 Wrz 2016 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
zulu napisał(a):
* dla młodszych - coś w rodzaju dzisiejszego gimbusa, aczkolwiek raczej mentalnie niż wiekowo. Wybacz ale dla mnie to stek humanistycznych bzdur. To Japonia wywołała wojnę na Pacyfiku, to jej żołnierze dokonywali zbrodni wojennych i nie dziwię się Trumanowi że kazał zrzucić te bomby. Miał do wyboru kolejne dziesiątki lub setki tysięcy ofiar po stronie USA to wybrał je po stronie Japonii. Widać wybór był właściwy bo wojna szybko się skończyła. Zdobycie Japonii poniosło by za sobą jeszcze większe ofiary po obu stronach a bez rzucenia na kolana Japonia by się nie podała. I to jest EOT.


OT:
* dla Ciebie, bo z powyższego wynika, że jestem starszy niż Ty i historię miałem chyba na wyższym poziomie. Fakt zbrodni wojennych Japończyków w trakcie II wojny światowej jest oczywiście niepodważalny ale wersja, którą przedstawiłeś powyżej, jest tylko oficjalnym, nie do końca prawdziwym, wytłumaczeniem Amerykanów. Poczytaj o operacji "Meetinghouse" (w trakcie której zginęło więcej Japończyków niż w wyniku wybuchu bomby "Little Boy"), powiąż fakty i zrozumiesz czemu Amerykanie zrzucili bomby atomowe gdy Japonia była już przegrana. Bardzo streszczając, z jednej strony chodziło o przyspieszenie kapitulacji Japonii (ale to tylko jedna strona medalu, wojskowi USA dobrze wiedzieli, że dni Japonii są policzone, nawet przy użyciu konwencjonalnych metod walki) ale z drugiej USA chciały pokazać ZSRR, że nie ma się co tak rozpędzać w rejonie Azji. Poczytaj najpierw, proszę, a potem kogoś pouczaj...

PS. Muzeum w Hiroszimie wywarło na mnie tak samo duże wrażenie jak wizyta w Auschwitz. Oczywiście różnica w odbiorze jest kolosalna, bo tutaj to Japończycy byli agresorami i równocześnie ofiarami, jednakże uważam, że mimo wszystko powyższe fakty Amerykanów nie usprawiedliwiają. Akurat do tego wniosku doszedłem po wyjściu z muzeum, wcześniej także uważałem, że "sprawiedliwości stało się zadość".
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#144 PostWysłany: 12 Wrz 2016 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 203
niebieski
O kurde było o kobietach teraz mamy historie.
Autor tej relacji zrobił reklamę Japonii jak mało kto.
Jak nic trzeba jechać. I potem napisać jak jest. :D
Pozdr.
_________________
Joker1977
Τζόκερ1977
Джокер1977
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 12 Wrz 2016 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
@jacek6619 :shock: :shock: :shock:
To rzeczywiście straszny obciach, że Polacy jadą gdzieś na koniec świata i piją piwo. Piszmy lepiej "polacy", o tak, z małej literki. Czesi, Niemcy, Amerykanie i w szczególności przedstawiciele Najwyższej Kultury Anglosasko-celtyckiej absolutnie o piwie nie myślą podczas swoich globtroterskich wojaży.
Polacy tylko wszędzie piiiwooo.
Zdaje się jednak, że nie ma przymusu czytania relacji @BusinessClass ani innych relacji.
Całe szczęście, że się w porę Kolego opamiętałeś oraz Ci dziękujemy, że się swoją głęboką refleksją na temat podróżowania Polaków z nami podzieliłeś.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#146 PostWysłany: 12 Wrz 2016 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
le_szek napisał(a):
zulu napisał(a):
Wybacz ale dla mnie to stek humanistycznych bzdur. To Japonia wywołała wojnę na Pacyfiku, to jej żołnierze dokonywali zbrodni wojennych i nie dziwię się Trumanowi że kazał zrzucić te bomby. Miał do wyboru kolejne dziesiątki lub setki tysięcy ofiar po stronie USA to wybrał je po stronie Japonii. Widać wybór był właściwy bo wojna szybko się skończyła. Zdobycie Japonii poniosło by za sobą jeszcze większe ofiary po obu stronach a bez rzucenia na kolana Japonia by się nie podała. I to jest EOT.


Ależ ja nie neguję, że zrzucenie bomb spowodowało szybką kapitulację Japonii, chodzi mi tylko o to, że nie można tego nazywać sprawiedliwością.
Powiedział byś gdybyś mógł to w twarz wdowie lub matce która opłakiwała swojego męża lub syna który zginął w tej wojnie z rąk Japończyków ? Dla całej Ameryki i nie tylko bo np. dla Filipińczyków, Chińczyków, Koreańczyków itd. i wszystkich tych, którzy byli niewolnikami pod rządami Japonii i odczuli okrucieństwa z ich ręki była to SPRAWIEDLIWOŚĆ. Dla nich w tym atomie była ręka Boga.

-- 12 Wrz 2016 19:39 --

monroe napisał(a):
Poczytaj najpierw, proszę, a potem kogoś pouczaj...
Od razu poczułem się skarcony. :lol:

A kto powiedział że zrzucenie bomby przez amerykanów nie było upieczeniem dwóch pieczeni na jednym ogniu ?

Ludzie opanujcie się to forum podróżnicze !!!! :evil:


Ostatnio edytowany przez zulu 12 Wrz 2016 20:09, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#147 PostWysłany: 12 Wrz 2016 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Pięknie wybrnąłeś ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 12 Wrz 2016 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
@monroe możemy siedzieć i debatować przez następne 20 stron tego tematu kto ? co ? gdzie ? kiedy ? itd. i totalnie nic z tego nie wyniknie. Każdy kto ma kilka klepek w głowie wie że kiedy kończyła się jedna wojna to zaczynała się druga. Dla Amerykanów nie zrzucenie obu bomb było by totalnym szczytem militarnej, politycznej i propagandowej głupoty.
Na miejscu Trumana kiedy dowiedział bym się że mamy coś takiego w arsenale sam zapytał bym generałów: to na co idioci czekacie ?!?!?

Oczywiście należy pamiętać o ofiarach. O wszystkich.

I miejmy nadzieję że więcej nigdy i nigdzie taka broń nie zostanie użyta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 12 Wrz 2016 20:20 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie sądzę, żeby pomysłem dla autora relacji było wywołanie dyskusji na temat zbrodni wojennych w Azji oraz konsekwencji użycia bomb jądrowych. I to co napisał @zulu
Cytuj:
Ludzie opanujcie się to forum podróżnicze !!!! :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#150 PostWysłany: 12 Wrz 2016 21:01 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 44
Loty: 248
Kilometry: 361 659
To chyba oczywiste, że jeśli autor wątku sormułuje swoje spostrzerzenia w sposób specyficzny i w takim a nie innym tonie, to aż sie będzie prosiło żeby to skomentować. Chyba nie po to relacja powstała zeby były lajki pod postem albo odpowiedzi "tak, masz racje, mi też sie nie podobało" albo "dzieki, nie jadę".
I tak w zasadzie omówione zostały wszystkie wątki relacji: od urody Japonek, przez piwo i ceny hoteli, do IIWŚ. Chyba jeszcze o oceanarium nikt nic nie powiedział. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#151 PostWysłany: 12 Wrz 2016 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
i wlasnie to jest na tym forumie najfajniejsze
Nieprzewidywalny kierunek off topu



A sobie przypomniałem zejeden z moich kolegów z podstawówki to taki business class
Był w Japonii , wrócił niezadowolony
Był służbowo, a ze pozycje ma wysoka to wszystko było z najwyższej polki
W sumie to stwierdził ze nic tam nie ma , Japończycy to dzikusy, i ze sake można sie niezle schylać co uskutecznial codziennie
Wiec można i tak
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#152 PostWysłany: 12 Wrz 2016 22:20 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
Byłem w Japonii z małżonką w czerwcu, na tydzień. Tak, RailPass kosztował więcej niż lot RT z Polski. Tak, noclegi na miejscu kosztowały niewiele mniej. Generalnie rzecz ujmując, Japonia jest ok na spróbowanie. Albo ktoś się skaleczy, więcej nie poleci, albo się zakocha. To jest coś zupełnie innego, niż Europa, Azja Płd-Wsch, Ameryka Południowa. Ustawisz się w kolejce do pociągu, po chodniku pójdziesz jeden za drugim, Pani przepuści Cię w drzwiach - to są te smaczki.
Zdanie @BusinessClass szanuję, a po części podzielam. Niejeden by chciał, żeby jego relacja była tak szeroko komentowana :D
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#153 PostWysłany: 12 Wrz 2016 22:57 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
zulu napisał(a):
Czytam powyższe "komentarze" i jestem ostro zażenowany. @BusinessClass wybrał się w podróż do Japonii i postanowił podzielić się SWOIMI SUBIEKTYWNYMI odczuciami. Nagle zakon zbulwersowanych mających inne zdaje jeździ po nim jak na starej kobyle.

Dlaczego się człowieka czepiacie ?
Czy nie ma prawa do WŁASNEJ oceny ?.

no pewnie ze nie ma, nie wiedziales o tym ? towarzystwo wzajemnej adoracji stwierdzilo ze to dupek i nie ma pojecia o kulturze itd...
wniosek - co za koles ? osmielil sie skrytykowac Japonie ? a co tam, to ja tam z przekory polece.

-- 12 Wrz 2016 23:00 --

sko1czek napisał(a):
@jacek6619 :shock: :shock: :shock:
To rzeczywiście straszny obciach, że Polacy jadą gdzieś na koniec świata i piją piwo. Piszmy lepiej "polacy", o tak, z małej literki. Czesi, Niemcy, Amerykanie i w szczególności przedstawiciele Najwyższej Kultury Anglosasko-celtyckiej absolutnie o piwie nie myślą podczas swoich globtroterskich wojaży.

nie no jasne stary, pewnie nie wiedziales, ale ja ci powniem - jak angole szkoci czy irlandzycy pija piwo zagranica na zachowuja sie jak prawdziwi gentelmeni nie jak Ci Polacy, rozumiesz ?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#154 PostWysłany: 13 Wrz 2016 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
Jakiś czas temu chciałem się nieśmiało wprosić na jakiś wyjazd LagerBoys...Po przeczytaniu tej relacji
"...w knajpach max 3 piwa dziennie piłem, pozostałych 6-8 z marketu.."
stwierdzam,że nie ta liga. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#155 PostWysłany: 13 Wrz 2016 00:23 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 113
Dorzucę łyżkę dziegciu do tej dyskusji o życiu.
Czy to normalne, że super turysta lata na wczasy samotnie? Co stanęło na przeszkodzie, żeby owa piękna Brazylijka liznęła trochę świata i zobaczyła swym pięknym spojrzeniem nie tak wcale odległą dziś Japonię?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 13 Wrz 2016 00:26 

Cytuj:
"...w knajpach max 3 piwa dziennie piłem, pozostałych 6-8 z marketu.."
stwierdzam,że nie ta liga. :)

Szybka matematyka...To będzie jakieś 0.7 wódki/whisky. Dziennie. Przez tydzień. Parafrazując: To więcej niż śmiertelna dawka a on jeszcze zwiedzać musiał! Jeżeli to na poważnie to gratuluje zdrowia.
Góra
 PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#157 PostWysłany: 13 Wrz 2016 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@MacKoz
Właśnie wyszedłeś na DZIWAKA, żeby nie użyć mocniejszych słów
;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#158 PostWysłany: 13 Wrz 2016 00:58 

Ale ja tylko winszuje zdrowia- ja nie dałbym rady tak przez tydzień.
Góra
 PM off  
      
#159 PostWysłany: 13 Wrz 2016 02:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
10 piw dziennie to jest tyle co 0.7 wodki? :D
o moj Boze...

@BusinessClass Twoja wyprawa i Twoja relacja, ja to szanuje.

Nie pisal przewodnika dla National Geographic za kase, tylko sam sobie pojechal i sam opisal dla siebie i dla nas, ma do tego prawo, poza tym jego opinia nie wydaje mi sie jakas bardzo oderwana od rzeczywistosci.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#160 PostWysłany: 13 Wrz 2016 09:16 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
sko1czek napisał(a):
@jacek6619 :shock: :shock: :shock:
To rzeczywiście straszny obciach, że Polacy jadą gdzieś na koniec świata i piją piwo. Piszmy lepiej "polacy", o tak, z małej literki. Czesi, Niemcy, Amerykanie i w szczególności przedstawiciele Najwyższej Kultury Anglosasko-celtyckiej absolutnie o piwie nie myślą podczas swoich globtroterskich wojaży.
Polacy tylko wszędzie piiiwooo.
Zdaje się jednak, że nie ma przymusu czytania relacji @BusinessClass ani innych relacji.
Całe szczęście, że się w porę Kolego opamiętałeś oraz Ci dziękujemy, że się swoją głęboką refleksją na temat podróżowania Polaków z nami podzieliłeś.


Nie jest obciachem picie piwa ale obciachem jest porownywanie wszedzie cen piwa i robienie zdjecia kufla czy szklanki piwa w pieknym miejscu widokowym jako pierwszego planu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 175 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: TIT oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group