Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Paź 2015 13:24 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
Raiffeisen uruchomił 'swój' kantor internetowy (rkantor.com). Trochę podobny to Aliorowego. Kursy - w zależności od momentu - ciut lepsze lub ciut gorsze niż w AliorKantorze. W porównaniu do Cinkciarza - w zależności od kwot - dla mniejszych AliorKantor czy Rkantor będą lepsze, dla większych (ale sporych, np. 50tys Eur) - Cinkciarz chyba jest najlepszy.

W Rkantorze można na razie tylko wymieniać 5 walut - EUR, USD, GBP, CHF i PLN. Bezpłatne przelewy są do 10 banków - m.in. Alior, Raiffeisen, ING, Pekao. Kantor działa 8:00 - 19:00 pon-pt, jest jeszcze giełda (czyli coś podobnego to transakcji społecznościowych w Cinkciarzu) - i ta działa 24h/d, ale prowizja za wymianę jest 0.1%.

Na chwilę obecną nie ma kart, wypłata - w oddziale Raiffeisena za 0zł, można też ponoć w bankomacie Euronetu (EUR i PLN, ale za 2.5 Eur lub 5 zł, no i usługa chyba jeszcze nie działa).

Jak dla mnie - jedyną zaletą na razie są punkty. Za rejestrację dostaje się 1000 punktów - czyli można wymienić 1000 jednostek waluty po kursie średnim, bez spreadu. Daje to ok 1gr zysku - teraz Rkantor sprzedaje Eur po ok 4,225 - używając punktów można kupić za 4,215. Krótko mówiąc - to ok 10 zł zysku na Eur ale np. już na GBP ok 13 zł. Punkty za rejestrację są ważne pół roku.

Na razie testuję i wykorzystuję punkty rejestracyjne. Jako że to dopiero początek - to jeszcze nie wszystko idealnie działa - np. zaksięgowali mi dziś rano 2x ten sam przelew z Aliora :-).

Gdyby ktoś był zainteresowany - i chce ekstra 500 punktów - to może użyć mojego kody jako osoby polecającej - [ume: ZAŁÓŻ ŁAŃCUSZEK] (ja wtedy też dostaję 500 punktów).

Pozdrawiam
Michał M


Ostatnio edytowany przez ume, 04 Lut 2020 14:32, edytowano w sumie 1 raz
Aktualizacja tytułu, usunięcie kodu polecającego
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 12 Sty 2016 12:47 

Rejestracja: 18 Mar 2013
Posty: 4
@up odświeżam

Witam,
widzę, że temat był już poruszony więc dorzucę od siebie dwa grosze.
Od listopada korzystam z ich usług, wcześniej korzystałem ze stacjonarnych w Wawie i aliora bo mam u nich konto.
Jeśli chodzi o ceny to są najtańsi, z kantorów z którymi miałem styczność. Przykładowo spready do euro: alior kantor 260-280 u nich 200.

Co do platformy, dosyć rozbudowana, i taka w "nowym stylu windowsowym". Jak kto lubi, trzeba sie przyzwyczaić.
Przelewy chodziły sprawnie, środki miałem zazwyczaj po kilku/kilkunastu minutach. Transakcji od listopada zrobiłem ok. 10. Raz wpłacalem w oddziale Raiffeisena koło metra wierzbno, bez opłat, wieć jak w stacjonarnym.

Z pozostałych usług wiele nie korzystałem, ale ogólnie na plus, tym bardziej, że taniej nie widziałem.

PS nie jest to żadna reklama, przeglądałem dzisiaj forum i zobaczyłem wątek, więc dodałem coś od siebie!

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Sty 2016 19:18 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
mrmrooz napisał(a):
Gdyby ktoś był zainteresowany - i chce ekstra 500 punktów - to może użyć mojego kody jako osoby polecającej - 87678374 (ja wtedy też dostaję 500 punktów).


Dzięki za info - sprawdzę ich. Oczywiście z Twojego kodu skorzystałem, dodatkowe 500 pkt naliczone :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mrmrooz lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 10 Sie 2016 14:39 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Poproszę o podpowiedź, czy dobrze zrozumiałam. Zakładając konto użytkownika na platformie https://www.rkantor.com/ bez zakładania tam konta bankowego:
* będę mogła przelać PLN ze swojego konta złotówkowego na swoje konto na platformie RKantor - bez prowizji banku?
* będę mogła dokonać wymiany przelanej kwoty na inną walutę, np. EUR w ramach konta na platformie - bez prowizji za przewalutowanie i po lepszym kursie niż w kantorach stacjonarnych czy bankach?
* będę mogła wypłacić wymienioną walutę, np. EUR albo gotówką w Polsce w bankomacie Euronet z prowizją 2,5 EUR albo przelewem na swoje konto walutowe EUR bez prowizji?
* będę i tak musiała założyć konto walutowe np. EUR w innym banku, aby móc wypłacić wymienioną walutę np. EUR w gotówce z bankomatu za granicą lub dokonywać płatności bezgotówkowych - bez prowizji w większości banków, ale teraz dodatkowo bez marży za przewalutowanie?

Słyszałam jeszcze o platformie Walutomat https://www.walutomat.pl/ , ale tutaj jest chyba pobierana prowizja od transakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Sie 2016 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Tu masz wszystko opisane co i za ile https://www.rkantor.com/info/tabela-oplat/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Sie 2016 15:05 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Korzystam, ale co do wypłaty w oddziale to nie polecam. Trwa to ok.15-20 min (nie wiem w czym problem), poza tym odbiór ograniczony chyba do 5 dni. Ja spóźniłem się jeden dzień i już nie mogłem odebrać kasy, a nie mogłem czekać na zrealizowanie tej wypłaty kolejnym zleceniem - oczekiwanie min. 30 minut. Zresztą obsługujący przyznał że to rzadka usługa - tylko co mnie to obchodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Sie 2016 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
A ja wypłacam w oddziale i jestem zadowolony. Kiedyś na początku się uczyli i trwało to parę minut dłużej ale teraz jest ok. Jedynie co warto to przy większych kwotach lepiej wcześniej zadzwonić i sprawdzić czy mają.
Góra
 Profil Relacje PM off
zulu lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 10 Sie 2016 17:44 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
martinka_pl napisał(a):
* będę mogła przelać PLN ze swojego konta złotówkowego na swoje konto na platformie RKantor - bez prowizji banku?

To zależy od Twojego banku. Jak jest to jeden ze współpracujących z RKantorem - to przelew jest traktowany jako wewnętrzny i idzie prawie natychmiast. Jak to jest inny bank, to przelew będzie szedł dłużej i jeżeli masz przelewy płatne - to prowizja będzie
Cytuj:
* będę mogła dokonać wymiany przelanej kwoty na inną walutę, np. EUR w ramach konta na platformie - bez prowizji za przewalutowanie i po lepszym kursie niż w kantorach stacjonarnych czy bankach?

Tak, choć najlepiej jak się wykorzystuje punkty - wtedy wymiana po kursie średnim. Z moich obserwacji wynika, że odrobinę lepsze kursy ma Alior Kantor.
Cytuj:
* będę mogła wypłacić wymienioną walutę, np. EUR albo gotówką w Polsce w bankomacie Euronet z prowizją 2,5 EUR albo przelewem na swoje konto walutowe EUR bez prowizji?

Tak, jeżeli to bank współpracujący.
Cytuj:
* będę i tak musiała założyć konto walutowe np. EUR w innym banku, aby móc wypłacić wymienioną walutę np. EUR w gotówce z bankomatu za granicą lub dokonywać płatności bezgotówkowych - bez prowizji w większości banków, ale teraz dodatkowo bez marży za przewalutowanie?

Konta możesz nie zakładać i wypłacić całość w oddziale Raiffaisena. Ale lepiej mieć konto walutowe i kartę do niego, bo ciężko wypłacić w oddziale w PL, będąc za granicą. Płatności w Eur będą bez przewalutowań (przy karcie Eur). Tylko musisz uważać, bo niektóre bankomaty czy POSy lubią proponować PLN dla kart z PL.
Góra
 Profil Relacje PM off
martinka_pl uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 10 Sie 2016 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
@martinka_pl Zajrzyj jeszcze tutaj -> rkantor-com-kantor-raiffeisen-1000pkt,1527,86415
Góra
 Profil Relacje PM off
martinka_pl lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 11 Sie 2016 15:17 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Dzięki, @zulu. Jutro się rejestruję [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]

Wysłane z mojego LG-D280 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Sie 2016 15:44 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
@zulu, przy rejestracji użyłam Twojego kodu polecającego :) niestety z uwagi na krótki staż na forum nie mogę się dopisać do wątku łańcuszkowego i wkleić swojego kodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Sie 2016 07:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
@marti Daj swój kod wkleję go za Ciebie
Góra
 Profil Relacje PM off
martinka_pl lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 19 Sie 2016 09:06 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Wysłałam pw.

Wysłane z mojego LG-D280 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Wrz 2016 21:23 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 307
niebieski
Wczoraj zabawiłem się i kupiłem 250 euro z odbiorem osobistym (test jak działa platforma)
moje czynności:
- przelałem 1100pln na konto w rkantorze.
- wpisałem,że chcę kupić po kursie 3,37 4,37 w ciągu 24h (zakup po kursie średnim,za punkty). Nie czatowałem przy wykresie,aby uchwycić moment zniżki.
-pod koniec dnia sprawdziłem,że transakcja zrealizowana.
-zleciłem wypłatę w oddziale w BlueCity,(czekam na info i pieniążki w garść)
-pozostało kilkanaście zł,które przelałem sobie z powrotem na konto w PLN.

ps.
od czasów Polbanku rozpieszczony byłem kartą z przelicznikiem kursu Mastercard, ale się skończyło (WIZZ)


Ostatnio edytowany przez friend, 15 Wrz 2016 21:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Wrz 2016 21:26 

Kod:
przelałem 1100pln na konto w rkantorze.
- wpisałem,że chcę kupić po kursie 3,37 w ciągu 24h


cieszymy się twoim szczęściem, przy czym zapewne miało być 4,37 zł

Osobiście ze względu na karty wolę Alior Kantor
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Lis 2016 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
Dodano 14 nowych walut:
dolara australijskiego (CAD)
lwa bułgarskiego (BGN)
dolara kanadyjskiego (CAD)
koronę czeską (CZK)
koronę duńską (DKK)
kunę chorwacką (HRK)
forinta węgierskiego (HUF)
jena japońskiego (JPY)
koronę norweską (NOK)
dolara nowozelandzkiego (NZD)
leja rumuńskiego (RON)
rubla rosyjskiego (RUB)
koronę szwedzką (SEK)
lirę turecką (TRY)

http://prnews.pl/wiadomosci/14-nowych-w ... 16249.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Gru 2016 13:10 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 3
zulu napisał(a):
Tu masz wszystko opisane co i za ile https://www.rkantor.com/info/tabela-oplat/


Owa tabela opłat nie uwzględnia opłat w przypadku "ZASILENIA" portfela w obcej walucie. Np w Euro ... Nie mogę się doprosić odpowiedzi czy posiadając konto w zagranicznym banku mogę "zasilić" Portfel obca waluta a następnie wymienić ja na PL...i przelać do banku w Polsce.

Mam nadzieję iż teraz moderator wykaże więcej wyrozumiałości :) pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Gru 2016 14:52 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
Przecież punkt 3 odpowiada na Twoje pytanie. RKantor nie pobiera opłat za przelew przychodzący na Swoje/Twoje konto. Swoje/Twoje, bo przelewasz na rachunek Kantoru (a nie np. swój indywidualny jak w AK) z odpowiednim tytułem przelewu. A to, ile zapłacisz za przelew (jeżeli Eur, to powinien być SEPA), to pytaj w w banku zagranicznym.
Na stronie kantoru (https://www.rkantor.com/produkty/wplaty-przelewem/) masz również info: 'Opłaty za przelewy z banków z poza listy.... zależą od wewnętrznego cennika banku'
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 07 Gru 2016 17:39 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 3
HM ... :( no tak ... wszystko sie zgadza ale czy aby napewno podczas pierwszego zasilenia portfela moge przelac pieniadze z zagranicznego konta? :?: Chodzi mi o EURO czy musze zasilic konto zlotowkami? :oops: Przelalem je na zdefiniowany numer konta wraz z tytulem itd ... i do tej pory nie otrzymalem nic ... bogu dzieki tylko 2E dla sprawdzenia co sie stanie . :roll:

-- 07 Gru 2016 17:46 --

juz nie odpowiadajcie ...doczytalem ... nie mozna tutaj tych postow edytowac ???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Gru 2016 10:15 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 3
Witam wszystkich ponownie.
Byłem tu chyba ze 2 tygodnie temu i prosiłem o poradę w sprawie zasilenia z obcego banku (z Niemczech) mojego konta na Rkantor. :cry:
Niby miało to być bezproblemowe .Pieniadze przesłałem (bogu dzięki tylko 2E i niestety słuch po nich zaginął :cry: .
Zapytam jeszcze raz czy mogę przesyłaś z banku z zagranicy na to konto czy musi zasilenie odbywac sie tylko i wyłącznie z baku Polskiego. :?
Po 2.Każdorazowe moje logowanie do konta musi być poparte zmiana hasła.Po zalogowaniu sie 1 odbywało sie to bezproblemu ale teraz system hasła nie chce przyjac i za kazdym razem musze prosic o jego zmiane :| TOTALNA parodia ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: man4business, ricinus78 oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group