Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 30 Gru 2015 12:23 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Byłem ostatnio w Wiedniu i wyszło mi, że najtaniej będzie zakupić bilet 8 dniowy, byliśmy co prawda tylko 1 dzień, ale w 7 osób i to się kalkulowało. W efekcie został mi jeden taki bilet niewykorzystany. Z tego co czytałem to można go wykorzystać w dowolny dzień i działa jak zwykły bilet całodobowy (lub tam do którejś godziny następnego dnia, sprawdzicie sobie).

W związku z tym mogę ten bilecik odstąpić, za darmo. Odbiór możliwy w Bielsku-Białej lub Katowicach (ale tutaj jestem rzadziej, więc trzeba się umówić sporo wcześniej) lub mogę wysłać pocztą, ale wtedy chciałbym symboliczny zwrot kosztów przesyłki.

Może się komuś przyda, bo moja dziewczyna była w Wiedniu już 4 raz i stwierdziła, że może tam pojedzie ale za 20 lat, a wtedy bilet może być już nieważny ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#62 PostWysłany: 14 Maj 2016 17:14 

Rejestracja: 12 Maj 2016
Posty: 2
Bilet 8-dniowy? Jest coś takiego? I na jakiej zasadzie to działa? Bo szukałam czegoś w stylu biletów grupowych, ale nie znalazłam..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 14 Maj 2016 17:17 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Poczytaj:
https://shop.wienerlinien.at/index.php/ ... /0/0/0/buy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 15 Lip 2016 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 113
Loty: 65
Kilometry: 88 013
Czy cena biletu 24-godzinnego się nie zmieniła i wynosi nadal € 7,60?
Pytam, ponieważ na stronach nie zawsze na bieżąco aktualizują ceny.
_________________
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 15 Lip 2016 23:43 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
Zrobili rewolucję systemu biletowego VOR i VVNB, ale w obrębie Wiednia zostaje po staremu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 16 Lip 2016 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 113
Loty: 65
Kilometry: 88 013
Ok. Dzięki za odpowiedź.
_________________
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 16 Lip 2016 00:30 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
Oczywiście wciąż jest też tańsza Einkaufskarte za 6,10 (8:00 - 20:00, ale chyba tylko w dni robocze), a teraz pojawiło się coś za 5,50 ważne do 1:00 w nocy, ale nie wiem, czy nie dostępne tylko przez komórkę.
Natomiast wstępnie wygląda mi na to, że nowa taryfa uniemożliwi dokupienie do dobówki jednorazowego biletu z lotniska do granicy strefy i trzeba będzie płacić pełną cenę 3,90.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 19 Lip 2016 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 113
Loty: 65
Kilometry: 88 013
Dzięki. Nie lecę tam samolotem. Będę jechał PolskimBusem z Krakowa na pół dnia w zasadzie. Będę we Wiedniu rano ok. 5 i wracam już po 16. Potrzebuję przemieścić się w parę miejsc jedynie metrem. Czyli Einkaufskarte (lub ewentualnie ta na komórkę) powinna wystarczyć? Można ją kupić w zwykłych automatach?
_________________
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 19 Lip 2016 15:01 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
Czy starczy to już sam decyduj - jest ważna od 8:00 do 20:00. Można kupić przez internet i kosztuje € 6,10.
https://shop.wienerlinien.at/index.php/ ... 1/show/0/0
Natomiast jest jeszcze nowość za € 5,50 - HandyDayTicket (ważny do 1:00 w nocy)
https://shop.wienerlinien.at/mobile.php ... ow/0/0/0/0
Nie wiem, jak to działa, bo trzeba go pokazać na komórce, więc może być tylko na austriackie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 05 Gru 2016 22:33 

Rejestracja: 27 Lut 2016
Posty: 22
Loty: 50
Kilometry: 123 997
Cześć. Wybieramy się na niecałe 3 dni do Wiednia. 7-9 XII. PB. Przyjeżdżamy o 12:00, wyjeżdżamy w pt. ok 16:00.
Zatrzymujemy się w dzielnicy Penzing hotelu tuż przy Zamku Miller-Aichholz. W pierwszej kolejności musimy się dostać z Hauptbanhof do Panzing, później wracamy do centrum. Z tego co mi podpowiada strona Wiener Linien. Bedziemy się przesiadać na jednym odcinku jakieś 2 razy. Jak to wygląda z biletem jednorazowym? Czy jest on faktycznie jednokrotnego kasowania i ważny tylko na 1 przejazd, i na kolejną przesiadkę muszę dokupić nowy? Czy ma może jakieś ramy czasowe, np. 60min od momentu skasowania. Niestety nie mogę znaleźć nigdzie tej informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 06 Gru 2016 00:23 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
To jest cywilizowany kraj, więc bilet jest na jeden przejazd - z punktu A do punktu B. A ile razy się po drodze przesiądziesz, to nieistotne. Generalnie nie określa się czasu ważności, ale jazdy nie można przerywać (tzn. wstąpić po drodze do sklepu, jeśli nie wynika to z przesiadki). Natomiast jeśli kupujesz bilet w formie smartfonowej, to z przyczyny technicznych jest inaczej i jest ważny po prostu 90 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 06 Gru 2016 01:55 

Rejestracja: 27 Lut 2016
Posty: 22
Loty: 50
Kilometry: 123 997
Hej, nigdzie nie napisałam ze nie jest to cywilizowany kraj, więc bez takich mi tu proszę :) Co kraj to obyczaj.
Po prostu nigdzie nie mogłam znaleźć tej informacji, a rozwiązałoby mi to dylemat czy kupować pojedyncze bilety na tak krótki okres czy zainwestować w bilet 48h. Czyli wobec na pojedynczym bilecie środek transportu też nie ma tu większego znaczenia, że z metra będę się przesiadać na autobus, tak?
Wiem że na 99% dowiem się tego na miejscu, tylko ze względu na krótki okres przebywania w Wiedniu, nie będę miała czasu na kalkulowanie i bieganie po informacjach turystycznych.
Tak czy owak, mimo kąśliwej uwagi "obibok" :P bardzo Ci dziękuję za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 06 Gru 2016 10:24 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
Nie przyznaję się. To nie była uwaga do Ciebie. Po prostu mam taką odchyłkę, że jak komuś daję cynk o systemach biletowych, to przy tej okazji nie potrafię się powstrzymać przed wychwalaniem tych dobrych i piętnowaniem tych złych. Nawet pisząc te słowa o tym myślałem, że mógłbym sobie darować, ale to było silniejsze ode mnie. Udanego pobytu.
A co do pytania - tak, można się przesiadać na metro, na pociąg (nawet EuroCity), na autobus regionalny itd. To jest cywi... żartowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
Violl uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 06 Gru 2016 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Violl napisał(a):
Hej, nigdzie nie napisałam ze nie jest to cywilizowany kraj, więc bez takich mi tu proszę :) Co kraj to obyczaj.
Po prostu nigdzie nie mogłam znaleźć tej informacji, a rozwiązałoby mi to dylemat czy kupować pojedyncze bilety na tak krótki okres czy zainwestować w bilet 48h. Czyli wobec na pojedynczym bilecie środek transportu też nie ma tu większego znaczenia, że z metra będę się przesiadać na autobus, tak?
Wiem że na 99% dowiem się tego na miejscu, tylko ze względu na krótki okres przebywania w Wiedniu, nie będę miała czasu na kalkulowanie i bieganie po informacjach turystycznych.
Tak czy owak, mimo kąśliwej uwagi "obibok" :P bardzo Ci dziękuję za odpowiedź :)
to zainwestuj w abonament internetowy, wtedy będziesz mógł/mogła wejść na stronę transportu wiedeńskiego a tam jak krowie na rowie jest wszystko napisane
Nic t.ylko czytać i cieszyć sie z przyswojonej wiedzy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 06 Gru 2016 22:14 

Rejestracja: 27 Lut 2016
Posty: 22
Loty: 50
Kilometry: 123 997
Szukałam, nie znalazłam. Jak bym znalazła, na pewno nie zawracałabym nikomu d... na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 24 Mar 2017 10:43 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
Czy jest możliwość zdobycia w Wiedniu mapy metra i ogolnie komunikacji miejskiej? W jakiejś informacji turystycznej czy na stacji metra?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 24 Mar 2017 11:35 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
W punktach obsługi WL można kupić dużą dokładną mapę, która od niedawna jest też dostępna na stronie internetowej. Jest jeszcze wersja uproszczona (ale równie całkiem dokładna), dostępna za darmo w różnych językach. Czasem wyłożona w różnych miejscach, np. na dworcach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 04 Maj 2017 21:07 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Jaką formę biletu 48- godzinnego opłaca się najbardziej kupić po Wiedniu? Pytam bo jest mowa o jakiś aplikacjach na telefon?


Ostatnio edytowany przez JaPiszęAWyCzytacie!, 05 Maj 2017 17:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 04 Maj 2017 22:57 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
JaPiszęAWyCzytacie! napisał(a):
chcę kupić bilet po Wiedniu na 48 godzinny w chwili obecnej? Pytam bo czytam tu o jakiś kartach na komórkę.

Sprawdź czy kupno dwóch dziennych, tych opisanych w cytacie , nie wyszłoby najkorzystniej.
obibok napisał(a):
Natomiast jest jeszcze nowość za € 5,50 - HandyDayTicket (ważny do 1:00 w nocy)
https://shop.wienerlinien.at/mobile.php ... ow/0/0/0/0
Nie wiem, jak to działa, bo trzeba go pokazać na komórce, więc może być tylko na austriackie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 29 Cze 2017 11:58 

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 159
obibok napisał(a):
Natomiast jest jeszcze nowość za € 5,50 - HandyDayTicket (ważny do 1:00 w nocy)
https://shop.wienerlinien.at/mobile.php ... ow/0/0/0/0
Nie wiem, jak to działa, bo trzeba go pokazać na komórce, więc może być tylko na austriackie.

Hej, czy ktos moze mi wyjascic o co chodzi z biletem za 5.5e? Tym z cytatu powyzej.
Rozumiem ze kupuje przez tel.
Jest wazny caly dzien az do 1 w nocy
W razie kontroli pokazuje na telefonie (będąc offline)?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez michzak, 29 Cze 2017 12:10, edytowano w sumie 1 raz
Cytat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group