Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 21 Wrz 2014 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Nie ma żadnych ograniczeń do zastosowania kodu w tekście, który wkleiłeś poza:
- datą
- klasą ekonomiczną (turista)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#82 PostWysłany: 21 Wrz 2014 12:04 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 79
Loty: 65
Kilometry: 124 210
Krótka uwaga z mojej strony.
Ostatnio leciałem WAW->Dubai->Melborne->Auckland .... -> WAW więc mam świeże doświadczenia.A320 + A380

1) Uniknęliście B777 i wszystkie długie loty A380 = duży plus
2) Ja na długie loty biorę ZAWSZE loty przy przejściu.
Jeśli zależy wam na oknach proponuje wybrać sobie krótki segment
i tam się napatrzyć na całą podróż.
3) A330 (EK180) ja bym wybrał dwa miejsca po dwóch stronach przejścia nim bliżej przodu tym lepiej.
n.p. 18G + 18J , 19B + 19D,
4) A380 leciałem w jedną stronę 45 D + 45 E ( mnóstwo miejsca na nogi )
sztywna walizka pod nogi , kocyk , koreczki do uszu , klapki na oczy,
i nalepka do not disturb - spałem jak dziecko 7 godzin ciągle
5) w drugą stronę miałem 43C. ( tu trochę gorzej )
pod schodami jest kantorek szefa pokładu i ruch do toalet większy
ale jak miałbym wybierać to miejsce na nogi i tak przeważa nad niedogodnościami.

Ogólnie dzieci i tak będzie dużo w całym samolocie i nie ma co liczyć że gdzieś ich nie będzie.

Miłej podroży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 22 Wrz 2014 06:49 

Rejestracja: 10 Sty 2013
Posty: 105
Loty: 70
Kilometry: 143 287
W szczególności życzylbym braku dzieci, bo to rzeczywiście najgorsze co może Was spotkać w podróży! Ludzie, co za czasy...

Wysłane z mojego GT-P5110 przy użyciu Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 20 Kwi 2016 14:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Opinie, recenzje, uwagi dotyczące liniej lotniczej Emirates.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 24 Kwi 2016 03:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Moim zdaniem super linie i dobry serwis, de facto laureat ponad 400 nagrod na calym swiecie za doskonalosc swiadczonych usug.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 24 Kwi 2016 16:49 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
akurat ilością nagród bym się nie sugerował...nie w każdym konkursie startują wszystkie linie by można to było porównywać
ja leciałem nimi raz, dawno bo w 2012 roku, i byłem zadowolony ale ostatnio czytałem też gorsze opinie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 24 Kwi 2016 16:55 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
mysle ze wszystkie linie z zatoki trzymaja bardzo rowny poziom.

teraz lekko wybija sie etihad,wczasniej byl qatar a kilka lat temu emirates.

jedna liga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 24 Kwi 2016 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
wilczagorka napisał(a):
ja leciałem nimi raz, dawno bo w 2012 roku, i byłem zadowolony ale ostatnio czytałem też gorsze opinie
Czasem trzba byc ostroznym z tym co sie czyta i najlepsze sa wlasne doswiadczenia. Ludziom ciezko dogodzic, bywaja i tacy co placa niska cene za Economy, a chcieliby serwis z Business czy tez First Class. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 02 Maj 2016 21:03 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Jak dla mnie obecnie serwis w EK jest na podobnym poziomie co w LH. W nowych samolotach ICE jest za to dużym plusem.

Niesamowicie irytuje mnie za to, że w DXB ostatnio najczęściej loty z WAW nie są podstawiane do rękawów. Ale widać ruch rośnie im szybciej niż możliwości terminala.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 14 Maj 2016 22:34 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Wracałem EK z Bangkoku w tym tygodniu (BKK-DXB, DXB-MXP) i jestem pod wrażeniem organizacji.
Pierwszy lot realizowany Boeingiem 777-300ER, siedziałem w środkowym rzędzie na środku, miejsca dosyć skromnie, nocny lot i było ciężko żeby zasnąć mając wokół siebie obcych ludzi. Pełne obłożenie, posiłek smaczny,bardzo uprzejma i profesjonalna obsługa.
Na duży plus na pewno system ICE.

Drugi lot realizowany A380 i tu już wielkie wrażenie zrobił na mnie samolot, samo wejście jest sporym przeżyciem.
Dobry serwis i wybór, ponadto posiłek od linii na DXB przy przesiadce 4h.
Mam jednak wrażenie, że przy pełnym lub prawie pełnym obłożeniu, co raczej jest normą obsługa nie wie w co ręce włożyć i np. na kolejne wino trzeba swoje odczekać (nie mam tu absolutnie pretensji do CC, nie siedzieli z założonymi rękami). Po prostu szeroki wybór jaki mają na pokładzie sprawia, że trzeba czasem uzbroić się w cierpliwość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 14 Maj 2016 23:05 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Lecialam Emirates w zeszlym roku na trasie BHX-DXB i DXB-DAR. Wszystkie loty wystartowaly przed czasem, Samoloty i jedzonko na trasie do i z UK o niebo lepsze niz na trasie Dubaj - Dar es Salaam. Do Dar poobrywane siedzenia, stary samolot ale tez oblozenie moze 30%. Taki maly minus zmienili godziny lotow tak, ze bylo ok 1h przesiadki w Dubaju wiec 17 dni (!) przed wylotem przelozyli mi lot powrotny o 8h. Na plus, ze zaoferowali hotel i vouchery na lunch/Sniadanie. Moim zdaniem lepsze od Etihad, LH czy BA.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 18 Maj 2016 15:42, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 15 Maj 2016 08:01 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
DUB to lotnisko w Dublinie

Gesendet von meinem SM-A500FU mit Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#93 PostWysłany: 15 Maj 2016 14:20 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
[quote="michzak"]DUB to lotnisko w Dublinie

Nawet zdarzalo mi sie powiedziec, ze mialam przesiadke w Dublinie :) DXB - Dubaj oczywiscie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 20 Maj 2016 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
super linie, naprawdę. A może nie tyle super, co oczekując na lot z nimi z góry wiem, ze to nie będzie udręka i w ogóle kiepskich parę godzin wyjętych z życia. Bedzie w miarę normalnie.

leciałem nimi w tamtym roku bodajże 7x.

Nie lubię za bardzo A380, jest po prostu za duży i serwowanie posiłku trwa wieczność, ale ma fajny system rozrywki i gniazdka AC. Tu z kolei kiepsko wypada ich B777, który ma kiepski system rozrywki [fatalna jakość słuchawek], ale poza tym jest wygodniejszy. I chyba też miał AC, ale nie jestem pewny.

Internet jest śmiesznie tani w porównaniu do innych linii, ale w A380 działa słabo albo wcale. W B777 natomiast śmigał znakomicie [ale mała próba bo B777 tylko jeden lot]

Dobre jedzenie, jak na samolot oczywiście.
2 inne plusy:
*Alkohol do wyboru do koloru, w dowolnej ilości.
*Stewardessy - sympatyczne młode dziewczyny [chłopaki też] które, choć na codzień znudzone pracą, to jednak robią zupełnie inne wrażenie niż panie w średnim wieku w tzw dobrych, europejskich liniach. Można z nimi sympatycznie porozmawiać o życiu w Dubaju i różnych innych rzeczach. I człowiek nie czuje się przykro że prosi je o przyniesienie czegoś [czasem tak mam gdy proszę o to wspomniane stewardessy z innych lini]


Btw ktoś tu wspominał o Etihad czy Qatar. Ani z jedną ani z drugą linią nie mam większego doświadczenia [jeden lot long Etihad, 1long+1short Qatarem] ale jak dla mnie Emirates są sporo wyżej.

Choć może miałem pecha do samolotu/ów, a może po prostu Etihad i Qatar kupiły kiepskie samoloty.
Ale stewki w obu liniach też były kiepskie. I żarcie w Qatar się nie umywa do tego w Emirates.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 21 Maj 2016 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ja lecialem w zeszlym roku Qatar-em na trasie ZRH-DOH-KTM-DOH-ZRH. Sliczne Stewardessy, service i jedzenie znakomite, a alkohol byl do wyboru i koloru bez ograniczen.
Inna i niestety b. przykra strona tych super linii z krajow arabskich jak Emirates, Qatar Airways, czy Etihad Airways, to personal jest niezle wykorzystywany. Podobno zatrudniane sa tylko dziewczyny stanu wolnego, w umowach o prace musza podpisywac i ze przez nastepne 5 lat pozostana niezamezne. Dziewczyny po zajsciu w ciaze musza natychmiast meldowac pracodawcy i zostaja bez zadnych skrupolow zwalniane. De facto, nawet na slub potzebuja zgode szefa. Pracodawca kontroluje zycie prywatne, przy wyjsciu na lad, musza sie trzymac ostrych zasad, nierzadko przebywac w specjalnie kontrolowanych hotelach, czy gettach dla obcokrajowcow i wyjscia na miasto sa zabraniane. Przy jakimkolwiek sprzeciwie grozi natychmiastowe wyrzucenie z pracy. Pozwolenia na prace sa z reguly krotkoterminowe z mozliwoscia nieprzedluzenia. Nie ma zadnych zwiazkow, czy organizacji broniacych i chroniacych praw pracownika, a przepisy dla wlasnych obywateli z Emiratow czy Kataru obcokrajowcow nie obowiazuja. Z reguly pracuje sie wiecej godzin, niz w liniach europejskich. Zatrudniane sa dziewczyny z okolo 140 krajow, nierzadko z tych b. biednych. Zarobki na poczatek, w zaleznosci od kraju okolo 800 - 1200.- USD za ok. 100 godzin pracy miesiecznie. Mimo to Emirates, jak sami podaja, dostaja ok. 400 000 podan o prace rocznie!
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 21 Maj 2016 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
w wiekszosci to co piszesz to nieprawda.

Wiec proponuje, raczej skupmy sie tu na pisaniu o liniach lotniczych Emirates .
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 21 Maj 2016 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@rw30
Ano wlasnie skupiami sie i sama nazwa tego postingu mowi za siebie: opinie, recenzje, uwagi.
Widocznie ani nie mieszkales, ani pewnie nie pracowales w tych krajach, albo za malo rozmawiales z dziewczynami pracujacymi w tych liniach. Proponuje tak na prawde spotkac sie na terenie neutralnym i poufnie porozmawiac z dziewczynami pracujacymi w tych liniach.?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 22 Maj 2016 02:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 22 Maj 2016 02:04 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
@cccc: klamiesz w wiekszosci swojej wypowiedzi. Znajoma zony pracuje w Emirates i nie wyglada to tak jak przedstawiles.
Poufnie to krasnoludek zawija w sreberka na bawari. Znajomy tez poufnie sie zali na swoje dochody a jakos nie rezygnuje z pracy.
Czy uwazasz ze jesli dostaje 1200USD na reke plus zapewnione mieszkanie jest malo za 2/3 czasu pracy polskiego pracownika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 22 Maj 2016 03:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Gadu-777
Szczerze mowiac to tak na prawde nie znam realiow Polski, wyjechalem jako mlody chlopak i mieszkalem jakis czas, wlasnie w tych bogatch krajach arabskich.
Jesli 1200- USD miesiecznie, biorac pod uwage warunki pracy w tak renomowanych, 5-gwiazdkowych liniach lotniczych jest taka dobra pensja na warunki polskie, to niech bedzie OK. ;)

A jesli cos sie nie zgadza, co napisalem, to proponuje poczytac:

http://wakacyjnyczas.pl/articles/051-qa ... -praca.php
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 23 Maj 2016 03:19 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Nie wiem jak wyglada to z punktu widzenia pobytu w Katarze i pracy w ich liniach loticzych zwlaszcza pod kierownictwem tego pana Akbar Al Baker, ani nie wiem w jakim panstwie arabskim mieszkales (troche duzo tego).
Watek dotyczy lini Emirates i poniekad pobytu w UAE a do tego moge sie ustosunkowac i napisac to co napisalem.
Czego sie spodziewac po niewykfalfikowanym mlodym pracowniku po 4-6 miesiecznym kursie, ze bedzie zarabial jak ktos po studiach ?? Nie rozumiem tego utyskiwania na warunki pracy przecietnie w europie pracownik pracuje 8h+45min przerwy nieplatnej co daje srednio 180h miesiecznie a ty mowisz ze 100h jest jakas tragedia.
Jakie zwiazki zawodowe masz u siebie w kraju arabskim, w europie juz dawno dla mlodych pracownikow nie istnieja zwiazki zawodowe (pracujac jako najemna sila robocza - nawet wykfalfikowana).
Dzisiejszy artykul w necie na temat podkopywania sily zwiazkow zawodowych w Norwegii przez polskich emigrantow daje do myslenia jaka obecnie ochrone maja mlodzi od zwiazkow zawodowych (ktore notabene rozlozyly nasz LOT).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: worminfested oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group