Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Maj 2016 00:15 

Rejestracja: 17 Paź 2015
Posty: 6
Zbanowany
Czy ktoś miał do czynienia z tą agencją? Szukam wszelkich opinii. Z tego co widzę to chyba największy gracz jeśli chodzi przynajmniej o kupowanie lotów np. wewnątrz Chin.
Szczególnie szukam informacji:
- ceny biletów w Chinach są dość regularne aż do wyprzedania. Czy zdarza się aby bilety w wyszukiwarce ctripa potaniały znacząco z ceny widocznej wcześniej?
- jak rozumieć ich system rezerwacji: podaję nazwisko, paszport i... tyle. Dostaję confirmation na maila, że lot jakąś linią kupiony.
Tylko co dalej? Często nie ma nawet informacji jaki bagaż przysługuje - szukam w sieci i zakładam, że "moja" Economy to samo zawiera.
Jednak co np. z odprawą? W systemie ctipa nie ma nawet nr eTicketów więc nie wiem jak bym miała się odprawić online.
Po prostu zjawiam się na lotnisku godzinę przed lotem i zakładam, że ctrip przekazał im prawidłowo dane, jestem na liście, wydadzą mi bilet papierowy a walizkę wezmą do rejestrowanego? Czy to na pewno takie oczywiste?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 12 Maj 2016 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@annapanowicz nasze Chinki ciągle tam kupują. Dostajesz na maila potwierdzenie z nagłówkiem IATA - niezależnie od linii lotniczej, za każdym razem takie samo. Ceny często są niższe niż te, które udaje się znaleźć na stronie internetowej. Przykład: lot SAS z Gdańska do Szanghaju RT na stronie SK był za niecałe 2900zł. Mi udało się zbić cenę do 2600. Chinki kupiły siedząc przy tym samym stole za pośrednictwem CTrip za ok. 2200zł. Czasami też Momondo czy Kayak nie pokazywał dostępności (chodziło o chociażby lot z Szanghaju do Gdańska Finnairem przez Helsinki) ze strasznie długim stopem w HEL albo w ogóle brak daty, Chinki kupiły na CTrip za 2400zł. (Finnair pokazywał ponad 3300zł.). Samo OTA na pewno jest ok, ale jak cokolwiek niestandardowego się dzieje, musisz kontaktować się z nimi a nie z linią lotniczą. Jeśli natomiast chodzi o sprawdzenie co masz a czego nie w danej taryfie (już po zakupie), z dokumentu IATA (biletu) logujesz się do swojej rezerwacji z użyciem parametru rezerwacji (PNR) i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Maj 2016 13:13 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Kupowałem tam przelot Szanghaj - Pekin. Wszystko ok, żadnych problemów nie miałem.

Ostatnio nawet mieli error i wzięli go na klatę (WAW-PVG za 999 PLN RT). Także korzystaj śmiało.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Kwi 2017 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Korzystałem z ich usług rezerwując wszystkie moje noclegi w Chinach i ogólnie jestem mega zadowolony. Ceny dużo tańsze niż na bookingu, kwota zawsze się zgadzała, moje rezerwacje zawsze były w systemie hotelowym. Obsługa klienta szybko odpowiada na problemy.
Praktycznie tylko jedna wpadka - znalazłem nocleg w dosyć dobrej (zbyt dobrej) cenie i miałem telefon, że został anulowany bo to była cena za 3 godzinny pobyt. Niby spoko, ale ten telefon miałem o 2:30 w nocy.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Lip 2017 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Porownanie do kayak.com - mysle ze wiele mowi:

Załączniki:
ctrip.PNG
ctrip.PNG [ 64.05 KiB | Obejrzany 7073 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group